Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Gigabyte k7nnxp (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Sziasztok!
Most tervezem megvenni a fent nevezett deszkát. A PH-n már olvastam a cikket ezzel kapcsolatban, de ez csak az elméleti oldala. Mivel nem láttam a fórumon ilyen topicot, gondolom nem annyira elterjedt ez a lap mint az NF7-s. Akinek mégis van ilyen, várom a véleményét. +, - hozzászólás jöhet egyaránt.
amugy ami nekem nagyon tetszik a lapon, azaz elrendezés, külön feszszabályzó modul, gazdag felszereltség dual bios, 4 mem.hely...
ahogy néztem, már az ára is kezd lejebb menni.
Ja, ha vkinek van ilyen deszkája, irja le mennyiért s hol vette, vagy hol akarja venni!
várom hozzászolásotokat! :))

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#2) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Azt azért nem hinném hogy ennyire ismeretlen lenne a deszka... :F

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#3) Adrian Mole válasza Surfym@n (#2) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Hol látad lejjebb menni az árát? Én mindenhol bőven 50 felett bruttó látom. Ennyiért csak fanatikus vesz XP alá alaplapot (pláne, hogy itt van lassan a 64)

42

(#4) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

kvertiben 35netto (43brutto), de engem inkább az érdekelne, hogy mennyire lehet kihasználni a képességeit. Ha már ennyit áldozok érte (tényleg szinte ez a legdrágább) szeretnék tudni ezt azt a teszteken kivül

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#5) Adrian Mole válasza Surfym@n (#4) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=242[/L] Megvolt már?

42

(#6) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

ez volt az elsö cikk mit elolvastam. tudom, hogy magas az ár, de én ki is használom. (cad használat (tbred-b 1700+ --> 2800+); LAN+ADSL; sata vinyó; videokamera -> firewire stb)
az a dps pedig jol jön tuningnál is meg plusz hütés a procira nézve :C

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#7) g4dg3t válasza Surfym@n (#1) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Hat igen a K7NNXP valoban a legtutibb lap SocketA platformra, de az ara miatt en azt mondom nem szabad megvenni...inkabb egy Epox EP-8RDA+ vagy EP-8RDA3+. Persze ha a penz abszolut nem szamit vedd meg nyugodtan :))

(#8) Surfym@n válasza g4dg3t (#7) üzenetére


Surfym@n
senior tag

mi a különbség a két epox között a 3-ason kivül?

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#9) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

esetleg van egy részletes cikked a jobbik epoxról (viszont a ua. ficsörök kellenének mint ami a gigabyte-on van)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#10) g4dg3t válasza Surfym@n (#8) üzenetére


g4dg3t
senior tag

8RDA+ [L]http://www.epox.nl/english/products/motherboard/8rda%2B.htm[/L]
8RDA3+ [L]http://www.epox.nl/english/products/motherboard/8rda3%2B.htm[/L]

Lenyeg hogy 8RDA3+ rendelkezik SATA vezerlovel, viszont 8RDA+ -on van SoundStorm...szebb hangja van az integralt csipogonak :)

Neked sztem 8RDA3+ kellene SATA miatt!

[Szerkesztve]

(#11) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

megnéztem a linkeket köszi!
hát igazából az elrendezés az ami nekem nem nagyon tetszett. (szvsz az atx-konnektor zavarja a cpu-hütést)
olvastam amugy az abit nf7-s röl is, annak mik lehetnek a negativumai? csak jókat olvastam eddig róla :))
soundstorm jól jönne amúgy. nem szeretem a fapados hangzást :DD

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#12) g4dg3t válasza Surfym@n (#11) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Haveromnak van NF7-S...o meg van vele elegedve egy 2500+@3200+ Bartont hajt benn. ASUS A7N8X Deluxe nem jaccik nalad? Az is igen jo lap...de persze meg mindig azt mondom hogy a GigaByte lapja a legjobb szal nem akarlak rola lebeszelni :)

(#13) Club válasza Surfym@n (#1) üzenetére


Club
őstag

valóban biztos jó lap, de ne vedd meg.
Naon drága, főleg most, hogy egy Nf7-S 20k körül van.
Ha esetleg még akarsz venni, akkor a maradék 23 k-ból meg vehetsz +memóriát, vagy jobb procit, vagy jobb VGA-t, vagy egy jobb hangkártyát.
Jó a Gb, de azé ennyit nem ér:)

