Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  GP Masters

Hozzászólások

(#1) Korcsii


Korcsii
őstag

Ha már minden apróságnak van topik, akkor ennek mé ne legyen alapon indítom ezt a topikot.
Várom az infókat erről az érdekes versenyről.
Első kérdés: Akkor jövőre lesz belőle bajnokság is? :F

[Szerkesztve]

(#2) brownus válasza Korcsii (#1) üzenetére


brownus
veterán

sztem bőven elég erre a másik topik! inkább nevezd át a Forma1-es topikot Formula1 és GP Masters-nek vagy vmi ilyesminek.

ez úgy is csak évente 1x lesz

Motion_Blur: :D a kis fanatikus

[Szerkesztve]

(#3) Motion_Blur válasza brownus (#2) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Persze még mit nem....a Forma-1 topik, az csak Forma-1 topik nem?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4) RAM


RAM
őstag

uhh :U

Csak tisztán

(#5) AMD Power válasza Korcsii (#1) üzenetére


AMD Power
titán

Jövőre 6 futam lesz belöle

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6) zsiga667


zsiga667
addikt

Mansell 4 prezident! :R

(#7) @rglaaf


@rglaaf
veterán

grat Mansell szép volt az öreg Fittipaldi jó meg kergette a végén:)

PSN:BiZzare_0 ️

(#8) D.Orion


D.Orion
veterán

Szép volt öregurak! Hát a vége elég izgalmasan alakult. Van valaki aki esetleg felvette vivos karival?

(#9) KrAt


KrAt
veterán

Tegnap csak a végébe kapcsolódtam be: elmondaná vki, milyen motorok vannak a kocsikban? Hangra olyan V8nak tűnnek...

(#10) zsiga667 válasza KrAt (#9) üzenetére


zsiga667
addikt

Powered by an 80-degree 3.5-litre V8 Nicholson McLaren Cosworth engine, the Grand Prix Masters cars will produce in excess of 600bhp and reach speeds of around 200mph. Based on the highly successful Cosworth XB Indycar engine, Nicholson McLaren have developed this normally-aspirated version offering more than 600bhp at 10,400rpm while maximum torque is achieved at over 320 lb ft at 7,800rpm.

Forrás: [link]

[Szerkesztve]

(#11) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Az elején azt hittem, hogy ez egy nagyon gáz futam lesz, de a végére bepöccentek a ''fiúk'':D.

Szvsz Mansell még az elején lerázta volna a mezőnyt, ha nagyon akarja;)

Kíváncsian várom a folytatást...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12) Korcsii


Korcsii
őstag

Egész jó volt, várom a folytatást...

(#13) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Sziasztok!

Hát nem tudom mit mondjak.
Maga a verseny nem volt rossz, de semmi tétje nem volt, engem nem izgat, hogy mansell, vagy fittipaldi nyer meg egy versenyt. Mindkettő kiöregedett már.
Lehet, hogy jövőre jobb lesz, de egyelőre ez nagyon nem az, amit vártam.
Például, ha több világbajnok lett volna, akkor lehet, hogy jobb lett volna.
Igy igazából csak 3 nagy versenyző név volt, a többi számomra ismeretlen.

(#14) jasszer válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére


jasszer
senior tag

''Mindkettő kiöregedett már.''

:)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#15) AMD Power válasza jasszer (#14) üzenetére


AMD Power
titán

Ez az sorozat ahol a kiöregedett pilóták versenyznek! ;)

[Szerkesztve]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16) zsiga667 válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére


zsiga667
addikt

''Mindkettő kiöregedett már.''
És mindkettő úgy alázná be a jelenlegi F1 mezőny 90%-át hogy sírva mennének vissza gokartozni... ;)

KrenAtesz: Szívesen. :)

[Szerkesztve]

(#17) KrAt válasza zsiga667 (#10) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi! :R

(#18) AMD Power válasza zsiga667 (#16) üzenetére


AMD Power
titán

Ez meg a másik fele! :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19) (Kolombusz) válasza zsiga667 (#16) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Az biztos, csak arról van szó, hogy az én szememben igazi tétje nincs egy ilyen versenynek.
Ettől függetlenül elképzelhető, hogy jövőre fogom nézni, akkor legalább bajnokság lesz. :)

(#20) jasszer válasza AMD Power (#15) üzenetére


jasszer
senior tag

Szerinted miért idéztem szó szerint egy :) -val?

