Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ByB


ByB
addikt

Helllo mindenkinek!

A Ph! szaktudására lenne szükségem, a szüleim új gépet szeretnének: grafikai munkakörbe: Corel, Photoshop, 3D'sMax... A JELSZÓ: Gyors, Megbízható, Csendes! Ami biztos: hogy Intel LGA775!
Vannak ötleteim, de hozzáértőbbek tanácsát szívesen látnám. Kérlek Titeket ne offoljátok a topicot: igen külön topicot nyitottam neki, nem szoktam, most szükségesnek éreztem. A szüleim megdolgoznak az új gép áráért, nem újgazdag család csemetéi akiknek csak sírni kell az újért. Előre is köszönöm a segítségeteket!

Eddigi elképzeléseim:

Alaplap: Abit AA8XE (ha nem beszerezhető, akkor AA8-DuraMAX)
Processzor: Prescott 3.2 GHz
Processzor hűtő: Zalman 7000Cu
RAM: 2x512Mb ???
VGA: ???
Vinyók: Western Digital WD Raptor (rendszer), Samsung SP1614C (adattárolás)
Optikai meghajtó: Pioneer DVR-108D (fekete)
Ház és Táp: Antec Sonata

Monitor, egér, billentyűzet nem kell.

Főleg a ram márkája és a VGA kérdéses!?! Leginkább ebben kérném a segítésgeteket, illetve abba, hogy a Prescott belemegy-e az AA8XE lapba és ez a lap itthon kapható-e már? Raptor II. van már itthon?

A gépnek 24-én a fa alatt kell mosolyognia!!!

üdv
BBence

[Szerkesztve]

(#2) Peet


Peet
senior tag

Csak egy ötlet, hogy a memóriával ne spórolj, ugyanis azt nagyon eszik a grafikai alkalmazások. Pl: a haver aki szintén rajzolgat gépen már 2 éve is panaszkodott, hogy kevés az 1GB ram!!!!!

Szóval ha lehet márkás ramot és jó sokat pakolja bele, ez még lehet fontosabb is mint a nagy proci. (persze az is számít)
Jó VGA sem árt ugye.

Ami még fontos lehet az a gyors winyó vagy winyók, mert vannak grafikai alkalmazások amik erőteljesen használják a háttértárat is. Persze ha sok a ramod akkor ez a használat csökkenthet, de ha nagy fájlokkal dolgozol (pl: Photoshopba több 100MB-os Tiff képekkel) akkor ha mentened kell igencsak dolgozik a winyó.

Menteni meg mindig kell és viszonlag sokat.

Szóval szerintem több winyó és RAID-be kötve, lehetőleg RAID karival, amiben nem csak 1 és 0 van ami ugye vagy gyors vagy megbízható. Neked mindkettőre szükséged lesz, szóval valami RAID kari (pl: Adaptec) és talán RAID 5.

(#3) dzsoni


dzsoni
senior tag

VGA-nak meg valamilyen Matroxot, 2d-ben verhetetlen a képminőségük.

(#4) Alvin_ti4200 válasza ByB (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

2*1 GB DDR400-as RAM ha találsz valahol. VGA-nak pedig Matrox Parhelia mondjuk vagy költséghatékony megoldás esetén G550.

(#6) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Grafikus kártyát az Ebay-en vegyél, 300.000 Ft-os Matrox kártyák nevetséges áron beszerezhetők használtan.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) puffneki


puffneki
tag

úgy tűnik mindenki átsiklott azon, hogy 3dsmax. szal, szerintem ne erőltessétek annyira a matroxot.

(#8) ByB


ByB
addikt

Olyan alkatrészekre lenne szükségem, amik itthon nagykerben beszerezhetőek! Akkor ram legyen 2x1Gbyte! A vinyó ilyen formában nem elégséges, hogy a gyorsabb működés érdekében 10.000 rpm? A raid-ről sok negatív tapasztalatot hallottam, de rákérdezek! A VGA meg mivel a munkához idézőjelbe mellékes, ezért valamilyen erős középkategóriás Ati/Nvidia-ra gondoltam!?

(#9) pilóta válasza puffneki (#7) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mi bajod a matroxxal 3dsmax alatt? Tökéletes hozzá...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#10) ByB válasza puffneki (#7) üzenetére


ByB
addikt

3D'sMax csak hobbi szinten, VGA-ban nem kell erre specializálódni!

