Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

A témában mindenkit, aki ezzel a lappal rendelkezik szeretettel várunk egy mélyebb lélekzetvételű szakmai eszmecserére, ami ezzel a lappal kapcsolatos. Amit nem szeretnénk ebben a topikban: kezdők, alaplapvásárlásnál dizájnelemeket szempontul választók alapszintű kérdéseire válaszolni.

A Gigabyte GA-X58A-OC alapap koncepciójában tér el a komplett eddigi (E)X58(A) lapoktól, sőt, a Gigabyte minden eddigi alaplaptervezési irányvonalával szembemegy. Minimalista felszereltség jellemzi a maximumon: olyan egységek, amiket egy extrém tuningos amúgy is letilt, nincsenek rajta. Két USB2.0, két USB3.0, egy USB tüskesor, szimpla sztereo hangkivezetés, LAN, két PS/2 jellemzi.
Ami viszont ezen felül a lapra került, az a maximalizmus jegyében: (elvileg) válogatott IOH chip, korrekt elrendezésű PCI-E foglalatok, melyből 4db van, szellős elosztásban a lapon. A VRM elvileg 1200W leadására képes, kifejezetten a folyékony nitrogénes tuning által megfogalmazott követelményekhez tervezték. Kivezetett feszültségmérőpontok, BCLK gombok, CPU szorzó menet közbeni változtatást lehetővé tevő gombok jellemzik.

A gyártó oldala: [link]

X58A-OC

Az első hozzászólást a topikban összegyűlt tapasztalatok, információk alapján rendszeresen frissíteni fogom, moderátori segítséggel.

Várjuk az eszmecserét!

HGyu

[ Módosította: Oliverda ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2) toyone


toyone
őstag

Biztos nem lesz tömegtermék itthon. De az tény hogy tuningra über lap lett.
Neked mikor lesz? :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3) 04ahgy válasza toyone (#2) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Már van. :D Itt szorongatom, nem tudom a munkám végezni, mert mindkét kezem foglalt... :DDD :C

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4) Laraxior


Laraxior
titán

Szerintem vígan belefér ide...

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#5) Oliverda


Oliverda
félisten

Az első hozzászólásban javítottam a linket.

Már ez is DrMOS? Valamint ha jól látom Hi-CAP is?

Remélhetőleg nem jön elő ennél a lapnál is ez. :U

UD9 jellegű ára van?

Laraxior: Elfér ez itt és így szerintem. Esetleg ha nagyon kihalt lenne majd, akkor áttereljük oda a népet, de egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) toyone válasza Oliverda (#5) üzenetére


toyone
őstag

Árban nem annyira vészes [link]

Mod. Igen, persze nézőpont kérdése is. De nem is átlagos felhasználáshoz van. Pl. Azért is Hi-Cap os és azért minimalizálták a cpu foglalat körül lévő területet hogy minél jobban lelehessen szigetelni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#7) Oliverda válasza toyone (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

Nézőpont kérdése, bár az UD9-nél tényleg olcsóbb. Mindenesetre én ennyit biztosan nem adnék egy alaplapért, de nem is én vagyok a célközönség.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) KaiotEch válasza 04ahgy (#1) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Úristen ez milyen jól néz ki! :C

(#9) 04ahgy válasza KaiotEch (#8) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Na, épp erről szól a nyitó hozzászólás.

Nemsokára lesznek friss eredmények, tapasztalatok hazai, folyékony nitrogénes üzeméről.

Laraxior: szintén erről szól az első hsz., oda nem szeretném az extrém tuningos tapasztalatokat, elveszne a hozzászólások rengetegében a lényegi infó, itt meg az általános eszmecsere hígítaná fel az extrém részét a dolgoknak. A topikot egyébként MODERÁTOR / HÁZIGAZDA megkeresése után nyitottam.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10) 04ahgy válasza Oliverda (#5) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az UD9-nél csak a csellentyűcsatlakoztatások max. mennyiségében és a 4-way SLi nem támogatottságában gyengébb. Másban meg az UD9 fölött.

A HWBOT adatbázisban már jócskán vannak vele eredmények, még nem láttam nagyobb felbolydulást égett VRM miatt.

