Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Gondok 4 satas winyoval (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) predikator


predikator
tag

Hy!

Konfig: Asus P4P800 deluxe lap bele 4 db 250GB Sata Maxtor.

Helyzet: Ha csak ket winyo van benn, akkor megy gond nelkul. Ha beleteszem meg a masik kettot, akkor nem bootol be a mar feltelepitett Win2000.. Boot kozben kozli, h nem talalja a winyot..

Kerdes: Hogy tudnam mukodtetni a winyokat.. Nem osszefuzve es nem tukrozve..
(elvileg egy file szerver lessz belole)

Thx

- Mi az a radiójáték? -Az az amikor hang van csak kép nincs ! - Az nem codec hiba???

(#2) Sárpac válasza predikator (#1) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Maxtorokkal file server:F :Y

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3) Flashy válasza Sárpac (#2) üzenetére


Flashy
veterán

én inkább így mondtam volna hogy ''Maxtorok és nem tükrözve??'' :)

(#4) Dave™ válasza Sárpac (#2) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ahhoz képest Neked is 4db maxtorod van...:D

(#5) predikator


predikator
tag

Figyu ezt rendeltek ez van ezt kell megoldani ! :) es a winyokra nem kertek hutest :)

- Mi az a radiójáték? -Az az amikor hang van csak kép nincs ! - Az nem codec hiba???

(#6) Sárpac válasza predikator (#5) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szétfognak égni!
Hűtést igényelnek nem is kicsit!
A SATAs melegszik a legjobban az összes maxtor közül!
Viszont tuti gyorsak!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7) predikator


predikator
tag

Komolyan? nem mondod... tudom h kene, de ha nem kertek akkor en nem tehetek! de ettol meg nem fog menni a 4 winyo egyutt

- Mi az a radiójáték? -Az az amikor hang van csak kép nincs ! - Az nem codec hiba???

(#8) KisKope


KisKope
csendes tag

Hmm.. Nem sok tipp erkezett eddig..

(#9) predikator


predikator
tag

Hat nem igazan, kicsit csalodtam, azt hittem itt azert tudnak segiteni mindenben

- Mi az a radiójáték? -Az az amikor hang van csak kép nincs ! - Az nem codec hiba???

(#10) Mennyi? válasza predikator (#9) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Nana! csak nem csüggedni! :D Én is hasonló szituval küzdök, de még mindig nem tudom a megoldást! /3db sata hitachi+p4c800-e d/

(#11) KisKope válasza Mennyi? (#10) üzenetére


KisKope
csendes tag

Hitachi, az jobb.. Nálad is megy az, ha csak két sata van benn? van mellékelve valami fasttrack progi meg hasonlók.. Ctrl+i , vagy ctrl+f -re jön elő.. azokkal mit lehet kezdeni.. pontossan nem vágom.. Te sejtesz valamit ??? /Elvileg én szerelem a gépet, csak azért kontárkodom ide :)/

(#12) predikator


predikator
tag

KisKope te nem kontarkodsz, vegul is ez a te forumod is lehetne :) majd szolj ha talaltal megoldast :) soxerencset ! (megprobalok dc-n is megoldast talalni erre a gondra)

- Mi az a radiójáték? -Az az amikor hang van csak kép nincs ! - Az nem codec hiba???

(#13) sziszegő


sziszegő
senior tag

Maxtor :Y atom

(#14) erdoke válasza predikator (#12) üzenetére


erdoke
titán

Melyik vezérlőre installálod a Wint, aztán melyikre dugod a plusz vinyókat? Fordítva is próbáltad már? Úgy installáltál Win-t, hogy mind a 4 vinyó rajta volt?
Szerintem BIOS hiba lesz.

A legjobb aláírás a héten

(#15) KisKope válasza erdoke (#14) üzenetére


KisKope
csendes tag

Probáltam ugy, h mind a 4 rajta van, de akkor nem látott winyot, amire települjön.. Ha csak a Sata1-2 re van helyezve, akkor simán felmegy a win és müködik is..
De csak akkor ha a 'Configure S-ata as raid' no ra van állitva..

Ha a továbi két vinyot ráhelyezem a sata raid 1-2 re akkor hal be az egész, igaz itt engedélyezem az elöbbi beállitást.. ha nem engedélyezem észre sem veszi az utobbi két vinyot..

