Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#215) Dominator válasza jo... (#213) üzenetére


Dominator
aktív tag

a legegyszerűbb, fa felhívod a szerzőket telefonon, náluk személysesen olcsóbb, mint könyvesboltban. Én tegnap vettem meg, és már szépen haladok előre :C Ja, és szerintem vedd emg hozzá a CD-t is, úgy kb annyiba kerül, mint a könyv külön, ha boltban veszed

Bővebben: link illetve 274-24-47-es telefonszám

[Szerkesztve]

(#613) Tütüm válasza Skót (#602) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Pickupból EMG81-est szokták ajálngatni okosok(vagy nem azok;] ) hogy állítólag olcsóbb és jó,azzal megdörren majd rendesen. Amúgy vannak még Di Marzio-k amit ajánlanak csak azthiszem az drágább,szerintem inkább pénztárcádtól függ meg ízlés kérdése. Bár nekem inkább pénztárca:D

(#639) M@trixfan válasza Tütüm (#613) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az aktív EMG-kel vigyázni kell. Rammstein is ilyet használ ha jól tudom. Baromira bejön az a steril torzított hang amit produkálnak. Viszont más hangzásra nem olyan jó a zenészek szerint. Ha ''allround'' megoldás kell akkor inkább Dimarzio vagy Seymour. Az Ibanez Dimarzio-t rak a felsőbb szériákba. Az örök vita a Dimarzio vs. Seymour Duncan :)

Apropó, lehet lesz egy eladó Seymour Duncan Invader pickup tökletesen új , kiválló állapotban. Pantera gitárosa használt ilyet. Eladósorba kerülhet még egy Ibanez RG270R gitár is jó áron. Vizsgáim miatt egy-két hétig fullra elfoglalt vagyok, aztán meglátom.

twitter: MatrixfanLive

(#642) Tütüm válasza M@trixfan (#639) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Jaja azt énis hallottam hogy az EMG81 nagyon jól szól csak elveszi a gitár fájának,karakterének egyediségét,szal minden gitárban ''ugyanúgy szól'' kb. A Seymour van Dimarzió nemtom melyik meg ponthogy nagyon kihozza,szóval az meg a gitár előnyeit meg hibáit is felerősíti:) De tényleg ezek ajánlottabbak,csak nemtudom mennyi az áruk és így megéri-e belepakolnia,vagy tökéletesen megfelelne Neki az EMG,ehhez tudni kellene az ízlését:)

(#643) delta9


delta9
senior tag

a zakk wylde használ emg81 és emg85 ösöket a les pauljában (meg valszeg a többiben is, de nem ismerem az összes gitárját), én spec. seymour duncan alnico pro II-ket használok, az igazi hardrock (rock n' motherfuckin roll) hangzásuk miatt. de ezeknek a hangszedőknek a hangját a gitár karakterisztikája is befolyásolja. volt egy fenderstratom abban is volt egy seymour a bridge-nél, de nem volt elég vastag a hangja. ezek az alnico pro II-k viszont egy les paullal óriásit szólnak. belépőkategóriás gitárba igazából nem ajánlanám, tekintve, hogy ezeknek a pu-knak darabja 23-25 ezer forint.

(#674) Dominator


Dominator
aktív tag

Úgy döntöttem, hogy mostmár végre tényleg emgtanulok egy számot, elejétől a végéig, és a választásom az Audioslave-től a Be Yourself-re esett, mert ez egy annyira jóóóó szám :DD Akit érdekel, annak, hogy ne kelljen keresgélnie, itt a link a tabhoz:
Bővebben: link

Amúgy jó ez az oldal, csak utálom a sok hülye reklámot, ami azt nyomatja, hogy nyerjél X-Box 360-at ha eltalálod a kacsát meg ilyenek :(

(#1344) Lurtzz válasza sparc (#1342) üzenetére


Lurtzz
tag

Kössz, így sok gyaloglástól kímélsz meg :D
Írtam mailt az Árkádiának és még aznap vissza is írtak, rendesnek tűnnek és nem is drágák:) Az Epiphone G-400 Custom náluk 115 míg máshol láttam 130ért is :Y
Lehet h ott kötttetik emg az üzlet?:)

Blaze

(#1650) Kobe


Kobe
veterán

hááát...én kerülném epiphonet, ok h olcsó kategóriás gibson leányvállalat, de akkor a gibbo mért nem ad ki egy szériát olcsóbban Gibson néven....nem szeretem ha ''letagadják'' a szarabb darabokat csak hogy a nevük nagy maradjon, ez ESP n és Gibson on kívül nem sokan teszik emg hogy más néven gyártanak low-end szériát

