Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) n3tg0d


n3tg0d
csendes tag

Kedves Mindenki!

A következő problémához keresnék segitséget:

Konfig:

GA-K8N Ultra-9 Alaplap, AMD 3200+ 64 CPU, 2x 512 DDR 400 + Abit Radeon X300.

teljesen új cuccok, frissen vásárolva. A konfig összerakva csodálatosan megy, amig a monitorvezérlő gyári driverét fel nem rakom, akkor viszont szépen eltűnnek az ikonok + ez meg az a képernyőről, ami azért jó lenne ha ott lenne (op. rendszer: Win Xp)

Legfrissebb driverrel ugyanez, bios frissités még nincs, alaplapi eszközök felrakva...

Másik monitorvezérlővel (4et kipróbáltunk) a helyzet javul, de a Programok telepitése törlése ablakban nagy fekete területek és az összes ablak széle érdekesen ''rezeg''.

Kérdés: a hibát hol kellene keresni és mi a megoldás? :(

THX

n

(#2) Sir Riccio válasza n3tg0d (#1) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Az Abiton kivül milyen VGA kártyákkal próbálta??????? Én jópár ilyen lappal összeraktam gépet, én nem tapasztaltam hasonlót, igaz GB , SAPHIRE, és ASUS VGA-t használtam, valamint X600 és X700 -ak voltak.

[Szerkesztve]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#3) Phil Collins válasza n3tg0d (#1) üzenetére


Phil Collins
tag

Hali !

Én szemezek egy ilyen alaplappal.
Hol vetted és mennyiért?
Én még nem láttam az itthoni árlistákban.

Phil Collins

(#4) n3tg0d


n3tg0d
csendes tag

Az Abiton kivül Asussal és valami gagyibb de nvidia alapu kártyával, de mindnél ua. volt. Még esetleg valamelyik cserekártyával is megpróbálom újra pakolni rá a win-t mert eddig arra nem volt lehetőségem, de ha az sem megy akkor csak valami hardverhibát tudok elképzelni.

Szolnokon vettem a karakter kft-nél kb 32e volt ... :( és már egy hete működnie kellene ;] (most látom, hogy az ő listájukban sincs benne... valószinű velem voltak csak ilyen rendesek, hogy beszerezték :))


[Szerkesztve]

n

(#5) Sir Riccio válasza n3tg0d (#4) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Szerintem vidd be a géped az eladóhoz, ha valóban olyan rendesek, mint irtad,- bizonyára beledugnak próbára egy jobb VGA kártyát, / meggyőződésem hogy a vga a ludas, vagy hibás vagy nem fér össze az alaplappal / szinte biztos hogy nem a lap a hibás, és igy a legkönnyebb kideriteni.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#6) n3tg0d válasza Sir Riccio (#5) üzenetére


n3tg0d
csendes tag

Valami ilyesmire gondoltam én is... :) (annyi baj azért van, hogy máshonnan jött az alaplap, a cpu és a memória és máshonnan a VGA... :(((

Illetve az, hogy iszonyat drágák ezek a PCIE kártyák és igy is ráment már a gatyám a fejlesztésre, ez meg megint lehúz majd egy kicsit.

Mindenesetre, THX:P

n

(#7) mattheus


mattheus
őstag

Alaplapi chipset hűtője nem hangos? Egyáltalán van vmi alternatíva a cserére, ha nem vagyok megelégedve illetve hidegen, de csöndesen akarom tartani?

(#8) n3tg0d válasza mattheus (#7) üzenetére


n3tg0d
csendes tag

A probléma megoldódott. Belepakoltam egy Gforce 6600-at és újrainstall az egész és így már megy a cucc.
Minden egyéb tesztbe majd csak most fogok bele, de hangosnak nem tűnik most még... :)

n

(#9) cortez25 válasza n3tg0d (#8) üzenetére


cortez25
aktív tag

Hol tettél szert egy ilyen lapra? Sehol nem találok, pedig nekem is kellene egy....

ja...előbbre olvastam....:DD

[Szerkesztve]

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#10) sebai2 válasza cortez25 (#9) üzenetére


sebai2
csendes tag

www.demand.hu
Most hoztam el :DD
Ha ma beszólsz holnapra meghozzák a saját nagykerükből
Csak egy hétig kerestem ezt a lapot a pesti boltokban:((
Az SLI-s már egy ideje kapható a Mistral-ban
Ez most 26+Á volt az SLI most 32+Á.
Lényeg h megvan:C
Ha valakinek pedig az SLI kell...

