Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123) 666


666
tag

sztem hangológépből nem kell éppen a legprofibbat venni. pl az én Ibanez hangolómon is van mikofon, bemenet, kimenet, használható szóló és basszushoz egyaránt, és max 3000 forint. ha pedig egyéb hangokat is be kell hangolni, akkor pedig vannak az igen komoly szoftverek, ráadásul ingyen

http://www.shocktogon.com // Counter-Strike szerverhoszting // ez egy reklám volt

(#706) HavocS válasza Dominator (#704) üzenetére


HavocS
senior tag

nem akarok hülyeséget mondani, én működés közben még nem láttam X V-Amp-ot, csak ICQ-s haver küldött át hangmintákat és azok nagyon meggyőzőek voltak, de lehet, hogy nálad is inkább az az elv van mint nálam.
szóval itt úgy megy, hogy van ez az 5 gomb A-tól E-ig. Ezek mindegyikére lehet egy effektet rakni (25 bank van egyébként, a pedállal egy bankon belül lehet váltogatni; a bank egy A-E szakaszt, vagyis 5 effektet jelent, így 125 különböző effektet tárolhatsz el egyidejűleg). A pedállal nálam ugyanúgy váltogatni lehet, de nem magukra a pedálokra rakod az effektet, hanem azokkal váltogatsz, tehát a jobb pedál eggyel jobbra ugrik (pl. ha C-n vagy akkor a D effektre) a bal pedál meg balra (C-ről B-re). Lehet, hogy az X-V Ampon is így van, nézd meg a kézikönyvét, ingyenesen le lehet tölteni innen: Bővebben: link

(#715) #53172992


#53172992
törölt tag

Hmmm..
Amatőr zenekarnak én is tagja vagyok..Csak aza baj, hogy én vagyok az amatőr..
a dobos 8 éve, a gitáros 5.-es zeneiskolás...Hihetetlen...Játszunk egy számot és helyben improvizál rá egy szólót..
Hmm mázlistának gondolom a zenekart, van ingyen próbaterem :DA dobos házának a földszintjél... 5x3-2 m pont ideális...:)
Hmm nem sok számot tudunk.Jóvan Beatlest, de az nem számít ;) Olyan eccerű , mint egy betonkocka.
Fear of the dark (Iron Maiden)
Paradise city, knocking on heavens door
Purple haze (hendrix)
Paranoid(Black Sabbath)
Talán nothing else matters, de azt én nem tudom....
Gitározás..
Egyszerű...Mármint az enyém.
Knocking on heaven's door, vagy a Hard days night..
A gotáros játszik rendesen én meg a GDC vagy A CGCDCF-et játszom barréval, eccerű, és együtt nagyon jól szól.
Vucktor
Ajánlom másnak is, ahol 2 gitáros van.

(#812) Skót válasza SQX_Barto (#811) üzenetére


Skót
aktív tag

Akkor szedd le a guitra pro demot, mert az ingyen van!
30 nap alatt elégszer meg tudod nézni azt a számot sztem:)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#818) HavocS


HavocS
senior tag

Sziasztok :)

Ugyan már ennek is egy hónapja, de elkészült az albumom, stílusilag melodikus/szimfonikus metál. Ingyen letölthető, hallgassatok bele: Bővebben: link (ha ilyen halas banner jönne be, akkor katt felül a continue to www.havocs.tk -ra)

(#1745) Kephamos válasza Kobe (#1738) üzenetére


Kephamos
addikt

Jó, hogy leb*szol, mert segíteni próbálok. Én azt mondtam, hogy próbáld ki, az ingyen van.

(#1774) Kephamos válasza ReJim (#1773) üzenetére


Kephamos
addikt

Ez Bass erősítő vagy gitár? Szerintem simán lehet szép hangja, haver Hiwattjában 12''-es hangszóró van. Próbáld ki, az ingyen van, aztán meglátod, hogy érdemes-e vele foglalkozni.

(#2204) Hatebreed30 válasza Bero (#2203) üzenetére


Hatebreed30
csendes tag

Lassan ingyen van, bűn egy ilyen gitárt elszalasztani!:)

Gondolom más oldalakon is hírdeted nem csak itt.

(#2354) ReJim


ReJim
őstag

GuitarFx-et próbálta már valaki? ingyenes, bár indításkor reklámoldalakat nyit meg. de jó hangja van. A guitarrig, amplitube számomra kásás szar. pedig zaj nélkül kötöm rá a gitárt...

