Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1791) Kephamos


Kephamos
addikt

Ez a pálca nevű dolog hogy működik? Lazítok rajta, állítok a nyakon, maj újra megyszorítom, vagy lazítok és ezzel egyidőben állítódik is?
----------------------
Hogy kell beállítani egy elektromos gitárt? Mármint a húrok milyen távol legyenek a nyaktól?

(#1860) Panzermeyer válasza ReJim (#1859) üzenetére


Panzermeyer
tag

http://www.vintage52.hu/munkadij.php

Bundozás (fogólap gyalulása, csiszolása, konzerválása, bundozása, teljes beállítás)
Lakkozatlan fogólap esetén 28,000 Ft
Lakkozott fogólap estetén 36,000 Ft
A bundozás tartalmazza a bund árát. (DiMarzio, Dunlop) 15 féle méret

Fogólap nagyobb pótlásaiért felárat számolunk fel.
Fogólap-pálca: 60-80,000 Ft

azt hiszem ezek nem túl kecsegtető árak..............

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#2672) Tv válasza satomee (#2671) üzenetére


Tv
senior tag

Huhh az érdekes. Talán a nyakmerevítő-pálca van túlfeszítve. Használtan vetted? Szerintem valami hozzánnemértő állítgatott rajta. De ezt így tényleg nem lehet megmondani. Inkább keress fel egy hangszerboltot, ott szerintem minimális összegért beállítják neked. Látom miskolci vagy, a RÉFÓ-ban tuti megcsinálják. Vagy ha van ismerősőd aki állított már be gitárt akkor kérd meg őt.

(#2860) (Darkwood) válasza DeadMen (#2857) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Jackson DXMG!
Ugye nem akarod azt mondani, hogy nincs az elektromos gitároknak a nyakában merevítő pálca!? :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2921) magno


magno
csendes tag

Elárulná valaki hogy ezt a 7-es húr honnan jött? Mert én még az életben nem találkoztam ilyennel. Lehet hogy demo húrnak felraktak ilyet a gitárra hogy azért legyen már rajta valami?. Vagy megvan a zacsija és azon az van hogy 7-es? Vagy le lett mérve mikrométerrel? Ha valaki dob ide egy linket hogy kereskedelmi forgalomban lehet kapni akkor elhiszem. Amúgy teljesen jó a 10-es húrkészlet nincs azzal semmi baj (bár én kb D -re használnám de kinek mi esik kézre). Olyan meg nincs hogy az elektromos gitár nyakában legalábbis a szóban forgó Vintage-ben ha jól láttam egy PRS kopi, nincs nyakmerevítő pálca lehet hogy az 5ft -os noname gitárban nincs de ebben van. Ha nem lenne benne nyakmerevítő pálca akkor kb már eltört volna a nyaka ha nem akkor is kifli alakú lenne csak azért mert egy 10-es húrkészlet kb 60 kilóval meghúzza a nyakat. Másrészt be sem lehetne állítani, soha nem lehetne behangolni rendesen, gondoljatok bele akárhányszor húzol a húron annál rövidebb lenne a menzúra :D. Bár a 7-es húrkészlet után (ami szerintem nem létezik minden gyártó 8-as húrtól indul) érdemes lenne beállítani főleg az intonáció miatt és a fix wrap -os híddal ellátott gitárokon az nem egyszerű.

forever hardcore

(#3354) Eastman válasza Zebu (#3350) üzenetére


Eastman
őstag

Szia Zebu!

Kis Metallica, Ozzy, Misirlou, Maiden, Depeche Mode, gyerekdalok, akármi....

Szerintem egy fémhúros elektroakusztikust nézz! [link]

Ha nylonost veszel, tudnod kell, hogy vastagabb, tömzsibb a nyak mert nincs benne az a merevítő acél pálca ami plusszban tartja. A fémhúros nyaka kényelmesebb ilyen szempontból, mert nem az anyagvastagság, hanem a pálca merevíti a nyakat. A nylon húrokat később nem tudod fémhúrra cserélni, illetve tudod, de nem szabad mert csúnyán elhúzhatja a nyakát, vagy megrepedhet az alsó húrlábnál ahol az fel van ragasztva a testre.