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#21) marcee


marcee
addikt

Hát ez nagyon jó móka volt. Remélem legközelebb az első körtől lepadlózzák a pedált! Baromi kíváncsi leszek ki fog még csatlakozni. (csak a japók ne kapjanak kedvet egy kis romboláshoz, bár nem hiszem, hogy Takagi vagy Katayama például már elég idős lenne.)

\m/

(#22) zsiga667 válasza (Kolombusz) (#19) üzenetére


zsiga667
addikt

Épp ez a jó benne, hogy nincs igazi tétje. Ezek a srácok (már ha egy 45-ön felüli sportlegendára szabad ezt a szót használnom) nem a pénzért vagy a dicsőségért versenyeznek, hisz abból van nekik éppen elég, hanem azért mert nagy gyerekek, és szeretik jól lenyomni egymást a pályán. Itt nem lesz 6 fős nagydíj mint Indianapolisban, nem lesz csapattaktikázás, ez valódi sport, nem business. :)

(#23) AMD Power válasza jasszer (#20) üzenetére


AMD Power
titán

Bocsi azt nem neked hanem (Kolombusz) akartam válaszolni! Sorry :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#24) jasszer válasza AMD Power (#23) üzenetére


jasszer
senior tag

Semmi baj... Én is megyek márciusban Angolhonba... :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#25) brownus


brownus
veterán

hát, sztem fos volt az egész :(

és ezt nem a pilótákra értettem hanem az egészre, nem tetszett! vmi/vkik hiányoztak...

(#26) shev7


shev7
veterán

Sztem meg nagyon nagyon jó volt. Jó volt látni, menniyre élvezik. Bár a kedvenc jelenetem nem a versenbyől van, hanem amikor mutatja a kormányt (szégyellem, nem emlékszem ki), hogy itt a váltó a kormányon, lehet felfelé váltani, lehet lefelé váltani. Mint egy gyerek úgy örült neki :):)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#27) Kephamos válasza shev7 (#26) üzenetére


Kephamos
addikt

Asszem, hogy Mansell volt az.

(#28) Motion_Blur válasza brownus (#25) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Csak nem Raikkonen?:D Összerakta volna ám őket:DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#29) Yaye válasza Kephamos (#27) üzenetére


Yaye
őstag

Szerintem Mansell már vezetett kormányváltós kocsival az utolsó F1-es éveiben, nem?
Ja, és valaki plz írja vagy linkelje már be a teljes végeredményt, mert nem találom sehol :(

Őszintén remélem hogy jövőre lesz egy jó kis bajnokság ebből! Ha tényleg beesik Prost, meg még egy-két arc, és újra ráéreznek a dolog ízére, akkor erre meg is lehet az esély, főleg ha a felhajtás is meglesz körülöttük (mert lássuk be, a verseny hangulatához azért az is kell...) Hajrá taták!


Motion Blur: Raikönnen már nem ismeri a Kyalami pályát :DDD

[Szerkesztve]

(#30) Yaye válasza Kephamos (#27) üzenetére


Yaye
őstag

Egész pontosan épp Mansell volt az első az F1-ben aki élvezhette a kormányváltót, hála John Barnard-nak aki akkoriban a Meki-Merci konstuktőre volt :)

(''McLaren engineer John Barnard was the first to introduce this system and enabled Nigel Mansell to shift gears without having to move a hand away from the steering wheel.'')