Gitár -> keverő -> line-in

</end.?>

(#2396) Bero


Bero
aktív tag

Sziasztok!
Nos mostanában szoba-gitározásra vetemednék, és ehhez kérnék segítséget.
Tudna esetleg valaki mondani nekem ingyenes dobgép szimulátort, esetleg free dob mintákat, amikre tudnék alkotni :B
Köszi

(#3024) pc-user


pc-user
aktív tag

Sziasztok!

Ingyenesen letölthető gitár-tabokat keresnék, lehetőleg pontosakat (eredeti kottákat követőket).

Tud valaki valamilyen link-et ajánlani?

(#3099) M@trixfan válasza Ragnar_ (#3097) üzenetére


M@trixfan
addikt

Érezhető a különbség, jobban szólnak a modellezők is. Ezeket próbáltam: Guitar Rig 3, Amplitube 2, Waves GTR Solo, Revalver III. Főleg a felhasználói patch-eknél lehet nagyon érezni, hogy ha gyengébb pick up akkor az effektekkel próbálják megadni a hangkaraktert és a hangkitartást. Előző gitáromat leváltva Ibanez INF1-esről váltottam Dimarzio Fred és Joe párosításra. Lehet felezni őket és olyan Stratocaster hang jön belőlük mintha két gitárom lenne.

Apropó most 1 évre ingyenens a Waves GTR solo plugin! Nekem a Revalver mellett ez tűnik a legérzékenyebbnek a dinamikára. Érdemes megnézni. Amúgy a GR3-nak m eg negyon tetszik a Marshall modellje.

Modellezőkhöz erősen ajánlott regisztrálni a guitarampmodeling oldalra is. Többek közt baromi jó AC/DC patch-et találtam.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3222) cucka válasza ReJim (#3221) üzenetére


cucka
addikt

Midi ki és bemenettel rendelkező hangkártya túl drága lenne. Elvileg azok a kártyák is tudják a midit, amelyeken nincs midi csatlakozó, mégpedig a gameport csatlakozón keresztül, ehhez lehet kábelt venni - a gond ezzel, hogy a lapton nincs gameport :)
Láttam USB-Midi kábelt is, elvileg ez lenne jó nekem, csak abban nem vagyok 100%-ig biztos, hogy tényleg működik-e a pod-al. Egy ilyen ára 5 ezertől kezdődik, tehát kicsit drága ahhoz, hogy próba cseresznye alapon megvegyem.

A "jó minőség" része a hozzászólásodnak nem igazán értelmezhető itt. A lényeg, hogy a Pod 2.0-t kizárólag midi kábellel lehet összekötni a számítógéppel. A Line6 üzemeltet egy customtone.com nevű oldalt, ahova a felhasználók feltölthetik a saját preset-jeiket, amelyeket át lehet menteni a Pod-ra. (Illetve adnak ingyen egy preset szerkesztő programot is, annak a használatához szintén kell a már említett kábel).

Amúgy a Pod2 eddigi egyetlen hibája ez, hogy nem voltak képesek rakni rá egy sima usb csatlakozót, hanem a midivel kell szarakodni. Az újabb sorozatokon már van usb, de azok 2x-3x drágábbak. Ezt leszámítva teljesen zsír cucc, jól szól, könnyű kezelni, példás a support-ja, stb.

(#3266) M@trixfan válasza cucka (#3259) üzenetére


M@trixfan
addikt

A szoftveres megoldásoknak a kényelmi faktora óriási és az utóbbi években elkezdtek nagyon jó szólni. Nagy előnyük , hogy sokkal könnyebben lehet kezelni mint a multieffekteket és rengeteg patch van hozzájuk a neten. Mellesleg az önálló multikon is szoftver fut, csak ott lebegőpontos DSP-ken és nem általános célú processzoron, PC oprendszeren. A hangminőség a konvertereken és a számítási kapacitáson múlik.

Egyébként én pár darab gondosan válogatott minőségi kispedál irányban szeretnék fejleszteni az erősítő mellé és valamelyik szoftveres csomagba is beruháznék hosszú távon számítógépes felvételhez. Aztán lehet kombinálni az analóg pedálokat a modellezéssel. Amit szoftver oldalon nagyon várok az az AXE-FX számítógépes verziója.

Van egy csomó ingyenes minőségi plugin, illetve az összes programnak amit írtam decens próbaverziói vannak. A Waves GTR plugin meg 1 évig ingyenes a Waves promóciója miatt. Macintosh-nál pedig alapból jönnek nagyon jól használható programok gitározáshoz.