Fémhúrost nézzetek, ha már a Metallicska és a Maiden is a listán van. ;)

Összetett dolog a gitárválasztás. A haverom vintage Fender Stratja pl. annyira kényelmetlen a kezemben, hogy el sem tudom mondani. Volt vagy 300-400k a gityó, de vastag a nyaka és a rövid ujjaim miatt nehezen játszom rajta. Többet ki kell próbálni vásárlás előtt, hogy érezd a különbséget. Kezdésnél pl. a szín és az ár másodlagos szerintem. Semmi értelme, hogy egy olyan darabot válassz amin nehézkes a játék. Vedd az öledbe, fogd meg a nyakát, figyeld az ujjaid, az alkarod helyzetét, ahogy "öleled" a hangszert. Akkor vedd meg, ha a magadénak érzed. A gitár fából van, a levegőt és a tested is rezegteti, a testeddel az ujjaiddal együtt él.

Szerintem a netes megrendelés egy hangszer esetében FELEJTŐS. Hamar elmehet a kedved egy szép, de nem jó gitártól. A "nem jó" alatt azt értem, hogy a nem neked való gitártól. Lehet az 500k is, ha nem passzol a fizikai méreteidhez, a tested adottságaihoz. Nekem mindig volt gitár a szobám sarkában, de nagyon sokszor mellényúltam a hangszerválasztással és évekig nem élveztem a dolgot, csak akartam.

Üdv: Eastman

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3464) cucka válasza M@trixfan (#3463) üzenetére


cucka
addikt

Egyébként ha leveszem az összes húrt a gitárról akkor a nyakat merevítő fémpálca elhúzza a csupasz gitárnyakat?
Nem húzza el. Pontosabban elhúzhatja, ha sokáig húrok nélkül tárolod a gitárt, egy 10-20 perces húrcsere és fogólap tisztítás erejéig nyugodtan leveheted az összes húrt.
Amúgy a pálca a nyak görbületét szabályozza, ennek tartanak ellen a húrok. Ha leveszed a húrokat, akkor a görbület természetesen változik, de ha felraktad az új húrokat, akkor újra be fog állni hasonlóra, mint volt. Az én gitárom nyaka is görbe volt egy kicsit, húrcsere + pálca állítás után szép fokozatosan javult a helyzet, kellett neki pár nap, amíg elérte a mostani állapotát. (Most is görbe amúgy, csak nem annyira, mint amikor vettem. Megcsináltatni nem nagyon éri meg, a munkadíj kb. annyi lenne, mint a gitár értéke)

[ Szerkesztve ]

(#3631) Printszkrín válasza tiv83us (#3623) üzenetére


Printszkrín
senior tag

ps: jah, elfelejtettem, csak mikor fogom az 1-4. fretig, akkor rezonal. Open stringnel es a tobbi fretnel jo,

Engedni kell egy kicsit a nyakmerevítő pálcán. ( truss rod)
Tipikus, amikor az 1-4,5 fretig zörög csak, ilyenkor valami miatt, pl. megnőtt a környezetben a pára tartalom, vagy lejjebb hangol az ember, akkor a nyak elkezd kiegyenesedni, majd később átmegy kicsit púposba, és ilyenkor az első néhány fretnél zörögnek a húrok. Legtöbször a vastag húroknál jelentkezik, mivel ezeknek nagyobb az amplitúdójuk, így könnyebben hozzáverődik a húr a fretekhez.
SR300-nál a nyereg mögött a fejen van egy kis műanyag lapocska, amit három csavar rögzít. Ez alatt tudsz hozzáférni a pálca feszítő csavarhoz.

Ha nem vagy biztos benne, hogy mit hogyan csinálj, vidd el egy hangszerészhez, és két perc alatt megoldja.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#3735) nap válasza bodom87 (#3703) üzenetére


nap
addikt

"valaki ismeri az Uniwell gitárokat?"

Vettem egyet. :B UST-50 N
A fa részek igényes kidolgozásúak, kifejezetten szépek. A nyak egy darabból van. (+pálca +fogólap) A test 4 darabból van összeragasztva, egy helyen eltér egy kicsit a két darab árnyalata, de a másik két illesztést közelről kell keresni. Mindezt azért, mert natúr, tehát csak lakkozva van. Már nagyon várom, hogy besárguljon, beérjen a szine.
A koptatólap 3 rétegű, amire a fenderes topikokban gerjedtek a harmony centralon. Érdekes, hogy ennek a kidolgozását nem vitték túlzásba. Egy smirglivel könnyen javítható.
A hangjáról még ne kérdezzetek. Az új húrok zengnek-bongnak. Bármit játszok, Shadows lesz belőle. Remélem, egy hét alatt beállnak, aztán normális hangja lesz a gitárnak.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#4849) stepe


stepe
csendes tag

Ja és még egy kérdés a cort-nak a nyakában van merevitő pálca és lehet állitani mert a fényképről nem tudtam megállapítani?Nem fog görbülni mire ügyeljek ugy értem hőmérséklet, túl erős húrok stb ...bocs ha túl sok marhaságot kérdezek de nem szeretném hogy ugy járjon mint a régi gitárom :B

Jobb a helyes úton sántikálva haladni, mint szilárd léptekkel téves irányba tartani.