Igen, ekkora terhelhetőségű VRM-nél már minimalizálni kell a jelutakat, csak a DrMOS vagy a digitális PWM járható megoldás, ha egy tenyérnyi alaplapfelületre való elhelyezésben gondolkodunk. MSI-ék azért kijárták a DrMOS utat elég szépen, és meg kell hagyni, jól teljesítenek a DrMOS-os lapjaik.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11) mpierre


mpierre
veterán

Eredmények mikorra várhatóak?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#12) gombcomp


gombcomp
senior tag

Én is jövök majd,ha legarizzák a procimat...
Sajnos 1 hónapot hiába vártam,mert simlizett valaki a kiskernél,
és abban a tudatban,hogy intézik vártam az időt. :W
Most egy fórumtárs segítségével indult újra a garoztatás.
A lap meg már 3hete itt figyel itt a polcon (első GIGA lapom),kíváncsi vagyok..

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#13) 04ahgy válasza gombcomp (#12) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Léggel/vízzel hajszál pontosan ugyanazok az eredmények, mint az X58A-UD7 rev.2. esetén. Szorzóra, ezredvoltra és megahertzre pontosan. Semmivel nem jobb, sőt, rosszabb. Hiányzik az a pár USB, eSATA, IEEE1394. :D

A BIOS-a hajszál pontosan megegyezik az X58A-UD7 BIOS-ával, kivéve ugyebár az integrated Peripherals pont alatti beállítások értelemszerű hiányát.

Majd folyékony nitrogén alatt fogja megcsillantani a tudását, vagy esetleg gombcompnál kompresszorral.

Tehát aki emiatt venné, az ne vegye meg a lapot. Nagyon fog neki hiányozni a civilizált lapokra manapság jellemző sok perifériacsatlakoztatás lehetősége.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#14) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Egy pár extrém tuningos eredmény a lappal, tegnapi bench sessionünkről.

CPU-Z valid: 6669.92MHz - Gulftown magyar rekord.

SuperPi 1M: 6.610s

SuperPi 32M: 6m 11.563s

PiFast: 13.31s

wPrime 32M: 2.843s

wPrime 1024M: 88.374s - magyar rekord.

Konfiguráció (CPU, lap, VGA a saját tulajdonom!):
- Gigabyte GA-X58A-OC
- Intel i7-980X Extreme Edition @ 5600Mhz...6669MHz
- G.Skill RipjawsX 3*2GB 1600/CL6-9-6-24@1920/7-10-7-25
- Gigabyte GV-N560OC-1GI (GTX560Ti)
- CoolerMaster Silent Pro GOLD 1000W
- Kingston V+100 64GB
- K|ngp|n Dragon F1 Gemini

-190°C tri-channel no CB / -140°C tri-channel CBB.

Pár kattintható kép amik a tesztek során készültek:

Köszönet a csapatnak (Xtreme 3D Team Hungary) állandó támogatásáért, subaruwrc-nek, toyone-nak, Ősember-nek (www.rambazar.com) a RAM-ok biztosításáért, és mindenkinek, aki segített / részt vett, és itt nincs felsorolva. :R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15) subaruwrc válasza 04ahgy (#14) üzenetére


subaruwrc
félisten

ooyeahh :DD

(#16) gombcomp


gombcomp
senior tag

Hát megy ez a lap !!! :C

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#17) Tidus válasza 04ahgy (#14) üzenetére


Tidus
addikt

Az eszmecsere is úgy jó ha több tulajdonos is van, de talán bővül.
Szerintem otthon a nappaliban készült tesztre a saját gépeddel te is büszkébb lennél, amit egyedül készítesz, segítség nélkül.
Ez szerintem a befektetett energiához, anyagiakhoz, és szervezéshez mérve nem is rossz.
Sőt a 6.6 GHz-t, 980-990x-el(folyamatban van egyik, ami szintén saját lessz) meg is pályáznám léggel.
Amúgy grat. az eredményhez.

[ Szerkesztve ]

(#18) 04ahgy válasza Tidus (#17) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem sok mindent értek a kusza hozzászólásodból, de talán jobb is.