Jelenleg 1 multieffekt van amit szívesen használnék mindenre, a Fractal Audio Axe-Fx. Első olyan multi ami úgy szól mit egy erősítő. Sajnos Európában 2400 euró az ultra változat de az ár/érték aránya így is kiváló ha egy komoly fej árához hasonlítom. Azt azért mindenképp előrevetíti, hogy hova fejlődnek a DSP-k és mit várhatunk a 450 eurós multi kategóriában pár éven belül (Boss GT-10, POD X3 kategória).

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3370) Psychonaut válasza CarajoEsp (#3369) üzenetére


Psychonaut
addikt

ITT. Ingyenes házhozszállítás 30k fölött, 2 év garancia minden gityóra, és még ajándékot is kapsz (legalábbis ha tart még az akció). És szerintem az áraik is jók.

(#3414) Sweet Lou 6 válasza tiv83us (#3413) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Itt van Macre, az ingyenes alternatíva pedig ez

sweetlou6.wordpress.com

(#3737) Noddy válasza NeoPampalini (#3736) üzenetére


Noddy
senior tag

Szerintem a gond a hangkártyával illetve annak driver-ével van.
ASIO kompatibilis hangkártya kell, illetve olyan driver ami működésbe hozza azt a hangkártyán.

"Mi az ASIO??(Audio Stream Input Output) Egy olyan szabvány, amely segítségével a számítógép közvetlen elérést kap a hangkártyákhoz. Így a hanghoz tartozó jeleknek nem kell, hogy a Windows multimédiás "lassító" rendszerén keresztül menjenek. Ezzel jelentős gyorsulás érhető el. Zenélésnél ez nagyon fontos lehet, hiszen ha játszunk egy hangszeren, vagy akár éneklünk egy mikrofonba, és a játékunk/ énekünk hangját (feldolgozott jelet) nem szinte azonnal halljuk vissza, (monitoring) hanem jelentős késéssel akkor lehetetlené válik a pontos feléneklés / feljátszás. Ezt a késés időt (latency) milisecundum-ban mérik. Minél kisebb az érték annál kevesebb a késés és ez nekünk annál jobb. A latency legalsó értéke sokkmindentől függ. A gépünk, alaplap, processzor gyorsaságától, hangkártyától és még sok minden mástól. Az ASIO driver a 600-800 ms késési időt 10-20 ms-ra csökkenti. A latency időt ASIO kontrol panelen tudjuk beállítani, de ha kisebbre veszük a gépünk-hangkártyánk képességeinél. Akkor elkezd recsegni, ropogni a hang és a rendszer megbízhatatlanná válik. Érdemes rászánni egy kis időt hogy mi az a legkisebb érték, ahol még tökéletes a hangminőség és stabil a rendszer. Ha zenélni szeretnénk mindenképpen olyan hangkártyát válaszunk, amihez van megbízható lehetőleg gyári ASIO driver. A Sound Blaster Live- hoz megbízható ASIO driver letölthető ingyen innen, és a hozzátartozó infók is megtalálhatók, ugyan ezen az oldalon."

[link]

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#3784) Psychonaut válasza Daweee (#3783) üzenetére


Psychonaut
addikt

hangszerdiszkont.hu

Nem reklámnak szánom, az én akusztikusom onnan van. Olcsók, ingyenes futáros kiszállítás, 2 év gari és kapsz húrkészletet is a gityó mellé. Legalábbis tavaly nyár végén még így volt.

SZERK: itt a Vintage: katt

[ Szerkesztve ]

(#4091) Szten Márs válasza jolti05 (#4089) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Használt gitárt nem tudom milyen üzletekben árulnak, ha újonnan akarnál venni, akkor tudnék ajánlani pár üzletet, ha esetleg úgy gondolod, hogy azok linkje is kell, szólj.

A második kérdésre viszont tudok válaszolni:
A neten is találni jópár elég jó oktató oldalt. Kb. úgy lehet megtanulni gitározni belőlük, mint oktató DVD-kből, szóval ha tanárt nem akarsz, akkor felesleges oktató könyveket és DVD-ket venni, persze ez szigorúan az én véleményem.
Egy csokor linket dobok neked netes oktatóanyagokkal:

gitartanfolyam.hu - a gitározás elméleti és gyakorlati alapjai, mindennel, ami kell induláshoz, és kicsit tovább is - ingyen. Sokkal tovább pedig fizetősen.

justinguitar.com - szintén induláshoz, rengeteg hasznos dolog, az alapoktól (azt linkeltem), videókkal, érdemes mazsolázgatni, még érdemesebb mindkettővel (ezzel és az előzővel) tematikusan haladni.

