Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Green card lottery

Hozzászólások

(#1) #51736960


#51736960
törölt tag

Szóval szeretnék regisztrálni, hátha hozzájutok egy zöld kártyához. A problémám az, hogy mindenhol csak a fizetős oldalakat találom meg, pedig elvileg a regisztráció ingyenes. Nem mintha problémát jelentene az a pár dollár, de szeretném a hivatalos honlapon keresztül intézni a dolgot. Van valakinek infoja, hogyan is megy ez? Esetleg nyert már valaki?

(#2) kraftxld válasza #51736960 (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Te hiszel az ilyenben?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) #51736960 válasza kraftxld (#2) üzenetére


#51736960
törölt tag

nagyon kicsi az esély, de hátha! kábé 10.000.000 jelentkező van, ebből 50.000 megkapja. ez 1:200-hoz, nem olyan rossz véleményem szerint.

(#4) kraftxld válasza #51736960 (#3) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Inkább 1:végtelen az esélyed, mert nagy kamu az egész. Ellenben arra jó, hogy örökre teletömje spammel a postaládád :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) atttis válasza #51736960 (#1) üzenetére


atttis
újonc

Itt nézz körül: Bővebben: link

(#6) #51736960 válasza atttis (#5) üzenetére


#51736960
törölt tag

kösz, olvasom...

#4: legjobb tudomásom szerint ez nem kamu. tiv83us vagy bash remélem felvilágosít minket hamarosan... :)

(#7) Obi-1 válasza #51736960 (#1) üzenetére


Obi-1
őstag

Szerintem ez csak arra jó, hogy megtudják, kinek ne adjanak turista vízumot se! :))

Only a Sith deals in absolutes.

(#8) Shalala


Shalala
senior tag

Ez teljesen legalis es letezo dolog. Mult evben ha jol tudom 183 magyar kapott zoldkartyat.
Van az ingyenes valtozat de arra csak bizonyos idopontok kozott lehet jelentkezni es az mar lejart, tehat max jovore lehet megprobalni.
Es van a fizetos: arra egesz evben lehet jelentkezni, mert ok ha jol tudom nem egyszerre hirdetik ki a ''nyerteseket'' hanem x idonkent van egy sorsolas.

Mivel mult evben keves magyar kapott, igy a szamitogep jovore novelte a magyaroknak adhato zoldkartyak %-os aranyat.
Viszont pl Angliaban mult evben tul sokan kaptak, ezert jovore nem is adnak angoloknak.
Evvel biztositjak, hogy minden orszagbol kapjanak az emberek zoldkartyat.

(#9) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

nemtom... ez olyan izé... mármint nekem ez olyan csicskaságnak tűnik vagy nem is tudom. harcolni itt azért hogy odakerülhessen az ember. fizetni érte, vízum stb. pfff.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#10) Shalala válasza aDM|RaL^ (#9) üzenetére


Shalala
senior tag

Igazad van. Mondjuk usa-t is meg lehet erteni, mert ezek nelkul a szabalyok nelkul elarasztanak oket a bevandorlok.

(#11) Andie


Andie
őstag

Szasztok!

Énis beadtam, az utolsó pillanatban, január 6-án, tán 8-ig lehetett.
Már tavaly is akartam, mert 2 cimborámtól is hallottam, hogy kisorsolták, és azóta kint is vannak. Az egyik pizzafutárként dolgozik, az asszony a szomszédban takaritgat, és többet keresnek ketten, mint én itt vezetö programozóként.
Lényeg az, hogy én nagyon várom az eredményt, nem táplálok hiú reményeket, de eddig soha nem kisértettem a szerencsét (nem lottózom, nem lovizok, stb), nagyon reménykedek, hogy most, 1x szerencsém lesz. Tudom, ma nem divat amerika-buzinak lenni, én azért szeretnék kijutni, az érvekkel most nem fárasztalak titeket, max kérésre.