(#11) Vikipizsama


Vikipizsama
tag

Én is ezt a lapot szeretném,de a k8nxp-sli is érdekelne!

Mi a különbség a két lap között az sli-n kívül?

Úgy tudom, hogy a wireless kártya és a DPS kártya.
Vagy az ultrában is van DPS?

(#12) Vikipizsama válasza Sir Riccio (#5) üzenetére


Vikipizsama
tag

OFF


Helló Sir Riccio!


Küldtem neked egy mail-t az alaplapoddal kapcsolatban.

Kérlek olvasd el, vagy ha nekm kaptad meg üzenj.

Köszi

OFF


(#13) vatomi


vatomi
aktív tag

Akkor legyen már ez a topic ezé a lapé! Nekem mindjárt lenne is egy kérdésem: sikerült valakinek már az Easytune 5-ön belül elérni ezzel a lappal a Smart Fan opciókat? Mert nekem szürke és inaktív. :O

(#14) sebai3 válasza vatomi (#13) üzenetére


sebai3
csendes tag

Támogatom támogatom :)
Nos ha ez megnyugtat nekem is szürke azaz inaktív.
Sőt a másik ami nem működik az easytune ban az a tápventilátor fordulatszámmérője, hiába csatlakoztatom az alaplaphoz.

(#15) vatomi válasza sebai3 (#14) üzenetére


vatomi
aktív tag

Hát azért megnyugtatónak nem nevezném a dolgot, de ettől függetlenül azért jó kis lap ez. A procihűtő ventim amúgy is max 900-at pörög.
Tuningot próbáltál vele?

(#16) PetX


PetX
aktív tag

Aliens Comp.-ban is lehet kapni:
GigaByte GA-K8N Ultra-9 (S939-nForce4 Ultra-Dual DDR 400-PCI-E x16-4 SATA+4 SATA II) /3 év Garancia/ 26 800 Ft 33 500 Ft

Én is ezzel szemezek, eddig K8NF-9 -et nézegetttem, de nincs rajta dual-bios, sata2....
De a giga honlapján ez a kép van:
Bővebben: link
Létezik, hogy passzív ténylegesen a nForce Ultra? :F
Akninek van kérem szóljon hozzá, és egy képet plizzz!

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#17) sebai3 válasza vatomi (#15) üzenetére


sebai3
csendes tag

Nem próbáltam 2 okból:
mint ahogy azt gondolom te is észrevetted a RAM slotok közvetlenül (!) egymás mellett vannak, ráadásul úgy, hogy a DUAL channel-hez az egymás melletti slot-okba kell tenni a 2 modult. Ennek az az eredménye hogy ha hűtőbordás tuningramot akarsz beletenni (mint ahogy én is szerettem volna), akkor azok vagy szinte összeérnek, vagy bele se mennek. Ráadásul a GA-K8NXP-SLI verziónál ugyanez a helyzet, ami pedig egy kimondottan tuning lap (lásd DPS), így ez a ''baki'' teljesen érthetetlen számomra.

a másik gondom meg a passzív hűtő. Nem tudod rajta tartani a kezed olyan meleg - ez gyakorlatban legalább 60 de inkább 70°C-ot jelent - tehát nem árt ha jól szellőző házad van. Ha ehhez még hozzájön a tuning is...

Így aztán nem igazán tuningbarát lap lett ez, nem is eröltetem. Nekem a csend volt a fontos nem a tuning.

RAID et használod rajta ?
Melyik vezérlőt használod ?
Én végül az nvidia vezérlőt választottam miután lemondtam a RAID ről.
Ezzel csak az a poén, hogy eltávolítható lemezként kezeli a op.rendszert tartalmazó HDD-t is. Asszem ez a vezérlő ''hot swap'' képessége miatt van, de akkor is röhej, az alap vinyódat is így kezeli.

