Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Komplikato


Komplikato
veterán

Sajnos jó sokáig nem jönnek még az AM2+ procik és lapok (egyenlőre új Opteronra koncentrálnak AMD-nél ugye), de azért nyálcsorgatónak és eme remek lap topikindítójának íme egy Preview erről a ''tömör gyönyörről'':
Gigabyte GA-MA790-DQ6 (AMD RD790) mainboard review - [link]

Mivel ez nem review, hanem csak ''pre'', sajnos tuning tesztet nem tartalmaz, de ami késik ...
Az a 41db PCIE csatorna meg elég dúrva. :Y

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2) keIdor


keIdor
titán

ASUS M3A32-MVP Deluxe
[kép]

ASUS M3A-MVP
[kép]

ASUS RD790-ek... amúgy ezek mikor jönnek ki?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3) Komplikato válasza keIdor (#2) üzenetére


Komplikato
veterán

Ha jól tudom csak novemberben, mert elöbb HT3.0-ás deszkákat Opteronhoz (Socket-F?) adják ki, és hivatalosan akkor jönnek az új desktop procik. Bár lehet már változott a terv és elöbb. A vicc az, hogy ezt a Giga lapot már nyár előn a Computexen is kiállították az általad linkelt Asus és sok más (Epox/Supox X780) társaikkal egyetemben. A 690-es deszkáról is valamikor 2006 augsuztusában már voltak cikkek, aztán most jött csak tavasszal. Ennyire macerás egy alaplapot kitesztelni?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#4) robekri válasza Komplikato (#1) üzenetére


robekri
addikt

Már csap proci legyen bele! ;]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5) Komplikato válasza robekri (#4) üzenetére


Komplikato
veterán

Fogalmazzunk úgy, hogy legyen bele ütőképes processzor. ;)

Mondjuk sokára jön hivatalosan, de biztos lesz pár elvetemült HW fórumon (Xtremsystem és tsa.) olyan aki már teszteli, már vagy 2 hónapja írogatot valaki X38 lap infókat (persze csak liteosan), pedig azt se lehet még most se kapni. Gondolom Akiban meg 2-4 héttel bejelentés elött kapni lehet a lapot ... tán még procit is.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#6) robekri válasza Komplikato (#5) üzenetére


robekri
addikt

Legyen ÚGY! Főleg olyat alkosson AMD, hogy minden új processzorát lehessen 60-70%ban túlhajtani! (enyim vol 88%on is, léggel ;])

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#7) m4rc!


m4rc!
őstag

Néha bánom, h elárultam az AMD-t :( :O :D
Cak ez az állandó késlekedésük ne lenne, komolyan meg tudnák szorongatni az Intel mogyoróit ;] . Mind1, reméljük a Phenom meg ez a 790-es chipset beváltja a hozzá fűzött reményeket és újra talpra áll az AMD. Ha a hírek fele igaz csak amiket mindenfele lehetett olvasgatni nagyot fog szólni a K10 és körítése :C

We are analog players in a digital world

(#8) AMD Power


AMD Power
titán

Kíváncsi leszek erre a lapra. Biztos nagy siker lesz.

(#9) slett27


slett27
addikt

Egy újabb fincsi teszt : [link]
Nem semmi az a 3500+MHz X2-től... 7047+ Performance Rating :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#10) slett27 válasza slett27 (#9) üzenetére


slett27
addikt

1,9V a procinak, miahh... :Y

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#11) Oliverda válasza slett27 (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

CPU up to 1.9V

Mi ebben a :Y ? Én 2.1V körül tudnék neki adni max.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) slett27 válasza Oliverda (#11) üzenetére


slett27
addikt

Nade' mivel hűtötte, nekem 1,55V-on az X2 5600+@3100-on befűtötte rendesen a TT Big Typhoon-t. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#13) Oliverda válasza slett27 (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

MAX 1.9V-ot tud adni a lap a procinak, ez pusztán csak egy információ.

Angoltudás rulz. ;]

mod: amúgy a 2. hsz.-ben mit keres egy ASUS lap...? :U

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) slett27 válasza Oliverda (#13) üzenetére


slett27
addikt

Angoltudás.... nem figyeltem a részleteket... :B
Amúgy tényleg nem nagyon rulz.. :(

#2-es rosszul landolt. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#15) keIdor válasza Oliverda (#13) üzenetére


keIdor
titán

dísz :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16) Rolcsi20 válasza keIdor (#15) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

:U a gépemben szebben mutatna

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#17) robyeger


robyeger
addikt

már elérhető a Gigabyte MA790FX-DQ6 deszka a ramiris-nél, ime egy velük kapcsolatban álló kisker: [hwtbolt]

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#19) nándika válasza AMD Power (#18) üzenetére


nándika
aktív tag

Nem rossz !!!! de azért a DFI 790FX picit olcsóbb lesz majd azt megézem !

A bárányok hallgatnak!

(#20) AMD Power válasza nándika (#19) üzenetére


AMD Power
titán

Én már csak Gigát fogok venni...