(#31) #70869248


#70869248
törölt tag

számomra egyszerűen szenzációs volt ez a verseny, jó volt, élmény volt nézni a megtett köröktől a dobogóig, le a kalappal. :R

(#32) Vigneau válasza #70869248 (#31) üzenetére


Vigneau
félisten

Tisztára, mint a régi idők F1-e. Valahogy hangulatosabb, családiasabb itt a légkör. Örülök Mansell sikerének! :C Jó volt ismét látni, de a bajsza azért nagyon hiányzik! :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#33) Vigneau válasza Yaye (#30) üzenetére


Vigneau
félisten

Ahogy mondod, Yaye. Inkább Emerson örülhetett az új technikának a váltás terén. Kiváncsi leszek Berger-re, Andretti-re, na meg Alesi-re és a többiekre, ha esetleg ''érettek'' lennének a GP Masters-ra és átjönnének más sorozatokból, vagy újrakezdenék a versenyzést. Amúgy a futamon elég óvatosan kezdtek, de a végére fr@nkón ''beőrültek''! :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#34) Motion_Blur válasza Vigneau (#33) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerintem azért kezdtek ilyen finoman, mert ők maguk sem voltak biztosak benne, hogy végigbírják, illetve, hogy a gumik kibírják-e.

A Bridgestone-ok biztos sz@rrá koptak volna:D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35) Thunder78


Thunder78
senior tag

Szerintem nagyon tuti verseny volt.
Egyébként arra lennék kíváncsi, hogy a mostani F1-es pilóták közül ki hol végzett volna. Ugyebár itt az egyetlen elektronikus segítség a váltó volt. Nem volt se kipörgésgátló, sem ABS, semmi extra. Szóval itt azért tudni kellett vezetni.

Mansell és Fittipaldi jót mentek. És szerintem qrvára élvezték is, nem úgy mint a mostani fijatalok.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#36) Motion_Blur válasza Thunder78 (#35) üzenetére


Motion_Blur
félisten

MS, DC és a többi ''öreg'' biztos élvezte volna, de szvsz Raikkonen, Alonso is hozzászokott volna a szabadedzések alkalmával;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37) Yaye válasza Vigneau (#33) üzenetére


Yaye
őstag

Alesi tejfölösszájú, akár a mezei f1-ben is ott lehetne még :P A GPM-hez még nőnie kell 4 évet :D Berger már éppen beleférne (46). Andretti szerintem már tényleg túl öreg, nem hiszem hogy bevállalná (65!). Azért ezek igen rendes versenyautók, és a 30 kör az testvérek között is egy fél GP futam. Lauda-Prost-Mansell-Berger-Alesi-Piquet-Fittipaldi, ki gondolta volna hogy ezeket a neveket még egyáltalán láthatjuk formula kategóriában versenyezni, pláne egyszerre! :C Ja, és Thierry Boutsent (Hungaroringi futamgyőztes!) is akarom! :P

A szóbajöhető japán kamikazék listája: :)

Aguri Suzuki: September 8th 1960
Toshio Suzuki: March 10th 1955
Satoru Nakajima: February 23rd 1953
Noritake Takahara: June 6th 1951
Masami Kuwashima: September 14th 1950
Kazuyoshi Hoshino: July 1st 1947
Hiroshi Fushida: March 10th 1946
Masahiro Hasemi: November 13th 1945
Kunimitsu Takahashi: January 29th 1940

Nekem ezek közül csak Nakadzsima és Aguri Suzuki ismerős.

[Szerkesztve]

(#38) SEK3


SEK3
tag

össze-vissza:

erős autó, mégerősebb, gyengül, azt már csak 8 henger.
Most megint kezdik elölrölő.
Szerintem ezek az autók jobbak, mint amik jövőre lesznek az f1-ben. Ugye ezeket a gépeket még tudni kell vezetni.
most nincs igazam?

(#39) aesir válasza SEK3 (#38) üzenetére


aesir
veterán

Nincs igazad, a mostani F1-es autókat is tudni kell vezetni.

Van saját életem...