(#4851) Szten Márs válasza stepe (#4849) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Manapság minden fémhúros akusztikus nyakában ott van a fémmerevítő pálca, és igen ritka, hogy nem lehet állítani. A Cort-nál is ott van és állítható :K

Hogy mennyire egyenes a nyaka (ugye a fém merevítő pálca elsősorban azért van, hogy a nyak homorúságát/domborúságát/egyenességét állítgathassuk vele), azt majd látni fogod, nem hiszem, hogy nagyon hozzá kell nyúlni. Ha mégis hozzányúlsz, akkor nagyon óvatosan, negyed fordulatonként tekerd, adnak hozzá imbuszkulcsot.

Alapból 0.11-es húrokkal szerelik. Ez jó kezdő húr, nem olyan pókhálóvékony, mint egy 0.10-es, és egy 0.11-es kell is egy dreadnought méretű test megfelelő megszólaltatásához, de nem is olyan kemény mint egy 0.12-es, vagy keményebb, ami a kezdők ujjbegyeit kikészítené. Pár havonta érdemes húrokat cserélni rajta. Ha keményebbre cseréled - 0.12-esre, vagy 0.13-ara mondjuk - akkor esélyes, hogy a merevítőpálcán húznod kell majd. De hát azért van az ott, ugye :)

Ja igen: megfelelő páratartalomra ügyelhetsz esetleg. Ha jól emlékszem egy 50-60% között a legmegfelelőbb. Sajnos a tömör fa érzékenyebb erre, mint a rétegelt.

[ Szerkesztve ]

(#5092) Eastman válasza stepe (#5090) üzenetére


Eastman
őstag

Rockzenére kiváló, mivel hosszú ideig szólnak a lefogott hangok rajta (sokáig rezeg a fa).
[képek]

A sötétebb hosszanti fa betét(ek) merevítésként szolgál(nak). Csak egyféle fa könnyebben deformálódna (a 6 húr jobban elhúzná). Emellett acélpálca is helyet kap a nyakban tehát általában három merevítés tart.
Itt láthatod a pálca végét a fej és a sötétbarna fogólap határán. Imbusz kulccsal jobbra vagy balra tekerve állítható.
Fontos, hogy ezt a finombeállítást mindig hangszerészre kell bízni!

Ezen a képen láthatod a pálcavéget takaró gesztenyebarna fedelet a fejen és mivel natúr, lakkozott felületű a hangszer, jól láthatóak a testet alkotó különböző faanyagok.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5240) Szten Márs válasza Eastman (#5238) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A száradó nedvesedő fa, a másmilyen húrfeszítés hatását a nyakmerevítő pálca állításával egy imbuszkulccsal le tudjuk küzdeni, persze, ha nem csavarodik a nyak, csak a görbülete változik kissé.
A gitáromat szeretem, nagyon is. Épp ezért igyekszem én magam annyit foglalkozni vele, amennyit csak tudok, és úgy megtanulni ápolni/bánni vele, amennyire csak lehet... hogy ne kelljen idegen kezekbe adni. :K
Potméterekkel meg nem kell bajlódnom, ugye :DDD De jogos, az elektronika macerásabb lehet.

(#5421) Szten Márs válasza Seraph 16 (#5420) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egy akusztikus gitáron olyan hűde nagy lehetőségek nincsenek a húrmagasság állítására. Legalábbis nem úgy, hogy ne cseréljenek alkatrészt/alkatrészeket, vagy ne faragjanak rajtuk - szó szerint. Enélkül tulajdonképpen csak a nyakmerevítő pálcával lehet játszani, de az meg a nyak görbületét szabályozza, azért van ott - ennek melléktermékeként persze változhat, sőt változik a húrmagasság is, de túl nagy terünk nincs, főleg, ha normálisan van beállítva eleve is a pálca, a nyak.

(#5431) Szten Márs válasza alienpapa (#5430) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az a nyakmerevítő pálca állítására való, nemrég írtam róla. :K
Hamarosan megnézem, hogy az enyémnek milyen magasak a húrjai, mondjuk csak aprópénz-teszttel :D De egyáltalán nem magasak... néha játszom egy Stagg akusztikussal, na annak magasak... annyira, hogy a 10-es húrok nem kicsit jobban vágják, nyúzzák az ujjbegyeimet azon, mint a Cortomon a 12-esek...

