Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Gigabyte ga-7vax?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Ki mit tud erről a lapról? Jó lap? Mit tud? Érdmes megvenni?

Ebben az árkategóriában találtam még lapokat:

Matsonic MS8147CR Ez a lap nekem nagyon tetszik! és erről ki mut tud? Jó lap? Jobb mint a GigaByte GA-7VAX? És mit tud?
MSI KT4-VL És még erről a lapról lehet szó! Ez mit tud? Jobb mint a 2másik?

Várom a válaszokat! Most szeretnék ezzek a lapok közzül venni egyet! Egy AMD 2100+ procihoz, és egy 512MB DDR 400mhz ramhoz kellene! Várom a véleményeket!

"Later Nerd!"

(#2) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nekem pont ez van és kategóriájában az egyik legjobb. Semmi probléma nincs vele. Nyugodtan megveheted, megéri.

(#3) Dr.Burn válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


Dr.Burn
őstag

És mit tud? Milyen proci van benne? Esetleg ha huztad meddig tudtad? Feszt Boisól lehet emelni?

"Later Nerd!"

(#4) borsi válasza Dr.Burn (#3) üzenetére


borsi
tag

Core, Ram, AGP fesz emelhető max 10%! Egyetlen hátránya? hogy a szorzót az alaplapon kell állítgatni...

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#5) Dr.Burn válasza borsi (#4) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Hát akor végülis nem is olyan rossz lap! :) Lehet hogy egy ilyet vesszek!

"Later Nerd!"

(#6) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nyugodtan vedd meg, megéri. Az én 2000+osom simán megy 2200+on, de RAMtól függ a szerencse. Egyébként a Palomino mag kb. 1,8-1,9 GHz-ig bírja.
Nekem meg zöld színű az AthlonXP-m, az mitől lehet?

(#7) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Hát akor leeht hogy tényleg ilyet vesszek!

"Later Nerd!"

(#8) UHH


UHH
csendes tag

En is szeretnek egy ilyen lapot, de volt aki fikazta.
Tehat a 2.0 -s revizio mar okes, s megeri megvenni?
Valami netto 20-ert vesztegetik a boltokban.

Powered by Debian GNU Linux.

(#9) UHH válasza Dr.Burn (#1) üzenetére


UHH
csendes tag

Erdekes, toled fuggetlenul egy ugyanilyen konstrukciot gondoltam ki,
2100+,512 winbond pc400 ram,ga-7vax.

Powered by Debian GNU Linux.

(#10) Dr.Burn válasza UHH (#8) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Pontosam mért fikázták a lapot? Mi volt a probláma vele? Én hétfőn vagy kedden fogom megrendelni.

"Later Nerd!"

(#11) UHH válasza Dr.Burn (#10) üzenetére


UHH
csendes tag

Azert fikaztak, mert: alulmaradt tesztekben, mint mas alaplap. /Mondjuk a masik lapok dragabbak is voltak./

Itt irnak rola, hogy 2.0 -s reviziohoz ragaszkodjunk lehetoleg...[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=8395[/L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=8395

Perpillanat en is itt tartok, hogy fogok venni egy 2.0-s lapot /VAX-ot/. Mi penzt kernek el toled ezert a lapert?

Powered by Debian GNU Linux.

(#12) Johnny


Johnny
senior tag

http://www.tomshardware.hu/mainboard/02q4/021007/index.html
Igaz, itt a VAXP van a tesztben. DDR400-as memókkal a leggyorsabb KT400-as lap egyébként.

(#13) Dirtyz válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


Dirtyz
őstag

Hali!
Milyen szorzóval húzod a procit, milyen hűtés van rajta?
T-bredes a procid? Bocsi a sok kérdésért, de nekem is ilyen konfigom van(két hete) és gyűjtöm a tuti tippeket!

Védd a fákat, egyél hódot!

(#14) UHH válasza Dirtyz (#13) üzenetére


UHH
csendes tag

Es te milyen konfiggal nyomatod? Irdd le plz. Kosz.

Powered by Debian GNU Linux.

(#15) UHH válasza Johnny (#12) üzenetére


UHH
csendes tag

Valaki meg azt irta, hogy nem stabil 400-as ramokkal... :)
Most akkor vegyek ilyet?:)

Powered by Debian GNU Linux.

