Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23784) Tommyka21 válasza kemotox (#23783) üzenetére


Tommyka21
tag

Teljesen igaz. Az MG főleg a CFX egy túlárazott cucc.

Viszont az EXPO-n Mike Gotthard bemutatta a Boss Katana tranyós erősítőket.

Na az ahogy szólt, hát durván a legjobb tranyós amit valaha hallottam...

Andertonos teszt videót érdemes megnézni róla :D...

(#23788) brickm válasza kemotox (#23783) üzenetére


brickm
őstag

Nem tranyós az MG.
A tranyós erősítőknek nagy az RnD költsége, rengeteg idő a fejlesztésük.
Teljesen más egy gitárerősítő, mint egy zenei erősítő. Míg zenéthallgatni lehet egy magasfrekvencián gerjedő erősítővel is, addig gitározni félig "öngyilkosság". Rövid időn belül leég az egész, mivel sokkal nagyobb vezérlőjeleket kap, sokkal nagyobb a hőmegfutása és sokkal nagyobb dinamikákkal dolgozik.

Az épített marketinget, meg a nevet meg kell fizetni, nincs azzal baj.
Jh pardon multkor haverom marshall dsl100 feje fullstack-ben küldve koncert felénél megdöglött... nem nevetett.
A 40éves JMP szakadt bőrrel nem sír, nem panaszkodik.

A jcm 800 nak az a nagy hibája, hogy nem szeret mindenféle hangszert.

a boss katana sem analóg, kőkemény dsp van a dobozban. Ilyen hangokat egyszerű tranyókkal nem lehet csinálni úgy, hogy ne gerjedjen, főjjön rommá a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#23810) sza.sa válasza Tommyka21 (#23784) üzenetére


sza.sa
tag

Épp erősítő vásárlás előtt vagyok több lehetséges is van (Katana 50 /100, Line6 Spider V 60, Marshall Code 50). Az Expon tetszett a Katana hangja, de megdöbbentem mikor Lukács Peta előadása végén mikor mondta hogy ez volt a Code 50... Az se szólt rosszul...
Viszont meglepődtem, hogy 12"-os hangszóró ellenére milyen kicsi a Katana 50-es...

sza.sa

(#23833) Tommyka21 válasza sza.sa (#23810) üzenetére


Tommyka21
tag

A Katana ár-érték arányban sztem nagyon jó (65 ropi az 50 wattos).
A Code is jó, csak jóval drágább.
Haver fülessel próbálta a Code 25-ösét az expon, attól nem volt elájulva...
Nehéz ügy.
A Katanán én is elgondolkodtam :D:D.

(#23845) bigrob


bigrob
őstag

Ez a boss katana nekem is beindította a fantáziámat, hogy megváljak a peavey vk100 marshall mg412 kombótól :B
Ha vennék valami modeling erőlködőt, azokban szokott lenni loop? Illetve ha később beszereznék egy wah pedálkát azt effect loopba vagy inputba illik kötni?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23848) Plazmacucci válasza bigrob (#23845) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gec én még a cosm meg ilyen szaroknál lemaradtam. Katana meg Waze mik vannak. Ezeket mi hajtcsa?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23851) sza.sa válasza Tommyka21 (#23833) üzenetére


sza.sa
tag

A Code 50 drágább, de méretben jóval nagyobb mint a Katana 50, inkább a 100-as mérete, árban akkor meg egél szinte a kettő. Az 50-es utóbbi méretén le is döbbentem milyen kompakt... Sajna meghajtani nem tudtuk, meg a mellette levő Waza head+4x12 kombót nem is tudtuk volna fölözni vele :)

De bejöttek a Chapman gitárok is, amiken próbálni lehetett, egész korrektek, bár a Ghost Fret formája nem jön be. Nyaka egész kényelmes volt, még a PRS-em után is...

Most hogy ilyen jó árú a font viszont elgondolkodtam egy ilyenen, ha épp nem erősítőt vennék:
[link]

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#24535) AKs válasza sza.sa (#24531) üzenetére


AKs
tag

Boss Katana-100?

"There must be some kind of way out of here..."

