Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) istkre


istkre
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hozzátok hátha akad valaki közülletek aki megválaszolja nekem a dolgot.

Na szoval kezdem. Nemrég vettem egy uj alaplapot procit és ramot. Ami Gigabyte GA-K8NSC-939 (Nforce 3 250GB), AMD Athlon64 3000+, 2 X 256 MB RAM. Eddig gondolom mindenkinek világos a dolog. A régi konfigombol megmaradt egy Connect+D Ati 9600 (nem pro) videokártya. Ami AGP 8-szorst és 4-szerest is támogat.

A probléma az hogy amikor 8-szoros az agp sin sebessége akkor, ha bmilyen 2D vagy 3D alkalmazást elinditok akkor kifagy a gép, és izzik a kártya hűtőbordája. Viszont ha vissza veszem AGP 4-szeresre a sebességét akkor rendesen meg nem fagy, és lehet vele bármit tenni.

:F Az lenne a kérdés hogy ez mitöl van? :F

Elöre is köszi a segítséget.

Üdv István

(#2) Whaskes


Whaskes
senior tag

Lehet hogy nem müxik össze az ATI meg az nVidia Chipset.... Haveromnak raktam össze hasonló konfigot, de ott PCI-X es alaplap meg kártya volt. Nem akart beindulni Abit X700Pro val. Bele raktunk egy 6600GT PCI-X est azzal ment. Aztán X800 ast raktunk bele, azzal is ment. Vissza raktuk az X700Pro t megint nem indult... Másik alaplapba viszont ment. GIGABYTE GA-K8N ULTRA-SLI NVIDIA S939 Alaplapal próbáltuk. Végül maradt a srác a 6600GT nél:))

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#3) Varga Csaba válasza Whaskes (#2) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

nálam vígan muzsikál a fenti lap egy club3d ati radeon 9800pro aiw kártyával...

tehát ati-nvidia összeférhetetlenségről nem igazán lehet szó..

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#4) istkre


istkre
csendes tag

Sziasztok! (ismét)

A biosban is kutakodtam egy kicsit és elolvasgattam a manualját az alaplapnak és a videokártyának is. Az alaplap 8-szoros AGP sebesség mellett 1.5V-ot ad a sinre, a kártya viszont 0.8-at tud fogadni. Ez vajon bibi lehet e? :F

István

(#5) Whaskes válasza Varga Csaba (#3) üzenetére


Whaskes
senior tag

Ha figyeltél volna, oda van írva hogy X800 al ment! X700Pro val viszont meg sem akart nyikkani!

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#6) Sir Riccio válasza istkre (#4) üzenetére


Sir Riccio
addikt

''A biosban is kutakodtam egy kicsit és elolvasgattam a manualját az alaplapnak és a videokártyának is. Az alaplap 8-szoros AGP sebesség mellett 1.5V-ot ad a sinre, a kártya viszont 0.8-at tud fogadni.''
A manuált bizonyára figyelmetlenül olvastad, miután az 1,5 V a 4X-es sebesség mellett van, és ez megegyezik az AGP szabvánnyal, biosban válaszd A FLEXIBILE AGP8X (Auto) és a Init DisplayFirst AGP módot, ezesetben a rendszer automatikusan (csatlakozó kialakitása alapján) detektálja a VGA kártyát, ha nem müködik akkor a kártyával van a gond!!! Feltehető /a régi konfig ismerete hiányában/ hogy a régi konfigod nem támogatta a 8x AGP-t (AGP 2x4x) ezért müködött benne a kártyád hibátlanul. De a kártya is lehet hibás, illetve nem támogatott a 8x AGP!

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#7) Varga Csaba válasza Whaskes (#5) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Köszönöm a kioktatást!

Esetleg te nem figyeltél eléggé!

Ha jól tudom akkor a 6600-as széria PCI-Express csatlakozású (ezt mondtad te is), a fenti lap pedig AGP-s, akkor hogy akarsz összeférhetetlenségre utaló megállapításokat tenni két tök eltérő csatolású hardver esetében???
Nem kevered véletlen a szezont a fazonnal?

Nekem ugyanolyan lapom és ati kártyám van, esetlegesen nem lehet, hogy a fenti kérdésben az én konfigom mérvadóbb az általad említettnél?????

Amúgy köszönet az építő jellegű megnyilvánulásért...

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#8) Zippair válasza istkre (#1) üzenetére


Zippair
aktív tag

Arany Drága Tesvírem!

Nekem szőr ugyanaz a konfigom mint neked, csak a memaurijám több! Teljesen ugyanaz a jelenség nálam is, mint nálad. 4X-esen faszán megy, de 8X-an fagy. Nem tudom mi lehet a gond, egy-két fórumban azt olvastam, hogy ez a kártya valójában nem tudja a 8X AGP-t. Írok a Connect3D-nek, hátha mond vmi okosat:Y
Az előző lapomban csak 4X-esen tudtam hajtani, így nem tudom hogy megy- e gyorsabban is. Neked mennyi pontot csinált 3dmark2003-ban???

