Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Gond van a CD-írással, segítsetek! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Roger


Roger
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Van egy LG 12*8*32 CD-RW-m.
Az lenne a problémám, hogy nekilátok cd-t írni, és
minden cd-t elront. Feltölti a buffert (8 Mb) és ami odakerül, csak azt írja rá a cd-re. Utána szépen kiürül a buffer. Már mindent próbáltam, de nem tudom mi lehet a gond. Még nincs fél éves az író. Eddig kb. 150 cd-t írtam vele. Majdnem friss a Windows telepítésem. De nem értem. Eddig ha újratelepítettem a Windowst ilyen gond nem volt. Próbáltam a Easy CD Creator 4-est, 5-öst. Egyikkel sem ment. Nerot még nem próbáltam, de szerintem azzal se menne. Ha valaki tud valamit kérem írjon. (Tiszta szerencse, hogy még garanciális a cucc.)

Kösz a válaszokat előreis.

by Roger

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#2) BobMaster válasza Roger (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

Az intel, Via alaplapi driverek fenn vannak? Az UDMA engedélyezve van? A CD-író külön kábelen masterként fexik?

Bocs, hülye vagyok, szóval eddig ment... hmm.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#3) hg001


hg001
csendes tag

Próbáld csak meg a Nero-t! Az még a leggázosab konfig alatt sem rontotta el egy CD-met sem.

(+nézd meg a fent említett drivereket!)

(#4) Deadeye válasza Roger (#1) üzenetére


Deadeye
csendes tag

Üdv!

Nekem is ugyanilyen íróm van, és a Nero 5.5.64-es verzióját használom. Ebben ugyanis már van beépitett Buffer Underrun Protection, vagyis ha elfogy a buffer, újratölti, és onnan folytatja, ahol abbahagyta. Sok sikert hozzá!

Other bands play, Manowar kill

(#5) Roger


Roger
csendes tag

Csövi!

Szóval kipróbáltam Nero 5.5.8.0.-val, és azzal se megy. Ugyan az a helyzet mint eddig.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#6) guest válasza Roger (#1) üzenetére


guest
veterán

Na most, ha a Bufferben levö adatot felirja, akkor nem valoszinü, hogy gond volna az iroval. Az a 8MB buffer mi is lenne vegulis? Az en 16x10x40 LG iromban 2MB van es nem csinalt meg hibat (Buffer Underrun Protection Enabled). Probald meg az iroprogram cache beallitasat max-ra novelni.
Hja azert megtesztelhetned az irast, hatha a winyo lassu valamiert. Meg amugy is milyen hibauzenettel szall el az iras? Talan tevedek, de mintha nem irtad volna. A hibauzenet azert sokat segithet a hiba okanak megtalalasaban.

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Gond van a CD-írással, segítsetek! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.