Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Gpu hűtése fémtömbbel (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Ahoj!

Szóval van egy videókártya.170/135-ön szemetel egy kicsit. Szal arra gondoltam, hogy a juhfej EVERCOOL márkájú ventit meg a bordát leszedem róla, mivel ez egy kegyetlen zajforrás (nem a borda,hanem a venti, főleg mikor nekiáll ''kerregni''). Arra gondoltam, hogy szerzek egy nagy réztömböt, és ráoperálom a GPU-ra. Ettől tovább lehet majd húzni a zsugát úgy, hogy ne szemeteljen? A memóriára is szeretnék rezet kreálni, heatpipe módszerrel. A heatpipe módszer hasonlítana a zalmanra (csak a memóriákra is kihatna) szal ezzel el tudnák érni egy kis tuningot?

Kárta: Inno3D Riva TNT2 Model 64
Alap: 125/125 ----------> tuning: 160/135 stabilan

3Dmark2001:

Alap: 19xx, tuning: 2122 pötty.

És arra gondoltam, hogy ki kellene hozni a maxot addig, amíg nem lesz új kártyám.
Jelenlegi rajtalévőségek:

EVERCOOL márkájú pici venti, pici bordával.
EVERCOOL márkájú pici borda a hátoldalára hőáteresztő kétoldalassal ráragasztva.
4 db 1,5×2,5×1 centis home-made borda

Ennyi.

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#2) pilóta válasza Bazsesz (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem. Addig a 4-5 percig talán jó lenne, amíg a réztömb felveszi a GPU hőmérsékletét, de azután meghal, mert túl kicsi a felülete, ahol leadhatná a hőt a levegőnek. Nem véletlen, hogy olyan sok a borda a hűtőkön... A hőleadás nem a tömb méretétől, hanem a felületétől függ.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) eziskamu


eziskamu
addikt

Nem elég az hogy réz, hanem legyen nagy hőátadó felülete.

(#4) beeboy válasza Bazsesz (#1) üzenetére


beeboy
addikt

fűrészeld be, 2*90 fokban, ha már ragaszkodsz ehhez.

bár én is gondolkozom hasonlón, de egy silentbreeze1 hűtőt operálnék rá.
esetleg a borda felét (kettévágnám)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#5) DaSilva válasza Bazsesz (#1) üzenetére


DaSilva
senior tag

Figyi egy tíz centis rézkocka kilenc kiló, úgy pakolj tömböket a kártyádra.

huss, fohászom száll feléd

(#6) anaqer válasza Bazsesz (#1) üzenetére


anaqer
veterán

Memóriát hűteni teljesen felesleges ezen a kártyán. A GPU-ra pedig elég, ha felraksz egy nagyobbfajta régi Pentium 1-hez való bordát, még a ventit is lespórolhatod. 170 az eléggé üveghang egy M64-estől, úgy emlékszem ezek valahol 125 körül mennek gyárilag, nem?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#7) JaniS válasza DaSilva (#5) üzenetére


JaniS
senior tag

:)

(#8) KZT


KZT
tag

Ennek az egésznek SEMMI értelme egy ilyen kártyán.Hiába tudsz rajta egy kicsivel többet húzni,akkor is gyenge lesz.
Ami eddig nem ment vele normálisan ezután sem fog.

(#9) DaSilva válasza DaSilva (#5) üzenetére


DaSilva
senior tag

Az egy kilós kocka kb 4,7 cm, höhö. Elfelejtheted.

huss, fohászom száll feléd

(#10) Bazsesz


Bazsesz
őstag

A fűészelésen én is gondolkodtam, az fix, hogy lenne. A borda nem lenne olyan hatalmas nagy darad, úgy 6*5*2 centi nagy, és bele flexxel nyomatnák bele vágásokat, hogy növeljem a hőleadó felületet.Aztán a GlobalWin CPU-hűtőm rárakni, ami úgy 6000-ret forog, de halkabb, mint a pici 4 centis venti, ja és főleg golyócsapágyas. Durván a felelyan hangban. Az nyomatná neki rendesen a levegőt.