1: otthon készült a teszt, saját cuccaimmal, nem tudom mi nem világos a magyar szövegben.
2: extém tuninghoz vagy a gépet teszed a folyékony nitrós csap alá, vagy kell egy segítő. Mivel a nappaliban nincs ilyen csap, maradtam a segítségnél. Sőt, nem is segítség, inkább közösen hoztuk össze. Egyikünk nélkül sem lenne most itt semmi.
3: ez meg még jobb, mint a Te 920-asod, még kevesebb anyagi befektetésből: [link]. És ez haver, nem 4480-as valid, hanem 4620-as Vantage CPU teszt.
4: ha megmutatod azt a 980X/990X-et ami léggel megy 6600MHz-et, akkor nemzetközi hardver innovation guru master junkie díjat ítélnek neked oda.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19) subaruwrc válasza Tidus (#17) üzenetére


subaruwrc
félisten

na álljunk már meg egy szóra, mielőtt jó szokás szerint ez a topik is eltér a témától és átmegy személyeskedésbe meg felesleges offolásba.

hogy jön ide az ud9 deszka, és kinek a figyelmét akarod vele felkelteni? mert ahogy emlékszem ezt már az extrém topikban egyszer nekemis linkelted :U

melyik postban volt téma a költséghatékonyság, meg a kevesebb pénzből jobb tuning ? el kellene olvasni az első hozzászólást és kiderülne, hogy ez a topik nem erről szól mint ahogy az alaplap is a tuningosoknak készült kifejezetten, és nem a költséghatékony mainstream usereknek ...

Sőt a 6.6 GHz-t, 980-990x-el(folyamatban van egyik, ami szintén saját lessz) meg is pályáznám léggel.

ezt úgy kell érteni ahogy írtad? mert akkor nagyon ügyes leszel ha 6.6ghz-et akármilyen, a bolygón található léghűtéssel összehozol.

[ Szerkesztve ]

(#20) 04ahgy válasza Tidus (#17) üzenetére


04ahgy
nagyúr

http://users.atw.hu/vantagetoplista/indexa1.html - nézegesd a tuning 1 GPU kategóriáit. Elsőtől a nyolcadikig. És meglátod, mit hozok ki otthon, a nappaliban. :D

De csak ezért viszem ám át oda, mert a gépem a hálószobámban van. Vele hálok. :DDD

Ja, és a lesz az rövid sz-szel írandó.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21) Tidus válasza subaruwrc (#19) üzenetére


Tidus
addikt

Kevés az eredmény ahhoz a deszkához, ahhoz képest hogy minden szóbajöhető segítség igénybe lett véve, ráadásul egy csapat állt a háttérben.
Az UD... deszka sehogy sem jön ide csak pl. volt, irányadónak.
Én csak vélemény írtam, nem kell sértődni, valamilyen formában ez is egy fórum.
;)

(#18) 04ahgy :Értelmezd a szöveget, a lehetőségeteikhez amit igénybe vettetek kevés az az eredmény, akármilyen pillanatnyi magyar rekord.
Te nem tanultál szövegértést a főiskolán(?). Esetleg jártál oda?
Példának írtam a léggel 6.6GHz-t, mivel keveslem amit elértetek. Az arányokat nézd.
Nem értesz?

(#22) 04ahgy válasza Tidus (#21) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Uram atyám. Az eredmény nem deszkához kevés, hanem CPU-hoz sok. Nagyon kevés 980X megy ilyen órajelet is.

Mennyinek kéne amúgy lennie? Mennyire gondoltál?

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#23) subaruwrc válasza Tidus (#21) üzenetére


subaruwrc
félisten

miben kevés ? :DDD
ha nem tűnt volna fel nem bclk versenyre készültünk. nem tudom mióta vagy te ekkora arc hogy ezt így kijelentheted, hogy az bizony kevés, de hogy minuszban még nem tuningoltál egy processzort sem az is biztos.

mod:

meg volt adva irányadónak ??

mégis miféle irányt ad meg 5db valid maximum 213bclk-ról egy deszka extrém tuningjánál ?

térjünk már vissza erre ha megtanultad mi az a coldbug, meg cold boot bug , meg le tudsz szigetelni úgy egy alaplapot hogy 6 óra után is csont száraz - 190 fokon.

Te nem tanultál szövegértést a főiskolán(?). Esetleg jártál oda?

ez meg mégis milyen stílus ? ki vagy te hogy itt becsmérelsz mindenkit ?