(#1752) Kobe


Kobe
veterán

és akkor emg is hirdetném

SX akkusztikus eladó
fekete, rézhúr, puhatok, gyöngyházberakás miegymás
képek
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

iár : 24 de alkuképes a józan ész keretei között

(#1863) Kobe válasza ReJim (#1862) üzenetére


Kobe
veterán

nem akarok okoskodó lenni de a hangszerek amortizációja lényegesen lassabb mint pl egy hardveré a gépedben, jópár évvel a vétel után is igen jó áron lehet eladni...
ezzel cska azt akarom mondani hogy amennyiért sztem emgveszed és normálisra pofozod, lehet h megkapod újonnan

(#1868) Kobe válasza Panzermeyer (#1867) üzenetére


Kobe
veterán

azért a cube egy kicsit régi széria, a cube x meg új lesz, a cuneot a maga kategóriájában elsőként tartják számon, legalábbis nem sok erőlködő van ami fel van szerelve ennyi effektel, szem még a valvetronixod sem, és ilyen árban kapod meg :)
peavey az márka, a banditot ismerem de az kva drága, a stuio pro 112 t néztem ki, itthon 70ezer pénz külföldön meg 55 :S szal lehet ha összejön a zsé akkor kocsiba pattanás lesz és uccu ki musikproduktivba vagy ismerőst megkérni hozzon
most ugy vagyok vele volna 40 K m az akcióra, de ősszel félretok még tenni egy 20 ast hozzá akkor mért ne venném emg azt ami koncertre is jó

[Szerkesztve]

(#1936) Kobe


Kobe
veterán

ahogy az igazi yamaha bass gitárok 800 ezernél kezdődnek, úgy az igazi kombóik is fél millánál....szal yamaha kilőve
én roland választanám, egy cube basst toltak is el nemrég hangmester.hu n, meg ugy emlékszem msot árulnak egy 70 W os Crate basskombót - ami amerikai gyártmány, amerikai szand

Mega ampok sem jobbak, bár eladó amikor körbenéztünk szólügitáromhoz kombót a boltban, győzködött hogy jó cucc és mennyit eladott már és egyet sem hoztak vissza (hiszi a piszi, közben meg ott álttak tornyokban a mega ampok a kutya nem nézett rájuk)

szal használtba érdemes emgnézni mert akár a fele árát is megspórolhatod a motyónak vagy a pénzedér amit rászánsz 2x olyan drága holmit kapsz ami egyértelműen magasabb jobb kategória

[Szerkesztve]

(#1938) Kobe válasza harry (#1937) üzenetére


Kobe
veterán

1, jó yamaha bass holmit te nem fogsz 50-70 K körül kapni, csak úgy szólok, a legismertebb erősítői aminek igen vékonyka palettája van, 500 ezertől felfelé, azalatt nem nagyon jegyzik őket
2, stagget meg pláne ne, annak az erősítőnek már a külleme is rosszat sejtet
3, az hogy a barátodtól akarod venni mindenáron az emgintcsak egy korlátozó tényező, lehet hogy máshol használtba, újba jobbat fognál jobb áron, nem cska azt a 3 márkát

Eladó egy Crate BX-80 basszus kombó.

- 80 W teljesitmény
- 15' hangszóró
- 7 sávos equalizer
- Külön magas, mély kiemelés
- Line-in, line-out, két bemenet, füllhalgató bemenet
- Made in U.S.A.
- 44.900 Ft-

[link]

szóval ez a nemmindegy, hogy msot veszel egy 50 W osat pl 60 ezerér ujonnan vagy egy 80W os USA gyártmányt 45 ér

(#2006) HavocS válasza AmunRa (#2005) üzenetére


HavocS
senior tag

Persze, hogy nem kell, csak vannak olyan dolgok, amikből a jó minőségű az önmagában kerül annyiba, mint egy olcsó gitár.

http://hangszeraruhaz.hu/images/egit/cortevlz4bks.jpg

Mahagóni test • csavarozott juhar nyak • rózsafa fogólap • 22 érintő • EMG HZ H4 hangszedő • Tonepros lic. híd • testen áthaladó húrozás • 2 hangerő, 1 hangszín • 3-állású kapcsoló • selyemfényű fekete

Ez nagyon baba, 80-ért ezt venném. Mahagóni test, EMG hangszedő! Volt szerencsém kipróbálni a szeptemberi Hangfoglaláson.

Ja, Boss AC3 meg jóság, de annyiért megveszel egy Zoom G2-es multit, abban is van acoustic simulator, és nem rossz ám az se. Mindjárt csinálok hangmintát.