(#16) Terrorista válasza Dr.Burn (#1) üzenetére


Terrorista
senior tag

Hali!

Én is most vettem meg a múlt pénteken ezt a lapot!
Annyit mondhatok, hogy nem volt rossz vétel!!!
Egy 1800+ T.Bred magos AMD röcög benne és ment 2400+ -on stabilan!!
Meglőttem 2600+-ra (1533@2145 Mhz) de ilyenkor már csak úgy indult újra a gép ha kikapcs majd újra bekapcs!A proci alapjáraton 30-32 fokos volt!Egy Spire Falconrock II hűtő van rajta!A mem 256 DDR 333Mhz Winbond.A mem 333@385 Mhz atom stabilan ment!!!!
Ku*** jó alaplap szerintem és 21500 nettóért megéri megvenni!!Igaz hogy 2400+ és 2600+ nál már adni kellet egy kis plusz feszkót de BIOS-ból meglehet ezt is oldani!!5-7.5%-al megemelve ment minden.A memória frekijén is lehet állítani és az AGP-n is.A szorzóállítgatást az alaplapon kell állítgatni!Ja és húzva a proci CPU stabtestet elindítva 56 fokos volt!A 400 Mhz-es memóriákat kezeli de a 3-ból csak 2!!

(#17) Dirtyz válasza UHH (#14) üzenetére


Dirtyz
őstag

Hali!
GA-7VAX, 2000+ T-bred, 256MB 400-as RAM, Spire FalconrockII, ATI 9500PRO. Maxtor 40Gb, Quantum 4,3Gb, CD, CD-RW
Egyenlőre minden alapon fut. Ja, 400W táp.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#18) Dirtyz válasza Terrorista (#16) üzenetére


Dirtyz
őstag

Szeva!

Én egyszerüen nem tudom húzni a procit! Bármilyen szorzót adok neki el sem indul, max 1800Mhz volt amit sikerült kihúznom belőle. De akkor meg nem indult el az új videokarim. Te hogy csináltad? Hogyan lehet megállapítani, szorzózáras-e a procim? 2000+ T-bred 'A'-s.
Thx

Védd a fákat, egyél hódot!

(#19) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Tényleg nem rossz ez a lap! Már nagyon csorográ a nyálam. :D Majd holnap meg is rendelem. Nagyon tuti lapnak tünik!

"Later Nerd!"

(#20) MrSummer válasza Dr.Burn (#19) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Szerintem új magos (Throughbred) XPhez nem túl jó mert ezeken alapból oldva van a szorzózár és a VAX-on csak dip kapcsoloval lehet állítani... Ja és asszem csak 12*esig szabhatod meg te. Szerintem az Abit kt400-as lapja jobb ebben az árban

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#21) Johnny válasza UHH (#15) üzenetére


Johnny
senior tag


Mielőtt megvettem a lapot jópár tesztet (ajánlom a Google-t) végigolvastam. Lényeg, hogy PC2700-as memókkal nem a leggyorsabb KT400-as lap, viszont PC3200-assal már az. Mellesleg a KT400-as lapok általában lassabbak voltak 400-as memókkal, mint 333-asokkal, ennél a lapnál ez pont forditva volt. Ráadásul egyetlen tesztben sem olvastam, hogy instabil lenne 400-as memóval.
Azt, hogy vegyél-e te tudod. Sebességben jelenleg az Nforce2 a nyerő, igaz árban is drágább. Engem speciel inkább a szolgáltatások érdekeltek amikor megvettem, na meg az ár (25-ért vettem a VAXP-t).

(#22) Terrorista válasza Dirtyz (#18) üzenetére


Terrorista
senior tag

Hali!

Mikori a procid?Mert ha régebben vetted akkor szerintem nem T.Bred magos hanem Palomino.Azokat meg nem nagyon lehet tuningolni de attól függetlenül menni kéne simán 2 Ghz felett is!
Az enyém T.Bred B magos.A procin lévő szám-betűsorból lehet kiolvasni hogy milyen a proci. A-s B-s vagy T.Bred vagy Palomino.Van olyan hely ahol Palominoként árulják de szerencsére valamelyik nem az.De ugyanez fordítva is előfordult már.
Ugyanakkor úgy tudom hogy T.Bred magos procik csak a 2200+ illetve attól felüliek.Nem rég jöttek be a kisebb órajelen futó T.Bredek is (1700+/1800+).
De nem értem miért nem tudtad feljebb húzni.Próbálgasd az alaplapon a szorzókat állítgatni.Vagy használd az EasyTune 4 nevű progit.Azzal Win alól tudod állítgatni a belső ill. külső órajelet meg a fokokat, fordulatszámot, feszkót stb....

