Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive

Hozzászólások

(#801) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Van egy csomó régi email címhez tartozó google fotós képem, amelyet szeretnék átköltöztetni egy másik email címhez tartozó google fotó tárhelyre. Ezeket hogyan lehetne a legegyszerűbben átvezetni?

(#802) mustang08 válasza mustang08 (#801) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Megoldódott :)

(#803) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Microsoft fiókhoz ugyanazt a gmail címet használom. Hogyan lehet dokumentumot megosztani a Google Drive és a onedrive között?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#804) BigManus válasza tknof1871 (#803) üzenetére


BigManus
addikt

Tudtommal nem lehet...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#805) tirszin válasza fap333 (#289) üzenetére


tirszin
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy a velem megosztott mappát az asztali alkalmazásban is láthassam?
Szóval ne csak a böngészőben, hanem a backup & sync is leszinkronizálja a PC-re.
Előre is köszi!

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#806) spe88


spe88
senior tag

Ha szeretném szinkronizálni egymás közt a felhőmet és a laptopomat, méghozzá úgy, hogy mind a felhőben, mind a laptopon vannak olyan dolgok, amik a másikon nincsenek, vagy frissebbek. Le tudja ezt kezelni a gyári szoftver? Sok helyen olvasom, hogy sokszor még maguk a Google-dolgozók, akik a ticketekre válaszolnak sem tudják, hogy valójában, hogy működik a szoftver.

Próbált már valaki ilyesmit?

Nemigen ereszteném rá, míg kicsit is kételkedek. :/

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#807) tirszin válasza spe88 (#806) üzenetére


tirszin
senior tag

Egyrészt készíthetsz róluk előzetesen biztonsági másolatot.
A frissebb verziót őrzi meg. De ha mindkettő változott, ütközést érzékel, és asszem átnevezve meglesz mindkettő. Illetve szoktam látni olyat is, hogy nem hajlandó szinkronizálni, ha ütközést érzékel. De ki kell inkább próbálni.

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#808) spe88 válasza tirszin (#807) üzenetére


spe88
senior tag

de csinálok egy biztonsági másolatot a gépről is, meg a felhőről is? Ezt megteszi a szoftver?

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#809) tirszin válasza spe88 (#808) üzenetére


tirszin
senior tag

Milyen szoftver?
A gépeden egy file kezelővel lemásolod, a felhőből pedig leszinkronizálod egy üres mappába, ahol nincs semmi, tehát a felhő tartalmát írja bele a google-sync.
Nem kell ehhez semmi különösebb szoftver és meglesz mindkettő tartalma.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#810) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Hogy tudom megnézni, hogy mi mennyi helyet foglal a Drive-on belül? Illetve a Drive tárhelybe beletartozik a Google Fotók is?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#811) Oldman2 válasza cellpeti (#810) üzenetére


Oldman2
veterán

Itt tudod megnézni, a Google Fotók természetesen beletartozik a Drive tárhelybe.

A tárhely az adott Google fiókhoz kapcsolódik, minden egyéb szolgáltatás (Gmail, Drive, Fotók stb) ezt fogyasztja.

(#812) snowdog válasza Oldman2 (#811) üzenetére


snowdog
veterán

Még nem számít bele a tárhely méretbe. [link]
És a kevésbé jó minőségben feltöltöttek ezután sem számítanak bele. Egyenlőre nem találok róla adatot, hogy mekkora méret minősül kevésbé jó minőségűnek.

"Szerencsére a lépés a jövő június előtt "Jó minőségben" feltöltött fényképekre nem vonatkozik. Ezzel az opcióval a Google Photos a feltöltött, nagy felbontású fotókat 16 megapixelesre zsugorítja, a videókat pedig Full HD-re tömöríti - nagyobb felbontások esetén eddig sem volt elérhető az ingyenes, korlátlan tárterület. Attól tehát nem kell tartani, hogy a Photosban tárolt, sokaknál 15 gigabájtot jócskán meghaladó fényképmennyiség elveszne, vagy azért a Google extra díjat számolna fel, a jövő nyár elejéig feltöltött fotók a későbbiekben sem számítanak majd bele az ingyenes, 15 gigabájtos tárhelykeretbe."

"A június elseje előtt jó minőségben feltöltött fotók és videók ebbe még nem fognak beleszámítani, csak június elseje után indul a számláló."