(#18) vatomi válasza sebai3 (#17) üzenetére


vatomi
aktív tag

A ramokat nem szükséges húzni, egyébként egy nagy 12 centis ventivel szerelt procihűtőm van (XP-120), ennek a légáramlatából meg jut a memóriákra is bőven. Nálam szépen megy a tuning, bár a passzív hűtés miatt valóban rizikósnak tűnt számomra is. Azt hiszem, szerelni fogok rá egy pici, csendes ventit. Nálam inkább azért nincs tuning, mert CNQ bekapcsolása esetén nem viszi lejjebb a core feszt, hiába megy fele akkora órajelen a proci. Ha autora állítom, 1.65-re is megemeli a lap a magfeszt 2500mhz környékén, ha meg lefixálom, mindig annyin megy - érthetően.

(#19) vatomi válasza sebai3 (#17) üzenetére


vatomi
aktív tag

Amúgy nálam RAID STRIPE-ban megy 2 Maxtor a SATAII vezérlőn és nálam is eltávolíthatóak. Mondjuk inkább nem próbálom ki a dolgot - szerintem a raid kötet hanyatt vágná magát pikk-pakk. Amúgy szerintem ez minden SATAII lapnál így megy, SZVSZ ez op rendszer függő inkább. :C

(#20) vatomi válasza PetX (#16) üzenetére


vatomi
aktív tag

Ilyen a mi lapunk is, tehát létezik. Az hogy mennyire egészséges megoldás... :U

(#21) veresp válasza mattheus (#7) üzenetére


veresp
tag

De ha jól látom az alaplapi chipset-en csak passzív hűtő van, igy nem hiszem hogy hangos lenne. De ha tévednék javítson ki valaki, én is most szertenék ilyet venni!
Pont azért ezt mert nincs hűtő az alaplapon, és az ASUS A8N-E Delux állítólag marha hangos!

(#22) veresp


veresp
tag

Valaki elmagyarazna mire valo pontosan a DPS!

[Szerkesztve]

(#23) PetX válasza vatomi (#20) üzenetére


PetX
aktív tag

Ha rakok a bordára egy ventit akkor a gari elvész szerintetek?
Igazából az ő és a saját érdekemben tenném... :U

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#24) vatomi válasza veresp (#22) üzenetére


vatomi
aktív tag

Nézz át a Gigabyte lapok topikjába!

(#25) vatomi válasza PetX (#23) üzenetére


vatomi
aktív tag

dehogy :Y

(#26) Wini


Wini
aktív tag

Sziasztok!

Én is ezt a lapot néztem ki magamnak!

Nem akarok tuningolni, és egy 3000+ gondoltam bele!

Gáz akkor hogy passzív hűtése van? Vagy tuning nélkül úgysem számít?

Nyáron nem fogja magát megadni a nagy melegben?

Az ideális nő olyan mint a Hold. Este jön, reggel megy. :)))

(#27) Phil Collins


Phil Collins
tag

Most vettem egy ilyen alaplapot, a procim holnap érkezik.

Próbálta már valaki Venice procival?

Ha a régi (F2-es) bios van benne, akkor is el fog indulni egy Venice procival, ha azt elvileg csak az F3-as bios támogatja?
(Másik fórumokban olvastam, hogy venice proci megy a régebbi biossal másfajta alaplapokon is, csak a cnq nem szokott menni)

(#28) veresp válasza Phil Collins (#27) üzenetére


veresp
tag

Szia!
Ha kirpobáltad ird meg légyszives a tapasztalatodat, nekem is ez lesz a jövő héttől!!! :DD

(#29) Phil Collins válasza veresp (#28) üzenetére


Phil Collins
tag

Tegnap összeraktam a gépemet:
GA-K8N Ultra-9 alaplap,
A64 3200+ Venice proci,
2x512Mb/500-as Kingmax HC ram,
Artic Coolink Freezer 64 hűtő,
Inno3D GF 6600GT 128Mb PCIE videókártya,
AeroCool Jetmaster ház,
Revoltec Chromus 450W táp, stb...