(#23) Dirtyz válasza Terrorista (#22) üzenetére


Dirtyz
őstag

Hali!

T-bred-es a proci, legalább is az itt fellelhető infók alapján. Ja, és T-bred 'A'-s.
Lehet, hogy szorzózáras? Kipróbálom a EasyTune 4 progit, köszi a tippet.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#24) UHH válasza Terrorista (#22) üzenetére


UHH
csendes tag

Mit lehet tudni meg a te procidrol? Milyen szeria? Latsz meg rajta sorszamot?:)

Powered by Debian GNU Linux.

(#25) Dr.Burn válasza MrSummer (#20) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Szóval akor melyik a legjobb Abit KT400 tuninglap? És kb. ilyen árkategóriában legyen!

"Later Nerd!"

(#26) Dr.Burn válasza MrSummer (#20) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Szóval akor melyik a legjobb Abit KT400 tuninglap? És kb. ilyen árkategóriában legyen!

"Later Nerd!"

(#27) Dirtyz válasza UHH (#24) üzenetére


Dirtyz
őstag

Hali!

Had ne szedjem most le, de a mag kicsi télalap, a széria 'A'-ra végződik.
Erre emlékszem, mert a bótban direkt megnéztem, és még ithon is gyönyörködtem benne!:DD

Védd a fákat, egyél hódot!

(#28) UHH válasza Dirtyz (#27) üzenetére


UHH
csendes tag

Mas topicokban meg azt irjak, hogy a B veguhoz huzzunk, mert azok jobban hajthatoak... Akkor most mit figyeljek a boltban? :))

Powered by Debian GNU Linux.

(#29) Dirtyz válasza UHH (#28) üzenetére


Dirtyz
őstag

Én is 'B'-t vettem volna, csak égen-földön nem lehetett kapni.
Be voltam sózva, muszáj volt vennem valamit. Az alaplap már megvolt, össze akartam rakni a vasat. De nagyon szépen megy!!!!!:DDD

Védd a fákat, egyél hódot!

(#30) MrSummer válasza Dr.Burn (#26) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Hát nekem kx7 333-as volt az nagyon jó csak kt333-as. Szóval KD7-est vennék

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#31) Dr.Burn válasza MrSummer (#30) üzenetére


Dr.Burn
őstag

KD7 az már KT400 -as? És tuningbarát lap? Mert nekem nagyon fontos lenne hogy jól tuningolható legyen és stabil. Gigabytról azt hallótam hogy nagyon tuti kis lap!

"Later Nerd!"

(#32) Dr.Burn válasza MrSummer (#20) üzenetére


Dr.Burn
őstag

és ezt Bios frissitésel nem lehet megoldani hogy biosból lehessen a szorzót állitani?

"Later Nerd!"

(#33) MrSummer válasza Dr.Burn (#32) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Nincsen ien lapom de ahogy elnézegettem szerintem nem: vagy dip vagy bios.

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#34) Dr.Burn válasza MrSummer (#33) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Az is jó lenen ha csak Biosból lehetne szabályozni a szorzót! Vagyis az lenen a legjobb! Mert ahogy írtad a DIp csak 12* ig tud elmenni! Biosból visszont tovább is lehetne a szorzót állitani! De amugy is Tbred B magos proci lesz! Szóval van valami Biosos megoldása is?

"Later Nerd!"

(#35) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

up

"Later Nerd!"

(#36) csabamadar


csabamadar
csendes tag

Épp ma próbálgattam az 1700+-os B0-ás XP-met benne dip 166-os állásba 12 szorzó ugyanis a proci szorzózár nélküli végül ment minden simán és a feszen még nem is emeltem de ezen megy fagyi nélkül lehet próbálkozok még és megnézem mi a parketta na csocsesz!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Gigabyte ga-7vax?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.