Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) veresp


veresp
tag

Sziasztok!

Ugy láttam a leírásuk alapján, hogy ez egy közel egy tudású lapok (talán a Gigabyte kicsit jobban felszerelt,de ez nézőpont kérdése). Még az áruk is majden megegyezik.
Akinek ilyen lapok vannak a bítrokában irja le legyenszives a tapasztalátát, de nem csak a rosszakat hanem a jókat is, legalább annyit, hogy ''meg vagyok vele elégedve, minden jól működik''! Az is jó lenne hogy ki milyen környezetben használja.

Ti melyiket vennétek és miért?

ÜDV!

(#2) veresp válasza veresp (#1) üzenetére


veresp
tag

El is kezdem a témát!

Eddig ASUS fan voltam, de mindenhol a hangos NB hűtőjére panaszkondank. Nekem elsődleges szempont hogy halk legyen a gép.

Talán a Gigabyte sem lenne rossz választás (passzív NB hűtő van rajta)!

(#3) Alvin_ti4200 válasza veresp (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem a K8NU-9 tesója (K8NF-9) volt, most pedig Asus A8N-E-m van. Sokkal jobban húzható az Asus. Szóval ha a tuning a fontos, akkor Asus. Amúgy mind a kettő nagyon stabil lap.

(#4) Alvin_ti4200 válasza veresp (#2) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Passzív NB hűtő miatt sok jóra n számíts, mert gátolja a tuningot egyrészt, mádrészt iszonyú forró miatta az nf4 chip, meg melegíti a környezetben lévő cuccokat (pl. VGA) is. Az Asus hűtője valóban nem halk, de szerintem elviselhető.

(#5) veresp válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


veresp
tag

És miért cserélted le a Gigabyte-ot?
Nem hangos az Asus NB hűtője?

(#6) Alvin_ti4200 válasza veresp (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A tuning miatt cseréltem le. 250-es FSB felett nem nagyon akart továbbengedni a BIOS-on. De 280-nál feljebb egyáltalán nem lehetett vele jutni.

(#7) vatomi válasza veresp (#2) üzenetére


vatomi
aktív tag

Nekem Giga van, benne egy 3200+ Winchester, 2*512mb DDR MDT. Szuper jó időzítéssel mennek benne a ramok, nagyon gyors és stabil a cucc, NB passzívan okés, de azért nem igazán érdemes terhelés mellett fogdosni. :DDD. Procin XP120 van, tehát frankón kompatibilis szóval ez a lap egy szuper halk, de nagy teljesítményű rendszer megbírható alapja - eddig. CNQ tuning mellett is megy. Egyes-egyedüli problémám hogy az USB porton semmiképpen sem akar a kártyaolvasóm USB2 üzemben menni viszont sok minden más, ami az előlapi panelen eddig nem ment, az mind tuti most ott is. :F

(#8) veresp válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


veresp
tag

Szóval, akkor az lenne a lényeg, hogy amikor húztad a procit, nem a NB túlmelegedése okozta a problémát, hanem maga a Gigabyte lap Asus-hoz képest gyengébb tunig teljesítménye?
Én nem szeretem húzni a procit, elsődleges szempont a stabilitás! :)

(#9) veresp válasza vatomi (#7) üzenetére


veresp
tag

Néhol olvatsam olyan gondokat ami ennél a tipusnál jelentkezik:
Néha csak többszöri újraindulás után ismeri fel a SATA vinyokat (ha jól emlékszem a Samsungot, de ez nem biztos)
Tapasztaltál ilyet??

(#10) Alvin_ti4200 válasza veresp (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Akkor meg fej vagy írás:)

(#11) vatomi válasza veresp (#9) üzenetére


vatomi
aktív tag

2 Maxtorom megy RAID0-ban és sosem volt semmilyen gond vele. Hidd el, ez a lap kell neked! :R

(#12) veresp válasza vatomi (#11) üzenetére


veresp
tag

En is a Gigabyte felé húzok, a passzív hűtés miatt. Nem hiszem hogy ez a neves cég ne tudná hogy mit bir a NB chip.

A lap tudja a Wifi-t is vagy ez csak opcionális???