[Szerkesztve]

(#2096) Kobe válasza alitak (#2095) üzenetére


Kobe
veterán

használtba kell nézni....a sima Cube a hazai piacokon is megjelent Cube X széria miatt sokkal drágább lett
lásd : sima cube 30 régen - 48 e huf ujonnan
cube 30 x ujonnan - 53 e huf
sima cube ujonnan most - 65 K fölött, majdnem 70
én 30 ért vettem, sztem nem volt rossz biznisz :D
amugy használtba simán lehet jó basskombókat is kapni, de ilyen 7-10 ezer ftos csoda nem éri emg abból se nagyon

(#2118) Printszkrín válasza Bero (#2116) üzenetére


Printszkrín
senior tag

A sztereo aljzat az EMG-nél kapcsoló-ként működik.
Mivel a PU-nak áram kell, (9V) amikor bedugod a mono jack dugót, rövidre zár
két pólust, ezzel adva rá az áramot a PU elektonikájára.
Így csak akkor van áram alatt, ha használod.

A régi pickupok maradhatnak, de nem lesz valami fényes hangjuk az EMG mellett.
Ráadásul, a húrláb földelést le kell forrasztani ha aktív EMG-t használsz, így a
passzív PU-k zajosak lesznek.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2119) Mosh


Mosh
csendes tag

...nomeg ami mindig problémát jelent, ha aktív-passzív a felállás: a hangerőkülönbség.
mivel az EMG-ben(lévén, h aktív) ugyebár van egy pici előerősítő, ez megy ki az erölködőbe...de ennek az előerősítőnek köszönhetően sokkal nagyobb a jel, úgyhogy a passzív hangerőben alul marad!
hogy nem lesz olyan fényes az EMG mellett, azt nem szívesen mondanám, hisz van aki a passzív cumót szereti jobban, ráadásul nem tudom milyen a passzív szedő benne.
mindenesetre az EMG legalább meglepetést nem okoz, mert(ez néha előny, néha nagy hátrány) mindegy, h mibe teszed, majdhogynem ugyanúgy szól!szóval egyedi hangzásra ne számíts, az nem a gitár hangja lesz, hanem a pickupé(félreértés ne essék, ettől függetlenül nem mondom, h rossz hangszedő!)

Death for life!

(#2121) paramparya válasza Printszkrín (#2118) üzenetére


paramparya
őstag

A sztereo aljzat az EMG-nél kapcsoló-ként működik.
Mivel a PU-nak áram kell, (9V) amikor bedugod a mono jack dugót, rövidre zár
két pólust, ezzel adva rá az áramot a PU elektonikájára.
Így csak akkor van áram alatt, ha használod.


Ez a kérdés már nagyon régen foglalkoztatott (csak néhány gondolat ereéig, tehát utána nem néztem soha), de ez eszembe nem jutott vna :) (ezért nem leszek soha feltaláló :DDD )
Txh, végre egy régi rejtélyemre derült fény :R
(ez az elv működik akkor úgy általában a hifik fülhallgató-kimeneteinél is? ami ugye stereo, tehát valamivel speciálisabb aljzatnak kell lennie...)

(#2128) Bero válasza Printszkrín (#2127) üzenetére


Bero
aktív tag

:R

Itt vacilálok, hogy aktív vagy passzív pickup legyen.
Az nagy bűn lenne ha a brige pickupot lecserélném egy Humbucker aktív EMG-re (pl. 81), és a felső kettő single coil maradna passzív?
Feljebb említették, hogy ki kell forrasztanom a húrföldelését, et nagyon nagy gondla járna?

[Szerkesztve]

(#2129) Printszkrín válasza Bero (#2128) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Azt kell eldöntened, hogy használod-e a többi pickup-ot, vagy sem.
Ha használod őket, akkor kalkuláld bele, hogy később azokat is cseréled
EMG SA-ra, vagy megbékélsz a zajukkal, mert ha leforrasztod a húrláb földelést,
akkor zajosak lesznek.
Fenn is hagyhatod a húrláb földelést, de ez esetben hamarabb merül az elem, és
ha mikrofonba énekelsz, és hozzáérsz, előfordul, hogy olyan érzésed lesz,
mintha 9v-os elemet nyalogatnál.

Milyen gitárba akarod tenni?

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2148) Bero válasza Mosh (#2147) üzenetére


Bero
aktív tag

Nos, most már biztos aktív pickupot veszek.
Azt szeretném kérdezni, hogy melyik pickup ajánlott hídhoz?
EMG-85
EMG-58
EMG-81
EMG-91

(#2159) Printszkrín válasza Bero (#2158) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Jackson JS-30 Dinky kilőve, a Cort ár-érték aránya jó az EMG HZ PU-kkal,
Ibanez RG 270 elég jó a kategóriában.
A Cort nem volt még a kezemben, a tremolóját látni kellene élőben, de gyanítom,
ez lesz a gyenge pontja.
Egyébként jó felé keresgélsz, de a Jackson ennyi pénzért nem igazán jó gitár.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2160) Bero válasza Printszkrín (#2159) üzenetére


Bero
aktív tag

Na erre gondoltam, a két EMG pickup magában 30 lenne. Néztem pár cikket, állítítólag a tremolója nem rossz. Végüéis metal-ra kéne, és tényleg mostanában jókat hallani a Cortokról. Na nem magamat akarom meggyőzni. :)

(#2166) Bero válasza lakisoft (#2165) üzenetére


Bero
aktív tag

Hát, én kapásból így csak hármat tudok megemlíteni, amik tényleg nagy nevek.