(#21) AMD Power


AMD Power
titán

Én vagyok a vak vagy tényleg nem volt tesztelve az IGP?

(#22) serito


serito
senior tag

Próbálgatom az új lapot (GigaMA790FX a ramirisből).[link] Az FSB állítással nincs is gond ( és tényleg nem tudja a 15x -ös szorzót eddigi rekordom 3359mhz ) alapfeszen simán megy 3.2Ghz-en a CPU 14.5x221Mhz-es beállítással. Viszont a memóriakazelés rettenetesen leromlik mégcsak meg sem ismeri azokat. Memória írás-olvasás teszt ha ( AUTO) akkor 8500MB/s ha feltolom a CPU-t akkor csak 4200MB/s lesz. Miért? A memóriákat nem osztottam vissza mert ha marad a CPU/8 akkor pont 400Mhz-en futnának ami a 800Mhz-es memória alapfrekije.
A másik különös dolog, ha megnézitek az első képet (Everest) a memóriák időzítése sem egyforma. Ez lehet gond?
THX

(#23) Oliverda válasza robyeger (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

Ramiris árlista...

AMD790FX, a jelenlegi csúcs SLI alaplap :DDD

45+fa....nem olcsó.. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) AMD Power válasza Oliverda (#23) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem a sima F is jó lenne.

(#25) Gyuri27 válasza AMD Power (#24) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem is vagy telhetetlen. ;)
A tesztekre kiváncsi leszek. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#26) AMD Power válasza Gyuri27 (#25) üzenetére


AMD Power
titán

Ami nekem nagyon fontos lenne ,hogy a benne lévőp IGP mire lesz képes....

(#27) matteo_szg válasza AMD Power (#21) üzenetére


matteo_szg
őstag

Milyen IGP-t kellett volna tesztelni? :)

jupiiii

(#28) AMD Power válasza matteo_szg (#27) üzenetére


AMD Power
titán

Nem lesz ennek IGP-s változata? :F

(#29) Komplikato


Komplikato
veterán

Nem akarlak elkeseríteni, de a 790FX (RD790), és 790X, 770X (RD780) chipsetek NEM tartalmaznak IGP-t. Lesznek mindenféle RS7xx chipsetek, azokban lesz meg a rájuk épülő lapoban. De az már Dx10-es IGP lesz.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#30) Gyuri27 válasza Komplikato (#29) üzenetére


Gyuri27
félisten

A roadmap szerint (persze ez nem készpénz) a 780-s lapokon lesz dx10-s int vga. Amin dx9-s lesz az 740-s lesz. [link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#31) Komplikato válasza Gyuri27 (#30) üzenetére


Komplikato
veterán

Hmmm. Itt mindenhol 1db 16x-os PCIE-t ír az IGP-s verziókhoz, akkor mi ez a hybrid CF, hogy 1 vagy 2 VGA + IGP? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#32) matteo_szg válasza AMD Power (#28) üzenetére


matteo_szg
őstag

De lesz, majd 2008 februárjában...RS780, azaz 780G néven :)

jupiiii

(#33) AMD Power válasza matteo_szg (#32) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor az lesz majd az én lapom. :K

(#34) HERR Z válasza Komplikato (#31) üzenetére


HERR Z
veterán

integrál vga besegít a pci-e-es karinak...ez a hybrid cf

(#35) Gyuri27 válasza HERR Z (#34) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem segít be neki (legalább is a teljesítményük nem össze adható). Ha nem kell a pci-s kari ereje net, film stb akkor az lekapcsol és az int vga műkszik hangtalan keveset zabálva és melegítve. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#36) Gorneck


Gorneck
titán

Magyar review!

Gorneck#1239

(#37) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Van valkinek ilyen lapja? Nekem most jött meg de az audio driver feltétele közben hibával kilép. Most töltöm a gigabyte oldalról a drivert hátha.

(#38) piedone19


piedone19
csendes tag

Hali!

Egy problémában kérném a segítségetek, mert már teljesen tanácstalan vagyok. Vettem egy Gigabyte MA790FX-DQ6 típusú alaplapot. Minden szép, és jó. Sajnos egyelőre csak egy Athlon64 X2 6400+-os procit ültettem bele (lévén, hogy a most kinn lévő Phenom-ok nem túl jók) 4GB 800-as Kingston memória társaságában .

De! Feltelepítettem rá a 64bit-es Vistát (csak tesztelésre!). Simán fel is ment. Tökéletesen működött. Egészen addig, amíg a 3DMark06-ot elindítva, el nem ér az 1-es CPU teszt-ig. Ekkor aztán szépen lekapcsol a számítógép. (Hogy miért, ezt nem tudom) Tápot ki kell kapcsolnom, különben nem kapcsol vissza. Néhány perc áramtalanítás után bekapcsolás, majd elindul a gép, és megy minden egészen addig, amíg a teszt újra el nem ér eddig a fázis-ig. Ilyenkor újra lekapcsol.