guitarnick.com - egyszerű és még egyszerűbb dalok és riffek akusztikusra, elektromosra, igencsak jó minőségű tabokkal, ahol a ritmust is tökéletesen látod (ja igen, tabot olvasni ajánlatos megtanulni, ha kottát nem is, de ha van kedved a kottába is bele lehet vágni) Ideális ahhoz, hogy ne csak az ujjadat helyezgesd jobbra-balra, hanem pár egyszerűbb, de jól csengő dolgot el is tudj játszani, már a legelején, és közben tanul is az ember.

http://gitarleckek.delay.hu/ - egy blog, gitároktató videókkal

[ Szerkesztve ]

(#4092) cucka válasza jolti05 (#4089) üzenetére


cucka
addikt

Pesten milyen boltokba érdemes betérni gitárvásárlás gyanánk? Használtak érdekelnek elsősorban.
Tudtommal a Vintage52-ben vannak használt gitárok, nézz szét a honlapjukon. (Meg valószínűleg máshol is, de a boltok többsége csak új cuccokkal foglalkozik)

Érdemes venni valamilyen gitároktató DVD-t?
A nálam tapasztaltabbak majd megmondják, hogy érdemes-e. Mindenesetre javaslom, hogy nézz bele a Metal Method nevű sorozatba. Nulláról kezd tanítani és az általam látott gitáros dvd-k (nem túl sok) meg youtube-os oktató bigyók (elég sok) közül magasan a legjobb. (Az egyik rossz fajta az, amikor órákig magyarázza, hogy most melyik ujjadat hova tedd, a másik rossz típus meg az, ahol a lényeg nem azon van, hogy tanulj valamit, hanem hogy megcsodáld, hogy a videón szereplő arc milyen pengén gitározik.). Hátránya, hogy nem ingyenes és hogy angolul van. (de legalább szépen, könnyen érthető angol, nem skót birkatenyésztő tájszólással nyomatja az arc)

[ Szerkesztve ]

(#4732) Siera


Siera
senior tag

Szevasztok!

Vissza kellett térnem ismét,ugyanis a Hangszerdiszkonttal folytatott e-mailezés,és az oldalon böngészés utána kiderült,hogy a Cort gitárokhoz adnak 1 ingyen tokot,vagy hangolót!
Az eladó ezt ajánlotta. Ez gyanítom nem jobb mint a Korg,amit ajánlottatok,de azért kíváncsi vagyok,hogy használhatónak minősítenétek-e ? :DDD

:R

(#4733) Siera válasza Siera (#4732) üzenetére


Siera
senior tag

Update:Cort E102 hangolót adnak a gitár mellé ingyen.Ahogy nézem nincs kijelzője sem... :DDD
Szerintetek használható?

(#5200) stepe válasza Eastman (#5198) üzenetére


stepe
csendes tag

na tessék nem szégyelled magad :((( pénzért kuncsorogsz a neten egy gitáros fórumon :B ejnye bejnye :O (ingyen nem mondanád meg csak nekem ? :DDD )

Jobb a helyes úton sántikálva haladni, mint szilárd léptekkel téves irányba tartani.

(#5204) NeoPampalini válasza Forceman (#5203) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Guitar Rig
Amplitube

Próbálgattam mindkettőt, nekem az Amplitube jobban tetszett. Igaz, a Guitar Rig-ben picit talán többféle állítgatási lehetőség van amiben el lehet veszni. :) Amplitube-ban pofonegyszerűen tudsz rögzíteni is zene mellé, másikat nem próbáltam erre.
Azóta leszoktam róluk, a kis Zoom pedálomat kötöm rá a gépre azt kész.

Ingyenes progit nem tudok...

(#5517) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Bocs, hogy belszólok, a Hangszerdiszkontból épp a héten rendeltem egy Fender Mustang I. gitárkombót, és nagyon korrektek, másnap már hozta is a futár, - ingyen szállítással. (25.000Ft felett kiszállítják ingyen a rendelést, bárhova az országban)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#5601) Atticus85 válasza X2N (#5600) üzenetére


Atticus85
tag

A V22-esre már tuti nem fogja kifutni a rászánt pénzemből hacsak a V100-as gitár helyett a Cort KX5-öst választom.Most ezt próbálom kideríteni.Te mit mondanál a két gitárról ha azt mondaná valaki,hogy itt van mind a kettő,akár ingyen oda adom,de csak az egyiket viheted?