(#6873) alienpapa válasza Szten Márs (#6870) üzenetére


alienpapa
senior tag

Az a helyzet, h nem vettem ki a régit, hanem azokból a kis "árkokból" amikben a húrok fekszenek egyenként reszeltem. Ez jól is sikerült 5 húrnál.... de a G az csörög. :) Szóval valószínűleg cserélni kell. :) Mondjuk eszméletlen, hogy mennyivel könnyebb így rajta játszani. Az F-dúrt sokkal könnyebben lefogom, mint előtte.
Húúú amíg el nem felejtem.... Ha a merevítő pálca csavarján az óramutató járásával egyezően tekerek egy negyedet, akkor a nyak hogyan fog változni?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#6874) Szten Márs válasza alienpapa (#6873) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Neked Cort Earth 70-ed van, ugye... annál szerintem - ha csak nem szabtak el rajta valamit - megfelelőek eleve is a húrmagasságok. Ha nagyon csökkenteni akarod, szerintem a hídból is és a szemöldökből is reszelj nagyon keveset - alulról. Igen, mindkettőből és lehetőleg egyformán (bár tudom ez nem könnyű), olyan egyszerű okból, hogy szimmetrikus legyen a húrok lejjebb ültetése. Ha csak a szemöldökből faragsz, a hídnál ugyanolyan magasra kell felfutnia a húroknak, csak épp mélyebbről, a húrok emelkedési szöge így nagyobb lesz, mint eredetileg, magasabb fekvésekben nem lesz jobb játszani vele, ilyesmi. Arről nem is beszélve, hogy csak a szemöldök árkait mélyítve minimális mértékben, de változik a rezgő húrhossz, így veszít a pontosságából a gitár.

Az Earth 70-hez egy plusz ajándék hidat amúgy is adnak - legalábbis régebben adtak - szóval, ha elrontod, akkor is ott a cseredarab :)
Amúgy relative igen olcsó alkatrészek, így ha van rá keret, be lehet szerezni hídből is meg szemöldökből is még plusz pár darabot, és lehet kísérletezgetni, játszani, hogy hol tiszta még a hangzás, de alacsony a húrmagasság, hogy a legkényelmesebb, legjobb, stb. Bár hatalmas türelem kell ilyen kísérletezgetéshez, egy hangszerre megéri áldozni az időnkből :)

Ha az óramutató járásával egyezően tekered a merevítőpálcát, akkor növeled a feszítettségét, az óra mutató járásával ellentétesen csökkented. (Ha a nyak görbülete eredetileg egy völgyre, vagy teknőre emlékeztet, akkor kell növelni a pálca feszítettségét, csökkenteni pedig akkor, ha a nyak görbülete egy dombra vagy felpúpozott hátú macskára hasonlít. Szerintem jól megaszondtam, így képek nélkül nem nagyon tudom jobban elmagyarázni :DDD De szerintem érzi az ember, hogy mit takar a feszítés és mit a feszítettség csökkentése.)

[ Szerkesztve ]

(#8371) Bencsizy válasza Plazmacucci (#8370) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

7000-ért hozzá tudnék jutni egy újnak. Annyiért meg jó volna elbohóckodni sztem itthonra.

Közben találtam pár hibát a Vintagemen is. Először is a hangolókulcsok felhúzva is zörögnek üresen, nem a húr, hanem maga a kulcs, mert ha megfogom, akkor elnémul. 6-ból 3 ilyen. Sztem vagy kicserélem, mert amúgy se tetszik ez a zöld műanyag, vagy vmit rakok a furatba, mert sztem az miatt zörög. Vagy szétszedem a kulcsot, de nincs rajta csavar, hanem pattintva van, vagy hát két ilyen kis pöcök tartja.
A pálca takaró kis lemezke is mintha meg lenne hajolva kicsit, mondjuk az nem nagy tétel.
Emellett az egyik potinak a kis tekerőjéből is hiányzik egy darab, bár ez is olcsóság.
Letakarítottam, és kurva sok retek jött le róla, főleg a fogólapról, a tulaj sztem nagyon leszarta az ápolását.
Este rakok fel képeket róla.