A dolog valóban full hivatalos, legalábbis az, ami az amcsi eretedi hivatalos oldalon van. (már nem emléxem melyik, otthon megnézem a kinyomtatott bizonylaton). Ez teljesen free, minden év november eleje (?) és év vége között. Online regisztráció van, fényképet kérnek, adott méretben, és egy csomó adatot, a képzettségtöl kezdve a lakcimig, házastársig, gyerekekig, stb.
Haver mondta, hogy 40 németet már kiértesitettek, de nem tudom pontosan, hogy folyik a sorsolás, és mikor kerül a magyarokra sor.

Azt hallottam (olvastam?), hogy nem egyforma arányban sorsolnak az egyes országokból. Sokat számit, hogy hány emigráns van már az usában az adott országból, és mennyi a lakosa, ill mennyire ''kivánatos'' az usa számára. Ezen szempontok alapján M.o elökelő helyen van állitólag, hisz arányaiban kevés magyar van kint, kevés a lakosa a többi országhoz képest, és sztem a magyar koponya évtizedek óta elismert a világon, ellenben semmi balhénk nem volt, szóval úgy emléxem, tőlünk kiemelkedő arányú embert sorsolnak ki.
Legalábbis szeretném ezt hinni.

A nemhivatalos, fizetös ügynökségek, oldalak nemtudom hogy müködnek, az az érzésem, hogy összegyüjtik a pályázatokat, majd novemberben egyszerre leadják öket. Nemhiszem, hogy pénzzel rá lehetne venni az usa governmentet, hogy ugyan ,sorsoljanak már mégegyszer idén...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#12) #51736960 válasza Andie (#11) üzenetére


#51736960
törölt tag

Igen, én is tartok attól hogy hiába regisztrálok a fizetősön, úgyis csak a többiekkel együtt sorsolnak. És mivel csak egy évben egyszer lehet regelni (különben kizárnak) én inkább a hivatalos oldalon szeretnék. Egyébként mi a hivatalos oldal címe? Én kerestem a state.gov-on, de valahogy nem leltem... lehet hogy csak majd ősztől él az oldal? :F

(#13) corlagon válasza Andie (#11) üzenetére


corlagon
senior tag

Nekem is úgy tűnik, hogy az ügynökségek a semmiért kérnek pénzt a tájékozatlanoktól, aztán szépen bedobják őket a hivatalos US zöld kártya-sorsolásba. Persze előbb eladják a személyes adatokat pár kereskedőnek :), szóval hanyagoljátok a scammer-eket.
Aki megpróbálja, az szvsz az amerikai követségen kérdezősködjön (3xx Ft+ áfa, haha), a honlapjukon biztos van info. Ja és készüljön a vízumhoz hasonló pitiáner és megalázó eljárásra, echte made in USA.

Mod.
Nagykövetség Bővebben: link, érdemes olvasgatni.


[Szerkesztve]

(#14) Sanya


Sanya
nagyúr

a spam ellen meg egyszerű védekezni, ilyen helyekre kell tartani egy spam postafiókot a frímélen (hadd menjen tönkre), és egy normálisat a google-on

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15) Andie válasza #51736960 (#12) üzenetére


Andie
őstag

Megnézem otthon! Estére megirom a hivatalos oldalt, remélem rajta van azon a papiron, amit kinyomtattam a reg után.

Ja, és persze az sem egyszerü, ha kisorsolnak, havernek kb 300k pénzébe fájt, mire minden el lett intézve. De a repjegyet télleg az USA fizette :C
De kit érdekel? Csak már fizethetném azt a 300 pénzt...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#16) #51736960 válasza Andie (#15) üzenetére


#51736960
törölt tag

Ha a hivatalos oldalon regelsz akkor nem fizetik a repjegyet tudomásom szerint... Amúgy várom a címet, köszi :)

(#17) karib


karib
addikt

A dolog nem kamu, és teljesen ingyenes. Régebben papíralapú volt a regisztráció, ami kicsit macerás volt, most már teljesen online, ami nagyban megkönnyíti a dolgot, és elvileg kevesebb lehetőséget hagyna a pénzes ''segítőknek'', akik azonban továbbra is jól megélnek az emberek tudatlanságából valszeg.