A gép első pöccre indult az összerakás után. A bios az elején kiírta a Venice proci kódját (gondolom nem ismerte fel a procit, valszleg F2-es bios van rajta), de sikeresen elindult.
A szereléssel semmi különleges nehézség nem volt, csak annyi, hogy a videókártya hűtése rálóg a PCI slotra, így 3-ból 1 slot máris kilőve.
A proci alig melegszik, a kezemmel tesztelve szinte épphogy langyos volt a hűtőborda, egyedül a northbridge passzív bordája volt figyelemreméltó: az tűzforró volt. Remélem a tuningolást azért bírja ez a passzív hűtés, de még utánaolvasok ennek.
Az Xp-t épphogy csak feltoltam, több időm nem volt tesztelni, de TotalCommander az gyorsabban felkúszott :))

(#30) Phil Collins válasza veresp (#28) üzenetére


Phil Collins
tag

Ma volt egy kis szabadidőm és tuningoltam :)

A legjobb eredményem 250fsb-nél Everest 6970/2932/41.3 , superPI 1M 33 sec. :DD

Tovább nem mentem 10x250 fsb-nél, akkor a memória 2.5-3-3-5-1T-ben duálban ment, igaz már csak 2.7V-on volt hajlandó elindulni.

Mindezt gyári feszértékekkel (CPU 1.4V, RAM 2.7V) :DDD

Van még tartalék a tuning terén, majd később kicsit még feljebb tolom.

Ja, és tuning közben is ment a CnQ.


Csak ajánlani tudom ezt az alaplapot.

(#31) TGaben


TGaben
tag

Hali mindenki!

Ki van otthon Gigabyte K8ns ultra lap terén?
A venti fordulatát hogyan lehet szabályozni?

Olvasható/Írható hangszóró: Speak-R :) (TDU2, BF3/BF4, NFS RUN nick: TBAG008 LIVE/GTA IV/F1 2011 nick: Tgaben007 F1 2012: T-BAG)

(#32) veresp válasza Phil Collins (#30) üzenetére


veresp
tag

Szia!

Ma fogom osszerakni a gepet, amit megy irok!
Tunigolni nem hiszem hogy fogom, nekem elsodleges szempont a stabilitas!
De egy probat lehet hogy meger!!! :)

Hogy viseli a passziv NB hutod, nem tul forro? Hutod valamivel?

(#33) Phil Collins válasza veresp (#32) üzenetére


Phil Collins
tag

A NB hűtőborda rögtön a bekapcsolás után tűzforró lesz, megfogni se lehet.

Lehetséges, hogy kibirja a tuningot, de azért jobb békesség (+lelki nyugalom) miatt, ha valahogy keringteted a levegőt felette.
A Speedfan 70 fokot ír ki rá, de arról az értékről nem akar semerre se mozdulni.

Én most ideiglenesen a házam oldalsó ventillátoráról bemenő külső ''hideg'' levegőt egy papírkürtővel a borda fölé terelem. Így mertem csak elkezdeni a tuningot.

Ha jól emlékszem az Xbitlabs írta, hogy náluk egy passzív hűtőbordás Nforce4 Ultrás Chaintec alaplap szállt el, igaz fsb 305-nél és sztresszelés ( Bővebben: link és Bővebben: link és Bővebben: link ) közben.
Elvileg tehát kb 300fsb-ig a passzív hűtőborda is jó, de a kaszás ott figyel a sarokban :D

(#34) albgab


albgab
aktív tag

Hali!!

Most vettem egy ilyen alaplaot és baj van az AM buszvezérlővel! Mit csinálja?

(#35) albgab


albgab
aktív tag

Előbb elrontottam SM!!

(#36) veresp válasza Phil Collins (#33) üzenetére


veresp
tag

Osszeraktam!
Nekem is elsore indult, de meg oprendszer nincs rajta! Remelem ez utan sem lesz semmi gond!
A proci a biosban 33C fokos, Glacialtech Igloo light hutovel!
Kezzel erintve semmit nem erzek a proci huto bordan :), de a NB nekem is tuzforro rogton :(!
A cikket megneztem, es rogton feltunt, hogy ott csak aluminium borda volt, ezen pedig rez ! :)
Meg ha nem is fogom tuningolni, nemsokara itt lesz a nyari kanikula ideje! Ha tudsz valami jobb hutesi modot szolj!