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#9) Sir Riccio válasza Zippair (#8) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ugyanezen a véleményen vagyok én is, a VGA kártya ''nem tudja'' a 8x AGP-t.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#10) Zippair válasza Sir Riccio (#9) üzenetére


Zippair
aktív tag

Van egy fasza jó majnem 8X-os AGP-s kártyám eladó:DD

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#11) istkre válasza Sir Riccio (#6) üzenetére


istkre
csendes tag

A régi alaplapom egy ASUS P4SDX (a manualja és a BIOS szerint is tudott 8szoros agp sint futtatni, ráadásul nem volt rajta AUTO funkcio a sebesség beállítására) volt és ment benne 8 szorosan is. Mind a SMARTGART, mind a SANDRA, mind pedig minden progi 8 szorosnak jelezte ki az AGP sebességét. A manualt is gondosan elolvastam. De az is csak azt irja amit mondtam 1.5V-ot adle a sinre 8 szoroson. Süt ha jol emlékszem ez a szabvány.

Az viszont lehetséges hogy nem tudja a kártyám elviselni a 8szoros sebességet. Kiprobálom hogy állítok a memoria és a sin sebességén illetve feszültségén.

István:))

(#12) Sir Riccio válasza istkre (#11) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Hát igen Te is alanya voltál az Intel ''kész átverés...'' cimü müsorának, ugyanis anno ezt tesztekkel bizonyitották, hogy akár 4x-es akár 8x-os AGP állitottál be, semmi nem változott!!

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#13) istkre válasza Sir Riccio (#12) üzenetére


istkre
csendes tag

Kész átverés??? Tény s valo hogy nem sok különbség volt észlelhetö a két funkcio közt.

Ha jol tudom az az alaplap még mindig SIS csipszetes, nem inteles, A benne levö Celeronrol meg ne beszéljünk, lassu dög volt ehhez képest ami most van. Ezen eleplap manualjában viszont irja hogy az AGP port 0.8 V-ot ad le.

De akkor most mi a szabvány. Na mind 1.

Öszintén szolva nem nagyon szaggat semmi 4-szeres sebességgel sem. (Tekintsünk el mopndjuk a doom 3, vagy az ut2007 játékoktol(az utobbi még csak meg sem jelent)).

István

(#14) Zippair válasza istkre (#13) üzenetére


Zippair
aktív tag

Az egyik haveromnak pont ilyen videokarija van ABIT NF7 lapban. Neki megy 8X-osan. Sztem nekünk valami kavarás lesz ezzel, vagy eccerüen nem kompattibilis a kártya meg az alaplap.:F
Az viszont igaz, hogy minden megy rendesen 4X-esen is.
Valaki, akinek müxik a 8X AGP is, meg tudná mondani, hogy van-e lényeges sebességkülönbség a 4X és 8X AGP között???

[Szerkesztve]

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#15) istkre válasza Zippair (#14) üzenetére


istkre
csendes tag

Üdv mindenkinek utoljára. Köszi a hovvászolásokat, mindenkinek.

Megtaláltam az AGP 8X szabvány leírását.

''Az AGP 8x (AGP 3.0)
Az AGP, azaz az Advanced Graphics Port a 3D alkalmazások nagyobb sávszélesség igényét elégíti ki több-kevesebb sikerrel. Az eredeti, 1.0-s változat 32 bites interfészt használt 66 MHz-es órajellel, ennek megfelelõen 264 MB/s az átviteli sebessége. Az AGP 2x bevezette a DDR átvitelt, így duplájára, 528 MB/s-ra nõtt a sebesség. Az AGP 2.0 tartalmazza a Fast Writes üzemmódot valamint a Quad Data Rate eljárást, így 1056 MB/s a sávszélesség. Egyúttal a mûködési feszültség is lecsökkent 3,3 voltról 1,5 voltra.
A legújabb, AGP 8x már Octal Data Rate átvitelt használ (2112 MB/s), a feszültség pedig :)) 0,8 V-ra csökkent. :))
Természetesen nem csak a nagyobb sebességben különbözik az AGP a PCI-tól. Az AGP többek között megvalósítja a DiME (Direct in Memory Execution) eljárást, amely azt jelenti, hogy a textúra mûveleteket el lehet végezni a rendszermemóriában is, nem kell áttölteni õket a helyi frame pufferbe.
Az AGP 8x visszafele kompatibilis a korábbi AGP interfészekkel, bár legtöbbször a feszültségek változása miatt AGP 3.0 slotban nem használhatunk AGP 1x kártyát (erre fel szokták hívni a figyelmet az alaplapok leírásában).''

Ebbööl az jön hogy az Nvidia nem tudja betartani a szabványt, ciki nem?

Üdv István:R

(#16) Whaskes válasza Varga Csaba (#7) üzenetére


Whaskes
senior tag

Nm. :) Nyugodj meg!:) Bármely alaplapnál lehet ilyen probléma szerintem..:) Főlleg az nForce Vs. Ati páros... Az előző PCI-X es dolgot csak példa ként hoztam fel!

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#17) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy ezen a lapon (marvell-hálókarin) van-e hardveres tűzfal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.