Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) turntable


turntable
csendes tag

Van egy Gigabyte 8ipe1000-g alaplapom,sajna 1000-L cd-jét kaptam hozzá anno,amin nem sok hozzá való cucc volt
Alaplapi apkakészlet I865G,Marvell Gigabit Lan,Realtek Audio
Már minden driverem megvan hozzá,kivéve a SATA-é.
Ami a GigaByte honlapján van,egyik sem jó hozzá.
A leírásban meg csak SATA port van,semmi arról,h ki gyártotta.
Azt szeretném kérni,hogy akinek ilyen lapja van (nem 1000L) az írja már be az SATA vezérlő típusát vagy a driver nevét.

(#2) Rover623 válasza turntable (#1) üzenetére


Rover623
félisten

LOL...ott van nálad a lap és minket kérdezel hogy mi van rajta...?:DDD
Azért nem találsz érdmleges infót, mert nincsen rajta külön SATA vezérlő...az Intel ICH5 déli híd kapásból kezeli a SATA-t...;)

primus inter pares

(#3) turntable


turntable
csendes tag

Lehet,de az Intel driverrel mégsem akar menni,
(!) van az eszközkezelőben,
akármilyen driver inf-fel próbálkoztam a CD-mről vagy a GB honlapról,mindegyikre azt mondta nem tartalmaz adatot a HW-ről,
mondjuk SP1 a win,de ennek nem kéne akadálynak lenni.
Diagnosztikai progik nem mondják meg a típusát,így meg nem tudom milyen driverrel menne.

Gigabyte netes driverkereső progi nem ad hozzá result-nak drivert,típusát se mondja meg.

A GB honlapján ezt az alaplapot vmiért I865PE chipset-űnek írják,holott I865G.

Nehogy már én legyek a hűlye.

(#4) Rover623 válasza turntable (#3) üzenetére


Rover623
félisten

Nehogy már én legyek a hűlye.
Szabadon választott... :))

865G = 865PE+integrált VGA...sőt, a gyakorlat szerint 865PE = 865G-integrált VGA...nem véletlenül van némelyik 865-ön egy kis borda, a másik gyártó meg ventit pakol rá...a VGA-t csak logikailag lehet letiltani, attól még zabálja az áramot és melexik mint a dög...:DDD
Csak ezért nem fogom letölteni a manualt, de nézd meg az IDE beállításokat...nem mindegyik PATA+SATA kombinációt támogatja az ICH5, emlékeim szerint a két SATA üti a másodlagos PATA kontrollert (ill. fizikailag ugyanaz a kettő..;)).

primus inter pares

(#5) turntable


turntable
csendes tag

valami mégis különbözik ich5-ben és ich5-ben is,mert a neten rákeresve különböző SATA vezérlőkhöz van hozzá driver,csak azt kéne tudnom ebben melyik van.

(#6) Rover623 válasza turntable (#5) üzenetére


Rover623
félisten

nem különbözik...:DDD
Amelyik különbözik, az nem ICH5 hanem ICH5-R...az a RAID képes változat...

primus inter pares

(#7) turntable


turntable
csendes tag

Ja,a híd akkor ICH5-R,mert Raid-et is tudna igaz csak 0-t meg 1-et.

(#8) turntable


turntable
csendes tag

biosban engedélyezhető az összes Ide + a két Sata is.

(#9) turntable


turntable
csendes tag

szóval akkor ütik egymást

csak tudnám ez mért nincs a manualban
meg a neten és a manualban is mért van 865pe chipset írva holott az everest 865g-nek látja,meg az alaplapon is az van
nagy sumák ez a GigaByte

(#10) noip666 válasza turntable (#9) üzenetére


noip666
csendes tag

hello... nekem 8ipe1000-g lapom van, ich5, es nem g, hanem 865pe, nem uti egymast a SATA meg a PATA, csak be LEHET allitani ha nincs secondary IDE-d akkor kompatibilitasbol oda lehet ''bindelni''... egyebkent mukodik nativ modban is 4 PATA + 2 SATA... nekem egy olyan gondom volt vele hogy felismerte a win a sata vezerlot is rendesen, a bios is a winyomat, de a windows nem latta a winyot... azota az alaplap meghalt, ma megyek el az ujert... lehet szeria hiba :DD remelem valamit azert segitettem :) udv

(#11) noip666 válasza noip666 (#10) üzenetére


noip666
csendes tag

jah hoppa! vigyazz van a 8ipe1000-g bol is v3 es v4! nem biztos hogy ugyan azt tudjak hiaba ugyan az van kint! nekem v4 volt. [link] ha kell esetleg kolcson tudom adni a driver cd-t vagy feltenni 1 ftp-re, irj PU-t :)

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.