(#11) ByB


ByB
addikt

Abit Abit AA8XE kapható már itthon és jó bele a prescott proci? Nem vágom ezt a 1066fsb-és 90nm-es témát!

[Szerkesztve]

(#12) pilóta válasza ByB (#8) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én javasolnék egy scsi rendszervinyót hozzá. Én pont ilyesmire használom a gépem, és most váltottam scsi-ra. Elég durva a különbség...

[Szerkesztve]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) Lockstock


Lockstock
aktív tag

Tényleg Dupla DVI-s kártyák vannak már? Mármint vannak, az biztos, de milyen áron és milyenek?

A Matrox Dual DVI-s kártyái mennyibe kerülnek?

Meg szerintem jó monitor is fontos hozzá, de gondolom azon már túl vannak az előző gépből!

- - - - - -

(#15) ByB válasza ByB (#11) üzenetére


ByB
addikt

áp

(#16) granpa_matis


granpa_matis
aktív tag

2*160GB Seagate SATA RAID winyo : olcso es gyors(nekem 100 M/s read)
2*1 GB DDR 400MHz RAM
Olcso Matrox videokari


[Szerkesztve]

(#17) ByB válasza granpa_matis (#16) üzenetére


ByB
addikt

DDR II-es ramból van 400MHz-es??? Ki gyárt DDR II-t?

(#18) ByB válasza granpa_matis (#16) üzenetére


ByB
addikt

SATA RAID szimpatikusabb, mint SCSI, ráadásul arra nincs keret... Ha jól láttam, több százezer a cumó egybe!!!

(#19) granpa_matis válasza ByB (#17) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

Miert kellene bele DDR2 ?
Sata RAID szvsz ar/teljesitmeny best, persze ha van keret, akkor vmi brutalis SCSI.:)

(#20) ByB válasza granpa_matis (#19) üzenetére


ByB
addikt

Az alaplap miatt!!! Abba szerintem nem megy DDR I-es!

(#21) pilóta válasza ByB (#18) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem olyan drága az a scsi :D

Ide nézz be: Bővebben: link

Vinyót már 20k körül is lehet venni valami 36 gigásat. Arra teszed a rendszert meg a programokat meg a swap-ot, a többi adat meg mehet akármilyen satás vinyóra.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#22) granpa_matis válasza ByB (#20) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

DDR II-bol meg csak 533MHz-est lattam arlistaban es az eleg draga volt.
Hanyagolnam a DDRII alaplapot.

(#23) micro válasza granpa_matis (#22) üzenetére


micro
addikt

Mi a különbség a DDR és A DDR II között?
A foglalat is más?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#24) Manngo


Manngo
csendes tag

Ami a csendeset illeti:

Nekem Zalman 7700Cu van. Silent módban támogatja az összes jelenlegi Prescottot, ez asszem 800-1200 rpm. 12 eFt
Házból Deer. TU sorozat 350-es táppal. Profi, és az ára se rossz. Nagyon csendes. 12-13eFt

Meg meg lehet kicsit buherálni a dolgot:
Bővebben: link

Én házimoziközpontnak használom a gépet, azért mentem rá a zajtalanításra.

[Szerkesztve]

(#25) granpa_matis válasza micro (#23) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

Ha ugyanolyan megahertzen jarnak, akkor sebessegben semmi, a foglalat az nem egyforma.

[Szerkesztve]

(#26) micro válasza granpa_matis (#25) üzenetére


micro
addikt

Ah, értem!

Akkor ez is csak egy jó kis húzás, hogy a ''régi'' ramomat ne használhassam fel.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#27) granpa_matis válasza micro (#26) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

Szvsz nem teljesen, mert DDR II-vel nagyobb orejel erheto el. Mas kerdes, h ezt mennyire ertek el. :)

(#28) pilóta válasza granpa_matis (#25) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem egészen. Ha ugyanolyan sebességen járnak, akkor a DDRII jóval lassabb a DDR-nél. Ugyanis sokkal rosszabb a késleltetése...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#29) micro válasza pilóta (#28) üzenetére


micro
addikt

Hát akkor megéri drágábban a lassabb! :DDD

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#30) pilóta válasza micro (#29) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát jelen pillanatban egyáltalán nem éri meg DDRII-re váltani, de a DDRII-ben sokkal nagyobb a sebességtartalék. A DDR már a maximum közelében van, sokkal többet már nem nagyon lehet kisajtolni belőle, a DDRII meg még most indul.
Szvsz akkor lesz érdemes váltani, amikor már 1 giga közelében jár....