(#14) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

végsősoron most barátkoztam meg az asus lappal :)
viszont van belöle -e, -x, -deluxe, -2.0 változat csak azt nem tudom melyik a legerösebb közölük. árban is barátságosabb (26k körül) talán a bios-ával is könnyen közös nevezőre lehet jutni. :U

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#15) g4dg3t válasza Surfym@n (#14) üzenetére


g4dg3t
senior tag

-X: butitott extra-light verzio :) szvsz nem lett egy jo lap, szal felejtos!
Deluxe: a fullos verzio, minden foldi joval :)
-E Deluxe: verfrissitett verzio...ua mint az elod csak van rajt Wi-Fi slot

(#16) Surfym@n válasza g4dg3t (#15) üzenetére


Surfym@n
senior tag

ha esetleg ilyet vennék (deluxe rev 2.0) szerelésnél van valami speciális dolog mire figyelni kell, vagy csak egy átlagos lapnak számit ilyen esetben. (nekem meddig abit kt7e-m van, azt akarom lecserélni) ddr400-s RAMban melyiknek van 2-2-2-6os idözítése? (PH-n a cikkben ez a lap azt támogatta)
valamint mx400 64mb videokarit tud kezelni a lap (persze ez is le lesz cserélve, csakhát elöször egy deszka + RAM)
van egy jó 1700+-os procim (6-8-1-es) gondolom tudom majd 2000Mhz-en járatni benne...

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#17) g4dg3t válasza Surfym@n (#16) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Nem tudok semmi speci dologrol amire figyelni kene...de nekem nem ilyen lapom van, sot megcsak nem is AMD-m...(a kov konfig ilyen lesz) :))

De reszletesen kifaggathatod az A7N8X Deluxe tulajokat ebben a totyikban: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=32597&arc=f[/L]

(#18) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

kösz a topic-ot!

viszont eredeti kérdésemre nem kaptam választ:
-van vki akinek volt annyi pénze hogy vegyen, vagy kapott ajándékba egy ga-7nnxp-t? :U

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#19) Mark An Era


Mark An Era
csendes tag

Szia!!

Hát én megvettem már 3/4 éve! :)))

Ha atom stabil, brutál lapot akarsz akkor ne sajnáld a pénzt!

A DPS nagyon komoly dolog és nem vicc!

Nekem most 2400 fizikain ketyeg a 2500+ -om és stabil!

Tud valamit ez a lap!

Ja és léghűtéssel 100%-os terhelésen 60 fokon!

Csak ajánlani tudom!

Volt ASUS-om ABIT-om de a GIGABYTE 7NNXP verhetetlen!!!! :))))

VEDD MEG! Nem fogsz csalódni! :)

Ja és 3/4 éve vettem bruttó 51 pénzért, most ugyanott 48 pénz!

Tartja az árát! :)

(#20) taltos válasza Mark An Era (#19) üzenetére


taltos
senior tag

Tetszik ez a lap. Sulinetben meg tudnám venni. Még mindíg a legjobb?

Olyan Limited editiont nem lehet sulinetben kapni?
Mitől Limited esdition?

[Szerkesztve]

(#21) Alvin_ti4200 válasza taltos (#20) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az, Vikthor árul 32-ért itt, keress rá:)

(#22) taltos válasza Alvin_ti4200 (#21) üzenetére


taltos
senior tag

De ha sulinetben veszem, akkor visszakapom az árát... Ez kihagyhatatlanabbb :)
Azért kösz Alvin! :)

(u.i.: Emlékszel még régen az Alvin és a mókusok-ra? :) )

(#23) Alvin_ti4200 válasza taltos (#22) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én ne emlékeznék?:) És nem volt az régen, 1 éve jelent meg az uccsó albumuk, természetesen az összes megvan eredetiben:))

(#24) taltos


taltos
senior tag

Egyébként mennyire tesz jót/rosszat az alaplapnak, ha a ventit lecseréli rajta az ember valamilyen passzív hűtőre?

(#25) Alvin_ti4200 válasza taltos (#24) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Semennyire, én is lecseréltem a Gigabyte-omon:)

(#26) taltos válasza Alvin_ti4200 (#25) üzenetére


taltos
senior tag

:) Helyes! És a DPS-en találhatót is le lehet cserélni?

(#27) Alvin_ti4200 válasza taltos (#26) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Azt nem tudom, nekem olyan nem volt a 7VAX-en.