Ottvan ugye a drága EMG, főleg metálhoz, zúzósabb hangokhoz. Ismertek az aktív hangszedőik. Használja többek közt a Slipknot, Zakk Wylde, Metallica, Slayer.
[link]

Akkor van a DiMarzio. Nem sokat tudok róla, Olyan gitárosok használják, mint Yngwie Malmsteen, Steve Vai. Petrucci.
[link]

És ottvan még a Seymour Ducan, olyan nevekkel mint Slash, George Lynch, Helloween stb.
[link]

Nagyjából így ezek ugrottak be

(#2189) Bero


Bero
aktív tag

Sziasztok!
Sűrgősen eladó az alig 2 hete vásárolt Cort EVL K-4.
Az eladás oka egyteln dolog: nem illik hozzám.
Őrülten jó hangja van, ezt az EMG pickupok garntálják.

Mahagóni test, jávor nyak, rózsafa fogólap, 2db EMG-HZ humbucker H4, Floyd Rse rendzsrű teljesen pontos tremoló. Gyönyörű matt festés, szép berakások, pontos összeszerelés, mivel az Ibanez gyártójától van.
Ajándék Elixir húrral, Cort hevederrel, 2(!) év garanciával!

Szerk.: Jah, link persze: [link]

[Szerkesztve]

(#2190) Hatebreed30 válasza Bero (#2189) üzenetére


Hatebreed30
csendes tag

Nagyon jó gitár járt már a kezemben szerintem a nyaka is nagyon kényelmes. Drop H-ba hangolva iszonyat jól szól az EMG-nek köszönhetően a slipknot dalok. Slipknot, Machine Head hangzást röhögve kilehet belőle sajtolni! :)

Szerk.: Esetleg egy árat tudnál nekem mondani? Csak megemlíteném ismerősömnek hátha tud most ilyen célokra is költeni.

[Szerkesztve]

(#2259) M@trixfan válasza Jackson v (#2258) üzenetére


M@trixfan
addikt

Vérbeli metálhoz való gitár, aktív EMG hangszedőkkel. Mindenképp hallgasd meg, hogy bejön-e az aktív elektronika. Elvileg eredeti Floyd Rose van rajta ami szintén jó, de a felsőbb kategóriás Ibanez tremolok jobbak. Gondold át, hogy kell-e tremolo egyáltalán, ez úgysem egy all in one gitár.

twitter: MatrixfanLive

(#2485) AND1


AND1
őstag

Az én gitárjaim:

Egy Ibanez Rg470. Öreg már szegény, de sokszor rendbetették és még mindig használható. Szeretem, de nem biztos, hogy megmarad:

Másik pedig egy Deftones-os Stef Carpenter signiture. 7 húros, baritone nyaku gitár. Aktív 2 EMG81-es. Falat bont, G#-re van hangolva. Imádom!

Egy régi PH-s.

(#2649) tucsike86


tucsike86
tag

Üdv az uraknak!

Most találtam meg a topikot, szóval kissé megkésve, de bekapcsolódok majd néhanapján a dologba.

Régen gitároztam éjt nappallá téve, kb az életemet töltötte ki ez a dolog. Blues-Jazz-Rockabilly után, amibe még a gitártanárom rángatott bele, kissé hatalmas ugrással a Black/Death metal felé ugrottam át. Koncerteztünk sokat, aztán mindenkit másfelé sodort az élet, és senkinek nem volt ideje foglalkozni a zenekarral. További szárnycsapásaim közé tartozott 1-2 nagynak mondható magyar rockzenekar - és azok producereinek - betalálása több-kevesebb sikerrel. Sokat játszottam fel stúdióalbumokra, MD-re szám szerint 2 együttesnek (tipikusan "amikor a gitáros fárad a színpadon"-jelleg, ami a színfalak mögött megy valójában, ugyehh ..). Régebben a "garázsban" összeberhelt számokat kicsinosítva volt 1 együttes, aki előszeretettel nyúlt-játszott-vásárol (jobb esetben) számokat tőlem és a bandámtól, szép idők voltak. Az elmúlt 2 évben addig jutottam, hogy össz 1 számom jelent meg 1 együttes legutóbbi albumán, szal.. mondhatjuk, hogy leáldozott. A zenére nulla időm lett, beindult a mókuskerék, szóval a gitty a sarokban gubbaszt.