Aki él és nem boldog, az téved!

(#31) granpa_matis válasza pilóta (#28) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

Pontosan.
Tehat: ugyanakkora orajel es kesleltetes mellett egyforma a sebesseguk.
Ez mily meglepo. :DDD

[Szerkesztve]

(#32) pilóta válasza granpa_matis (#31) üzenetére


pilóta
nagyúr

Csakhogy olyan DDRII-t nem találsz, aminek ugyanolyan lenne a késleltetése, mint a sima DDR-nek. Még a leggagyibb noname DDR is jobb késleltetésű, mint a legmárkásabb csúcs DDRII...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#33) granpa_matis válasza pilóta (#32) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

OK, nincs is ra szuksegem...es ki modta , h talalok? :)
Elmeleti alapon kozelitettem meg a kerdest.


(#34) ByB


ByB
addikt

A gép legalább 2 évig nem fog változni!!! Most kell LGA775-ös alaplapot venni... Főleg annak, aki nem cserél sűrűn gépet!!! Szüleim hosszú távra terveznek, ezért nekik megéri... Még akkor is, ha most nem gyorsabb: LGA775, DDR II, PCI...

(#35) granpa_matis válasza ByB (#34) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

Szvsz pont akkor felesleges PCI Exp. es DDR II (ami sebessegben ugyazt tudja, mint AGP es DDR) ha 2 evig nem akarod boviteni.



[Szerkesztve]

(#36) killer


killer
tag

Sajnálom, hogy Prescottot akarsz, én A64-et ajánlanék, sokkal pattogósabb, de te tudod; a lapot, procit mellőzöm.

Memónál a 2x1GB-nak meg van az az előnye, hogy később pakolhatsz mellé még több modult. Azonban egy GB-os modul gyengébben muzsikál, mint egy 512-es, ha pedig olyat veszel, ami legalább megközelíti, akkor erősen zsebbenyúlós a szitu. Én 4x512-t ajánlok, márkásat, legalább CL 2,5-eset, így költséghatékonyabb.

A háttértár érdekes kérdés, 4 lehetőséget vázolok.

a, 1, vagy 2db 160-200GB-os SATA hdd, semmi több. Abból amennyit írtál, számomra nem derült ki, hogy mekkora fileokkal, milyen állományokkal kell dolgozni, fotóboltolni, corelezni, kicsit gyurmázni a maxot ez is jó. Ez a legköltséghatékonyabb.

b, RAID kari (pl. 3Ware, 4 portos elég) + 4db PATA, vagy SATA hdd (160-200GB). RAID 5-ben meghajtod, gyors lesz („csak'' 90-100MB/s a PCI miatt) és az egyik hdd még tönkre is mehet adatvesztést nem okozva. Ez 480-600GB háttértárat jelent. Adaptecet gyorsan felejteni, pláne RAID 5-ben, hacsak nem akarsz 15-45MB/s-es adatfolyamokat szemlélni. HDD-nél figyelj oda, hogy csak 3 év garosat válassz! Ez költségesebb, de biztonságot is ad és kellően gyors is.

c, SCSI hdd. Itt számolnod kell SCSI vezérlővel is. Általában 5 év gart adnak, a leggyorsabb elérési időt produkálják, tényleg jók, de meg is kérik az árát, arról nem is beszélve, hogy nincs adatbiztonság, és nagy kapacitás elérése horror áron lehetséges. Ja és nem éppen csendesek ;)

d, SCSI + RAID. Ez az űber tuti, csak relatíve költséges és persze ez is hangos.

Nekem a b szimpi.

Tápnak nagyot és márkásat. A kötegek nagyon igényesek ebből a szempontból. Még egy kisteljesítményű APC UPS-sel is kiegészíteném a konfigot. Ez nem csak áramszünet esetén hasznos, de az elektromos hálózat legtöbb hibáját is „korrigálja''.

Vidkarira pillanatnyilag nem tudok mit mondani (annál bővebb infó kellene, hogy ps, corel, max). Attól függ, mire kell, de azért sztem egy most erősnek számító „mezei'' kártya bőven elegendő lehet (X800->, 6800->). A kérdés tehát még mindig az, hogy mire kell , illetve hasznos olyan karit választani, ami beszerezhető, és a kinézett lapba is belepászol erőltetés nélkül :)

A Zalman rendben van, csak bizonyosodj meg, hogy a választott lapra rá is megy.