(#5708) Atticus85 válasza Womb (#5707) üzenetére


Atticus85
tag

Akkor ez mi,ha nem régi metálos hangzás?Meg ennek a videó legvégén hallgasd meg Persze használják rengetegen az Ibanezt most is,de ez a hangzása nagyon elterjedt,én meg a falra mászok az ilyen hangtól,nekem nem jön be ez a hang,meg az ilyen zene se :) Én zenekarra készülök,és nem célom az ilyen zene,inkább pörgős,lendületes rock ("Rock and roll" :) )Megnézel Youtube-os videókat,rengeteg ilyen hangzású Ibanezes videót lehet találni.Amúgy meg biztos jó ez a Epiphone Les Paul Standard is,de mint mondtam nem tudok Pestre felmenni egy gitárért azért a vonatjegy nincs ingyen,meg időm se,Szegedre meg Pestre járkálni.Amúgy meg én azt hallottam,hogy a V100-as az ilyen Epiphone-okat is simán lenyomja,mert az Epiphone gitárok nem itt kezdődnek árba.

[ Szerkesztve ]

(#6468) Archanon


Archanon
őstag

Sziasztok!
Kezdő gitárosnak (klasszikus, balkezes) milyen ingyenes, interneten megtalálható tanfolyamokat ajánlanátok? Illetve gondolom könyveket is lehetne bújni, ezek közül mi az, amit érdemes lenne kezembe venni?

Sajnos tanárra nincs pénz, a gitárt is "csak úgy" kaptam. :B

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#6889) sti10p


sti10p
senior tag

Sikerült kipróbálnom ma egy 50e-es Aria-t, a következőket tapasztaltam:

1. Az E húr mellékes rezonanciája elenyésző volt még az alsóbb bundoknál is, ebből az következik számomra, hogy az én CD-140S-em bizony beállításra szorul. Ha jól olvastam a fender-magyarország GYik-jéből és a fórumából, akkor elvileg ha oda beviszem akkor ingyen meg kell csinálniuk, persze kérdés hogy megéri e nekem az utat Pestre, nem jobb e egy helyi hagszerészt kifogni, mert ugye még az is kérdés hogy mit kell vele egyáltalán csinálni.

2. Ennek a kis Ariának a húrjai meglepően könnyen jártak, kevesebb erőkifejtéssel kellett rajta játszani mint az CD-140S-emen, nem is fájt tölle az újbegyem. Ezt is a rossz nyakbeállítás rovására írhatom, vagy a 12-es húrok miatt lehet?!

(Amúgy a bejáratás szerintem az én gitáromnál már megvolt, mivel ha bizonyos szögből esik rá a fény és közelről nézem (úgy egyébként nehét észrevenni), akkor látszik egy csomó pengető karc a koptatón, de még alatta is (nem tudom ez mennyire normális vagy ahogy Szten fogalmazott: maga Hulk játszott e rajta :F ), valamint a húrok bevonata is kopásról árulkodik, egy ideje már elfekvőben lehetett, remélem nem azért mert tré volt és ezért nem vette meg senki...)

Jön a hagszerész fejezet, remélem 10k alatt és kockázatok nélkül megúszom, mert klaffogás ide vagy oda egész megkedveltem ezt a gitárt mióta nállam van, remélem ne fázok rá vele és megéri még egy "kicsit" belfektetni...

[ Szerkesztve ]

XY

(#6890) Szten Márs válasza sti10p (#6889) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A boltban, ahol vetted nincs hangszerész? Akkor az lenne az első, hogy visszaviszed hozzájuk, hogy ilyen, meg ilyen gondjaid vannak vele, csináljanak vele valamit. Mivel garanciális, ezért ha kellően jófejek, megcsinálják neked szó nélkül és ingyen.

A karcok a boltban a gitárt próbálgató vevőjelöltektől származhatnak... gondolom nem mindegyikük törődött túlzottan a hangszer épségének megőrzésével, elvégre nem az övék volt, csak leültek elé...

Ja igen, húrkeménység... a 12-es húr egy dolog. Az én Cortomon jóval kényelmesebbek a 12-es húrok, mint egy Staggon a 10-esek, egy Furch gitáron pedig még a Cortnál is jóval kisebb erőfeszítéssel lehet matatni a 12-es húrokon. Szóval nem csak ezen múlik a dolog :) (Persze adott - egyforma - beállítások mellett számít a húrok keménysége.)

