Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#645) gently


gently
újonc

A segítségeteket szeretném kérni a következő probléma megoldásában:
A Dell U2713HM monitorom DisplayPort kábellel kötöttem az alaplapra (Gigabyte GA-Z87MX-D3H) - még nincs egyelőre dedikált videókártya (i5 4670K IGP-je - Intel HD Graphics 4600 - hajtja meg). A DP kábellel összekötött állapotban a PC Power gomb megnyomásakor nem indul el a bootolás, csak néhány másodpercre felpörögnek a ventik, majd leállnak, aztán ismét felpörögnek és újra leállnak...ez ismétlődik. Ha nincs csatlakoztatva a DP kábel (még a bekapcsolás előtt kihúzom), akkor gond nélkül indul a bootolás, majd ha visszadugom a kábelt minden tökéletesen működik, max. felbontáson (2560x1440), hibátlan a kommunikáció a gép és a monitor között. A monitor driver-ét telepítettem, az eszközkezelő felismeri, DP port kiválasztva, Dell Display Manager működik. (A többi videó kimenetre, DVI, HDMI stb. nincs semmi csatlakoztatva.) Újraindításkor (Start menüből) és reset gombbal hibátlanul bootol összedugott kábellel is. "Hagyományos" videó csatlakozással pl. DVI is minden rendben működik, csak ezek sajnos nem tudják átvinni a monitor natív felbontását.
A DP kábel típusa: DELOCK 83398 2m. Angol nyelvű fórumokon találtam több hasonló esetet, ott kábelcserét javasoltak... Esetleg a BIOS-ban kellene valamit beállítani?
Ha tapasztaltatok esetleg hasonló jelenséget és sikerült megoldani, kérem osszátok meg.
Előre is nagyon köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.