Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pikari


Pikari
őstag

Még hónapokkal ezelőtt szerettem volna regisztrálni egy .com domain nevet. Hogy megnézzem az elérhetőségét, a GoDaddyt használtam. Gondoltam, csak nem lehet belőle baj: sok helyen reklámoznak, barátságosan kinéző, szervezett weblap. Tévedtem.

Miután beírtam az általam kívánt domain nevet a GoDaddy erre a célra kialakított domain-név-ellenőrzőjébe, került hogy szabad. Néhány hét múlva megkíséreltem regisztrálni a domaint: foglalt volt. wtf? Beírom a böngészőbe, és na mit gondoltok, mi jött be? A GoDaddy domain regisztráló weboldala, egy bazinagy BUY this domain gombbal. Felháborodtam. Ráadásul az ár 49 euró volt!

Később viszont úgy döntöttem, hogy megveszem a domaint, és átutaltam a szűkséges 49 eurót a GoDaddy domain vásárló rendszerén keresztül.

Ez volt a második tévedésem, ugyanis ezt követően egy online aukció közepén találtam magam, amelyben a GoDaddy mint alkusz, megbecsülte a domainomat, mint 60-120 eurót érő portált...

A GoDaddy tehát túszul ejti a domain nevedet, amennyiben a keresőjükbe beírod, visszaélve a leendő ügyfelek bizalmával.

Sose használjátok a GoDaddy portált, nekem 15 ezer forint volt a tanulópénz!

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#2) club1 válasza Pikari (#1) üzenetére


club1
veterán

Kicsit eltévedtél, mert itt mobil fórumok vannak, nem infotech-esek. Mindenesetre tanulság, hogy a domain-ek foglaltságát nem a kereskedő-regisztrátornál ellenőrizzük...

(#3) Pikari


Pikari
őstag

máshol nem találtam olyan topikot, hogy ,,szolgáltatók'' :D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#4) club1 válasza Pikari (#1) üzenetére


club1
veterán

(#5) Pikari


Pikari
őstag

akkor majd a modi átrakja

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#6) Pikari


Pikari
őstag

fejlemények: néhány levélváltás után visszafizették a pénzem, ez is valami, azért ez árnyalja a képet.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#7) -Dokika-


-Dokika-
csendes tag

én náluk vettem 1-2 domaint, nem a legjobb, de hát ez van :)

A döntés a tiéd ! ―Ď®КΪ—

(#8) HXY válasza Pikari (#1) üzenetére


HXY
addikt

köszönöm, hogy felhivtad ra a figyelmememet! gyanakodtam a domain kereso oldalakra, hogy elhappolhatjak a domaint, ha naluk ellenorzod. de azt hittem, csak tul paranoias vagyok. ezek szerint nem... ezert erdemes az icann vagy a domain.hu ellenorzojet hasznalni.

(#9) Snoop-y válasza HXY (#8) üzenetére


Snoop-y
veterán

Annyira gonoszak, hogy kulfoldi domainek regisztraciojat a Telekom is a Godaddy-n keresztul vegzi...
Szerintem csak rossz szeletet kaptal a tortabol. A godaddy az egyik legnagyobb szolgaltato.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10) tecma552


tecma552
újonc

Sziasztok!
Nem tud valaki valamit bizonyos Veres Dávidról? Pécs Hal József u. 4/b a címe. Csak azért kérdem mert átvert, és most az ő telefonja és az én telefonom is nála van azóta nem tudom elérni.
Bármilyen információ jó lehet, de egy e-mailnek vagy egy telefonszámnak nagyon örülnék.
Köszi előre is! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.