A végén azért még elejtem, hogy A64-et vegyél, ne Prescottot, de ha érdekel, dobj egy max állományt és megmondom, azonos kategóriájú P4-ek és A64-ek mennyi idő alatt renderelték le.

Több most nem jut eszembe, remélem segítettem valamit.

U.i.: Mac? :DD

mnx

(#37) granpa_matis válasza killer (#36) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

:C
egyetertek mindennel foleg az A64-el(csak nem akartam elteriteni az Inteltol :) ), es a SATA v PATA RAID-del is.

(#38) rudi válasza ByB (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát drága gép lesz az szent! Két giga RAM kell és ha már kell a kraft, akkor 675-ös DDR-2 kell mégpedig Corsair XMS aminek darabja majdnem 100.000 Ft. Persze a fenti alkalmazásoknak inkább mennyiség mintsem minőség kell, szóval a darabonként jó 30.000 forinttal olcsóbb 533-as modellek is jók lehetnek. Mindenképpen inkágg 2 giga lassab mint 1 giga gyorsabb.

A VGA kérdésben a nagy kérdőjel a monitor. Milyen van rajta? Szerintem Egy X800 Pro vagy 6800 GT bármihez jó, a Matroxos duma nekem már egy ideje sznobságnak tűnik. Nüansznyi az amivel a Pharelia jobb képet ad a többieknél és ha DVI-n megy (bár kötve hiszem hogy grafikus azt használna) akkor még annyival sem.

Coolerben szerintem egy hőcsöves TT Silnet Tower, vagy Coolink Bat jobb lehetne.

Miért biztos az LGA775? Ha jól emléxem a tesztjeinkban éppen a grafikus munkákban volt jobb az A64. Ha LGA775 és Intel 925, akkor lőttek az AGP-s VGA-nak és prociból sem lesz nagyobb már túl sokkal. Egy 3500+-os A64+neforce3+sima DDR500 nem sokkal lassabb (ha lassabb egyáltalán), de jóval olcsóbb alternatíva. Ha nekem ilyesmi melóra kellene gépet összerakni olyan pénzből amiért nekem kell dolgozonm, akkor valami ilyesmit vennék LGA775-öt kerülném.

Alaplap: van olyan hogy Asus P5AD2-E Premium - akár 14 merevlemezzel!!! Persze majd 70.000 Ft Bővebben: link. AA8XE is kapható már - Expertben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) rudi válasza ByB (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

PCI-Ex-be elég nehéz ütős VGA-t fogni, csak X800 pro és XT van, ha van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) ByB


ByB
addikt

Köszönöm az eddigi infókat!!!

(#42) ByB válasza killer (#36) üzenetére


ByB
addikt

''B'' az nekem is szimpi, szerintem ez lesz!!! Mac az felejtős, atom drága és messze van már az az előny, ami régen volt, ráadásul nehezen bővíthető!!!

ui.: Állítólag az Intel egy hajszálnyival gyorsabb munkában... De lehetett volna AMD is, valahogy így alalkult... Sorry!

(#43) granpa_matis válasza rudi (#38) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

675 DDR II, azert enyhe tulzas. :)

(#44) granpa_matis válasza Kalandor (#41) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

A SATA RAID sebessegben eleg jo az atlag SCSI-hez kepest(elerest kiveve). Negativ, h a procit tenyleg lefogja es az SCSI RAID mellet viszont nem rug labdaba.

(#45) ByB válasza rudi (#39) üzenetére


ByB
addikt

Na ez az amire tuti nem lenne szükség... Játékra nem kell a gép!

(#46) ByB


ByB
addikt

Akkor SATA RAID lesz belőle, sokan szóltak mellette. Jó kompromisszumnak tűnik az ár és gyorsaság területén!!!

(#48) ByB


ByB
addikt

VGA-ban mit szóltok egy 6600GT-hez? Ati párti vagyok, de ennek jó az ára és a teljesítménye is!

(#49) ByB válasza Kalandor (#47) üzenetére


ByB
addikt

SCSI lenne az über király de nagyon drágák!!! Szerintem SATA RAID lesz belőle, de csak az ára miatt...

(#50) faster válasza ByB (#48) üzenetére


faster
nagyúr

Bőven elég, pláne, ha nem játékra kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.