(#13) Alvin_ti4200 válasza veresp (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A gigabyte-nak rsszabb az elrendezése. PCI slotokból gyakorlatilag az PCI-E x16 alatti kapásból kiesik és ha méretesebb VGA hűtőt használsz (Zalman, Arctic Cooling), akkor az azalatti is (különben nagyon melegedni fognak a dolgok ott). Szóval egy slot-od maradt. Ráadásul nincs x4-es slot sem, ami az Asusnál van, mégpedig lehet, hogy használni is lehet majd a kétkártyás megoldásokhoz előbb-utóbb (ATi AMR, nVidia SLI).

(#14) veresp válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


veresp
tag

Kösz a megjegyzést!
Most nagyon elgondolkoztam, ugyanis a Arctic Cooling hűtést akartam a leendő kátyámra tenni, nem a hűtes javítása miatt, hanem csendes működése miatt. Tehát ha felteszek egy ilyen huto rendszert fizikailag kiesek 2 PCI hely??? Nekem nem tűnik olyan vastagnak ez a megoldás. Nem egy gyors kártya lesz benne, GF6600asra gondoltam, nem jatekra kell.
Legalabb 2 PCI kartya helyre szuksegem van?

Mire valo a PCIE 4x slot? Tudtok ilyen kártyákat ami ezt használja, és most tekintsünk el a SLI vagy ahhoz hasonló megoldásokról!


(#15) veresp


veresp
tag

Igazán senki nem foglalkozott ezen kártyák hangminőségével.
Érdemes egy SB Audigy2 kártyát beszerezni melléjük vagy jó az alaplapi is?
Régebbi gépeken nagy volt az alapzaja az integrált kártyáknak, nincs jó hallásom de még én is észrevettem.


[Szerkesztve]

(#16) Alvin_ti4200 válasza veresp (#14) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem zalman VF700-AlCu hűtőm van, magasságában talán picit kisebb, mint az Arctic Cooling Silencer-ei. Az a lényeg, hogy fizikailag megmarad a 2 PCI hely, de ha a középsőbe raksz egy kártyát, az kb. 2 mm-re lesz a felette lévő VGA hűtőtől, így melegedés/hűstés szempontjából elég rossz a helyzet. Félreértés ne essék, be tudod rakni, csak rontani fogja a hatásfokot (nekem 8 fokkal melegebb lett tőle a kártyám anno terhelés nélkül, igaz a zalman nem a házon kívülre fújja a levegőt!). PCI-E x4-es kari még nincs, de ami késik nem múlik.:) Előbb-utóbb lehet lesz.

(#17) Alvin_ti4200 válasza veresp (#15) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

nekem Audigy Player-em van és még ez is jobban szól az integrált megoldásoknál (Realtek ALC850 és társai). Szerintem már egész tűrhetőek az alaplapi hangkeltők, de csodát ne várj tőlük. Tapasztaltam már olyat, hogy egy picit ugrottak néha filmlejátszás közben X idő után. CPU terhelésük is nagyobb ''kártyás'' tárasiknál, főleg 3D-s hangok megszólaltatásánál. Alapzajuk valamennyire mérséklődött a régiekhez képest.

(#18) vatomi


vatomi
aktív tag

Nálam 6800GT-n van VF700Cu, s bár alapon elég meleg már a GPU, terhelés mellett max 15-20 fokot emelkedik (80 C) és ez elég messze van a küszöb értéktől. 2 PCI helyet használok, több pedig nem is kell a sok integrált kütyü mellett. Az is lehetséges, hogy hamarosan inkább a PCIE helyek kellenek, s nem pedig az idejétmúlt PCI. Amúgy meg szerintem elég jó tuning lap a Giga, ismerős A8N-SLI lapja sem ment 240-es FSB fölött, szóval azért ez a procin is múlik. Nálam ment 260-on, de sajna ez már sok a CPU-nak, Prime95 kidobja, de mem olvasott 7200-t Everestben és 2800-at írt.

(#19) veresp válasza Alvin_ti4200 (#16) üzenetére


veresp
tag

Tudtommal a PCIE 1x kártyák is gyorsabbak a PCI kártyáknál. Gondolom a PCIE 4x kb 4x sebességre lehet képes, mint a 1x. :D
A mai PCI kártyák (hangkártya, RAID vezérlő, LAN, Tuner, stb..) még a PCI sem használják ki, szerintem nem várható közeljövőben PCIE 4x kártya. Eddig csak ezen az Asus lapon láttam 4x foglalatot.