(#28) taltos válasza Alvin_ti4200 (#27) üzenetére


taltos
senior tag

És azt nem tudod, hogy mitől limited edition a limited edition?

(#29) Alvin_ti4200 válasza taltos (#28) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mert korlátozott számban adták ki:DDD Amúgy nem tudom:)

(#30) taltos


taltos
senior tag

Na elmondom a tervemet, ami vagy sikerül, vagy nem.

Megvenni ezt a lapot SE-ben 44000 Ft (áfásan mindegyik)
Megvenni a SE -ben a SB A4 ZS Platinium Pro-t 63000 Ft

Giannival beszélni, hogy a mostani 1700+ -os procimat, meg az Epox 8RDA+ alaplapomat számítsa be(ha tudja), és vennék egy 2600+ Bartont, meg egy valamilyen DVD írót.

Ekkor még maradna SE-ben elkölthető 16000 Ft. Azt nem tudom, hogy mire költsem. (valami 2.1-es hangfal?).

Ezután, magántőkéből kellene lecserélgetnem a hűtőket passzívra.

Ezzel kapcsolatban szeretnék véleményeket hallani... Mindenképpen az alaplapról, valamint arról, hogy a Matrox G400-am (DH, 32MB, 4x AGP, de azt nem tudom hány V) bele menne a lapba??? (Az Epoxban működik...)

(#31) Alvin_ti4200 válasza taltos (#30) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem felesleges neked ilyen komoly hangcucc (kivéve, ha valami profi dolgot művelsz), egy rendes Audigy2 bőven elég lenne. A VGA-dról nem írtál semmit.

(#32) taltos válasza Alvin_ti4200 (#31) üzenetére


taltos
senior tag

Nem írtam volna a VGA-mról semmit? Mit kellett volna még írni? SB A2 ZS PP-re azért gondoltam, mert ha már úgyis visszakapom az árát...
Mellesleg nem játékra kellene a gép. Idővel majd egy Matrox P650 -est szeretnék vele. (ha lenne SE-ben, akkor SB helyett azt vennék...)
A mem-em Kingston HyperX 2700-as (333) 2x256. Ezt gondolom fel lehet majd húzni, hogy menjen a bartonnal (vagy lehet, hogy fel sem kell húzni.)
Jelen esetben még a mostani gépemet sem használom ki. Jelen esetben a sulinetet használnám csak ki... :)

(#33) taltos válasza taltos (#32) üzenetére


taltos
senior tag

Egyébként remélem kijön majd a config a freebsd-mmel... :)

(#34) taltos válasza taltos (#33) üzenetére


taltos
senior tag

Na, most mennem kell. Csak holnap tudok benézni, addig várom a hozzászólásokat, csak szólok, hogy még fontos a téma, nem mentem el (mámint a témától...)
Mind1 értitek Ti... :)

(#35) Alvin_ti4200 válasza taltos (#32) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

De csak azért nem kell elkölteni hülyeségre, mert úgyis visszakapod, akkor inkább vegyél két A2-t és add nekem az egyiket:DDD

(#36) taltos


taltos
senior tag

Nahat!

Loholok, hogy visszaerjek, es semmi hozzaszolas??? :((( :)

[Szerkesztve]

(#37) Surfym@n válasza taltos (#30) üzenetére


Surfym@n
senior tag

a 4x AGP videokaresz jó a 7nnxp-be is (1,5V)
a DPS-en a ventit azért nem érdemes lecserélni, mert:
ha nem tuningolsz überbrutálf@sza módon, akkor nincs is rá szükség betenni a bőv.kareszt, ha pedig tuningolsz überbrutálf@sza módon akkor pedig nagyon lesz helyed passzivra cserélni (hütő függöleges pozban van, s a hűtő a proci fele néz.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#38) taltos válasza Surfym@n (#37) üzenetére


taltos
senior tag

Olyanok nincsenek itt a forumon, akiknek van ilyen lapjuk??? :(

(#39) Surfym@n válasza taltos (#38) üzenetére


Surfym@n
senior tag

nemsok ember olyan fanatikus kinek van erre pénze, mikor a topicot nyitottam, akkor én se találtam senkit, viszont mindent elolvastam mi a lappal kapcsolatos, sőt úgy volt hogy veszek is egy ilyet, de aztán maradtam az an7-nél, és még vettem egy dvd-romot +pia:))

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#40) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

OFF

amugy sokat gondolkoztam egy dolgon...
én végülis meg vagyok elégedve a soundstormmal, de tényleg jobb az integrált hangnál, még egy audigy1 is?
vagy mivel hozhato egy szintre?
SB live 5.1, audigy1 esetleg audigy2?