"A 2021. június 1. után jó minőségben és expressz minőségben feltöltött fotók és videók beleszámítanak a Google-fiókod tárhelyedbe. "

[ Szerkesztve ]

(#813) Oldman2 válasza snowdog (#812) üzenetére


Oldman2
veterán

Ja bocs, erről megfeledkeztem.

Mentségemre szolgáljon, nálam beleszámít.

(#814) cellpeti válasza Oldman2 (#811) üzenetére


cellpeti
veterán

Köszi

Tigris, tigris, csóvafény...

(#815) spe88 válasza tirszin (#809) üzenetére


spe88
senior tag

tehát:

1. Google Drive-ról letöltök mindent egy üres mappába a vinyómra
2. A vinyó azon mappájából, ahol tárolom a szinkronizálandó dolgokat átmásolok mindent az előző mappába, ahova letöltöttem a komplett felhőt
3. Ekkora fájlkezelő kérdezni fogja, hogy felülírom-e az adott fájlokat és ha újabb, az ami a vinyómon van akkor felülírom a régit
4. És ezt a mappát adom meg szinkronizálandó mappának a Google Drive-nak

Jól értettem?

Tx

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#816) tirszin válasza spe88 (#815) üzenetére


tirszin
senior tag

Illetve előtte azért csinálj bizt másolatot mindkettőről, szóval hagy meg 1-1 példányban az eredetiket a hdd-!
3. Igen, ha a frissebbet akarod megtartani.
4. Mielőtt feltolod a felhőbe, akár egy böngészőből töröld a felhő régi tartalmát, hogy ne kezdjen még 1x, ő maga ütközéseket kezelni!

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#817) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

Aliexpressen lehet venni korlátlan tárhelyet fillérekért. Mi ebben a buktató? Érdemes használni?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#818) sztikac válasza sharp4 (#817) üzenetére


sztikac
őstag

Mi ebben a buktató?
Szinte minden :DDD
1-2 hónapnál tovább nem szoktak élni ezek a hozzáférések és az adataidhoz is hozzáférnek.

(#819) sharp4 válasza sztikac (#818) üzenetére


sharp4
őstag

Az adataim nem érdekelnek, férjenek hozzá. Inkább a fontos, hogy megmaradjanak. Tehát egyértelműen nem szabad használni ezeket.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#820) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! Remélem, hogy a kérdésem ide is tartozik. A Total Commanderben a Cloud plugin egyszer csak nem működik. Nemrégiben a DIGI modemet szerelt be, talán köze van ehhez. Tud valaki, látatlanban megoldást, hogy ismét tudjam használni? Köszönöm a válaszokat. Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#821) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valaki el tudja magyarázni, hogy lehet túljutni androidos telón a "waiting for network" fel-nem-töltési hisztin??
Már sorolni se nagyon tudom, miket nem próbáltam, app-frissítés, gugli frissítés, drive cache pucolás, újraindítás, mobilnetes hálóra kiengedés mind megvolt. Elsősorban wifin szeretnék képeket feltölteni, teljesen esélytelennek tűnik telóról. Laptopra töltögetem át, csak az meg nincs mindíg nálam.

Szerk: átmeneti megoldást találtam: a drive-ot böngészőben, desktop módban nyirva pikpakk felmegy minden, csak az app bénázik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#822) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, megosztottak a fiókommal egy mappát, amit rendesen elérek a "Velem megosztva" menü alatt. Ezt a mappát a Shift+Z paranccsal szeretném átmásolni a "Saját meghajtó"-ba, abból a célból, hogy az asztali verzió ezt a mappát is leszinkronizálja a gépemre. De bárhová próbálom rakni, ezt a hibát kapom: A szerveren hiba következett be. Próbálja újra később!

Bárkinek ötlet?

(#823) Márton válasza Mauzes (#822) üzenetére


Márton
nagyúr

Szerintem valami szerverhiba lesz.
Próbáld később ;)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#824) Mauzes válasza Márton (#823) üzenetére


Mauzes
őstag

Ok, akkor hetek óta szerverhiba van a Google-nél.

(#825) Indiant


Indiant
addikt

Miképp lehet letölteni a Google Workspace Drive-ján lévő fájlokat?
Értem ez alatt, hogy normális net letöltési sebességgel.
Nálam az 500-as netnél 10kbyte/s-el tölt le.

(#826) DasBoot válasza Indiant (#825) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Reménytelen próbálkozás, Én február eleje óta várok választ a kérdésemre.