[ Szerkesztve ]

(#7158) NeoPampalini válasza izomhod (#7152) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ingyenes és normális multi-track felvevőnek Audacity. Neten biztos találsz dobtémákat mp3/wav formátumban, sőt, akár a youtube-on is láttam régebben önálló dobsávot, lehúzod mp3-ba oszt jónapot. Kreatívabbak csinálnak maguknak ilyet valami trackerrel/DAW-val, satöbbi. :DDD

(#7487) Printszkrín


Printszkrín
senior tag

Kérek minden érintettet, hogy a hangolós témát hanyagoljuk egy időre. Szorítkozzunk a milyet, mennyiért, hol kérdésekre ezzel kapcsolatban.

Nem tisztem igazságot tenni, még csak véleményt sem mondok a témáról, mindössze annyit tennék hozzá, hogy én 1983-ban kezdtem el gitározni, és ekkor egy hangvilla volt minden segédeszközöm a hangoláshoz. Nem azért, mert nem akartam hangológépet venni, hanem mert nem tudtam.
Ez idő tájt a Triál volt a legnagyobb hangszer ellátó Magyarországon, és létezett néhány látszólag független üzlet ahol néha arany áron lehetett kapni olyan gitár hangoló gépet, amin ma csak röhögnénk, viszont akkor az apám egyhavi fizetésébe került.
Szóval maradt a hangvilla.....
Becsüljétek meg magatokat, hogy a mai világban akár ingyen, is hozzájuthattok alap szintü hangolókhoz, vagy pár ezerért olyat tudunk venni, amiről én álmodni sem tudtam kezdő koromban.
Gondolj csak bele, hogy a ma kapható nagykijelzős csiptetős kis kütyükben komolyabb kijelző van, mint az első mobitelómban.....
Nem akarom tovább ragozni a témát, és ti se tegyétek légyszíves, mert már unom.

Köszönöm hogy elolvastad!

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#7622) Apollyon válasza Womb (#7616) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azér hangmestertől rendeltem, mert ott a legolcsóbb. Illetve egy gyöngyösi bolt a legolcsóbb, és szállítás is van, de mivel pont 100 Ft-tal olcsóbb a termék mint amennyi felett ingyenes a szállítás, így gondoltam jobban járok a hangmesterrel. Az általad említett cucc meg Győr, de ott meg nincs ami nekem kell. Egyébként egy 15-ös Marshall kombóról van szó, szal Plazmacucci majdnem eltaláltad ;]

Mint már írtam, bemenni feleslegesnek éreztem, mivel nálam jobban hozzáértők áldásukat adták, és mivel nincs viszonyítási alapom, ezért sem lett volna értelme.
Most azt mondták jövő hét eleje, aztán most már remélem így is lesz.

Jah és egyébként: hogy lehet egy gitáron bundot cserélni? Gondolom attól is függ milyen gitár, de le kell rajta cserélni a komplett fogólapot?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7878) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Ingyenes Richie Kotzen mini koncert Érdekes lehet, kár, hogy nem leszek Pesten

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#8158) X2N válasza raven12 (#8157) üzenetére


X2N
senior tag

Megkeresed a guitar rig vst-jét ami egy dll file lesz valahol, telepítésnél elvileg kérdezte hova tegye. De televan a net jobbnál jobb ingyenes erősítő vst-vel, ha nem találnád meg. Fl studioban beállításoknál belehet állítani egy mappát hogy hol keresse a vst-ket. utána már csak a keverőpultnál, (ahol az effekteket teszed be) kell rákeresni a vst-kre (pirossal lesznek kiemelve) és engedélyezni.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8240) Szten Márs válasza izomhod (#8238) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hello!

Nyomtatni sem kell, frankón kötetbe van szedve, megvehetőek szinte minden hangszerüzletben és sok könyvesboltban a Csalamádék - igaz, nem csak magyar dalok vannak bennük. Tartalomjegyzék: Csali1, Csali2, Csali3, Csali4.

Otthon nyomtatgatós, ingyenes megoldás pedig pl. a gitartab.hu. És persze, mint mindig, itt is igaz, hogy google a barátod, elég sok gitártabos oldal van, még olyan is, ahol magyar dalok (is) vannak, szóval lehet mazsolázni. :K

(#8531) Thor92


Thor92
csendes tag

2009, 2010, 2011 hegyalján voltam, 2012re már megvan a bérlet, de idén rockmaraton is befigyel :D Miskolci vagyok, ingyen van :D Slayer jó volt nagyon, kár hogy elmosta az eső, de nálam akkor is a 2009es Machine Head vezet :D

(#8906) Bencsizy válasza X2N (#8904) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Hangszóró + erősítő + láda + majd a csinosítás = 40k :D
A láda lényegében ingyen volt, egy HDD-be meg egy kis telepitgetésbe fájt csak, amit amúgy sem használtam.