(#9021) BluEyes válasza tzsolesz (#9020) üzenetére


BluEyes
őstag

Igazából nekem tetszik
Ennyi :)

Ehhez csak a nejlon húr jó. A nyakban nincs pálca, ami a húrok húzóerejét kompenzálná. A fém húrokat sokkal nagyobb erővel kell feszíteni, mint a nejlont, ezért azt a nyak már nem bírná el, és meggörbülne.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10265) BluEyes válasza pc-user (#10263) üzenetére


BluEyes
őstag

Ebben az árkategóriában a Squire ugyanolyan lutri, mint az SX, vagy mint bármi más. Ezeket mindenképp személyesen kell megnézni, és kiválasztani egy hibátlan példányt. De kb. ugyanolyan minőséget képes mindkét gyártó produkálni, úgyhogy emiatt nincs előnyben egyik sem. Ki lehet fogni kimagaslóan jól sikerült példányt, meg bele lehet nyúlni valami selejtbe is, tehát nem árt, ha a vásárlásnál jelen van egy tapasztaltabb gitáros emberke, aki a durva hibákat azonnal kiszúrja egy hangszeren.
Az, hogy egy erőteljesebb pengetésre a húrok megciccennek, hozzáérnek a bundokhoz, az természetes dolog, a húr nem a fogólappal párhuzamosan, egy síkban, hanem körkörösen rezeg, és ha alacsonyra engeded őket, óhatatlanul beleérnek a bundokba. A probléma akkor van, mikor emiatt elhallgat a húr, egy nyújtáskor "megfullad" a hangja stb. De hát ezért kell jól körbenézni, kipróbálni a boltban. Egy jószemű szakember ha belenéz a nyakba, szabad szemmel is kiszúrja a többihez képest kintebb álló bundot vagy a fogólap kidomborodásait. Ha nincs is jól beállítva egyenesre a nyak, lehet "érezni" a nyak ívéből, hogy a pálca meghúzásával ki fog-e majd egyenesedni rendesen.
Egy síkba csiszolás azért olcsóbb, olyan 5k körül kérnek érte.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#14790) izomhod válasza nesa (#14788) üzenetére


izomhod
senior tag

hej de szép a top mintája!

a pálca a testben egy furatba megy bele?
nem láttam még ilyen anatómiai képet, érdekes:)

(#14889) Szten Márs válasza madmike (#14879) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az a csavar, amivel tulajdonképpen a nyakban lévő merevítőpálca feszességét állítod, arra hivatott, hogy a nyak (hosszanti) homorúságát/domborúságát lehessen állítani, egyenesre belőni, ha kell. Ennek mellékhatásaként változik a húrok magassága a fogólaptól, de nem az a pálca elsődleges rendeltetése. Ha a nyak egyenes, ne állítgasd. :N

Szerk: most látom, hogy már megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

(#14890) BluEyes válasza madmike (#14879) üzenetére


BluEyes
őstag

A pálca funkcióját már leírták a kollégák. Húrmagasság más dolog, azt smirglivel állítjuk be. [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#15567) kelekyle


kelekyle
őstag

Sziasztok!
Van egy Squier Double Fat Strat gitárom. Volt egy nagyon jó blues zenész barátom, Radiccsal játszott együtt anno, Csibu. Rendbe akarta hozni a gitárom mert a merevítő pálca sokáig nem volt meghúzva meg nem volt ápolva az egész gitár... ő meghúzta de a nyak ferdült... mondta, hogy majd rendbe rakja... nem sokkal rá sajnos elhunyt. :(

Szóval szakit keresek. Ki tud ajánlani valaki tutit és olcsót Budapesten ?

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#15702) Eastman válasza nesa (#15701) üzenetére


Eastman
őstag

Pálca van benne, gondolom...

Nagyon szép lett nesa!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21375) brickm válasza guitarguy (#21373) üzenetére


brickm
őstag

A nyakpálca nem csak azért kell, hogy HA elvetemedik a nyak, akkor utána tudj korrigálni.
Ahogy írták, a húroktól függően, változik a nyakfeszítése is, elég ezred millimétert változnia a nyakszögnek, hogy az oktáv elmenjen, ha pedig a húrláb már nem képes ezt korrigálni, tekerni kell a nyakat.
A merevítés a legkevesebb, anélkül se törik el egy jó nyak, nekem is csak egy gitárban van pálca.
Viszont amelyikben nincs, annál atombiztos pontos méretezést kell alkalmazni minden egyes mozzanatnál, mert ha elcseszed építésnél az oktávod soha nem lesz pontos.

Plusz a bundok kopását is lehet vele egy bizonyos szintig korrigálni.

[ Szerkesztve ]

(#21376) Eastman válasza brickm (#21375) üzenetére


Eastman
őstag

Ha a bund kopik, akkor kuka. Pálca is mehet mellé; kuka, mer' akkor már a nyak is kuka. ;] :D

Csernus a gitárboltban.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23282) FockeWulf


FockeWulf
tag

Most azon agyalok, hogy lehet a nyakmerevítő pálca zizeg be....van ilyen???