(#24602) Alexios válasza haxiboy (#24601) üzenetére


Alexios
veterán

Én azt hiszem hallottam ezt, vagy valami nagyon hasonlót, de nem tett rám túl nagy benyomást, én inkább egy katanat vennék kicsit többért

(#24980) #20655360 válasza Moleman (#24976) üzenetére


#20655360
törölt tag

Am vegyél valami tranyós holmit. Ha kell a (steril) tiszta, abban úgyis az a nyerő.
Kis pénzikéért is 100W-os fejet adnak. Egy jóféle 2x12-es ládikót neki, aztán kiszedi az ablakot. Asszem a Katana fejben van beépített kis szutyok hangszóró is. :DD

szerk: Am úgy örülnék ha megadnák a gyártók hogy a teljesítmény az mi a fenére vonatkozik. Nem mindegy hogy peak vagy rms... A Boss oldalán sincs semmi...

[ Szerkesztve ]

(#24982) Alexios válasza #20655360 (#24980) üzenetére


Alexios
veterán

Én simán el tudom képzelni, hogy egy csöves 40w hangosabb mint egy 100w katana

(#25046) Moleman válasza #20655360 (#25045) üzenetére


Moleman
addikt

Ez egy nagyon jó kérdés, valamiért becsípődés nálam a fullcső, pedig 2 éve még azt se tudtam, mi a különbség. :D Najó, egy Kemperrel le tudnám élni az életem, de annyi pénzből egész életemben cserélgethetem a csöves erősítőket. :D
Plusz ha onnan nézed, hogy az új Katana 100-nál olcsóbban meg lehet kapni a 2×12-es Bugerákat, úgy látom, mintha többet kapnék a pénzemért. Persze lehet, hogy tévedés.

(#25049) Moleman válasza sanyi0321 (#25048) üzenetére


Moleman
addikt

Én is csak ezeken a helyeken szoktam hirdetni, aki igényes, úgyis csak GS-en keresi. :)

(#25047) ayy_lmao
Egy Katana 100-at én is kipróbálnék, még mielőtt bármit is vennék, láttam olyan véleményt róla, hogy a 60 wattos csöves Blackstart is alá rangsorolták. :D Ha tényleg annyira jó, kukázhatom a teljes pedalboardomat is, és még pénzem is marad. :DDD

Az Amplitube nekem is örök visszatérő, de erőszakkal irányítom magam a valódi dolgok felé, mert a legtöbb ember szemében nem színpadképes megoldás a hangkártya-PA jelút. :N Eddig egyvalaki állt ki mellette, igaz, ő pont egy hangmérnök volt, így hiteles vélemény. :)

(#25053) Moleman válasza #20655360 (#25052) üzenetére


Moleman
addikt

Kár érte, pedig tényleg nagyon jó gitár lehetne. Így lepukkantva nekem se kéne.

Egyelőre még nem lépek fel, de tényleg az a próbák célja (pillanatnyilag kevéssé hiteles a kijelentés, lassan 2 hónapja nem próbáltunk :D). A Katana sokgombos lábkapcsolója nem tudom, hogy pontosan mire képes. Néhány pedált azért mindenképp megtartanék, máris a szívemhez nőttek. :)

(#25063) Moleman válasza InHell (#25061) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi szépen, tényleg, fel se tűnt, hogy a 6262-n nincs line out sem. Akkor valóban nem ideális nekem, a 40 ezres Marshallnak még elnézem, hogy nem tökéletes, de 100+ ezerért már többet várok. :) A 333XL-en már van line out, viszont a hangja továbbra sem szimpatikus.
Időközben még a Peavey Valveking 212 jött szembe, szimpatikusnak tűnik, de a fórumokon nagyon lehúzták, főleg a kombót, hogy szar hangja van.
De akkor az alapján, amit mondasz, mégis csak valami kisebb jószágot kéne vennem. Vagy ugye ott az abszolút kockázatkerülés, a Katana. :)

(#25062) ayy_lmao
Édesanyám általános iskolában dolgozik 30 éve, a folytonos zsivajtól már kb 10 éve kimutatható halláskárosodása van. Valóban nem vicc.

[ Szerkesztve ]

(#25066) Moleman válasza InHell (#25065) üzenetére


Moleman
addikt

Akkor a Valveking is felejtős, túl drága ahhoz, hogy még hangszórókat is cserélgessek benne. :) Nagyon köszönöm a segítséget, sok zsákutcától mentettél meg. Így marad nagyjából az eredeti elképzelés: Fender Hot Rod Deluxe vagy Boss Katana 100.