Alapból a TNT2M64 125 MHz GPU órajel, 125 MHz memórai órajel. Ezt sikerült felnyomnom 160/135-re. De ha már van, akkor tovább is kéne mennie (szerintem) mert 170-en asszem csak egy kicsit szemetelt, de nem szaggatott, és csak a végén fagyott le a 3Dmark2001.

Gondoltam arra is, hogy mivel 105V-on üzemel a kártya, és a BIOS-ban lehet neki kakaót adni, adok plusszba egy kicsit. Ez mennyit dobna rajta szemetelésügyileg, a melegedést elkerülve?

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#11) tocsa válasza Bazsesz (#1) üzenetére


tocsa
senior tag

Ehe. Heatpipe-ot hogy csinalsz? Csak ugy tajekoztatlak, hogy a Zalman meg hasonlo heatpipe-os GPU hutoknel azok a hajlitott csovecskek nem csak sima tomor vagy ureges csovek, hanem pontosan beallitott nyomasu es megfelelo fajtaju klimagazzal vannak feltoltve.

Ehe.

Kicst draga hazilag megcsinalni.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#12) JaniS válasza Bazsesz (#1) üzenetére


JaniS
senior tag

OFF

Nem cseszegetés, ne érts félre. Nem érdemesebb pár ezer forinttal beruházni egy gyenge Geforce2 MX-re, mert teljesítményben többet nyersz vele, mint a moddolással?

ON

(#13) DaSilva válasza tocsa (#11) üzenetére


DaSilva
senior tag

'hanem pontosan beallitott nyomasu es megfelelo fajtaju klimagazzal vannak feltoltve.'

ez marketingkamu

huss, fohászom száll feléd

(#14) Dorian válasza JaniS (#12) üzenetére


Dorian
félisten

Ja, drágábban fog kijönni a moddolás, mit ez és egy sokkal jobb kártya közötti árkülönbség.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15) Dorian


Dorian
félisten

Mindazonáltal én is leszedtem az utolsó 2 kártyámról (Asus V6800, Gef MX440)a gyári cuccot, rátetem egy régi, kicsi Celeron bordát 486-os ventivel 5 V-on (ami zajtalan -> húzva is 10! fokkal hűvösebb, és végre kussban van, ami a lényeg volt számonra.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16) KZT válasza Bazsesz (#10) üzenetére


KZT
tag

WOW!
105V-on üzemel a karid?

(#17) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Ahoj.

Olvasom a dolgokat.

Sorry, kijavítom, nem 105 hanem 1,5 csak a suliban voltam, siettem, és a , helyett 0-át nyomtam. ENTSCHULDIGUNG!
Szóval, olvasom tovább, hogy gef2-re beruházni. Ha minden igaz, akkor jovö héten veszek új grafzsugát. Addig is ezt szeretném a 170 és a halál közötti sebességre felhúzni, és csakis itthoni cuccokból, ami van itthon.
Ha ilyen izé a heatpipe, akkor nem csinálok ilyent.
Remélem, hogy nem hagytam ki semmit sem.

Na megyek kutatni cuccok után.

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#18) LukE válasza DaSilva (#13) üzenetére


LukE
veterán

ebben én nem lennék olyan biztos:D hogy ne csak a levegőbe beszéljek: [L]http://benchtest.com/heat_pipe1.html[/L]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#19) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Nem baj.
Akkor maradok a nagy bordánál. De elvileg jobb hűtéssel elérhető az, hogy többet tudok húzni a zsugán?

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#20) acer_


acer_
aktív tag

minimális lenne csak az elért eredmény...
ne hajtsd szét a kártyádat az utolsó héten...!

(#21) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Gondolkodok most nagyon.