(#40) aesir válasza Thunder78 (#35) üzenetére


aesir
veterán

A mostani fiatalok is élveznék ha gyári és szponzori elvárások nélkül, pusztán a versenyért és némi presztízsért harcolnának, de nem így van.

Van saját életem...

(#41) Vigneau válasza Yaye (#37) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezért is mondtam azt, hogy ''érettek-e''... ;) Lenne még bőven pilóta, csak vállalják be a dolgot. A japán listád nagyon tuti. :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#42) Vigneau válasza Motion_Blur (#34) üzenetére


Vigneau
félisten

De végigbírták. Jó volt látni az arcukon az örömet a futam befejeztével. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#43) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Leggyorsabb körökről tud valaki infót?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Aki a kormányváltónak örült az Arnoux volt, az első ilyen pedig a ferrari 640-esben volt amit tényleg Barnand hozott össze és Mansell aratott vele premiergyőzelnet brazilban.

Nem mondom ezeknek az őreg rókáknak aztán volt vér a pucájukban! Fittipaldi szinte minden kanyarban nézelődött, de Warwick és De Cesaris is kitett magáért.
:R

Volt néhány koccanás is, meg minden, és nem mutogattak egymásnak mint a tuningladás tahók, hanem mindenki őszintén, vidáman beszélt/N.M.:Azt a kanyart elrontottam, de remélem nem látszott a kamerában.../. Remélem a pénz sose fogja megrontani a dolgot.
Kár hogy a hátul körözőkrt ritkán mutatták, mert azért minden elismerésem a sánta Laffite-é...
Remélem Jones is belefogy a kocsiba jövöre...
/és hogy Prost és Mansell is ilyen barátságosan fogja verni egymás vállát.../

[Szerkesztve]

Utánam a kondenzcsik!

(#45) D.Orion


D.Orion
veterán

Egyszerűen zseniális volt a futam. Én személy szerint Fittipaldit hírdetném ki győztesnek ha tehetném, dehát ebben a sportágban nincsen ha. Egyébként úgy gondolom, hogy egy ''botváltóval'' megspékelhették volna a régi formula 1 érzést. Jövőre jön Prost, hát nagyon kiváncsi leszek rá, számomra ő az egyik legnagyobb valaha is létező pilóta!
Jó volt látni, hogy hiába az ídő ők még mindig képesek erre, még mindig itt vannak és igenis tudnak. :R Szegény Senna ha ezt megérhette volna. :(

(#46) shev7 válasza D.Orion (#45) üzenetére


shev7
veterán

Hát azért sztem a botváltó igen megnehezítette volna a dolgukat. Egyik-másik, nem volt sztem már olyan kondiban, hogy egykézzel elvezessen egy ilyen autót. És akkor is jó volt látni, ahogy örülnek a kormányváltónak :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#47) AMD Power válasza D.Orion (#45) üzenetére


AMD Power
titán

Hát igen! :( Ö is indulhatott volna ezen a futamon! Pont belecsúszott volna a 45 éves korba (1960 március 21.)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#48) Biaggio válasza D.Orion (#45) üzenetére


Biaggio
őstag

Prost kollégát én is várom :) Véletlenül kapcsoltam ma át az RTL Klubra, de nagyon tetszett, amit láttam. Talán a klasszikus Forma1 mára kicsit elüzletiesedett, nagyon sok pénz forog ott, és ez néha bizony a verseny rovására megy :(

(#49) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Affenébe, pedig tegnap óta van videódigitalizálóm, de erről most lemaradtam. Valaki nem vette fel?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50) Thunder78 válasza aesir (#40) üzenetére


Thunder78
senior tag

Lehet hogy igazad van ... a legnagyobb probléma az a Forma 1-ben, hogy a gyár és a szponzor mondja meg nekik, hogy mit hogyan mikor merre stb. Elhiszem, hogy nem élvezik. Régebben ez talán még nem volt ennyire éles.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  GP Masters
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.