Most néztem a tiszta hangzásról egy kimerítő videót, kiderült, hogy a Roland JC120 nem ízlik annyira. :) Tényleg fenderes vagyok, még ha eddig nem is tudtam ennyire biztosan. Plusz legyenek átkozottak, olyan szeretettel beszéltek a tremolo pedálról, hogy kénytelen voltam gyorsan rendelni egyet. :(((

(#25283) Moleman válasza strcpy (#25282) üzenetére


Moleman
addikt

A G3X valószínű jó cucc, viszont nem sokkal drágább nála a Boss Katana 50, ami erősítőnek sem utolsó, és millió jó minőségű effekt is van benne. Én biztosan inkább azt venném, ha nem lenne más cuccom, hacsak nem létszükséglet a lábkapcsolhatóság. A Blackstarok is jó cuccok, de nekem túlárazottnak tűnnek.

(#25307) kemotox válasza Tommyka21 (#25299) üzenetére


kemotox
addikt

Jajj istenem ez a harapós twang hang, te jó ég :D Jelentkeztem egy tök jó melóra, még a fülem is csuriban van, hogy felvegyenek. Első fizuból egy Katana50, másodikból egy tele ;] ;]

(#25305) Moleman: Klasszul játszik, tetszik ez a riff, jó a hangzás is meg minden, de ez a csörgés nagyon durva, még az én fossákopott bundos, beállítatlan epim sem csörgött így. De amúgy valamilyen szinten szerintem még jól is áll ennek a riffnek. Olyan, mint a bakelit sercegés :D

[ Szerkesztve ]

(#25308) Tommyka21 válasza kemotox (#25307) üzenetére


Tommyka21
tag

Ha megveszed a Katana 50-et akkor majd kérünk 1 részletes beszámolót :D:D.
Én is nagyon nézegetem...

(#25309) consono válasza Tommyka21 (#25308) üzenetére


consono
nagyúr

Én is kíváncsi leszek, nálam is a listán van a Katana! (Tegnap este mondtam is az asszonynak, hogy tök jó karácsonyi ajándék lenne nekem, de meglepődnék, ha ott lenne a fa alatt :D )

"In God we trust. All others must bring data"

(#25421) Kobe


Kobe
veterán

ma voltam pár helyen nézelődni.....boss katana már emglepően sok helyen van :) sikerült is kipróbálni, elég meggyőző....de a tone editor és a tone center nagyon sokat dob rajta :)

elvinnék a gittyót neveznék is be egyre...

(#25496) bigrob válasza WolfheartGR (#25485) üzenetére


bigrob
őstag

Ahogy már eddig is írták.

Én ajánlanám a Boss Katana kombókat, sajnos még csak videókban hallottam, de szerintem nagyon eltalálták. Szerintem faszán ledroppolva a lead csatornán megboostolva a gyári booster effekttel még jó is lehet.
Be köll állítani egy crunchos channelt és azt megszínezni egy tubescreamerrel és kész. Csak a noise gate meg tudja fogni :P :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#25497) WolfheartGR válasza bigrob (#25496) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A katana legkisebb tagja is 50w. Line6 15w sokszorta több volt mint amit jelenleg ki tudok használni. Ráadásul lila kardántengely nincs arról mi az az egyedi hangszóró ami benne van. Utána nézek amint időm engedi és jövök vissza majd. Illetve amit én felvázoltam az nem megfelelő?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#25518) Kobe válasza WolfheartGR (#25515) üzenetére


Kobe
veterán

Nekem jelenleg egy roland interface van, sima kabellel + rocksmith kabel + normalis fejhallgato, igy tobb modon is ra tudom kotni a gittyot laptopra

Ahogy eszrevettem, ma mar nem ez a technikai problema, hanem a szoftveres resze. Guitar rig, amplitube, POD Farm, Bias FX, mindegyik fent van, az interface tud nativ asio drivert, de szoftveresen a guitar riget leszamitva mindegyiknek van valami nyugje...neha meg a rignek is. Persze ezekbol eleg sok viragbolti valtozat, de az osszertekukbol mar 3-4 komolyabb erosito kijonne.