Találtam itthon egy 5*5*3 centis CPU hűtőt. Ezt sztem ráoperálom a kártyámra, hogy ha más nem, passzívval beérje, mert szegény nagyon hangos lett.

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#22) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Na vagyok, csak modoltam.

A GPU-ra raktam egy P2/P3 CPU-hűtőt, meg egy ventit, ami jelen pillanatban 5625-öt forog, de nagyon halk. Most telepítek DX9-et, majd 3Dmark 2001-et. Majd még jövök!

ÜDV: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#23) Bazsesz


Bazsesz
őstag

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖK MINDENT!

Végül a fémtömb helyett egy jól megcélzott CPU hűtő lett, de így ki tudtam hozni belőle a maxot, amin nem szemetel.

3Dmark2001 640*480 full minimum (hogy pontosabb értéket kapjak a húzást illetőleg)

125/125 -> 4007 pötty
160/140 -> 4546 pötty
Növekedés: 13,45%

Bár nem tudom, hogy a GPU hűtésétől miért tudtam a memet feljebb húzni, na de mind1. Azért ez így konkrét.

Ja, és a lényeget élfelejtettem:
Eddig mind a borda, mind a hátulja meleg volt a zsugának. Most mindkét oldala hideg, ami a lényeg.


MÉGEGYSZER NAGYON KÖSZI!

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#24) LukE válasza Bazsesz (#23) üzenetére


LukE
veterán

csak a tisztánlátás kedvéért: ugyan 3dmark03 már kevésbé cpu függő, mint a 01, de 640x480-ban előbb ér el a cpu a határára, mint nagy felbontásban. Persze nem mondom, hoy ez rossz, de nézd meg 1024x768ban is szerintem.
A ramot meg talán azért tudtad feljebb húzni, mert hidegebb volt a környezete, nem melegítette át a nyákon/levegőn keresztül a ramokat is. Meg talán több hideg levegőt is kapott.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#25) spyki


spyki
tag

Hali!

Kicsit OFF a dolog, de hátha tudtok segíteni... Elromlott a videókártyám hűtője ezért vettem egy Zalman ZM-80C típusú hűtőt, és ventilátort is. Az a gondom, hogy 3d mark alatt szemetel a drága rendesen, pedig a borda gyakorlatilag alig langyos... Lehet hogy gyári hibás? Szervízben rakattam fel, szóval elvileg nem az a gond, hogy rosszul van rászerelve... Szerintetek mi lehet a baj? Ja, elgondolkadtató az is, hogy az a hűtő ami elromlott ( leállt a venti ) azzal is ugyanilyen szemetelés volt, és ott sem volt a hűtőborda kézmelegnél sokkal forróbb!

(#26) LukE válasza spyki (#25) üzenetére


LukE
veterán

nem lehet, hogy valami eltartja a bordát a GPU magtól? bár ezt csak szétszedéssel tudod megállapítani.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#27) spyki válasza LukE (#26) üzenetére


spyki
tag

majd megkukkantom hogy pontosan hogyan érintkezik... Most teszteltem UT 2003-al és 1024*768-on minden full max-on suhan mint állat, és nem szemetel! A borda továbbra is csak langyos... Nem értem... Ja a kártya gef4 ti 4200 128 Mb

(#28) LukE válasza spyki (#27) üzenetére


LukE
veterán

juteszembe, nekem akkor szemetelt (szintén Ti4200), ha a ram kapott túl magas frekit, ha a GPU volt túlhúzva, akkor simán fagyott:). És a zalaman a ramokat inkább takarja, még a 'rendes' hűtő által keltett légáramlat sincs meg. Próbáld meg más ram frekivel.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#29) spyki


spyki
tag

Megpróbálom. Pillanat....

(#30) spyki


spyki
tag

Visszavettem a Ram-ot 513-ról 330-re de akkor is kb. ugyanannyi hiba jelentkezik. Asszem mára már feladom.... Majd holnap. Köszi, hogy próbáltatok segíteni!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Gpu hűtése fémtömbbel (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.