Szerkó:
erőlködő volt 1 Peavey Classic 212 (eladódott)
szintén volt Fender Bassman (originál 59-es klasszikus állat!!! - imádtam) - eladódott
.. jelenleg nincs, asszony ki is vágna vele együtt.. :)

Gityó:
LP Custom 1969 (Gibson) (Black Beauty style, de sajnos nem az igazi black beauty, az 3pickup-os)
Eredeti pickup-ok kivéve, eltéve, helyettük EMG-HA van jelenleg.

Effekt:
BOSS ME-50
hangoló is van KORG valami.. :)

.. lényegében ennyi, van 1 csomó apróság.. végülis tökmindegy, hogy mi VAN, az a lényeg, hogy az ember mennyire szereti, mert ha szereti, akkor örömmel játszik, ha meg örömmel játszik, akkor jó zenét játszik, jól.

(#2742) AND1


AND1
őstag

Na csak belinkelem a gyönyörűségem.

- full mahagóni
- egybenyak
- emg81
- 27" menzúra
- G#-re hangolva
- falat bont...

Stef Carpenter (deftones) signiture gitár. ESP ltd SC607B

[ Szerkesztve ]

Egy régi PH-s.

(#2803) magno


magno
csendes tag

Helló mindenkinek. :) Végre egy jó kis topic :D Itt vannak a gityóim. Szeretem a változatosságot - hangzásban. :D Alapjában véve les paul mániás vagyok de azért más gitárokat is a kezembe veszek ami persze nekem kényelmes.

Sorban egy Yamaha EG112-es fat strat nagyon jól hozza a stratós sound-ot meglepő egy ilyen olcsó gitárhoz képest persze a tremolója használhatatlan :D . Aztán egy Epiphone les paul studio a nyaknál egy dimarzio PAF classic DP194-es hídnál meg egy dimarzio Dropsonic DP207-es.
Aztán egy nagyon jó kis Jolana les paul Diamant a 80-as évekből nagyon szeretem azt a gitárt. És az utsó az is egy régi darab úgy saccolom kb 90-es évek elejéből való egy indonéz gyártmány Rockwood by Hohner :D. Aztán volt még Epi les paul standard -em koreai 2001-es, volt ibanezem kettő is egy GAX70-es meg 80-as évekből származó beazonosítatlan szerintem RG-szériás schaller folyd rose -os piroska. Nemsokat használtam mert egy kifli alakú kanyar volt a nyakában :D .
Volt még nálam pár gityó amit használtam egy pár hónapig persze csak kőcsönbe pl (van egy jó stúdiós barátom :D) Gibson les paul classic (1960) goldtop, aztán egy PRS custom, egy Fender strato 70-s classic, egy musicman, egy 7 húros ibanez, valami jackson gityó EMG 81-85 volt benne, Fender telecaster, ja meg még egy szuper jó hangú Marcus Miller signature Fender Jazz Bass, egy Ibanez Steve Vai signature, meg még nemtudom mi most ennyi jutott eszembe :D

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#3097) Ragnar_ válasza cucka (#3095) üzenetére


Ragnar_
addikt

Az LP-vel kapcsolatban, utánaolvastam , és elvileg tömör testűnek számít , de azt én is olvastam , hogy elég nehéz. A pickupcserénél persze én sem egy 50e FTos pickupot értettem , de kb. 20-25 e Ft-ért is lehet a gyárinál jobb pickupokat kapni. Pl. Seymour Duncan , Dimarzio, EMG , azt lenne jó tudni , hogy egyáltalán lényeges - e a különbség a gyári és mondjuk egy Seymour Duncan pickup között egy PCs modellező szoftvert használva. Lehet , hogy csak erősítőn érezhető igazán a különbség.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3139) Trub válasza kaoszpapja (#3138) üzenetére


Trub
tag

Szia!

Ha ez így lenne műanyagból lennének a gitárok.
Természetesen számít, bár nem annyira mint passzív pu esetén.

Nekem is szar fából van a gitárom szar hangszedőkkel. Beleraktam egy aktív emg-t, hát, magamalácsináltam :)) . De egy jobb fában biztos jobban szólna.
Egy aktív pu csere nagyon sokat tud dobni a soundon.

(#3140) nosferatue válasza kaoszpapja (#3138) üzenetére


nosferatue
tag

Egy jól megválasztott passzív pickup is elég komoly minőségi javulást tud eredményezni egy gyengébb hangszeren. Az aktív hangszedővel szerelt gitár alapvetően nagyobb jelet ad ki magából, amit egy passzív hangszernél az erősítőn tudsz kompenzálni. Szerintem a legegyszerűbb ha a füledre hallgatsz, ki kell próbálni néhány pickupot és amelyik jobban megfelel az ízlésednek, azt kell választani. Főleg a basszusgitárokról tudok nyilatkozni, az EMG nekem pont azért nem lett volna jó választás, mert túl sok benne a magas az én fülemhez, ha slapp király lennék, akkor megfelelő választás lenne, csak én keveset slappelek.