Komolyan nem értem ezt a sata raid dolgot.. Kezdem azt érezni, h h*le vagyok a szervizes szakmához..

(#16) KisKope válasza Mennyi? (#10) üzenetére


KisKope
csendes tag

Hali!

ugy néz ki javult a helyzet... 3 vinyó már megvan :)

Talán neked is segit c800-ra:
Bios-Main-Enhanced Mode Support on - Sata
- - - - - - - Configure s-ata as raid - No
Bios-Advanced-Onboard Primose Controller - Enabled !!!
- - - - - - - - - - - Operating mode - Raid !!!

Ez utobbi két beállitásnál már láttam.. De az alaplapi doksiba nem találtam :)

[Szerkesztve]

(#17) Mennyi? válasza KisKope (#16) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Köszönöm a tippeket!

Kb itt tartok én is ([L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=39017&start=0#msg175[/L], de nálam ez a promise engedélyezés/letiltás vmi titokzatos módon működik... :(

(#18) KisKope válasza Mennyi? (#17) üzenetére


KisKope
csendes tag

Erröl én sem tudok többet.. De most igy megy egyenlőre.. Bár csak 3 winyót lát :) a negyediket még meg kell keresnem..

Amugy már az oprendszer cserét kitalálták, mert a 2000 és az xp állitolag csak 6 ide egységet kezel vagy valami hasonlo.. Most 2kservert jön..

Arról tipp, h a 2k miért csak 130giga körülinek látta a 250-es winyokat??

(#19) Mennyi? válasza KisKope (#18) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Esetleg vmi patch v service packok kellnének hozzá, talán... :))

Úgy látja mind3-at ahogy leírtad a fenti hsz-ben, azokkal a beállításokkal?

(#20) KisKope válasza Mennyi? (#19) üzenetére


KisKope
csendes tag

A fenti beállításokkal látja a hármat.. Nálam legalábbis.. Nem tudom mit álítottam velük pontosan, de látja.

A méretben peddig csak a pq magic 8 segitett, de csak akkor, ha a cdjéről bootoltam, mert a win alatti verzió már nem engedte.. érdekes.. A patch után meg nem néztem.. elég volt a magic :) Nálad müködik a 3 winyo?

Sok sikert..

(#21) Mennyi? válasza KisKope (#20) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Még nem üzemelnek...:( A bios-frissítésben reménykedem, talán az megoldja!

(#22) KisKope válasza Mennyi? (#21) üzenetére


KisKope
csendes tag

Nalam mar mukodik mind a negy.. a bios beallitasok maradtak ahogy irtam.. a tovabbiakban meg amit allitanom kellett, a fasttrack378 asszem igy irjak ctrl+f re jon be.. ott kellett mindegyiket beallitani meg.. es most mar porog... rendeltem rajuk hutott is ne keljen 1 honap mulva cserelni :) Rem nalad is menni fog Mennyi?

Ezuton thx mindenkinek a segitseget..

(#23) Keitaro válasza KisKope (#18) üzenetére


Keitaro
addikt

minimum SP3-at neki...
De SP4 jobb lenne :)

(#24) Mennyi? válasza KisKope (#22) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Kösz, hogy drukkoltál! :))
A dolog megoldódott: Bios-frissítést kellet csinálnom, és most már hajlandó a fasttrack detektálója megjelenni és felismerni a vinyót! /Az előző biosban ki-be kapcsolgatás után _NEM történt semmi_!!! :F/

(#25) KisKope válasza Mennyi? (#24) üzenetére


KisKope
csendes tag

Az komoly.. Legalabb a tied is megoldodott ..

Sp4 -et most telepitem.. kiprobaljuk azt is. sp3 al nem megy :) olyan win2kserverem van csak.. de igyekszem :)

(#26) predikator


predikator
tag

Na végre megoldódott ! :) ennek nagyon örülök :DD azért sajnálom hogy nekem nem jutott eszembe semmi, igaz sata-s winyót csak láttam, raid beállítás stb ... még soha :DDD na most minden f*sza ;] gratu :C

- Mi az a radiójáték? -Az az amikor hang van csak kép nincs ! - Az nem codec hiba???

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Gondok 4 satas winyoval (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.