Még rakunk majd merevítőket is, mint írtam, még nincs teljesen kész. :) Csapolásra mi is gondoltunk, de aztán úgy döntöttünk, hogy ez egyszerűbb megoldás lenne.

A biztonság kedvéért rakok oda egy lapot azért, sose lehet tudni.

(#9056) 98bja válasza bucsupeti (#9055) üzenetére


98bja
senior tag

Hát sztem az árát nagyon megéri.. Van benne egy 12Ax7-es előfokcső ami rengeteget dob az egészen. Hihetetlenül jól szól. A neve azért lett 20+ mert az alap 20w-ról lehet egy szabályzóval felhúzni 30w-ra. Èn U2 és Green Day-t játszok amik ugyye két külön stílus és mindkettőben tökletesen megállja a helyét. A tiszta csatorna az Tényleg tiszta a torzított csatorna az telten torzított. A www.hangszerdiszkont.hu-nál most pont akciós, a házhozszállítás is ingyenes. Érdemes elolvasni a véleményeket alatta idézek egyet ami tetszett nekem: "a hasonló árú Roland Cube 20xl egy repedt fazék ehhez. képest". És télleg sztem jobban is néz ki, mindenfajta stílusra jó, színpadon még nem próbáltam de biztos jó arra is + még ami nagyon fontos hogy ez a 12AX7-es cső már ebbe a legkisebbe is benne van míg a Roland Xl sorozat legnagyobb tagja is tranzisztoros... Én mindenképpen ezt ajánlom! De ugyis te döntöd el, menj el egy hangszerboltba és próbáld ki mind2őt.. :))

De most látom hogy ott van a Vox vt40+ ami ugyanez csak 60w-ig lehet felhúzni. (57.000Ft)

Ja és annyit nem mondtam mEg hogy ezzel a teljesítményszabályzóval le is lehet állítani tehát használhatod 5w-on is de akár 10w-on is

[ Szerkesztve ]

(#9832) izomhod válasza Thor92 (#9831) üzenetére


izomhod
senior tag

én az audacityt használom, ingyenes, kevés mega, egszerű

(#10138) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Már csak azt kellene megtudni hogy Miskolcon kapni e ilyet valahol.Bár ha megrendelem úgyis kihozzák ingyen. :U

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#10477) Printszkrín válasza NSiS (#10475) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Amit linkeltél abban nem EMG pick-upok vannak, az 200-nál kezdődik.
Amit írtál nem rossz érv, viszont én a múlt héten elkezdtem beleásni magam ebbe az Evertune bridge kérdésbe. Érdekes megoldás, de szeretném ha valaki élőben demonstrálná nekem, hogy ez nem szól bele a hangba, vagyis nem ront rajta. Láttál képet a gitárok hátuljáról? Hát érdekes... Nincs ezzel még tapasztalat, úgyhogy kezeljük szkeptikusan. aztán ha meggyőző lesz, és elterjed, akkor oké. Mellesleg a tremoló kizárva ezzel a rendszerrel, de erről nem beszélnek. Hallgatnak róla, mint ha nem is létezne.

Plazmacucci! Amúgy nem vagyok naív, de eképzelhető egy bevezető ár. a Cortokat is szinte ingyen adták mikor megjelent a Magyar piacon.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#10520) BluEyes válasza toth_janika (#10518) üzenetére


BluEyes
őstag

Nyugi, pillanatnyilag magam is (meg még igen sokan) egy hangkártyával döngetnek otthon a hifire kötve. Nincs ebben semmi perverzió. ;)

Viszont előre szólók, hogy nem biztos, hogy jó lesz a hang. Egyfelől a hangkártya Line-In bemenete nem a gitárokpickup-hoz van illesztve, tehát jelentős magasvesztés várható, másrészt a tápból rettenetes zajok, sípolások jöhetnek át, amik használhatatlanná teszik a rendszert. Én is így jártam, le kellett cserélnem a tápomat, pedig nekem külső usb kártyám van, ami elvileg nem érzékeny a szgépre, de még azt is hazavágta a táp zaja. Szóval egy próbát megér a dolog, technikailag működni fog, és lehet hogy jó is lesz, de készülj fel az esetleges zajproblémákra.