Amint haladok tovabb a gepemmel szolok!
Udv!





[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#37) Hasse válasza veresp (#36) üzenetére


Hasse
csendes tag

Az rezezett alumínium inkább.

(#38) veresp


veresp
tag

Sziasztok!

Hogyan lehet merni az NB homersekletet? Melyik programot kell feltelepiteni ra? Rengeteg van es nem volt kedvem vegeigprobalgatni! Az EasyTune-t feltettem (ha jol emlekszem, igy hivjak :) )
Bios-ban sem talalom az NB-t, csak a proci fokat (GlacialTec Igloo Light hutovel), 31-32 fok terheles nelkul.
Az lenne a baj, hogy Venice proci es csak F2-es BIOS! :F
Hamarosan firssitem is F3-ra!

(#39) Phil Collins válasza veresp (#38) üzenetére


Phil Collins
tag

A Speedfan nevű progi olvassa ki az NB hőmérsékletét.

Bővebben: link

(#40) Hummin válasza veresp (#38) üzenetére


Hummin
tag

Már frissíthetd F4-re is! :)
Elég sok mindent változtattak benne.

(#41) Phil Collins válasza Hummin (#40) üzenetére


Phil Collins
tag

Valóban sok mindent változtattak meg az elöző Bios(ok)hoz képest:
- Smart fan-nál jóval több beállítási lehetőség (hőmérséklet/ venti sebesség beállítás)
- DDR beállításoknál - már csak a Tcl-Trcd-Trp-Tras értékeket lehet változtatni, a többit nem (de azokra nem is sok szükség volt)
- nemcsak visszaosztani lehet a memórát, hanem előreosztani 216/233/250-es sebességre (viszont a 180-as visszaosztás eltünt)
- Támogatja már a 2 magos CPU-kat is
- Megjelent egy új Top Performance menüpont (Enabled/Disabled beállítással csak)

Egyelőre ennyit vettem észre.

[Szerkesztve]

(#42) Trak válasza Phil Collins (#41) üzenetére


Trak
addikt

Jól hangzik. Bár a Gigabyte oldalán nem írja ezeket.
Fel is rakom még ma.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#43) Phil Collins válasza Trak (#42) üzenetére


Phil Collins
tag

Vigyázat!
Bugos az F4-es bios :(((
A memórai beállításokkal nem sokat törődik. Én a biosban 2-3-3-5-1T-t állítottam be és az Everest és a CPU-z szerint csak 2-4-4-8-1T-re van állítva a memó :O

Remélem a következő biosban már javítják a hibát.
Az F3-as bios-ban nincs ez a hiba.

(#44) Trak válasza Phil Collins (#43) üzenetére


Trak
addikt

Ezt még nem néztem, nekem eddig azt tűnt fel, hogy több ideig tart a post, mint eddig...
Kiírja, hogy mik vannak rákötve (HDD+ODD), és utána áll, vár egy kicsit.
Eddig nem csinált ilyet.

Plussz: ma volt egy olyan, hogy a gépem egyszer csak lefagyott, nyomogattam minden gombkombinációt de semmi, megnéztem kézzel a benti hűtőbordák hőmérsékletét (nincs fent a gép oldala), de nem volt gond sehol.
Aztán mire nyomtam volna a resetet, addigra ''elmúlt''... folytatódott minden, mint előtte.

Nem mondom, hogy ez a BIOS miatt volt, de eddig még nem csinált ilyet...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#45) edeleny


edeleny
őstag

Sziasztok,hasznalja valaki a hardveres tüzfalat,vagy csak en olvastam felre valamit es nincs is benne,ez lenne az egyik ok amiert e mellett dontenek.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#46) veresp válasza Phil Collins (#39) üzenetére


veresp
tag

Szia!

Nekem nem müködik a speedfan progi! :(
El sem indul, sőt lefagy tőle a gépem is! Azt a verziót töltöttem le amit belinkeltél.
Próbáltam F4-es biossal is, de ugy sem megy!