[ Szerkesztve ]

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#3141) kaoszpapja


kaoszpapja
aktív tag

köszi mindenkinek! :R
EMG 81 a kiszemelt :K szerintem nem kell bemutatni senkinek :)

(#3142) cucka válasza kaoszpapja (#3141) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem nézz szét a passzív pickup-ok között is, véleményem szerint lényegesen jobban, természetesen szólnak, mint az EMG-k. Meg ha már pickup-ot cserélsz, akkor miért nem cseréled a nyaki pickup-ot is? Amúgy milyen gitárba lesz? Amúgy 81-esnek van felezhető változata is, esetleg érdemes lehet olyanban is gondolkozni..
Amúgy érdekes, hogy sok metálzenekarban használnak emg pickup-okat és lemezen állatul szólnak, de ha megfigyeled a koncertfelvételeket (főleg a bootleg jellegűeket, amelyek nincsenek széteditálva a stúdióban), akkor szinte törvényszerű, hogy az EMG-t használó zenekarok gitárjai egyáltalán nem szólnak annyira jól. Igen, még a Metallica sem, szvsz az élő gitárhangzásuk gyalázat.

[ Szerkesztve ]

(#3144) kaoszpapja válasza cucka (#3142) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

valóban természetesebben szólnak a passzívak, de nem, nem az kell :N . nekem a nagy jelszint, és durvulás kell :K ;] főleg keményebb dolgokat jáccok pl.: mindenféle metalcore, children of bodom + egyéb ilyen zúzósabb témák. a nyaki pu-t azért nem cserélem, mert ha ez meglesz az EMG, akkor berakom a mostani single-coil DiMarzio hangszedőmet előre és az jó is lesz tiszta dolgokra.

nem tudom, nekem teccik az amit a koncerteken nyom a metallica. szerintem minden valamire való együttes jól koncertezik, elég megnézni a children of bodom chaos ridden years koncertjét ;) jobban eljátszák a számaikat élőben, mint stúdióban :)

jah és telecaster-be lesz a hangszedő, ami hónap végére nem fog telének kinézni ;] , ugyanis már itt figyel a polcon a licenszelt floyd rose, meg remélhetőleg nemsoká az új pick up is :). aztán festés még a nyáron és majd ki tudja még mikor egy ibanez nyak és lesz egy jó kis gitárom :DD

[ Szerkesztve ]

(#3146) nosferatue válasza kaoszpapja (#3144) üzenetére


nosferatue
tag

Ejha, azért majd vigyázz, nehogy túlságosan is öszvér gitár szülessen :).

Ha tényleg inkább durvulásra kell az EMG megfelel, de élőben tényleg nem hozzák azt, amit stúdióban.

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#3147) cucka válasza kaoszpapja (#3144) üzenetére


cucka
addikt

nem tudom, nekem teccik az amit a koncerteken nyom a metallica. szerintem minden valamire való együttes jól koncertezik, elég megnézni a children of bodom chaos ridden years koncertjét jobban eljátszák a számaikat élőben, mint stúdióban
Nekem is tetszik, nem is ezt mondtam, hanem hogy a gitárjaik élőben közel sem hozzák a lemezen hallható szuperszonikus hangzást. Hallgasd meg valamilyen felvételen, hogy szól Petrucci vagy Steve Vai cucca élőben..
Amúgy a vicc, hogy a Children Of Bodom-os Alexi gitárjában 1 darab passzív EMG van, tehát bizonyíték, hogy nem feltétel az aktív pickup a jó hangzáshoz :). De ott van Max Cavalera, ott egy passzív Duncan pickup-ból jön a hang, pedig ő sem azt a kifejezetten lágy, finomkodós hangzású zenét nyomja..

Amúgy érdekes szörnyeteget akarsz abból a telecaster-ből csinálni, de ha összeadod az alkatrészek árát, lehet, kijönne belőle egy számodra megfelelő, gyárilag zúzásra készült gitár. Tudom, akkor kimarad a barkács hangulat, viszont anyagilag jobban jársz. (Mert mondjuk egy gyári gitár használtan tartja az árát, az otthoni barkács gitár meg nem nagyon..)