Ekkor gondoltam egyet, hogy talán valami driver hiba, és el kezdtem telepíteni az XP-t. A sima 32 bites verziót. De! Amikor eljut a telepítési fázis odáig, hogy Start menü elemeinek telepítése, a gép szintén lekapcsol. Minden előjen nélkül. Ugyanaz a lekapcsolási fázis, mint feljebb. De a helyzet itt rosszabb, mert ezután már nem tud bebootolni a gép a telepítés alatt levő xp-ről! Hanem a teljes telepítési fázist újra kell kezdenem.

Gondoltam rá, hogy talán túl melegszik a proci. De akkor miért mindig ugyanannál a pontnál kapcsol le? A táp elvileg nem lehet (Zalman ZM-600-HP típusú 600W-os táp van benne). A VGA egy Sapphire Radeon 3870 (ezt használtam egy ideig egy másik számítógépbe. Tökéletesen működött).

Próbáltam a bios-t piszkálni, de semmi eredmény. Ja és frissítettem is a bios-t! Előtte is leállt, és utána is leállt.

Másik memóriával való indítás is sikertelennek bizonyult.

Tud esetleg valaki valami ötletet adni, hogy mégis mi lehet a gond?

Köszi.
Üdv.

(#39) lohi válasza piedone19 (#38) üzenetére


lohi
tag

Szia!

Véleményem szerint a hiba a prociban keresendő.. Volt nekem is hasonló problémám 1,5 éve és ott ez volt a gond és a tünetek is nagyjából egyeztek, persze itt nem a vistára gondolok.
Szóval nekem akkor procit cseréltek és megjavult minden... :)
Egyébként nekem is ilyen lapom van egy phenom procival és teljesen hibátlanul üzemel a rendszer...

(#40) Blero2


Blero2
tag

Hi!

Van itt a topokban vkinek taapsztalata Gigabyte GA-MA790X-DS4es lappal?
Megéri az árát? (kb 27k) Nekem nem kell 6 SATA meg E-SATA

(#41) ßrainiac válasza Blero2 (#40) üzenetére


ßrainiac
addikt

Na, igen. Ezt hiányolom én is ebből a topikból, és nagyon várom az info-kat.

Nulla review-t találtam róla :)

(#42) cowboy_bebop válasza Blero2 (#40) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Engem is az a lap érdekelne. Főleg h. mennyit tud adni max. a memóriáknak.

(#43) HarryPotter válasza cowboy_bebop (#42) üzenetére


HarryPotter
őstag

Akkor már egyre többen vagyunk. Ha minden igaz, jövő héten megrendelem ezt a lapot. Amint megvan, beszámolok a tapasztalatokról. szerintem nagyon jó az ár érték aránya, remélem, a teljesítménye is.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#44) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Megvettem a lapot, ha tudok mit, akkor írok ezt-azt róla majd.

Nagy tuningra ne számítsatok, 6400+ lesz benne :)

(#45) cowboy_bebop válasza HarryPotter (#43) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Akkor szerintem Te is a 790X-esről beszélhetsz. :)
Az FX 45K-s ára sztem. azért sok.

(#46) ßrainiac válasza cowboy_bebop (#45) üzenetére


ßrainiac
addikt

Vagy a 770-esről : P

Kezdem bánni, hogy nem olyat vettem, mert úgysem lesz benne 2 kártya..

Főleg nem ATi - egyelőre..

Azért két 3870 X2 biztos nem rossz CF-ben :D

Ki lett próbálva a lap, nagyon f@sza, jó a tuningpotenciál,
mit is mondhatnék - én 20k-ért vettem, ennyit megért, főleg,
hogyha cserélnék phenom-ra, akkor bármikor van rá lehetőségem.

(#47) cowboy_bebop válasza ßrainiac (#46) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

A 790X-ben is max 2.2 voltot lehet adni a ramoknak?

(#48) HarryPotter válasza cowboy_bebop (#45) üzenetére


HarryPotter
őstag

igen, 790x nem fx. jónak tűnik, most rendelem meg.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#49) AmpIII


AmpIII
csendes tag

Helló
lenne egy kis problémám
most vettem egy egy GA-MA790FX-DS5 alaplapot amiben van egy 6400+os proci
emellé videókártyának egy inno3d 9600 GT-t viszont az nvidia illesztőprogitól folyton azt kapom hogy nem kap elég áramot .... :S
pedig az alaplapon is bevan dugva a neki szánt csatlakozó

egy 550w os Thermaltake tápom van
a gép egy 1Hz-nyit nincs túlhúzva biosfrissítés nem volt...

előre is köszönöm a segítséget

(#50) AmpIII válasza Mr-Pamacs (#37) üzenetére


AmpIII
csendes tag

Milyen hibával lép ki ? mert nekem 64bit-es xp-n el sem idnult de könnye áttudtam vágni a telepítő hiányolt valami windows patch-t amikor felakartam rankni a m$ oldaláról akkor hibát írt ki erre meguntam bementem az audió könyvtárba a telepítőcd-n és elindítottam a setupot .... s lám ment a hd audio

mellesleg GA-MA790FX-DS5 alapról van szó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.