Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Longeye


Longeye
tag

Üdv Mindenkinek!

Azért nyitottam ezt a témát, mert szeretnék tapasztalatot cserélni olyan rendszergazdákkal és felhasználókkal, akik régebb óta használják ezt a szolgáltatáscsomagot.

2020. szeptember közepétől használjuk a G Suit for Education verziót az iskolában. A dokumentációban sok minden le van ugyan írva, de valahogy nem minden úgy működik ahogyan ott áll. Ilyen terület pl. a mobil eszközök kezelése.

Aktuális problémám pl., hogy egy újonnan, iskolai e-mail címmel beregisztrált tableten a Play áruházban csak négy alkalmazást dob fel (ezek egyébként már eleve telepítve vannak). A Classroom és a Meet nincs közötte és telepítve sincs a tableten.
Hozzáadtam ezeket az elfogadott szoftverek listájához, sőt próbáltam úgy is, hogy kötelező legyen a telepítésük, de akkor sem jelennek meg, nem is települnek.
A problémát át lehet hidalni úgy, hogy beregisztrálok egy sima GMail-es felhasználót is az eszközön, azzal feltelepítem, ami kell, majd eltávolítom a felhasználót és mindenki örül. Csak hát ez elég béna... :F
Arról nem is szólva, hogy ha "Special"-ra van állítva a mobilkezelés szintje, akkor a felhasználóval törlődnek az általa telepített alkalmazások is, mert olyankor külön workprofil jön létre a "céges" dolgokra (bár, mintha ez nem lenne kötelező).
Nálam most a mobilkezelés szintje "Basic"-re van állítva. Ha kikapcsolom a mobilkezelést, akkor meg semmi sincs a Play-ben.

Ha valaki tud ebben segíteni, ne fogja vissza magát!

Remélem, idővel minél többen összegyűlünk majd itt és tudunk segíteni egymásnak, esetleg valami kézikönyv félét is összehozhatnánk, hogy az utánunk jövőknek már könnyebb legyen!

Amiben én tudok segíteni: adminisztráció automatizálása, kurzusok kezelése API hívások segítségével (ezek a Felügyeleti konzolról még csak nem is látszanak), Google Apps Script használata, meg effélék.

[ Szerkesztve ]

/* Egy lelkes kontár */

(#2) Longeye válasza Longeye (#1) üzenetére


Longeye
tag

Ok, hát nem nagyon tolong itt senki, minden esetre pár napja sikerült megtalálnom a megoldást a saját problémámra.
Egyszerűen csak engedélyezni kellett a Google Play szolgáltatást.
Végig ott volt az orrom előtt. :W
Azért nem gondoltam erre, mert a Play áruház ott virított minden újonnan telepített tableten és telefonon. :Y
Így most már működik az a szabályozás is, hogy mi legyen a felhasználók Play áruházában, meg mi ne. Enélkül ugyanis eddig hiába állítgattam :F

[ Szerkesztve ]

/* Egy lelkes kontár */

(#3) Longeye


Longeye
tag

Elsősorban a kurzusok kezelésére alkalmas program: https://github.com/Longeye/CourseMaster4GW

/* Egy lelkes kontár */

(#4) D!esel


D!esel
csendes tag

Kedves Longeye,

Olyan kérdésem lenne, kezdő szinten lennék még ezen a terepen, Google admin felületen belül, hogyan lehetne beállítani a létrehozott felhasználó mail címéről az összes levél továbbítva legyen a létrehozott közös "csoporos" mail címre?

Én már szinte minden fórumot+ youtube videót megnéztem de nem nagyon sikerült nekem beállítani, hátha neked egyszerúbb és gyorsabb megoldásod lenne számomra! :D

Köszönöm szépen előre is a segítségedet,

Üdv:
D!esel

[ Szerkesztve ]

(#5) Longeye válasza D!esel (#4) üzenetére


Longeye
tag

Üdv az első látogatónak :C

E-mail címek átirányítása admin felületen:
Alkalmazások -> Google Workspace -> Gmail -> Alapértelmezett útvonal

Ha Google API-val kérdezed, akkor ahhoz nem elég egy sima tanúsítvány, domain szinten delegáltra van szükség. Ezt itt tudod elkészíteni:
Biztonság -> API vezérlők -> A teljes domainre vonatkozó felhatalmazás

Ezután a Gmail API users.settings.updateAutoForwarding() metódusával lehet megoldani.

Remélem tudtam segíteni! :F
Nem biztos, hogy tudom a választ, de azért kérdezz bátran! :)

/* Egy lelkes kontár */

(#6) D!esel válasza Longeye (#5) üzenetére


D!esel
csendes tag

Köszönöm a segítséget, jónak tűnik 2-3 teszt levelet kiküldtem és szépen továbbította, de még tesztelés alatt a beállított árirányítás :) :R :R

[ Szerkesztve ]

(#7) ludnik


ludnik
tag

https://techcrunch.com/2022/01/28/google-will-let-legacy-g-suite-users-migrate-to-free-google-accounts/

Ingyenes G suite migrálása ingyenes gmailre. Van erről valakinek infója?

[ Szerkesztve ]

(#8) marec1122


marec1122
senior tag

Jó lenne ha itt is kialakulna valami tudásbázis, mert a gmail csoportba az ember hiába kérdez. :(

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#9) azbest válasza marec1122 (#8) üzenetére


azbest
félisten

meglepő, hogy erről nincs élő topic.

Már megint nyüzsögnek az üzletkötők, hogy meetingeljünk, mert áremelés jön és flexible planról térjünk át annualra.

Pár hónapja váltottunk kényszerből a régi standardról az újra, ami persze áremelést jelentett. Akkor kihúztuk a végéig, mert semmivel sem tudott jobbat kínálni az üzletkötő, mint amit alapból megadott a google az automata váltáskor (csak az alapból magasabb csomagra váltott és a kedvezményes időszak után visszaváltottunk a standardra)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.