[ Szerkesztve ]

(#3148) kaoszpapja válasza cucka (#3147) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

persze, lehet zúzást csinálni passzívval is, de oda fa is kell, nekem meg nemigazán jó minőségű.

az a helyzet hogy nincs pénzem egybegitárt venni, de szerintem még anyagilag is jobban járok, mivel a hidat 12k-ért vettem ami a boltban 2Xk és csak egy hónapot volt használva, amíg a csávó políroztatta az eredeti floyd rose-át, a töbszászezres kramer-jébe. ilyeneket asszem a 100k feletti vorson gitárokba raknak. EMG 81-es pu-t meg legolcsóbban cort-ban 150k -ért láttam. szóval híd 12.000, pu 24.000, a mostani Dimarzio pu 8.000, a gitár volt kb 20.000. ez összesen 64.000, szereléssel együtt kb 74.000 és megkapom azt a floyd rose-t ami egy 100k-es vorsonban van, meg egy olyan pu-t amit Kirk Hammet is használ. 74k-ért szerintem nem kapok ilyet :N, faanyagban biztosan lenne sokkal jobb, de aktív pu-nál nem olyan lényeges mint passzívnál. jah és amikor pénzhez jutok mindíg tudok egy kicsit fejleszteni rajta és nem az van hogy hónapokig nincs gitárom, mert azt nem bírnám ki. meg ezt a gitárt nem fogom eladni :N ez megmarad örökre :)

(#3190) cucka válasza kaoszpapja (#3189) üzenetére


cucka
addikt

Abban a gitárban EMG HZ hangszedők vannak, amelyek az EMG gitárgyáraknak szánt olcsó hangszedői. Alexi Laiho minden bizonnyal rendes EMG-t használ, nem olcsósított változatot. Amúgy az általa is használt passzív EMG hangszedő tizenpárezerért beszerezhető, bár szerintem az ő gitársound-jáért kár pénzt kiadni, szvsz a Bodom-ban soha nem szóltak valami túl jól a gitárok..

(#3191) kaoszpapja válasza cucka (#3190) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

márpedig hz-h4-et használ. nézd csak meg közlebbről a gitárjait! meg nézd meg az esp honlapját! hz-h4 van az írva ahoz a gitához amit használ, meg az oktató videókban is látszik hogy EMG HZ a pickupra írva amikor bemutatja/bemutatják a gitárjait, szal rohadtul nem butított változat, azt kapod meg mint az 500k-s esp-ben. szeritem rohadtul itt szólnak a legjobban a gitárok! rohadtul jó hangzása van és k****ra egyedi! ők legalább mertek egyedit alkotni!

bocs a sok szóismétlésért :B

(#3193) cucka válasza kaoszpapja (#3191) üzenetére


cucka
addikt

Aztamindenit, tényleg emg hz-t használ, egész pontosan hz h2-t.
Az emg hz amúgy tényleg az olcsósított pickupokat jelöli, kb. mint ahogy a Seymour Duncan is gyárt "Duncan Designed" hangszedőket, amelyek a rendes hangszedőinek olcsóbb változatai. Mondjuk Cort-oknál is lehet látni, hogy a hz-s hangszedők mennek a 100 ezer alatti gitárokba, afölött meg inkább Duncan-eket vagy rendes EMG szettet pakolnak a gitárba.

Mondjuk nekem ettől függetlenül nem tetszik a Bodom-ban a gitárhangzás, meg az Alexi Signature gitárban sem tudom, a parasztvakítást leszámítva mi kerül 5-600 ezer forintba..

[ Szerkesztve ]

(#3196) kaoszpapja válasza cucka (#3193) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

attól is függ melyik gitárja, mert pl a jackson gitárjában emg-81 volt, és a mostani esp-kben van h4. a hz csak a szériát jelöli, mert pl az összes passzív pu-jára emg-hz van ráírva és csak az aktívra van emg vagy emg-x. persze nem ez a három szériája van szerintem. és azért egy duncen designed hangszedőt ne hasonlítsunk egy emg hz h4-hez mert az emg jóval előrébb van. de itt csak a duncan designed-re gondolok amiket a squier-ekbe is raknak és nem a seymour duncan-ra. a cort vx4v-be és a vx4k-ba is h4-es pu-t raknak pedig az 120k. 140k ért meg evl szériás k6-ot vagy z6-ot veszel amiben hátul egy emg-81 van mindkettőben, a k6-ban elől 85-ös, a z6ban elől 65-ös van. szal nem hiszem hogy olcsósított változat. alexi laiho biztos hogy használ h4-et a h2ről nem tudtam de lehet hogy van olyan gitárja amiben az van és most mondom a hz ugyanúgy RENDES EMG.