En nem biztos maceraskodnek, a katana 50es tenyleg rendben van, meretben akkora mint egy roland cube 30, vagy alig nagyobb, jol mukodik a leszabalyozas resze, a 0.5w is meglepoen jol tud szolni, es a hozza kapott progival nagyon sok mindent lehet allitani hozza.

Tanulasra yousicianhez tuti meghagyom az interfacet meg a rocksmitht, azzal tokeletesen mukodik, de a szandgeneralasra most en is egy katanat veszek celba (nem azert mert a progik szarok, csak kulon szeanszt kell kialakitani mindegyikhez....ez ezzel a kabellel mukodik jol, az azzal, abban ez nem mukodik, a madikban az nem megy, stb stb....szoval a plug n play vhogy meg nem az igazi)

[ Szerkesztve ]

(#25520) Moleman válasza WolfheartGR (#25517) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem a szimulációs rész Steinberg UR22 hangkártya, Amplitube, Behringer FCB1010 midi lábkapcsoló, problémamentes. De csak a hardverek árából már bőven kijön egy Katana 50, ha tényleg csak gitározásra kell, lehet, hogy én is inkább azt ajánlanám. És ugye meg is kell szólaltatni valahol, én az erősítő gitárbemenetére szoktam dugni a hangkártya kimenetét, de nem minden erősítő bírja ezt a nagyobb spektrumot (pl a 10"-os Fender FM25R nem szereti).

A fizikai cuccokkal még keresem az utat, most van egy 50W fullcsöves Kox kombóm (Fender kópia), egy 80W 2×12 tranzisztosos Trace Elliot kombóm, meg egy 80W előfokcsöves Marshall kombóm, utóbbi már csak hurcolós-nemsajnálós. Mindet csak azért vettem, mert épp olcsó volt, így alakult. A Kox tiszta hangja hibátlan, de torzítást csak pedálokkal tudok kicsikarni belőle, ezért még nem álltam le a kereséssel (bár kétségkívül hasznos, hogy próbateremben így csak egy tiszta csatornára van szükségem, minden drive a pedálokból jön, így majdhogynem erősítőtől független a sound).

Kispedálokkal nagyon jó dolgokat ki lehet hozni, de még a legolcsóbb kínai és használt cuccokból is többe kerül egy pedálsor, mint egy HD500X, bár attól függ, mik az igényeid. Most ritmusgitárosként csak egy 7 pedálos kis boardot hurcolok magammal (kompresszor, 5 féle drive, reverb), ez kb 60 ezerből megvolt, de még egyszer nem tudnám ilyen olcsón beszerezni őket. A multi mindenképpen sokoldalúbb választás, de ahhoz nekem ott van az Amplitube, ezért inkább a kispedálokat választottam. De lehet, hogy eljön még az az idő, hogy én is beszerzek egy HD500-at, ha látok jó áron, mert hihetetlenül jó cuccnak tartom.

(#25530) Tommyka21 válasza bigrob (#25511) üzenetére


Tommyka21
tag

Üdv!
Mekkora Katana fan club lett :DD :DD ...
Nekem is nagyon bejön.
Valaki vett itt 1 pár hónapja.
Esetleg tudna 1 kis beszámolót írni róla?
Kösszi!

(#25539) Moleman válasza #20655360 (#25537) üzenetére


Moleman
addikt

Én is ezt láttam róla először, nekem nagyon tetszik továbbra is, de kicsit átértékeltem az árát (egy lábkapcsolós Katana 100 árából vettem egy csöves és egy tranyós erősítőt, mindkét esetben határozottan jófélét).
Már majdnem elfelejtettem, hogy a csöves viselkedés nem alap dolog a tranyós erősítőknél. A Katana is, és sok pedál is szépen kitisztul, ha lejjebb veszed a hangerőt, de a 20+ éves tranyós kombóm alig reagál. :N Nem mondom, hogy nem hiányzik.