A program hivatalos megnevezése ''Diversity Visa'', erre keresve már könnyű megtalálni a hivatalos tájékoztató oldalt is: Bővebben: link

A következő forduló, a DV2007 idén decemberben indul és januárig lehet jelentkezni.

Department of Redundancy Department

(#18) #51736960 válasza karib (#17) üzenetére


#51736960
törölt tag

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

szerk: kicsit sok volt a szmájli :) Egyébként köszönöm, ezt kerestem.

[Szerkesztve]

(#19) norbre


norbre
tag

Egy ismerősömmel dumáltunk erről, és az ő véleménye az hogy ez leginkább arra jó hogy az USA / CIA a negy terrorizmus elleni védelmében szeretne ingyen és bérmentve hozzájutni a lehető legtöbb ember adataihoz

nem ismerem a rendszert de sztem van benne ráció

(#20) Andie válasza norbre (#19) üzenetére


Andie
őstag

És még az amcsik paranoiások :C

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#21) norbre válasza Andie (#20) üzenetére


norbre
tag

ez csak egy verzió, de ha belegondolsz a terrortámadások után hogy beszigorítottak mindent, akkor most alig pár évvel utána mi értelme lenne mindenkit becsalogatni

nézte valaki a Frei műsorát? ott is volt róla szó hogy mindent meg akarnak figyelni, még azt is adatbázisba akarják gyűjteni hogy ki mit olvas

én nem akarok senkit megfigyelni uh nemhiszem h én lennék paranoiás

(#22) Integra válasza Obi-1 (#7) üzenetére


Integra
titán

nekem is ez az első gondolat ami eszembe jut :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23) Eszti88


Eszti88
újonc

Kedves fiúk es lanyok,

Nagyon nagyon vigyázzatok mert sajnos nagyon sok a kamu ezzel kapcsolatban. Es sajnos eleg sok a rossz info is ahogy látom. En Angliában elek es éltem kint is USAban.
Valamint ismerek olyat aki nyert már itt.

Tehát a program nem kamu tenyleg létezik. Jelenleg 55000 ember kapja meg évente. Minden kvalifikált országból 7% kapja meg a zöld kártyát. Es a honlapon listázza h melyik országok vehetnek részt minden évben.

A program TELJESEN INGYENES!!! ha olyan oldalra keveredsz ahol pénzt kérnek erte akkor egy sikeres átverés resze lehetsz ha nem figyelsz! A programba nem kerülsz be de a pénzedet jol elköltik röhögve a markukban!! Csak egy hivatalos oldal van ahol jelentkezhetsz minden mas kamu!!!!!

Minden ami fizetős kamu! Nincs kedvezmény nincs olyan h előre tobb évre jelentkezel! Nincs nagyobb kisebb esély! Minden ország egyenlő eséllyel indul akik a listán vannak. Attol függ h az adott országból hányan jelentkeznek! Ha kevesebben akkor nyilván nagyobb az esélyed.

Regisztrálni a 2017esre 2015 október 1-tol 2015 november 3ig lehet kizárólag elektronikusan!! Semmilyen mas mód es idő nem lehet! 1 hónap van ra akármikor máskor adod be nem szamit nem kerül be!
A beadástól számítva kb 7honaptol lehet nézni h sikerult e vagy nem! A sikeres regisztráció utan kapsz egy egyedi kódot amit fel kell jegyezni később ezzel lehet belépni megnézni a státuszt! Értesítést nem kapsz! Az is kamu!!!
A mostanira 2016 majustol lehet nezni h bekerültel e vagy nem!

Hivatalos oldal: www.dvlottery.state.gov

Ami nem .gov-ra végződik ne is foglalkozzatok vele mert KAMU!!! Es nsgyon sok van! En röhögtem az oldalakon amiket lattam... Eleg szomorú:/

Szóval fiúk lanyok good luck and be Smart please!!!
Kerdesekre szivesen válaszolok!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Green card lottery
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.