én se tudom mikerülhet gey gitárban 500k-ba , de szerintem azért mer még nem fogtam a kezemben :) . egy ideig el leszek egy vx4v-vel ha összejön a következő 2héten a pénz :DD .

a hangzásról meg annyit, hogy persze sok múlik a hangszedőn de közel se akkor-ra mint az erősítő beállításain, a hangszinen, meg a többi dolgon, szal csak az biztosítékot ad arra hogy alexi is ezt használja, hogy szépen lehet vele zúzni ;]

persze a cob hangzása relatív, mert kinek hogy jön be. most nem akarom rátok erőltetni, hogy igenis a legjobb gitár hangzás, mert ez személyenként változik. nekem kifejezetten bejön a száúnd alexi vísítós, bendezős, márió szerű über játékához :)) .és mellé még az a szinti játék a csúcsra emeli számomra a hangzást :)

:R

(#3199) cucka válasza kaoszpapja (#3196) üzenetére


cucka
addikt

Igen, közben megvilágosodtam, hogy az EMG Hz-vel jelöli a passzív hangszedőit, tehát valóban rendes EMG-kről van szó.
Amúgy itt azt írja, hogy az Alexi modellben H2-es van: [link] . Érdekes, mert a hangszerboltok oldalán meg H4-est ír ezekhez a gitárokhoz, sőt találtam olyat is, amibe Duncan aktív hangszedőt raktak. Végül is tökmindegy, szerintem gazdag Alexi rajongókon kívül senki nem fog ilyen gitárt venni, annyira pofátlanul drágán adják ahhoz képest, hogy mit tud. 1 humbucker, kb. nulla elektronika és a 360 ezres, butított LTD modell árába nem fér bele még egy normális eredeti floyd rose sem.. (Meg alapból V alakú, aminek talán az egyetlen előnyös tulajdonsága, hogy jól néz ki a színpadon :D ). Főleg azért vicces, mert ez tulajdonképpen a Jackson RR-ek másolata (ezen játszott korábban Alexi), Jacksonék pedig 360-ért adják a fullos, japán v. amerikai gyártású gitárjaikat, nem pedig a butított koreai modelleket..

(#3197) M@trixfan
A Cort-ok közül egyedül az X sorozatnál nyúlták le az Ibanez fejformát, a gitárjaik többségének fejformáját a PRS-től lopták. Amúgy érdekes, mert ebből is van kétfajta, személy szerint nekem a régebben használt sokkal jobban bejön.
Ez a régebbi, tetszetős és egyedinek nevezhető fej (az én gitáromon is ez van)
Ez pedig a PRS-től lenyúlt :)

[ Szerkesztve ]

(#3205) kaoszpapja


kaoszpapja
aktív tag

valaki hallott már a PRS Tremonti hangszedőről? állítólag durvább a jelszintje mint az emg-81-nek és szebben is szól.

(#3563) kaoszpapja válasza R1200GS (#3562) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

igazából nem tudom, hogy hangzásban mi a külömbség az előfokcsöves és a teljesen tranzisztoros erősítő között, mert nem hallottam még két olyan erősítőtt ami ugyanegyforma, de az egyik előfokcsöves és a másik nem, de annyi biztos, hogy amiket próbáltam ott mindíg jobban szólt az előfokcsöves. az én marshall-om is előfokcsöves és nagyon durca :D. a cort-ot a gyári emg h4-es hangszedőkkel használom és tökéletesen megvagyok vele elégedve nagyon profi cucc. überkényelmes ragasztott nyak, mahagóni test, emg-k és pontos floyd. egy bajom van vele, mint minden floyd-os gitárral, hogy sokáig tart a hangolás. én 30k-tól 150k-ig csak cort-ban gondolkodnék. minden cort gitár minőségi darab. amiket felsoroltál, mind verhetetlen ár/érték arányú profin összerekott hangszer.

(#3593) kaoszpapja válasza nap (#3591) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

nekem is van egy squier stratocasterem, ha érdekel. bullet széria és hátul van egy emg h2-es pu.

(#3644) X2N válasza tzimash (#3643) üzenetére


X2N
senior tag

A k2 Floyd rose-os és agathis-ból van a teste, míg a kx5 hárs testű és fix húrlábas.Metálhoz leginkább mahagóni-ból készült gitárokat szoktak használni valami nagy jelet kiadó EMG pickuppal.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3647) cucka válasza tzimash (#3645) üzenetére


cucka
addikt

De, jó metálra, a floyd miatt nem olyan jó vétel a k2, ilyen árkategóriában egy fix hidas gitárral jobban jársz.

(#3644) X2N
Metálhoz leginkább mahagóni-ból készült gitárokat szoktak használni valami nagy jelet kiadó EMG pickuppal.
Igen, de 40 ezres árkategóriában a mahagóni test sem annyira elterjedt, az aktív EMG hangszedők meg aztán főleg meglehetősen ritkák ennyi pénzért. :) (Amúgy meglepően sok brutálmetál gitáros használ passzív hangszedőket)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.