(#47) veresp válasza TGaben (#31) üzenetére


veresp
tag

Egyenlőre ott járok, hogy az F4-es BIOS már legalább már kiírja mind a 3 venti fordulatát! ;)

(#48) Phil Collins válasza veresp (#46) üzenetére


Phil Collins
tag

Az én Speedfan progim a 4.22 verzióra hallgat, 3 hőmérsékletet (proci, ház és NB), 3 winyó hőmérsékletet és 2 venti (CPU és NB) fordulatszámot jelez ki.
Nem volt vele eddig semmi gondom.

Az én verziómat már nem emlékszem, honnan töltöttem le, de elküldöm neked levélben (1.5 Mb), ha kell.


Ja, és bármelyik biossal együttmüködött.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#49) sebai3


sebai3
csendes tag

Sziasztok,

Egy pár érdekes észrevételt én is megosztanék veletek.
Tehát a lap: GA-K8N Ultra-9

Végigmentem mind a 3 bioson ami eddig volt/van hozzá (F2 F3 F4).
Az F4 es biossal nekem is ua a gondom mint ''Phil Collins'' nak.

Hiába állítom át a a RAM időzítéseket a gyáriról, a CAS latency-n kívül nem engedi a többit megváltoztatni.

A CPU fan control-nál egy érdekesség:
igaz h több beállítás lett, de jelzem ha mindent disabled ra tesztek akkor is működik ! :)
Nálam gyári hűtő van egy 3000+ -os Winchester magos procin, ami 2200Mhz-en megy nyitott háznál, és egy potméterrel leszabályoztam a fordulatszámot 1400RPM-re.
Nem mondanám h ezek a procik túlságosan melegednének:) , megnézem mikor tuningol valaki egy Prescott-ot leszabályozott gyári hűtővel :))

Namost hiába kapcsolok ki a biosban mindent a FAN Control oldalon, ha mondjuk elkezdek a BF2-vel játszani egy idő után szépen elkezdi emelni a fordulatszámot - amikor fent volt az oldallap akkor egészen 2200RPM-ig emelte, de még ilyenkor se ment a proci 46C° fölé.

Kabaré amit eddig BIOS szinten kiadtak, még jó h pár havonta frissítik.

A gyári CD-n lévő driverektől mindenkit óvnék!

Játékoknál, sima netezésnél jelentkező problémák tüntek el azonnal ahogy az alaplap oldaláról letöltött drivereket raktam fel a mellékelt CD-n lévők helyett.
Most nem tudom fejből h melyik driver lett frissítve melyik nem, talán már az összes, de a CD-n lévő az összes drivert egy klikkeléssel telepítő progit kerüljétek.

A tuningnál egy érdekesség:
nálam most Kingmax HC 500-as ramokkal 4-es HT szorzóval megy szinkronban 245-ös FSB-n.
Tudom h lehetne feljebb tornászni de stabilitás miatt nem eröltetem.
Azt vettem észre h ahogy leveszem a HT szorzót 3-ra nem indul a gép, hiába állítok be akármilyen FSB-t. Namost tudtommal ennek nem így kéne lennie. Az hogy 5*245-ön nem indul az OK, de hogy 3*245 nem, az rejtély. Ezért se tudom igazán kihajtani a procit.

A chipset hűtő kevés, ez tény. Zárt házban extra hűtés nélkül komolyabb tuningot nem ajánlanék senkinek. Nálam nyitott háznál egy házilag odaeszkábált 1200RPM re leszabályozott 8cm-es Papst hűtővel a 245-ös FSB még elfogadható szintre melegszik csak. Kezemet rövid ideig de rajta tudom tartani, 60C° körül lehet kb.

Ha bárkinek van komolyabb tuning eredménye stabil működés mellett ezzel a lappal azt kérném ossza meg velünk, főleg a beállításokat :)

üdv mindenkinek

(#50) edeleny


edeleny
őstag

Idaig sikerult elriasztani,ilyen lapot szerettem/szeretnek venni, egy 3,2 Venice menne bele,es tuning teren a 2400-2500 Mhz lenne a cel,ha majd lesz bele RAM,de en meg eletemben nem frissitettem BIOS-t,a többi buhera megoldhato.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.