Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) inf3rno válasza [Prolixus] (#29) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Még közben eszembe jutott annyi, hogy beszéltünk ugye a gyógyszeriparról. A gyógyszerek általában egy soklépcsős tisztítási folyamaton mennek át. Így még ha génmódosított élőlénnyel is gyártatod őket, akkor sem okoznak problémát az esetleges keresztreakciók, mert a velük kapcsolatos melléktermékeket a tisztítás eltávolítja. Az élelmiszereknél ez nincs így.

Elképzelhető, hogy túlbecsülöm, hogy mekkora valószínűséggel fordulhatnak elő ilyen problémák, de én úgy vagyok vele, hogy jobb, ha inkább megelőzzük a tragédiát, mint hogy utólag próbáljuk kezelni.

Ha már szó esett a kísérletekről, szerintem egy olyan model lenne jó, amiben a cég egy központi helyre fizetne, és a központi hely osztaná szét anonim módon a termékeket a hozzá tartozó laborok között. Így sem a cég nem tudná, hogy hol tesztelik a termékét, sem a labor nem tudná, hogy melyik cég termékét teszteli. Így kiküszöbölhető az is, hogy a kísérleteket végzőket esetleg megvesztegetik, illetve nem csak egy-egy labor monopóliuma lesz, hogy elvégezze ezeket a kísérleteket.

Szerintem nagyon is jól le lehetne szabályozni ezt az egészet, csak egy kicsit utána kellene gondolni. Néhány év alatt össze lehetne hozni egy életképes szabályozást a témában.

Ettől függetlenül továbbra is fenntartom, hogy Magyarországnak szerintem nem érdeke, hogy GMO vetőmagot hozzon be, inkább az lenne érdeke, hogy mindenki Martonvásárról vagy Szegedről rendelje a vetőmagot, ahelyett, hogy mondjuk a Monsanto-tól tenné. Abban egyetértek, hogy a magyar fajtákba is be lehetne tenni néhány gént, hogy ellenállókká váljanak a betegségekkel szemben. Viszont akkor megint oda lyukadnánk ki, amit ti is írtatok, hogy hisztéria van, és ezért ezek a génmódosított változatok csak erősen leértékelt áron kelnének el... Én sokkal inkább támogatnám a régi magyar fajták mentését és exportálását, mint az újak beimportálását. Pl a kárpáti borzderes szarvasmarháról láttam nemrég egy kisfilmet, de a szomszéd faluban is van egy nyáj szürkemarha. Azt nem tudom ép ésszel felfogni, hogy itthon miért nem ezek a fajták vannak itthon, miért a nyugatiakat importálja be mindenki. Gondolom ennek erősen köze van a szovjet rendszerhez, ami gyakorlatilag kinyírta a magyar parasztot, aztán TSZ lett helyette, de ez meg már nagyon off-topic itt.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.