Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Gigabyte ga8s655 fx ultra (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Nemrég vettem egy 655Fx Ultrás alaplapot és arra lettem figyelmes, hogy az alaplap hődiódái nagyon szórják az értékeket. Akár az aidában, sisoftban, motherboard monitorban nézem a hőmérséklet értékek iszonyatos intervallumokban változik. Egyedül az alaplapi cd-n lévő EasyTune program mutatja kb 3-4 fokos pontossággal. A bios frissítés sem segített. Nem tudom, hogy egyedi problémáról lehet szó, vagy mindegyik ilyen alaplapra ''jellemző''. Kérem akinek ilyen lapja van, az ossza meg velem a tapasztalatait.

(#2) Gamespy™


Gamespy™
tag

nem sok embernek lesz ilyen lapja de ha belsö(manapság már nem divat a proci hátulján mérni a höt hanem a belsö hőszenzort chekkelik a lapok) hőmérökröl van szo akkor a terhelésre akár hirtelen is reagálhatnak!

Ide valami frappánsat kéne írnom...

(#3) klepto


klepto
addikt

Nekem sima 655FX lapom van, és én nem vettem észre a hibát :U
De olvasgass bele ebbe, hátha okosabb leszel :P [L]http://www.prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=34973&arc=f[/L]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#4) zoli58 válasza -cobra- (#1) üzenetére


zoli58
tag

Nekem 655tx van, és ugyanezt csinálja. Az Easytune jó, de kényelmetlen a használata és a HDD hőjét nem mutatja.

(#5) Skica


Skica
őstag

Nekem is ugyanez az alaplapom van, nem dúrván de nállam is ugyanezt teszi.Már megszoktam.

.: No Comment Grp:.

(#6) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Hát ez elég égés a Gigabyte-tól. :( Azért is rossz, mert ha tuningolsz nem tudod pontosan, hogy mennyi a proci hőmérséklete, és az nem egy jó dolog.

(#7) zoli58 válasza -cobra- (#6) üzenetére


zoli58
tag

párszor leellenőriztem, mennyire egyezik azzal, amit a BIOS mutat: persze van némi időeltérés, de valószínűleg nem változik az a hőmérséklet olyan gyorsan...
Azt tapasztaltam, hogy, a két érték egyezik, és azok a felfelé kiugrások nem igazak, tehát nem kell a hmonitor által közölt értékekből átlagot számolni, a kevesebb, az alapérték a jó (reméljük...)

(#8) zoli58 válasza zoli58 (#7) üzenetére


zoli58
tag

ja, még valami:
már csak azért is, mert ezeket a kiugrásokat semmiféle használatbeli eltérés nem okozza.
a procihűtő is hőérzékelős, az aljára van ragasztva egy kis szál, és a hűtő fel is pörög akkor, ha a gép magasabb kihasználtsággal megy: ez is azt látszik bizonyítani, hogy nem kell foglalkozni az érzékelők faxnijaival.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Gigabyte ga8s655 fx ultra (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.