De ha tévednék nyugodtan javítsatok ki.

[Szerkesztve]

(#20) veresp


veresp
tag

A Gigabyte javára szólhat még:
+4 SATA vezérlő
2db GBit hálókártya

(#21) Alvin_ti4200 válasza veresp (#19) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Tévedsz. A PCI foglalatok összesen 133 MB/s sávszélességen osztoznak. Namost ha berkasz egy gigabites hálókarit, az ugye kapásból elvesz 125-öt ebből és akkor még hangkártya, RAID vezérlő, TV tuner (amiket említettél) sehol nincs...

(#22) Alvin_ti4200 válasza vatomi (#18) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ott valami User Error lehetett, mert az A8N-SLI és az A8N-E is megy bőven 300 MHz feletti FSB-vel.

(#23) Alvin_ti4200 válasza veresp (#20) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mégis mennyiért láttad ezt a lapot? Mert szerintem nem valószínű, hogy egy árban van az A8N-E-vel.

Szerk: én 31-ért láttam a GB-t a legolcsóbb helyen, az Asus kb. 3-4 ezerrel olcsóbb.

[Szerkesztve]

(#24) veresp válasza Alvin_ti4200 (#23) üzenetére


veresp
tag

Egy debreceni boltban:
http://multimediatower.hu/arlistak.php
A Gigabyte 3eFt-al dragabb.
Az Asus lapok mindig is dragabbak voltak a tarsaiknal. Es az biztos hogy nagyon jok, nekem is van otthon egy Asus A7V8X GOLD alaplap, es nem bantam meg!!!
Csak az az NB huto aggaszt nagyon! :O

(#25) veresp válasza Alvin_ti4200 (#23) üzenetére


veresp
tag

En az egy arbant erre ertettem, bocs hogy masnak nem ezt jelenti! De ilyen arkategoriaban, ilyen alaplapoknal szerintem 3eFt nem szamit!

(#26) Alvin_ti4200 válasza veresp (#24) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem kell pedig aggódni az NB hűtő miatt, szerintem nem vészes a hangja, ráadásul valószínűleg a többi alkatrészed (vinyó(k), CPU hűtő, táp) el fogja nyomni.

(#27) veresp válasza Alvin_ti4200 (#21) üzenetére


veresp
tag

Ha ez igy igaz, akkor még inkább nem valószínű, hogy mégmost kihasználnák a kártyák a PCIE lehetőségeit, nemhogy a 4x-est!

(#28) vatomi válasza Alvin_ti4200 (#26) üzenetére


vatomi
aktív tag

Az elég szomorú lenne. Én nem vennék olyan CPU hűtést CNQ gépre :DDD

(#29) Alvin_ti4200 válasza veresp (#27) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Látom nem érted.:) Szóval ha van egy gigabites hálókarid PCI foglalattal, akkor gyakorlatilag a PCI sávszélességének a 94%-át lezabálja, így mellé elég nehezen tudsz már tenni bármit is (max egy hangkártyát talán-talán). Sok sévszélességet igénylő kártyák használata esetén nagyon romlik a teljesítményük, esetleg rosszul osztoznak meg a szűkös sávszélen, miegymás. Nem hülyeségből találták ki a PCI Express-t.

(#30) Alvin_ti4200 válasza vatomi (#28) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem (mint láthatod) Zalman hűtőm van (természetesen minimumon járatva, hogy ne legyen hangja) és zárt házban egyáltalán nincs annak a hirhedt NB hűtőnek zavaró hangja. Persze ez magánvélemény. Én legalább használtam már mind a két lapot, nem csak hallottam róla...

(#31) veresp


veresp
tag

Egy boltos mondta,hogy ők azt tapasztalták (vagy az Asus vagy a Gigabyte alaplappal, már nem emlékszem), hogy filmnézés közben teljesen leállt a proci hűtő ventije, és csak passzív hűtéssel ment! :DD Le a kalappal az AMD előtt! :R
Tapasztalt más is ilyet???

