Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Leica


Leica
csendes tag

Sziasztok!

Kezdo vagyok es lenne egy kerdesem:

GlacialTech Igloo 2320 ultra halk (25dB) huto mennyire jo vasar egy ABIT KD7E vagy K7VTA-3 3.1 alaplaphoz AMD Athlon XP 2000+ procival? Mind a kettobe beleteheto?

Vagy inkabb mast javasolnatok?

Nagyon fontos, hogy halk legyen a gep!

koszonom a segitseget!

(#2) Bogyó bá' válasza Leica (#1) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hájj!
Ha van merészséged belevágni, próbálkozz esetleg a vizhütéssel.....nagyon sok fórumon lehet jó dolgokat olvasni róla, sok a jó gyakorlati megoldás....
Nagyon jól hüt egy jó rendszer, és hát kellően csöndes is....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3) WN31RD válasza Leica (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Nekem Spire WhisperRock III van (állítólag a FalconRock is hasonló), és elég halk ahhoz képest, hogy AthlonXP-t hűt (egyébként 2000+-ra húzott 1800+-osat). A gyártó honlapja szerint 26.5 dB-es, nem tudom, ez hogyan viszonyul a GlacialTech-féle 25 dB-hez.
Én meg vagyok elégedve a WhisperRock-kal.
Teljes terhelés mellett zárt házban 43°C a proci hőmérséklete, ami szerintem jó, úgyhogy valószínűleg beépítek majd egy potmétert a hűtő vezetékébe, hogy pár foknyi hőmérsékletemelkedés árán még halkabb legyen.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#4) Bogyó bá' válasza WN31RD (#3) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hangosabb...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5) WN31RD válasza Bogyó bá' (#4) üzenetére


WN31RD
addikt

A FalconRock hangosabb, mint a WhisperRock, vagy a WhisperRock hangosabb, mint az Igloo, vagy esetleg fordítva?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#6) khalox válasza WN31RD (#5) üzenetére


khalox
őstag

Ha csökkented a fordulatszámot, a hűtő halkabb lesz, a proci melegebb...

(#7) khalox válasza khalox (#6) üzenetére


khalox
őstag

és a Spire hangosabb

(#9) WN31RD válasza khalox (#6) üzenetére


WN31RD
addikt

Igen, pont erről írtam: ''pár foknyi hőmérsékletemelkedés árán még halkabb legyen''

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#12) khalox válasza WN31RD (#9) üzenetére


khalox
őstag

Szvsz nem nagyon érdemes barkácsolni..

(#13) Den


Den
veterán

Fiúk olvassátok el mi volt a kérdés. Nem vízhűtés és spire hűtők.

A kérdéses hűtőről bővebb infó itt, a legilletékebbtől, andorpapától :)

[L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=134[/L]

www.simson4t.hu

(#14) khalox válasza khalox (#12) üzenetére


khalox
őstag

.. persze ha éjszaka is használod.

(#15) WN31RD válasza khalox (#12) üzenetére


WN31RD
addikt

Nézőpont kérdése... kétségtelenül jelent némi (nem túl nagy) kockázatot, de nekem megéri. Annak idején a Celeron-omra is vettem egy túlméretezett hűtőt, majd egy potméter beépítésével szinte hangtalanná tettem. Két forrasztás volt az egész, és sokkal halkabb lett a gépem. :D

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#16) WN31RD válasza Den (#13) üzenetére


WN31RD
addikt

''Vagy inkabb mast javasolnatok?
Nagyon fontos, hogy halk legyen a gep!''