(#25549) Kobe


Kobe
veterán

na úgy néz ki sikerül az egyik reszelőt beboltolni egy katanába a közeljövőben. A kérdésem, hogy erősen gondolkozok, hogy villanyreszelőből elég 1db (egyelőre :D ) és mellé valami ár-értékben jó akkusztikust vennék, netán elektroakkuszitkust (katana csatornája iszonyat szépen szólt, fő a változatosság)

olyan 30-40K körül van már használható? Ami elvárás lenne, hogy ne a hagyományos full méretű western gitár legyen, hanem egy kicsit vékonyabb változat....ha single cut az sem baj :)...egyik boltban láttam valami hasonló cortot, de nem tudom a típusszámát.

AD810-et dícsérték sokan, de az elég testes darab, annál kicsit vékonyabbat keresek

(#25666) consono válasza #20655360 (#25653) üzenetére


consono
nagyúr

Az Amplug zseniális :) Karácsonyra egy Amplug Classic Rockot kaptam többek között az asszonytól (a Katana sajnos idén nem ért ide...), nagyon szeretem. Tökéletesen azt a hangot hozza, amire mindig is vágytam, tisztán és torzítva is, ráadásul az effektek is jók benne (na jó, a kórus nem az esetem). Meglepő módon a tiszta hangereje is nagy, nem csak a torzított. Szóval minden fillért megér, ha az ember a többieket nem zavarva akar játszani, rendes gitárhangon. Egész szombat délelőtt ezzel szórakoztam, rádugtam az Aux bementére a Korg Beatboyt (tudom, fordítva kellet volna, de most nem akartam felvenni semmit), elindítottam egy blues backing tracket és csak játszottam :) Évek óta nem élveztem ennyire a zenélést!

"In God we trust. All others must bring data"

(#25963) Alexios válasza WolfheartGR (#25950) üzenetére


Alexios
veterán

Visszalépés? Mert a Spider IV jó volt? :DDD Szerintem sokkal jobb a V mint a IV volt, csak a konkurencia jobb, pl. azonos áron van katana, akkor már inkább azt vennék

(#26122) Kobe válasza Eastman (#26121) üzenetére


Kobe
veterán

Jol szol, a dimarzio minihumbuk adja rendesen. Eddig ledrotoztam, athangoltam, kell par csavart szereznem hozza mer azok kozul 1-2 mar nagyon elkopott, megszakadt a menete stb.

Katana tisztajan / brown channelen nagyon adna magat szerintem. Viszont a hangero potival kell majd szorakozni, kis kontaktspray vagy valami. A guitar rig mwg a tobbi meg bekaphassa :D

[ Szerkesztve ]

(#26128) Kobe válasza consono (#26126) üzenetére


Kobe
veterán

Legtobbszor a viragbolti valtozatokkal van gond. Egyik gitar tokeletesen mukodik vele, masik nem....egyik progiban nem mennek a premium valtozatban levok, ket progi kozott ugyanazzal az interfacel tok mas lstencyt produkal, a hangolo mindegyikben tok maskepp mukodik es felreismeri....

A katana usbs, elvileg interfacekent is mukodik, remelem a sajat programjaval kepes arra hogy normalis latency mellett mukodjon egyutt + ott van a tone aruhaz hozza vagy mi. Remelwm mivel ugyanaz a gyarto, legalabb kompatibikisek egymassal :D

(#26129) nikkel111


nikkel111
csendes tag

Sziasztok,

Évek óta olvasom ezt a topicot eddig 1x szóltam hozzá. (Kevés időm van és nem vagyok nagyon kommunikativ), viszont annyi hasznos információt adtatok, hogy úgy érzem itt az ideje hogy viszonozzam.

Katana rajongók:
Kb. 2 hónapja van egy Katana 50-m (egy Peavey Vip 1 mellett) de a lehető legjobb beruházás volt. Gyönyörű hangja van a clean-től a durva torzitottig, a beépitett effektek rendkivűl jól használhatók ! A Power Control-l a maximális kihajtást meg tudod valósitani kis hangerőn vagy fülesen ...
Eddig a Peavey-ért voltam oda de a Katana leveri !

Vst-k:

Hangzás vadaszát miatt végig jártam azt az utat amit nagyon sokan jártak és járnak. A sok tekergetés, presetek keresése tényleg rengeteg időt elvitt amit játékra is lehetett volna fordítani...
Összegezve : Valaki már írta, tőle idéznék mert eljutottam oda hogy nagyon egyetértek ... A lényeg egy jó erősitő, gitár és a sound ami a kezedben van !

