Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Glacialtech sb ll tuning (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Procit cseréltem, és csak most tűnt fel, hogy a hűtőnek (Glacialtech Silent Breeze II) elég durván megmunkált, barázdás a talpa. Érdemes ezt felpolírozni, vagy ez valahogy a konstrukció része? Attól is tartok, hogy ha a színes bevonatot (futtatott réz, vagy arany?) lecsiszolom, inkább romlik, mint javul a hőátadás.

Van valakinek tapasztalata a témában?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Nos, nem tud senki semmi okosságot mondani a témához???

Csiszolni, vagy nem csiszolni,
ez itt a kérdés.
Akkor nemesb a lélek, ha tűri hűtője minden nyűgét, s nyilait,
vagy ha kikel a magas hőmérséklet ellen s polírt (vagy pasztát?) ragadva
véget vet neki?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#3) anaqer válasza Wolfskin (#1) üzenetére


anaqer
veterán

Szerintem nyugodtan polírozd.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) Sidaries válasza Wolfskin (#2) üzenetére


Sidaries
őstag

Erre való a paszta, hogy elfedje az egyenetlenségeket. Nekem is SB II-m van. Király!

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#5) augustus válasza Wolfskin (#2) üzenetére


augustus
csendes tag

ha jot akarsz a procidnak mielobb megszabadulsz eme pompasnak nem kifejezetten mondhato termektol es keresel helyette valami olyasmi megoldast amit esetleg ''megmunkalnak'' mielott a kedves felhasznalo ele dobjak...

[Szerkesztve]

by Augustus

(#6) Sick Boy


Sick Boy
őstag

nekem ilyen van. sztem jó. sztem haggyad. az úgy jó ahogy megcsinálták. ha nem vagy elégedett, cseréld le. sztem.

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#7) atus válasza Wolfskin (#1) üzenetére


atus
senior tag

NE! Ne polírozd fel. A felületi egyenetlenségek hatásának kiküszöbölésére van a paszta, de azt is csak vékonyan, mértékkel. Ha nekiállsz egy GT hűtőt megpolírozni, pillanatok alatt lekaparod az eloxálást róla, ami után azonnal oxidálódni kezd, és jók az esélyeid, hogy vesztesz is egy-két fokot. Jó az úgy ahogy van, nem kell bántani. Inkább arra figyelj, hogy havonta fújd ki a port a bordák közül.

augustus: Valami indoklást is kérek a fikázás mellé, mert ez így nem elfogadható. Elég sok GT hűtő megfordult a kezeim közt és a gépeimben, és nem sok rosszat tudnék róluk mondani. Majd talán Te...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#8) augustus válasza atus (#7) üzenetére


augustus
csendes tag

Az en kezem kozott megfordult peldanyok eleg silany minoseguek voltak csak azert mertem a fentebb tett javaslatot leirni.
Tapasztalatom mind amd mind intel huto eseteben nem kielegito huto teljesitmeny.
Magyarul az amd-s proci olyan 70 fok korul mukodott terheles alatt csontta fagyott.
Az inteles procinal kb 3 masodperc utan kikapcsolt a gep...
Es megjegyzem nem a gepekkel volt a baj mivel mas coolerrel tokeletesen mukodtek...
Nekem eppen ezert eddig csak rossz tapasztalataim voltak eme gyarto hutoivel...

by Augustus

(#9) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Az az igazság, hogy nekem sem volt jó benyomásom a cuccról, mikor közelebbről szemügyre vettem.
Az is eszembe jutott, hogy talán ezt is hamisítják??? :F

A megmunkálás minősége kritikán aluli. Durva felületek mindenhol, még a talpán is. A fele annyiba sem kerőlő régi Spire Micro Flow is messze előtte jár.
A felirat is, a borda oldaláról rögtön lekopott.

Viszont mellette szól, hogy tényleg halk, és viszonylag jól is hűt. (2100@2600 45/55C, amin jó házhűtéssel 5-7 fokot lehet majd javítani. Jelenleg kísérleti stádiumban van. De 2800-ként, plusz hűtés nélkül, levett oldallappal, több óra Prim95 után is stabil 60C. Ez volt a maximum!!!)

Ambivalensek az érzéseim.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#10) atus válasza Wolfskin (#9) üzenetére


atus
senior tag

A felületei tényleg nem szépek, és minden generációváltásnál egyre csúnyább lesz, de egyre jobban hűt. Azt mondod, hogy halk, és viszonylag jól hűt, de nem szép, és lekopik a felirat? Nem hűtőről beszélünk? :) Ha nem ablakos házad van, amin keresztül gyönyörködhetsz a hűtőben, akkor ezt most nem értem.

augustus: Értem, hogy rossz tapasztalataid vannak, de rögtön így kellett volna kezdeni, hogy elmondod _mi_ nem tetszett benne. Szerintem így korrekt. P4-en pöcökparásak voltak a GT hűtők, AMD-n nem tudom miért nem ment jól. Lehet, hogy rosszat fogtál ki.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#11) Wolfskin válasza atus (#10) üzenetére


Wolfskin
őstag

Csak az a gond vele, hogy tele van a piac (meg a t*köm is) a sok hamisítvánnyal, és megijedtem, hogy már a szaküzletekben is megjelentek. :((( Csak ez az ami nem tetszett. Mert ha ez így lenne, akkor sem az zavarna, hogy lejön a felirat, meg hogy nem szép (a ventillátortól úgysem látszik), hanem hogy az eredeti TALÁN még jobban hűte, a venillátora még tovább bírná, és azt kaptam a pénzemért, amit eredetileg szerettem volna.

Egyébként a PH teszten valami olyasmit olvastam, hogy a bordák végei meg vannak hajtva. Na én ilyet nem tapasztaltam az enyémen... :(

Ki fogom próbálni, ha találok rá valami kisiparost (fémgőzölő), hogy felpolírozom tükrösre, és az egészet befutattom aranyfüsttel. Ha Jó Áron meg tudja csinálni.
Az arany a legjobb hővezető, kíváncsi vagyok, mennyit számít, ha egy pillanat alatt szétdobja a hőt a felületen.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#12) F7 válasza Wolfskin (#11) üzenetére


F7
tag

Sztem nézd meg a Silentbreeze III-at.

Silentbreeze eleve aranyozott, nem értem miért akarod mégegyszer aranyoztatni, de mindegy :)

http://www.senerit.hu/sb3pic.htm

Itt van talpa az újnak.

Fickó! Fekszessz!

(#13) Wolfskin válasza F7 (#12) üzenetére


Wolfskin
őstag

Először nem értettem a képet, aztán másodszor sem, aztán egyszer csak igen! És onnan kezdve mindig!

Na igen, ez már TALP!

(Csak azt nem értem, miért órákkal kommunikálnak, hisz azok a a precizitás, kidolgozotság, tökéletes részletek asszociációi, az SB-re meg - eddig - nem ez volt jellemző. Vagy a III-tól ez megváltozik? (Remélem!). Bár nekem már akkor is marad a II.)

Aranyoztatni meg csak akkor akarnám, ha felpolíroznám a réz talpát, hogy olyan legyen, mint a III.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#14) atus válasza Wolfskin (#11) üzenetére


atus
senior tag

Az ezüst jobb hővezető az aranynál, nézd meg a függvénytáblában. Egyrészt felesleges macera amit csinálni akarsz, másrész ha rászánod magad akkor kérlek teszteld le előtte és után, nagyon kíváncsi vagyok. :DDD

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Glacialtech sb ll tuning (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.