ON

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#41) taltos válasza Surfym@n (#40) üzenetére


taltos
senior tag

Sajnos fogalmam sincs.

Mellesleg nem is ismersz olyat, akinek ilyene lenne?

(#42) taltos


taltos
senior tag

Üdv!

Asszem én fogom majd vállamra venni ezen lap képviseletét a fórumtagok között... :)
Megrendetem, és állítólag péntekre hozzák. Szerintetek frissíttessek BIOS-t még a boltban? Most már nem felhasználói tapasztalatokra lennék kíváncsi(most ár mindegy, megrendeltem...), hanem olyanokra, hogy mikre érdemes figyelni összeszereléskor, meg beállításkor, meg ilyesmi...

Vélemény?

(#43) Vikthor válasza Surfym@n (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

32k-ért adom garisan. :)

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=48271[/L]

Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#44) Surfym@n válasza taltos (#42) üzenetére


Surfym@n
senior tag

szerintem érdemes lenne frissíteni (f16os a legutolsó azt hiszem), már csak azért is hogy ne ájulj el ha meglátod a hőmérsékleti adatokat. gigabyte régen mindig kb. 10fokkal többet mért...

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#45) taltos


taltos
senior tag

Üdv!

Azt meg tudjátok mondani nekem, hogy ezek közül:
FCPGA cooler 66MHzFSB-re 1 220 1 525
Coolink U1B 1 650 2 063
Coolink U1LG AMD 2900rpm 2 860 3 575
Coolink U2VS AMD 4600rpm max. 3 850 4 813
Coolink H1TB dupla venti 3200rpm 2 750 3 438
Coolink H2TB dupla venti 3000rpm 2 860 3 575
Coolink TANK saját ford.szab. 3 300 4 125
Coolink T1B P4 3 080 3 850
Coolink A2VSB réz P4 4 730 5 913
INTEL eredeti P4 vagy Titan W2TB 2 420 3 025
SCS KKC43B KKC44B P4 1 540 1 925
CoolerMaster Aero 7 Lite 3 850 4 813
CoolerMaster Aero 7+ réz 5 390 6 738
CoolerMasterJET7 7 150 8 938
CoolerMaster Aero 4 Lite 3 850 4 813
CoolerMaster Aero 4+ réz 6 380 7 975
CoolerMaster JET4 7 480 9 350
GlacialTEch Igloo 2450 Lite 2 200 2 750
GlacialTEch Igloo 2450 2 420 3 025
GlacialTEch Igloo 2450 Pro 3 080 3 850
GlacialTEch Igloo 2510 3 520 4 400
GlacialTEch Igloo 2510 Pro 3 960 4 950
GlacialTEch Igloo Silent Brezee II. 4 070 5 088
GlacialTEch Igloo Diamond 2100 3 850 4 813
GlacialTEch Igloo 4310 P4 2 420 3 025
GlacialTEch Igloo 4350 Pro P4 3 520 4 400
Titan D5TB 2 200 2 750
Titan D5TBCU35 rézmagos 2 420 3 025
Titan CU5TB réz 4 180 5 225
Titan CU9TB réz 3 850 4 813
Titan W6TB s478 2 420 3 025
Titan W6TBCU s479 3 300 4 125
Titan CW7TB s478 3 740 4 675
Titan CW8TB s478 rézmagos 4 070 5 088
Titan CW9TB s478 réz 3 520 4 400
Artic Cooling ND4TC P4 3 190 3 988
Artic Cooling NC20TC AMD 3 190 3 988
ThermalTake Silent Volcano 11 poti 5 280 6 600
ThermalTake Silent Volcano 12 Extreme 5 610 7 013
ThermalTake Silent Boost 5 610 7 013
ThermalTake Aquarius 2 vízhütés 27 170 33 963
Zalman CNPS6500B-CU P4 7 040 8 800
Zalman CNPS7000-AlCu P4 7 040 8 800
Zalman CNPS7000-Cu P4 9 350 11 688
HD600 HDD cooler 1 540 1 925

melyik, ami...

Nos, tudom, hogy itt egy csomó cooler van, de engem azok érdekelnének, amiket fel lehet rakni a 7nnxp alaplap passzív hűtéséhez. Tehát hogy ne aktív hűtésű legyen az alaplap. Pontokba szedem a kérdéseimet.
1. Melyek ezek közül, amelyek egyáltalán alkalmasak erre?
2. Melyikeket ajánljátok a legjobb ár/teljesítmény arányt figyelembevéve?