(#24247) Plazmacucci válasza #20655360 (#24246) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha jól kezelt fából van akkor nem. A nyakban csak van pálca. Egyébként meg mi értelme ennek ha a fa nem szól vele a hangba? :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24740) #20655360 válasza FockeWulf (#24739) üzenetére


#20655360
törölt tag

Lefogtam a test csatlakozásánál. (nálam a 19. bund és az elsőnél természetesen)
Szinte ráfekszik. Viszont ez nem ilyen volt. Nyáron leejtettem a gityót, sztem akkor történhetett vmi vele. Rem a pálca okés állapotban van, mindgyá meg is nézem.
Meglepő hogy ilyen beállítással nem zizeg még jobban.

A húrmagasságot am 1.5mm (e1), ill 2mm-re (E6) lőttem be legutóbb. Ennyit tudtam kihozni anno, lehet ha most értelmesen sikerül beállítani a nyakat, lejjebb is mehetek kicsit. Jó lenne, a 2mm az E6-on számomra magas.

(#27977) FockeWulf válasza Panzermeyer (#27975) üzenetére


FockeWulf
tag

Nem csak a nyakpálca hiánya miatt nem szabad fémhúrokat rakni rá (egyébként vannak klasszikus gitárok, főleg flamenco típusok közt, melyekben van merevítő pálca, de az sem azért h fémhúrokat lehessen rá tenni). A húrlábat is nagy esélyel feltépnék a fémhúrok. Az egész klasszikus gitár szerkezete nem a fémhúrok magas feszítésének van tervezve.

(#28114) Eastman válasza Panzermeyer (#28110) üzenetére


Eastman
őstag

Nincsenek rá szavak. Nagyon konkrét!

(A kulcsokat króm tulip-ra cserélném, a koptatót levenném, ezen kívül _tökéletes_ az összkép.) Ki kell próbálni! (Miért is egy másikat...?)

Szerk:
Ja, és a pálcavég-fedő harang is Studio felirat nélküli lenne mint nálam.

Bázz! Vennem kell egy feketét is!! Minek mutattad? ;]

A helyedben kétszázér' elhoznám hajó, a tokot meg hagynám a fiúnak. Úgyis kell majd egy kemény a Desperadonak.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28917) Moleman válasza V.Stryker (#28915) üzenetére


Moleman
addikt

Azzal óvatosan! Az nejlonhúros hangszerek nyakában általában nincs merevítő pálca, nem tudja ellensúlyozni a fém húrok nagyobb húzóerejét, összeroppanhat (de akár a ragasztott húrláb is felválhat).

(#33911) FockeWulf válasza brickm (#33910) üzenetére


FockeWulf
tag

Valójában nem a nyakpálca homorít a nyakon, hanem a húrok feszítőereje homorítja azt meg, a pálca tekergetésével csak szabályzod a homorítás mértékét. Ha túltekered egyik irányban az esetben akár domború is lehet a fogólap, persze az már nem jó.
Függetlenül a gyári beállításoktól, ha egy vastagabb vagy vékonyabb húrkészletet teszel a gitárra a nyakpálcán nagy valószínűséggel állítani kell.

(#33912) fattyu válasza FockeWulf (#33911) üzenetére


fattyu
veterán

annyi kieggel hogy már vannak olyan pálcák amik ténylegesen mindkét irányban dolgoznak tehát a homorítást is a pálca csinálja nem (csak) a húrok húzása

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#33926) FockeWulf válasza brickm (#33925) üzenetére


FockeWulf
tag

Nézz meg egy gitár nyakát, nézz bele hosszanti irányból. Ha jól be van állítva, egy minimális homorúságot látsz a fogólapba. Most vedd le az összes húrt, nézz bele ismét, látni fogod hogy az addigi homorúság eltűnt, a fogólap egyenes. Persze, ha túltekered akármelyik irányba, akkor domborít/homorít a nyakpálca (míg pl meg nem szakad a menet), de az már régen rossz a fogólapnak, nyaknak ha a pálca homorítja meg s nem a húrok feszítő ereje.

