Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Gpu hűtő miért nem forog?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) thomasx76


thomasx76
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy 2 hete vásárolt Sapphire Radeon rx 580 ,megérkezett a kártya,kézbe fogva mondom is ezen aztán nemfog odapörkölni a proci 2 ekkora böhöm ventivel, felraktam hozzá az Adrenalin 20.4.2 drivert. Működik a kártya de kis idő múlva elkezd szemetelni 2d ben. 3d-ben néha pöttyözik. A kártyához a régi 500w-os tápot cseréltem egy 600w evga tápra .Szellőzés a házban jó(nincs rajta az oldala sem) Valószínűleg a táp sem kevés.
A gpu hűtés csak reboot-kor felpörög,azután leáll,windowsban 2d ben el sem indul,tudom ez a normális így vannak fejlesztve már ezek a kártyák). Jelen pillanatban is 51C és nem mennek a ventilátorok :(( . Az adrenalin driver-ben kikapcsoltam a venilátorok passzív módját el is indult a hűtés 2d-ben ben(windowsban) 25-30c fokon tartva a gpu-t.
Első probléma hogy újraindítom a gépet és "elfelejti" passzív beállítás kikapcsolását,így ismét nem fogornak a ventilátorok. ha magasabb a hőfok játék közben bekapcsolnak de 51C fokig meg sem mozdulnak .
Második probléma a szemetelés 2d(windowsban),és Pöttyözés 3d-ben.
Egy próbát tettem a dobozban lévő telepítő cd-ről felraktam a 19.3.2 drivert és a windowsban nem is szemetel már,statikus Superposition benchmard,3d mark is lefut probléma nélkül.Játék közben néha pöttyöz :( De ebben a "régi" driverben meg egyáltalán nincs hűtés kezelés. Valakinek van valami ötlete ,estleg tapasztalata? Valami külön program ami a ventit windowsban is pörgetné. És nemkell minden boot után kapcsolgatni. :)

(#2) Ellia válasza thomasx76 (#1) üzenetére


Ellia
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Gpu hűtő miért nem forog?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.