Részletezve: Mindenféle vst-t kipróbáltam kb. három év alatt overloud-tól, guitárrig-g , kismillió freeware vst-t, effectet találtam néhány jó hangzásút is, bár ez egyértelműen egyéni értelmezés ..

Tulajdonképpen most jutottam oda hogy elértem amit akartam...

Megint idéznék A lényeg egy jó erősitő, gitár és a sound ami a kezedben van !

A jelenlegi vst konfigom mára ez maradt, vsthost, cab szimuláció, ir loader, egy-két pedál vst.
Az amp Peavey és Katana 50, gitár saját kezűleg activvá tett Cort KX5 és egy LTD MH400.

Nem keresem tovább a sound-t, most már csak játszani kellene megtanulni ... :)

Ha valakit érdekel a vst konfig részletezem ...

(#26130) Moleman válasza Kobe (#26128) üzenetére


Moleman
addikt

A Katana szerintem nem interface, csak a presetek feltöltésére való az usb.

Nekem továbbra sincs problémám a VST-kkel, most gyors számolás után legalább 9 fajtát próbáltam már, mind működött, standalone és DAW-ban is, Audigy PCI hangkártyával és Steinberg USB interface-szel egyaránt. Pedig a hardveren kívül minden virágbolti volt. :))
Egy csöves erősítő élő energiáját nyilván nem tudják visszaadni, de fülessel elképzelni sem tudok jobb megoldást (főleg, mivel egyik erősítőmön sincs füleskimenet :D). Saját zene rögzítéséhez is biztosan Amplitube-ot használnék, nem pedig bemikrofonozott erősítőt.

(#26133) Tommyka21 válasza nikkel111 (#26129) üzenetére


Tommyka21
tag

Üdv!
Nagyon köszi az infókat :DD .
Nagy Katana fan vagyok, idén tervben van nálam is.
Sztem sokáig megoldaná az erősítő kérdést...
Lehet még 1 dob mellé is elég az 50-es?
Csöves fanok ne hurrogjatok :D :D :D ...

(#26218) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Bassza meg az ég, most már tényleg érdekel ez a Katana. Ha emiatt zsíros kenyéren élek egy hónapig, az a ti lelketeken szárad majd.

(#26600) Tommyka21 válasza kemotox (#26599) üzenetére


Tommyka21
tag

Húú az kemény lenne!!
Van az a skandináv arc a youtube-on aki mindenből metál covereket csinál csak nem jut eszembe a neve.
Na Ő hatalmas (volt katana 100 tesztje is) :DD .

(#26758) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Megjött pénteken az RG421EX Andertons-ból. Összességében eléggé rendben van, bár az egyik hangerő poti lötyögött. A nyakon kellett kicsit állítani. A bundozás teljesen oké, a nyak kényelmes. Jók ezek a Quantum pickupok baszki.
Jövő héten jön az 50 wattos Boss Katana is, arra nagyon kíváncsi vagyok már.

(#26957) Kobe


Kobe
veterán

Hetvegen gazdagabb leszek en is egy bokovel (jon a katana :D)

Ez a GS veszelyes fegyver....mindig talal vslami tuti dolgot az ember rajta :) sikerult belefutnom egy 1 honapos darabba joarasitva....

(#26983) Tommyka21 válasza Kobe (#26962) üzenetére


Tommyka21
tag

Grat hozzá!
Annyiért alkalmi vétel a Katana :D .

(#27036) Kobe


Kobe
veterán

Megvan a katana is :) meg a gyari papir is rajta volt olyan erintetlen :)

(#27117) Kobe


Kobe
veterán

kis infó, boss katana firmware frissítéshez. Az angol honlapon leírt menetrend tökéletesen működik, egy pontosítással.

A 8.-as pontot nem lehet végrehajtani, ha a 7.-es pontban leírt kábel eltávolításnál először a gépről húzod le az USB-t, és nem a Katanából.

Ilyenkor nyomogatatod a panel gombot orrbaszájba, nem indul el a frissítés. No para, ekkor még ki lehet kapcsolni az erőlködőt, nem lesz baja, aztán még 1 nekifutás, fileokat felmásol, USB kihúz az erőlködőből, és panel gombal indít a frissítést. Ekkor már normlisan lefut.

