Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) djsunny


djsunny
aktív tag

Sajnos gondok adódtak ezzel a lappal! Olyan fórumozó segítségét várom aki tényleg ért a dolgokhoz!
Kezdeném a hibával:

''Az eredeti BIOS-ból teljes egésszében hiányzik az Advanced Chipset Features menüpont. Így nem tudok semmit sem állítani a memórián (se időzítés, se frekvencia) egyedül a feszt. tudom adagolni neki. No akkor gondoltam BIOS update

Step 1. Letöltöm a legfrisebbet, update megvolt, eredmény: A Windows telepítő újraindul (viszont most megjelentek a hiányzó BIOS menüpontok). Hát ez így nem jó, mert nem tudok winfost telepíteni!

Step 2. Letöltöm az öthónapos BIOS-t, update megvolt, eredmény: Fel lehet telepíteni a winfost, de most megint eltűntek az eredetileg is hiányzó menüpontok! Mind1, feltelepítem a Win-t, telepítés után gondoltam visszaírom a legújabb BIOS-t.

Step3. Legfrisebb BIOS, update megvolt, eredmény: A Step2-ben szereplő BIOS-al feltelepített Windows most nem indul el! Újraindul a gép, akárcsak a telepítéskor tette Step1-ben.

Most megy a Windows 5hónapos BIOS-al, viszont nem tudok állítani semmit sem a RAM-on! Ez pedig bosszant mert nem ezért vettem meg a méregdrága GEIL memót!''

És a követező módon várok segítséget:

Ha ilyen lapod van és hiba nélkül indul a Windows, és megvan a BIOS-ban a nálam hiányzó menüpont, és értesz hozzá akkor le tudnád nekem menteni a BIOST és elküldeni e-mailben? Veszélyes de más megoldás nincs a problémámra.

(#2) djsunny válasza djsunny (#1) üzenetére


djsunny
aktív tag

És azért nem a Gigabyte topic-ba raktam mert ott soha nem fogok választ kapni!

(#3) djsunny


djsunny
aktív tag

Részlegessen megoldódott a problémám! Ugyan az F4 és F5 BIOS-al továbbra sem indul a lap! Az F3-al sikerült elindítani, de ebből is hiányzott a kérdéses menüpont. Kicsit olvasgattam külföldi oldalakon és mit találtam? Hát ezt: ''The entire Advanced Chipset Features menu, as well as certain options in other menus, is hidden from view unless CTRL+F1 is pressed on the main BIOS screen.''

Na az igen a végére megint kiderült hogy én vagyok a láma :)

Megkérek egy moderátor, hogy törölje ezt a topicot!

(#4) Trak válasza djsunny (#3) üzenetére


Trak
addikt

Na azért,
az első hsz. vége felé már nagyon fogtam a fejem:)
Nem irígyellek, ennyi szenvedés a BIOS-al... inkább előbb kérdeztél volna valamelyik Gigabyte topikban:)
Gigabyte lapoknál a CTRL+F1 kombó mindíg segít.
De amúgy benne van a kézikönyvben is:U

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#5) djsunny válasza Trak (#4) üzenetére


djsunny
aktív tag

Viszont kicsit csalódott vagyok! A Geil ramok alapjáraton CL2.5-3-3-6
Most beállítottam neki CL2.0-3-3-6 és semmivel sem lett jobb az eredmény (legalábbis az Everest szerint)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.