Szerintem ebbe a vízhűtés mindenképpen, de a Spire hűtők is beleférnek.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#17) khalox válasza Den (#13) üzenetére


khalox
őstag

Ja.. rendben.
De azért a bonobo-k is biztosan jól hűtik odaát a geforceFX-et :D :D :D :D

(#18) Den válasza khalox (#17) üzenetére


Den
veterán

Ööööö, asszem ez telitalálat volt :DDD

www.simson4t.hu

(#19) Den válasza WN31RD (#16) üzenetére


Den
veterán

De olvastad a másik topicját. Nem az a kategória akinek vízhűtésre van szüksége. A spire hűtős részt visszavonom :t.

www.simson4t.hu

(#20) WN31RD válasza Den (#19) üzenetére


WN31RD
addikt

Oké, én meg akkor (bár eredetileg nem én hoztam fel) a vízhűtéseset. :P

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#21) Leica


Leica
csendes tag

Koszi a hozzaszolasokat!

valoban kezdo vagyok, ezert a vizhutes nekem max a kocsimban lehet :-)
Viszont vallalom, hogy kezdo vagyok es nem kezdek el nagypofaju lenni, mert amint latom hangya vagyok az elefantok kozott...

Bar a mai napon mar sokat fejlodtem!

Koszonom megegyszer a tanacsokat!!!

sziasztok

(#22) Csiszike válasza Leica (#1) üzenetére


Csiszike
tag

Hello Leica!

Én egy ilyen hűtő elégedett tulajdonosa vagyok, bár nálam csak egy PIII 800EB-t legyezget.

Ha egy halk hűtőre vágysz, akkor megtaláltad. Nekem eddig a gyári Intel hűtő gondoskodott fent nevezett proci hűsítéséről, meglehetősen hangosan. Bár sokan azt mondják, hogy a gyári, Sanyo Denki ventilátorral szerelt Intel hűtők csendesek, de az Igloohoz képest olyan hangja volt, mint egy sugárhajtóműnek.

A csendes működés mellett további pozítívumai is vannak: gyerekjáték felszerelni, mindenféle bűvészmutatvány és alaplapgyilkolásra is alkalmas szerszám nélkül lehet a helyére rakni. A processzorfoglalathoz ráadásul 2-2 füllel kapaszkodik.

Az általad megnevezett procihoz is elégnek tűnik, a gyártó XP 2600-ig ajánlja. Szerintem azért (vad) tuninghoz kevés lehet. Vagy kipróbálhatod helyette az Igloo 2410-et, annak valamivel nagyobb a légszállítása, mint a 2320-nak. Igaz, ez egy picivel hangosabb (a gyártó szerint ez 26dB-es).

Szóval szerintem nem fogsz csalódni benne (azért egy jó szellős ház nem árt).
És mégvalami: az ára is elég baráti, 3000 Ft-ért mérik.

Üdv

(#23) karyo válasza Csiszike (#22) üzenetére


karyo
senior tag

Na ez nem igaz. A gyári intel hűtő _halkabb_ mint az igloo, főleg annak tudatában mondom ezt hogy nálam mindkettő van, az igloo a pii-met az intel a cerkámat hűti.
Nálad valszeg csapágyas lett a hűtő azért érezheted hangosnak, vagy rezonál (jól volt rögzítve?). Rendesen feltett rendes intel hűtő verhetetlen, pont.

Enjoy the silence.

(#24) Csiszike válasza karyo (#23) üzenetére


Csiszike
tag

Jó, lehet hogy a sugárhajtómű egy kicsit túlzó volt, de már a kezdetektől is hangos volt az Intel hűtőm. Másfél éves volt, amikor tavaly decemberben érzékeny búcsút vettem tőle, és akkor sem tűnt csapágyasnak. Egyébként a gépházat rendesen takarítottam: félévente miszlikbe szed, mindent alaposan leporol. Ennyi üzemidőt (napi 3-4 óra) azért csak illett volna kibírnia neki? Egyébként jól volt rögzítve.

Meg az is lehet, hogy többféle Intel gyári hűtő létezik. Mint említettem, én egy PIII 800-hoz (dobozos) kaptam ezt az egységet. Te milyen procihoz kapott Intel hűtőről vagy jó véleménnyel?