[ Szerkesztve ]

(#24) toyone válasza 04ahgy (#22) üzenetére


toyone
őstag

Ez van 04ahgy, fogadd el. 23. ez a valid a Hwbot hivatalos listájában [link] szóval igen, ez valóban kevéske. Főleg ha a P4 631 CPU-kat nézem 8ghz+ ok ugye. Meg az sem mellékes hogy miért nem csináltál 7300Mhz-t hiszen 980x ed is van meg x58a-oc is meg a "áááhh nem ér" kategóriás nitród is. Botrány. :U

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#25) gombcomp


gombcomp
senior tag

Itt van két video Hicookie-tól,a saját tervezésű lapjával.
6GHz felett
7GHz felett

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#26) 04ahgy válasza gombcomp (#25) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az első videón látottakat személyesen is megtapasztaltuk. :D A másodikat meg meg fogjuk. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#27) lizRRR válasza 04ahgy (#26) üzenetére


lizRRR
őstag

áááááá de dizájnos....
Ha lenne pénzem kirpróbálnám egy 980+ társaságában. :C

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#28) gombcomp


gombcomp
senior tag

Készítettem 1-2 mérést a CPU-Core feszről: VOILA!
És egy valid.

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#29) subaruwrc válasza gombcomp (#28) üzenetére


subaruwrc
félisten

jónak tűnik ez a cpu :)

(#30) gombcomp válasza subaruwrc (#29) üzenetére


gombcomp
senior tag

Már nagyon óvatos vagyok..az előzmények után. :U

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#31) subaruwrc válasza gombcomp (#30) üzenetére


subaruwrc
félisten

neked validra nincs is értelme szétküldeni. 1.45-1.48v on bőven jó lesz vantagelni

(#32) gombcomp válasza subaruwrc (#31) üzenetére


gombcomp
senior tag

1,49 ??? :U

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#33) subaruwrc válasza gombcomp (#32) üzenetére


subaruwrc
félisten

gondolom az is oké.
hőfok függő.

(#34) gombcomp válasza subaruwrc (#33) üzenetére


gombcomp
senior tag

Terhelve a Vapo-fej -30 fok körül van,ami a procnál -15 lehet.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#35) subaruwrc válasza gombcomp (#34) üzenetére


subaruwrc
félisten

belefér

(#36) gombcomp


gombcomp
senior tag

Egy tapasztalat a lappal:
A leírás szerint 16X-osPCIe üzemmódot az 1,és 3. slot tudja.
Sajnos ez nem így működik.Ha a 3. slotba tettem a második kártyát
rendszeresen 8X-osnakvette fel,sőt a 6990-et meg nem is látta oprendszer alatt.
Ha viszont a második kártya a 2. slotba került akkor kezelte,rádásul 16x-nak
ami a leírás szerint 8X-os kellene hogy legyen....köszönjük GIGABYTE!!!! :W
Ez a jelenség a BIOS verzióktól teljesen független volt.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#37) 04ahgy válasza gombcomp (#36) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nálam totálisan a leírásnak megfelelően működik a PCIe sávok kiosztása.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#38) 04ahgy válasza gombcomp (#28) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én is az LLC2-t használom, és szerintem példás a lap feszültségszabályozása. :R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#39) gombcomp


gombcomp
senior tag

Megy gariba a lap. Más fajta kártyát sem érzékel a 3.slotban (PCIe X16_2).
Sőt még a 2. slotban lévő 6990-ből is csak 1 GPUT lát..ennyit erről. :W

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#40) 04ahgy válasza gombcomp (#39) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Enyém is garban van. :D :C :Y :R :W ;] :O :( :P

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#41) subaruwrc válasza 04ahgy (#40) üzenetére


subaruwrc
félisten

ez sajna megér ennyi smilet :W

(#42) gombcomp válasza 04ahgy (#40) üzenetére


gombcomp
senior tag

A tiednek mi volt a baja? :F

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#43) 04ahgy válasza gombcomp (#42) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem bírja a VRM a DrMOS chiphez kondenzálódott vizet. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#44) gombcomp válasza 04ahgy (#43) üzenetére


gombcomp
senior tag

És ezt benyelik garban?..vagy van egy kis segítség? :U

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#45) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Na, megjött az új OC, kicserélték garban. :C

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#46) subaruwrc válasza 04ahgy (#45) üzenetére


subaruwrc
félisten

felavatás megtörtént .. :D

(#47) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Valaki, akinek ilyen lapja van (hatalmas közönség :U ), gazdagodott már az F5b beta BIOS tapasztalataival? Habár két BIOS-os a lap, majd kipróbálom, csak az a fél óra...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#48) subaruwrc válasza 04ahgy (#47) üzenetére


subaruwrc
félisten

megint kiderült hogy nem jó elsőként új biost tesztelni ..

(#49) toyone válasza subaruwrc (#48) üzenetére


toyone
őstag

Ez erős volt azért.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#50) subaruwrc válasza toyone (#49) üzenetére


subaruwrc
félisten

mert?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.