Ezeket azért kérdezem, mert ha megyek holnap megvenni az alaplapot, és nem lesz olyan drága a borda, akkor lehet, hogy veszek, és megkérem a boltost, hogy szerelje fel...

Kösz!

(#46) Lord!


Lord!
csendes tag

Hello!
(lehet, hogy nem tartozik ide, de ez a lap ugyanoolyan mint az xp-s csak nincs rajta a fesszabályzó és szerintem f@sza)
de azért volna egy kis gondom a lapommal. Ugyebár van ide meg raid meg sata, meg minden ami kell rajta, de a második pár ide csatolón (a RAID) nem tudom hol állítani a pio vagy dma üzemmódokat. És rajta van egy CDíró (természetesen a BIOSban ATA-ra van álíítva) és nincs, vagy nem kap dma-t. Régeben volt, most eltűnt. DE egyikk csatornánál sem tudom hol és hogyan lehet állítani... az első kettőn kifogástalanul működik... azóta csak annyi változás történt, hogy meghalt egy 3-4 éves DVD olvasó és ki lett iktatva a rendszerből. Szintén ezen fent említett IDE3 és IDE4 csatolók valamelyikén volt, de amíg jó volt kifogástalanul működött... egyenlőre ennyi ja és talán F7-es bios.

Értékes ötleteket mindíg szívesen várok
köszi.

Lord Gubich! ---> AMD Barton 2500+@3200+ | Gigabyte GA-7N400Pro2 | 4x256 MB Sammsung DDR400 | Leadtek Winfast A280 TDH Ti4200 128MB MyVIVO | 2xSeagate Barracuda 7200.7 8MB 160GB

(#47) taltos


taltos
senior tag

Üdv!

Meghozták az alaplapot! Már otthon is van, de majd csak holnap tudom összeszerelni...

Lenne pár kérdésem! Beszéltem az eladóval, hogy van egy EPOX 8RDA+ - os alaplapom, meg egy 1700+ XP -m, meg egy GT Silent Brezee II hűtőm, és hogymire figyeljek, ha kicserélem a procit, meg a hűtőt (lesarkazás...). Azt mondta, hogy a GT hűtők 4 sarkán van valami kis talp, ami azért nagyban segíti, hogy ne sarkazzuk le a procit, DE a régi alaplapból a kivételnél NAGYON figyeljek, mert ott le tudom sarkazni.
Légyszíves adjatok tanácsot, hogy mikre figyeljek! Egyáltalán le kell szedni az előző alkalommal (kb 1 éve) rárakott pasztát a prociról? Ha igen, akkor hogyan, mert nam akarom, hogy megsérüljön a mag. Egyébként a procit mennyire kell bapasztázni?

Ma leszek kb. 6-ig. Addig várom a hozzászólásokat, mert utánna már nem tudom megnézni, csak hétfőn...

Kösz!

(#48) taltos


taltos
senior tag

UP!
:(
Mostanság nincs nagy szerencsém...

(#49) anulu


anulu
félisten

skacok! kinéztem ezt a pot, ugyanis sajnos kinőttem az NF7-em... :( kell a dual-LAN, az IDE-RAID is, bár a SondStorm kevésbbé, lévén, hogy ott figyel a gépemben az Audigy2... :)

annyi lenne a kérdésem affelé, aki használ ilyen lapot, és tuningol, mint állat, bírja a deszka a 200-as FSB-t? olvastam teszteket, de ott nem bírta (régi volt a teszt, de erről a deszkáról volt szó).

help pls. kéne, mert teljesen tele az NF7-em, és úgy néz ki, hogy vinyó még kerülne bele...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#50) taltos válasza anulu (#49) üzenetére


taltos
senior tag

Nekem ilyenem van, de nem tuningolok, így nem nagyon tudok segíteni... :(
Bár, gondoltam rá, hogy egyszer megnézem (mé soha nem tettem), hogy mit bír a JUHIB -es 1700+ -om :) , de betoji vagyok, és nem nagyon merem... :(
Persze lecseréltettem az északi (vagy déli???, fene se tudja...) hűtését aktívról passzívra, így lehet, hogy nem is kellene próbálkoznom vele...

Hát ennyi...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Gigabyte k7nnxp (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.