(#27213) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Valaki linkeljen pls Waza vagy Katana youtube videót ami nem clean, de jól is szól mert én nem találok. Csak a szokásos BOSS zizi sound van mindenütt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27224) Plazmacucci válasza Tommyka21 (#27222) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A BOSS hangja nem az igazi szerintem, ami Katana esetében okés de a Waza kb 5x drágább mint amennyit ér.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27227) Kobe válasza Plazmacucci (#27226) üzenetére


Kobe
veterán

Ez addig szep es jo,amig olyan emberek adnak velemenyt rola, akik osszvissz a youtubeos videot szaglasztak meg.... :) Kicsit fotelhuszar szaguak, en is nezegettem :)

Amugy a katana inkabb egy szep, sokst tudo svaj ci bicska.....de a svajci bicskat felesleges egy egyfunkcios, zero tolerance taktikai keshez hasonlitani :D

Normalis USB interface, normalis (es nagyszamu) effektek, normalis szoftver, plusz hangzasokat lehet letoltogetni hozza az aruhazbol...kb beleposzintes aron.
Onmagaban, standalone nem tunik fel elsore, csak amikor ott van mas hasonlo meretu erolkodo 2* annyiert, vsgy eppen negyedannyit sem tudo, ugyanannyiert, akkor eleg csabito tud lenni.

Velem is igy volt, bementem a hangszerboltokba csendes szobaba hallgatozni, es azert tetszett meg mert a tobbihez viszonyitva valahogy van egy "atmoszferaja", hogy tobbet kapsz a penzedert

Mas: szerelmes lettem....eddigi legszebb prs imitaciok, amiket magyar keszitotol lattam [link]

(#27228) Tommyka21 válasza Plazmacucci (#27226) üzenetére


Tommyka21
tag

Pedig sok user vidi is van fennt ahol éltetik.

De Andertonék csináltak tranyós kombó összehasonlító tesztet az új cuccokból (marshall code, katana, blackstar, vox, stb) , ott is azt mondták, hogy a legjobbak között van. Ja és tudja a csöves viselkedést imitálni, hangerő visszavételnél kitisztul.

Persze a youtube-on minden kommentelőnek csöves full stackje van a 30 négyzetméteres 1 szobás lakásában, ők már csak tudják.

Száz szónak is 1 a vége szerintem ár-érték arányban ennél jobb most nincs 50 wattos verzióban.
A Marshall Code nem ér 30 ezerrel többet, és még sokat is kell pötyögni az állításához.
Az meg, hogy telóról állíthatod az parasztvakítás :DD .

(#27229) Alexios válasza Tommyka21 (#27228) üzenetére


Alexios
veterán

Őszintén szólva nekem a Blackstar TVP jobban bejött mint a katana, és az sem sokkal drágább

(#27404) Tommyka21 válasza Plazmacucci (#27403) üzenetére


Tommyka21
tag

Játszottam 1 Line6 Micro Spider-en, marha jól szólt a high gain rajta...
De nekem most 1 univerzális cucc kellene és a Katana ilyen.
Nekem tetszik a hangja is.
Jobb alternatívát nem tudok.

(#27406) Kobe válasza Plazmacucci (#27403) üzenetére


Kobe
veterán

Good old cube30X tulaj here....:) Azert ezt nem mernem kategorikusan kijelenteni :) a rolandos cosm effekt jei mar eleg elavultnak szamitanak

Katanaval sem kell pocsolni annyit, mint irod, tonecentralbol siman fel perc alatt leszedheto hozza preset, akar eloadoi stilus szerint

(#27407) Tommyka21 válasza Plazmacucci (#27405) üzenetére


Tommyka21
tag

Nem, a Katana 5 csatornás erősítő.(clean, crunch, lead, brown)
Ja meg persze az akusztik gitár erősítő ami ritkaság.
Szerintem is sokkal fejlettebb a Roland Cube-tól már.
Újabb technika, a Wazaval egyidőben lett fejlesztve.

Libria: az 50-esedet otthon csak a 0,5-ös módban használod vagy szabályozható a Masterrel a 25 és 50 watt is elviselhetőre :DD :DD ??

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.