Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  GPT, MBR

Hozzászólások

(#290) T1B3R1U5 válasza King Unique (#289) üzenetére


T1B3R1U5
csendes tag

Értelek! :) .
Valószínűleg nálam is egy lebutított UEFI BIOS lehet, mert elég puritán a design, ahhoz képest, hogy milyen vagány felületeket láttam már videókon
A lemezt is ellenőriztem már korábban és most is GPT-ben van (már 3 éve) particionálva...
LinuxMint-et szeretnék majd dual-system-ként telepíteni, remélem azzal sem lesz gond! Állítólag a Linux sokkal rugalmasabb ilyen téren és nem okoz neki gondot az, ami pl. a Windows-nak igen.
Azt is írtad és én is olvastam, hogy a mai modernebb gépeknek és a rendszernek is jobban fekszik a GPT, szóval ezt érdemes választanom.
Amiket megjelöltél példának, nagyon jók, viszont, írtam is, hogy kiakasztó, mennyire nem készülnek új cikkek, ezzel a témával kapcsolatban! A 3 évvel ezelőtti problémákat már régen túlnőtte a technológia!
Alapból az SSD-k működése is jobb, nem annyira kényesek, a Windows10 (nem is értem, hogy miért alkalmaznak még más rendszert a felhasználók, főleg a 7-est) is kompatibilis lett ezekkel az újabb technológiákkal, rendszerekkel, így a GPT is működőképes kell, hogy legyen UEFI telepítésnél...
De persze itt feltétel, hogy viszonylag új hardver legyen az ember birtokában. Igaz az én laptopom is már több, mint 3 éves, de akkor elég jó konfigurációnak számított és talán még most is tudok majd egy kis ráncfelvarrást eszközölni rajta! :)
A rendszerklónozás is ismerős téma, de szándékosan szeretném újra telepíteni a Windows-t... 3 évente egy tisztasági újratelepítés nem árt! :) Gondolom viszonylag sok szemét bekerült a rendszerbe.

Hát egyelőre jól laktam az információkkal, már nagyon várom a projektet, remélem sikerülni fog. Majd hétvégén kiderül! Nagyon köszönöm a segítségedet, sokat ért! Ha esetleg valami felmerül, még úgyis írok! Annyira könnyen nem szabadulsz meg tőlem!
Köszönöm szépen még egyszer! Szép napot! :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  GPT, MBR
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.