(#37275) bot1978 válasza Goose-T (#37274) üzenetére


bot1978
senior tag

Használni vettem nem nézegetni és közben egy díszről beszélünk. Ez mekkora. :D Most kaptam levelet, hogy megkezdte felém az útját a cucc. Remélem nincs akkora pechem, hogy nekem a pálca menet lesz megszakadva vagy ilyesmi.
Egyébként megértelek, igazából ha már be lenne minden állítva én sem szedném szét amiatt a lepkefingnyi élsérülés miatt, hogy aztán kezdhessek mindent újra beállítani. Elfér az ott. Látom tegnap délután is volt egy fekete, nem lőttél rá? Úgy látszik, most a feketéket kezdték el adogatni.
ő még pályázik egyre, ha jól értem. Nem adod el neki a fehéret? ;] Para azért kicsit, hogy addig jár a korsó a kútra amíg el nem törik a pálca mi? Na, igen. Benne van.

(#37379) benedekco válasza bot1978 (#37377) üzenetére


benedekco
addikt

Igen működhet, bár itt megtöri a nagy egyenességet a nyak pálca állítójának bevésete.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#37434) bot1978 válasza Goose-T (#37431) üzenetére


bot1978
senior tag

Fú azért ez a B550…. azért már látom már, hogy miért 50, tehát így ez… hogy attól, hogy leengeded a húrokat ekkorát görbüljön a nyak, hát ilyet nem nagyon láttam még más márkától. Oké, hogy a pálca a húrok ellen dolgozik, na de hogy ennyit hajlítson a nyakon azért ez durva. Hál Isten, hogy nem kell síkolni, mert nem is tudom hogy lehetne…
Tudod amikor elsőre szétszedtem kipottyan egy alátét és így néztem, hogy ezmiez itt ez (???) és hát túlmélyítették a furatot, de még a fényezés előtt és szépen lefényezték feketére, aztán tettek rá egy alátétet, hogy vonalban legyen a csavar a többivel.
Ebből nekem az jön le, hogy betanított gyerekek csinálják és ahogy sikerül, tehát senkit nem érdekel. Vagy emiatt lett deco az enyém, nem tudom, de
a kellemes meglepi az volt, hogy fényezési hiba nincs rajta sehol, mert amit annak hittem a csavar körül, az ilyen fehér trutyi volt oda beszorulva a csavar mellé, amit le lehetett törölni, miután kivettem a csavart.
Másodszorra visszatettem a nyakat a testre, szerintem jobban, mint ahogy volt.
F@szán meghúztam, felhangolom és így a harmadik fekvéstől picit jobban megpengetem becsörg, hol egy picit, hol jobban, de szépen onnan a többi fekvés is.
Ugyanazokat a húrokat tettem vissza és mégis adni kellett neki egy kis plusz homorulatot a pálcán, mert így áll. Most így áll, most úgy áll és így nem tudod hogy mi a tosz, csak áll ahogy áll. Na, ezért 50. Ezen húrkészletet cserélsz, főleg ha más fajtát is teszel fel pff az egy nap.

(#37898) Alexios válasza consono (#37897) üzenetére


Alexios
veterán

Biztos vannak kivételek, de azért szerintem még a topikban is találsz példát, hogy sikerült így leszakítani a nylon gitárról a hidat, vagy a pálca nélküli nyakat eltörni :)

(#38683) benedekco válasza kemotox (#38681) üzenetére


benedekco
addikt

Na ma pöngettem rajta rendesebben, tegnap is volt egy fura mellékzengés néha, de most nagyon bedurvult.
Elengedett valami a nyakban, és elkezdett kopogni, szal a nyaki pálca is igényel egy állítást. Remélem nincs eltörve mert akkor beszoptam a kékerest.

Amúgy jó rajta játszani és nem fogta meg az ujjaimat a fogólap.

Így azért már kezd árnyalódni a kép. De nem baj, a lényeg, hogy ha komolyabban szeretnék ezzel foglalkozni akkor itt az alkalom a tanulásra.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39431) Berreh válasza MATEO6600 (#39430) üzenetére


Berreh
tag

Nem hiszem, mert akkor nem lehetne mihez mérni :)
A nyak pálca megfelelő tekerésével, illetve a húrláb magasság állítással lehet játszani, ehhez csak lazítani elég a húrokat :)

(#40925) qltsar válasza Goose-T (#40922) üzenetére


qltsar
addikt

Abszolút lebeszélnélek HB-ról, többet is rendeltem ismerősnek, családnak, magamnak.