Ahhoz, hogy valami értelmes dolog történjen, kell egy amp-szoftver. Ezekből van sokféle, jobbak, rosszabbak. Ugyanazt tudják, mint egy multieffekt szoftvere.
Vannak magukban működő - standalone - ampszimulátorok, és vannak olyanok, amikhez egy futtató környezet, un. host program kell. Próbaképpen egy ingyenest javaslok feltelepíteni, ez arra mindenképpen elég lesz, hogy leteszteld a rendszert, mennyire zajos, hogyan állítsd be az ASIO-t, hogyan is néz ki ez a dolog. Aztán ha okés, műxik, tetszik, akkor majd elbeszélgethetünk a továbblépésről.
Ez a program a Line6 Podfarm 2.5 free verziója, standalone is megy, és már nem kér Line6 hardvert. Mindössze 2 ampmodell van engedélyezve benne, de az egyik pont egy Marshall, pár pedál- és effektmodell is működik benne, tehát egy egész tisztességes gyakorló soundot lehet csinálni belőle.
Ehune Podfarm 2.55

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10662) Plazmacucci válasza toth_janika (#10660) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Értsd már meg, hogy egy gitár meg egy pécé, és közte egy drót, sose fog megszólalni :D Persze vannak programok ehhez a művelethez pc-re, még ingyenes is, de annyira szar a végeredmény, hogy nem éri meg. Még egy Zoom 505 is jobbat produkál fejhallgatókimeneten mint a pc-s dolgok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11310) izomhod válasza sajtee (#11309) üzenetére


izomhod
senior tag

adok én neked fülest ingyen, marad 40-es egy gt6-ra!

(#11707) nesa válasza blackmacs (#11706) üzenetére


nesa
veterán

Meglehet hogy ez ennyiert ingyen van, latni es hallani kellene.

(#11809) hNp88 válasza Plazmacucci (#11799) üzenetére


hNp88
aktív tag

ehh, most nézem, hogy amit linkeltem, az tremolós :D bocs :B

na, akkor lesz egy utam a hangszerészhez. de jó, hogy mondod, erre hirtelen nem is gondoltam :B :R

biztos örül majd nekem megint :DDD , netről rendelt készletet pofátlanság odavinni, hogy applikálja már föl és állítsa hozzá a nyakat? :F persze nem ingyen, na de azért mégiscsak... :D

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#12260) izomhod


izomhod
senior tag

na lukács meg sidi úgy beharangotzta a friss rádión a főnixes bulit, hogy kedvem lenne megnézni
azt mondták, hogy jövőre nemnagyon terveznek AKKORA rock-showt, mint a mai
fasza, hogy visszaadtam az ingyenjegyet
nembaj, ma tcs házibuli lesz:)

(#12261) sajtee válasza izomhod (#12260) üzenetére


sajtee
senior tag

MIVAN?! VISSZAADTAD AZ INGYEN JEGYET? :W :W

TCS házibuli? :Y

----------------------------------

3-án megyek beiratkozni a suliba a gitártanárhoz (Északi Szabolcs), heti 1 óra, 4000/hó, év év végén bizonyítvány.

------------------------

Tegnap rengeteget gyakoroltam, gyakorlatilag megállás nélkül negyed tizenkettőig, nagyjából háromnegyed háromtól. Meg sem álltam, csak egyszer kifújni magam, és nagyon sok változást vettem észre magamon ebben a sok gitározásban, a végére teljesen megtanultam tab nélkül 4 olyan számot, amit eddig csak úgy tudtam, ha nézem a tab-ot is.

Fájt a kezem, nem kicsit, de király nap volt :DD

(#13675) McCann válasza sanzik (#13674) üzenetére


McCann
tag

Én úgy csinálom, hogy a Marci D.I. Outjából (ez olyasmi, mint neked a Record Out) kijövő kábel belemegy egy kis ének-előfokba, onnan meg a noti hangkártya-bemenetére (alaplapi, semmi extra) és házi használatra tökéletesen alkalmas felvételeket tudok készíteni egy multitrack-recorder progival.

De hogy ne csak magamról pofázzak :D, mindenképpen egyszerűbb bevonni a számítógépet a folyamatba, vannak ingyenes rögzítőprogik is (pl AudaCity) vagy fizetősek (Nuendo, CuBase, stb), felveszed a gitársávot, aztán szólózol saját magadra :D

A mikrofonos cucc az inkább stúdiófelvételen szokott előfordulni, ahol a hangszóró/hangfal igencsak beleszól a hangzásba.

[ Szerkesztve ]

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.