(#32) Alvin_ti4200 válasza veresp (#31) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Igen, ez gyakorlatilag bármelyik lapban előfordulhat, amelyikben be tudod állítani, hogy a BIOS szabályozza a CPU venti fordulatszámát. Amúgy se a gyári hűtővel se egy Zalmannal nem fogsz hangerőbeli változásokat tapasztalni ha 5V-on járatod illetve ha megállítod őket, így maximum gizdulni lehet vele, semmi másra nem jó.

Szerk: Mind a két lapban van ilyen lehetőség.

[Szerkesztve]

(#33) veresp válasza Alvin_ti4200 (#29) üzenetére


veresp
tag

Persze! Ezt értettem. Azt eddig is tudtam hogy nem igazán a sebesség, hanem a ''független'' működés miatt van a PCIE foglalat. Csak arra céloztam, hogy nem valószínű hogy az 1x foglalat ne tudná kielégíteni a kártyákat. Így szerintem sokáig nem lesz szükség a 4x helyre.

(#34) vatomi válasza Alvin_ti4200 (#30) üzenetére


vatomi
aktív tag

Nos, én Asust is hallottam a Giga meg megvan. Nem a te CPU hűtődre utaltam, de én nem vagyok annak a híve, hogy egy venti elnyomja egy másik hangját. :R Persze ez az én véleményem.

(#35) Alvin_ti4200 válasza veresp (#33) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mivel nem mindegyik lapon található meg az x4 foglalat, így valószínű, hogy csak a multi GPU-s rendszerépítésnél fog valamit számítani.

(#36) Savanya válasza veresp (#31) üzenetére


Savanya
addikt

Ezt csak az ASUS tudja / Q-fan /

Mobilszámom: 70-516-8068

(#37) vatomi válasza Savanya (#36) üzenetére


vatomi
aktív tag

Giga is leállítja a ventit teljesen pl CNQ alatt.

(#38) vatomi


vatomi
aktív tag

Amúgy szerinted Savanya, az Asus chipset hűtője halk? Ha igen, miért cserélted le NB47-re? :DD

(#39) Savanya válasza vatomi (#37) üzenetére


Savanya
addikt

Csoda , nekem eddig egy GB se tudta ....


+ 1 szavazat az ASUS-ra ....

Mobilszámom: 70-516-8068

(#40) Alvin_ti4200 válasza vatomi (#38) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Senki nem mondta, hogy halk.

(#41) Savanya válasza vatomi (#38) üzenetére


Savanya
addikt

Nem zalman van rajta hanem TT Crystal Orb . egyébbként a Gb-ről is lecserélném a túlmelegedő passziv hütőt .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#42) Alvin_ti4200 válasza Savanya (#39) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem is ment a K8NS-sel és a K8NF-9-cel is, más kérdés, hogy értelme nem sok volt.

(#43) vatomi válasza Alvin_ti4200 (#40) üzenetére


vatomi
aktív tag

Jó, mindegy. Engem zavarna a hangja. Ha neked jó, ám legyen. Peace :R

(#44) vatomi válasza Savanya (#41) üzenetére


vatomi
aktív tag

de nem a hangja miatt...
Egyébként én is tervezek rá valami szuperhalk ventit. Csak még keresem.

(#45) Alvin_ti4200 válasza vatomi (#44) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Azt keresheted.:) Amúgy vagy az a TT hűtő a jó, ami Savanyának van vagy egy Zalman borda és oldalról egy halk ventivel ráfújatni a levegőt.

(#46) vatomi válasza Alvin_ti4200 (#42) üzenetére


vatomi
aktív tag

Nekem is 12centis Silentblade van a procin, azon meg nincs mit - vagy miért - leállítani.

(#47) Savanya válasza Alvin_ti4200 (#45) üzenetére


Savanya
addikt

Zalman oldalról fújatva eléggé rossz megoldás kb. 7-8 fokkal melegebb mint a TT leszabályozva ...

Mobilszámom: 70-516-8068

(#48) Savanya válasza vatomi (#46) üzenetére


Savanya
addikt

Milyen CPU hütőd van ???

Mobilszámom: 70-516-8068

(#49) vatomi válasza Savanya (#48) üzenetére


vatomi
aktív tag

XP-120

(#50) veresp


veresp
tag

Ha eddig jol szamolom:
Asus - Gigabyte: 2-1

Senki masnak nincs ilyen lapja?
Ha csak hasznalja es nincs vele semmi baj, akkor is szoljon egy szot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.