Volt benne klasszikus, akusztikus, elektromos, mindegyikből többféle, egy darab elektromosat kivéve mindegyikkel voltak minőségi problémák (vicc, hogy aminek nincs baja (ár/érték arányban természetesen - egy starter pack része :DDD ). (Nem beállítás problémák: bundhiba, pikcup hiba, beállíthatatlan nyak, gyenge nyak (ilyennel életemben nem találkoztam még, de nekik sikerült produkálni: az egyik (ráadásul sajátom) úgy viselkedik, mint egy lebegő húrlábas strato, pl. kipengetsz egy oktávot (std. hangolás: E0-A7), és megnyújtod a második húrt, lehangolódik az E, mint egy lebegő húrlábasnál, mindegy a hangolás, húrvastagság. A nyakmerevítő pálca kb. olyan, mintha alumíniumból lenne...katasztrófa.

Katasztrofális minőségük van, saját részről 2x cserélték az egyik gitáromat, 3x-ra már nem küldtem vissza, már meguntam, de röhej minősége van (pedig nem egy 15.000 forintos HB kategóriáról van szó).

0 quality control, inkább várj, és költs rá egy picivel többet, de próbáld elkerülni.

Folytathatnám tovább, valamint nem szívesen ásnék el egy márkát 1 db kapufa után, viszont esetemben szám szerint 7db hangszerről beszélünk, szóval őszintén mondhatom, hogy van tapasztalat.

@andor80: Nem az első Jacksonom, én meglepően pozitívan csalódtam eddig a quality controlban. Az alap beállításokat én is el tudom végezni, de ez hiba, nem beállítás.
Ettől függetlenül köszi a tanácsot, egyetértek, megéri beállíttatni :) !

[ Szerkesztve ]

(#42793) Goose-T


Goose-T
veterán

Ilyen szépséget lőttem tegnap 25 ezerért:

Nagyon jó kis cucc: flamed maple top, éger vagy mahagóni test, Wilkinson 2 pontos tremoló, Grover kulcsok, 5 állású kapcsoló felezéssel. A nyaka egyenes, a bundok csak enyhén kopottak, pálca működik. Még egy Digitech RP100-at is kaptam szuvenírba mellé. :D Nem akarom képekkel floodolni a topikot, itt van több kép róla.

A potik kicsit recsegnek, de van egy kazallal itthon, majd kicserélem. A pickupokra már megrendeltem az aranyszínű fémkupakokat, a keretjeit is lehet lecserélem krémszínűre, meglátjuk, melyikkel lesz mutatósabb.

A típusa ismeretlen, még itt sem találtam meg. Találtam egy régi gs-es hirdetést, ahol egy ugyanilyet hirdetnek, de ott sem írnak típust. Felirat sincs rajta túl sok. Tippek?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42933) Goose-T


Goose-T
veterán

Olyat láttatok már, hogy a nyakállító pálca csavarfeje letört? Egy Cort G280 nyakát próbáltam állítani, de meglepően könnyen forgott. Ereszteni akartam rajta, de csak tekertem, és nem történt semmi. Aztán a szög miatt egy kicsit beszorult az imbuszkulcs, és ki tudtam húzni a csavarfejet. :DDD Most azon agyalunk, hogy Loctite 270-es menetrögzítővel talán meg tudjuk úgy ragasztani, hogy bírja is utána. Érdekes, hogy nem is láttam rajta hegesztésnyomot, mintha eredetileg is ragasztva lett volna.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42935) Goose-T válasza espista (#42934) üzenetére


Goose-T
veterán

Közben kiderült, hogy igazából egyirányú a pálca benne, semmi baja. :DDD

Más: hétfőtől felsőmaró és faeszterga lesz a Lidl-ben!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43013) akela91 válasza Goose-T (#43011) üzenetére


akela91
addikt

Felhívtam. Most vette észre, hogy végig van repedve a nyak a pálca aljától kezdve jópár bundon át...

(#43572) Goose-T válasza Eastman (#43570) üzenetére


Goose-T
veterán

Itt a link, régi gyártás lehet a Gibson feliratos pálcatakaró miatt. Talán 2004-ig raktak ilyeneket rá, koreai gyártmány lehet.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43616) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Nagyon régen jártam erre, akkoriban éppen kezdeti készülő fázisban volt álmaim bőgőjének másolata kis módosításokkal ('77 MusicMan Stingray). Időközben elkészült! Egyszerű, de nagyszerű! Egy darabos juhar nyak+fogólap, ében pálca takaró, ében pont berakások, két darabos kőris test, Schaller kulcsok, egyedileg gyártott tükör polírozott és gravírozott rozsdamentes hardverek, 3D nyomtatott rozsdamentes lövedékfej. A többit mondják el a képek!

[link]

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#44627) andor80 válasza Eastman (#44626) üzenetére


andor80
senior tag

Köszi kell majd egy kis pálca állítás meg új húr de imádom.Klasszikus de modern mégis 2012 es cucc
:R

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.