[ Szerkesztve ]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#827) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok.
Vagy egy google fiókom, mely egy ilyen nagy csoporthoz/domainhoz tartozik.
A fiók tiltvaa lett. Ha segítséget kérek, akkor csak az jön vissza fordulójak a domain adminjához.
Onnan viszont az jön vissza, hogy nem tudják visszaállítani a fiókokat, mert a google nem ad ilyen lehetóséget. Vélhetóleg egyik usernél vagy feltörték a fiókot vagy valami. Ezért nem. Csak az én fiókom tiltva most.
Hogy tudnám az adataimat letölteni?
Hiába jelentem a hibát meg írok bármit is, pár perc múlva mindig ugyanaz a semmit mondod email válasz jön, hogy forduljak a domain adminjához.
Mit javasoltok, hogy legalább az adataihoz hozzáféréssel....

Köszi előre is.

(#828) sztikac válasza World-Soft (#827) üzenetére


sztikac
őstag

Vagy egy google fiókom, mely egy ilyen nagy csoporthoz/domainhoz tartozik.
Ez ilyen kamu "lifetime" ph-s/aliexpresses fiók?
Ha igen, akkor az egyetlen dolog amit tehetsz, hogy levonod a tanulságot :)

(#829) kanál01


kanál01
tag

Sziasztok, vásároltam nagyobb tárhelyet, hogy oda tudjon feltölteni az esküvői fotósunk. Csináltam egy mappát, megosztottad vele, szerkesztheti. De nekem nem nő a foglalt tárhelyem, csak neki, ő neki is 200gb előfizetése van.
Mit csinálok rosszul, hogy az én tárhelyemre töltse fel közvetlenül, nekem fogyjon inkább a szabad hely? Egyet megpróbáltam feltöltése után egy másik saját mappába áthelyezni, nála és nálam is eltűntek a képek.

Köszi előre is.

(#830) HUNited


HUNited
senior tag

Sziasztok, települt ez az új Google Drive (a Backup & Sync helyett), és kéretlenül létrehozott nekem egy "G" jelű meghajtót. Erre nincs szükségem. Miként tudom eltüntetni, vagy legalább beállítani, hogy ténylegesen is a Google Drive mappájára (d:\Doksik\Drive) hivatkozzon, és ne csak egy hitvány parancsikonra?

Köszi! :)

(#831) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Google Drive-ból hogyan tudok úgy megosztani Office fájlt, hogy le tudják tölteni azok, akik megkapták a linket és ne a Google dokuszerkesztőiben nyíljon meg a linkre nyomva?! Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#832) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok, ha a Google Photos-ba feltötltött képet törlöm, letörli a telefonomról is.
azt meg lehet oldani, hogy a telefonon megmaradjon, egyáltalán hogy jön az, hogy ő törölhet a telefonomról képet?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#833) BigManus válasza envagyok (#832) üzenetére


BigManus
addikt

Úgy jön, hogy Te sem olvasod el a leírást...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#834) envagyok válasza BigManus (#833) üzenetére


envagyok
veterán

Milyen leírást?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#835) tylerddd válasza envagyok (#832) üzenetére


tylerddd
veterán

Nálam full méretben mennek fel a képek, ha a Fotókból törlök valamit, a telefonon megmarad. Most megnéztem, nem igazán láttam erre vonatkozó külön beállítást. Ez persze nem jelenti azt, hogy nincs.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#836) envagyok válasza tylerddd (#835) üzenetére


envagyok
veterán

Nálam is teljes képek, és galaxy s9+ ról mennek fel.
Asztalin belépek a google fotókba, ott vannak felhőben.
Valamit letörlök ott, eltűnik a telefonról is.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#837) tylerddd válasza envagyok (#836) üzenetére


tylerddd
veterán

Kipróbáltam. Ha PC-n törlöm, akkor eltűnik a telóról is, ezt írja amikor a kukára nyomok. De Androidos fotók app-ben ha törlöm, nem tűnik el a készülékről.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#838) repvez


repvez
addikt

tud valaki infot addni arrol, hogy hogy tudom meg azt, hogy a driveba feltöltott videok közül melyiket lehet törölni és melyiket nem , tehát melyiknek van másolata a gépen is és ha van az hol?

Mert kaptam értesitést, hogy tele a drive , és megnéztem, hogy olyan filokkkal van tele amit vagy nem akartam feltöteni vagy már nem kell.
Meg ma kivettem a drive szinkronizáciot a képek, asztal és a dokumentumok mappárol és valamiért egy csomo ikonom is eltünt az asztalrol, lehet ennek nincs köze hozzá, de egyéb beállitást nem csináltam azota.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.