Egyébként egy kiszerelt ventilátorú ócska AT táppal ki is próbáltam, meghallgattam az Intelt és az Igloot is: az utóbbi nyert.

Ja, rögzítés: szegény Intel hűtőm nem a könnyű szerelhetőségéről volt híres, felszerelésével vért izzadtam, egyszer a csavarhúzó is szépen kiugrott abból a rendkívűl nagy mérnöki leleménnyel megtervezett rögzítőkapocsból, és sikerült is szépen végigszántani a cusl2-c deszkán. Mit mondjak, az ütő is megállt bennem. Szerencsére az alaplap túlélte. Szóval egy újabb feketepont a gyári hűtőnek. Az Igloot ezzel szemben 10 mp alatt raktam fel, két ujjal.

Bocs, hogy hosszú voltam.

(#25) WN31RD válasza karyo (#23) üzenetére


WN31RD
addikt

Gyári Intel hűtőt még nem hallottam, de gyári AMD hűtőt már igen. Jelen esetben csak ez jöhetne szóba, de nem ajánlom, mert elég hangos. Egy ismerősömnek ilyen van, és zárt háznál meg lehet azért mellette maradni, de a WhisperRock III-hoz képest nagyon zajos (hát még akkor az Igloo-hoz képest, mert ugye állítólag az még halkabb).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#26) up válasza Csiszike (#24) üzenetére


up
senior tag

''Az Igloot ezzel szemben 10 mp alatt raktam fel, két ujjal.''

Annyi maradt az Intel hűtővel kötött barátság után? :)

Egyébként szerintem hűtőn nem érdemes spórolni, főleg, hogy nem minden ár extrém: 3,2K-ból megkapsz egy Igloo 4310 Pro-t (a 4300 halkabb, újabb testvére), a GlacialTech mindenképp nagyon jó vétel! :) Node melyik? ;)

üdv
up

(#27) Johnny válasza WN31RD (#5) üzenetére


Johnny
senior tag

Spire Falconrock I-nek egyező hangja van a Whisperrock III-al (ugyanaz a benti, csak a Falconrock bordájában van egy rézbetét).
A Falconrock II halkabb valamivel (kb. 2900 helyett 2500-at pörög a ventije). Ennyi, azért nagy különbség nincs.
Igazi különbség az, hogy a Falconrock II-re már 6 füles leszoritót raknak, amit könnyebb leszedni-felrakni és jobban is tart.
Nálam járt mindhárom, a Falconrock II maradt meg belőle a kisebb hangja miatt. Egyébként tuninghoz jó mindhárom.
A másik gépen Glacialtech Igllo 2320-as van. Hangban verhetetlen, gyakorlatilag nincs neki - még az előzőekhez képest is. Egy 1900+-ra húzott 1700+-t elvitt nálam ilyenkor terhelten 52-53 fokon. Nyáron viszont szerintem kevés lesz, akkor már nem lehet tuningolni vele. Méretéhez és hangjához képest egyébként meglepően jól hüt, egy Globalwin WBK68-at kenterbe ver hütésben (pedig az vagy 1.5x nagyobb és sokkal!! hangosabb).

(#28) WN31RD válasza Johnny (#27) üzenetére


WN31RD
addikt

A FalconRock bordákban levő rézbetét számít valamit a tapasztalatod szerint?
Illetve másképp: mennyit számít?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#29) Johnny válasza WN31RD (#28) üzenetére


Johnny
senior tag

Szerintem ha számit is - minimálisat. A 3 Spire hütő között talán ha 1-2 fok eltérés volt hütőteljesitményben.

(#30) WN31RD válasza Johnny (#29) üzenetére


WN31RD
addikt

Remek, akkor nem cserélem le a hűtőmet.
Eszembe jutott viszont pár órája, hogy van egy 8 cm-es Papst ventim egy polcon elfekvőben (ez nem jellemző amúgy :))

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.