Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ballington


ballington
addikt

Hi! úgy láttam, itt még nincs topic erről a kártyáról, és máshol sem láttam.Kérdés: milyen ez a lap? Az NF7-el kb egyárú, de nemtom jók -e a gigabyte-ok.
Segítsetek.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#2) ballington


ballington
addikt

Na úgy látom ezt a topicot is lezárhatom, senkinek nincs semmilyen tapasztalata ezzel a lappal

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#3) BluEyes válasza ballington (#2) üzenetére


BluEyes
őstag

Hát nem ez a legnépszerűbb amd-s lap, ammá biztos. Nem is lesz az, mert olvasva a spesifikációt, nem lelem a ddr400 támogatást, meg sata sincsen rajta. Ennél vannak jobb vételek is.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4) alientwo


alientwo
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy ilyen alaplapot és összeszerelés után a sokadszori újraindítás után vettem észre, hogy az FSB csak 200Mhz-n megy.
A processzor egy régi szériás Athlon XP 1900+os azaz 1600Mhz/266Fsb-s.
Az alaplapon természetesen kikapcsolt állapotban van a 200 Mhz-s rögzítő a Duron processzorokhoz. A Biosban ha automatán hagyom írja hogy 133 FSB (ami duplázva 266, azaz jónak kéne lennie), de ha manuálban állítgattam akkor sem volt változás, a processzort ennek ismeri fel: Athlon 1200 Mhz, 200 FSB 6x szorzóval.
A Bios-t frissítettem már, nem történt változás. Létezne, hogy a régi magos Athlon XP-vel van a gondja és rosszul ismeri fel? Az alaplap lenne hibás?
Írjatok, ha van valami ötletetek!

Köszönöm előre is:

Gábor

A2

(#5) BluEyes válasza alientwo (#4) üzenetére


BluEyes
őstag

Kicsit erdőben vagyok, a Giga oldalán azt írják, hogy a lap DDR333-at tud, a képen meg anyányi betűkkel rajta van, hogy DDR400. Mi az igazság?
Gábor, ugyanitt a támogatott procik listájában benne van mindkét (0.18 és 0.13) 1900+, tehát szerintem valamit elrontasz. Az a kikapcsolt rögzítő, amit említettél, nem tudom micsoda, de nem lehet, hogy éppen fordítva áll, mint kéne?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#6) alientwo válasza BluEyes (#5) üzenetére


alientwo
csendes tag


Az oldalán valóban azt írják a memória támogatásnál, hogy DDR333 a max, de a lap kézikönyvében ez áll : Supports DDR400/DDR333/DDR266 DIMM.
Egyébként dual channel az elrendezés is. Kül szép is lenne ha egy nf2-es chipsetben lekorlátoznák a memória sebességet :)
Igazad volt a kapcsolót illetően, rábasztam úgy istenesen..a kézikönyv állítása szerint a kapcsoló ON állása az FSB200 (Duron) az OFF az Auto (FSB266/333/400..:) )ááááám most jön a poén..a kézikönyvbe csak úgy bevolt vágva egy lap..nem is foglalkoztam vele még elnem ejtettem a könyvecskét és megnéztem mi ez..ez állt rajta :Manual Correction és alatta ennek a kis tologató switchnek a korrekciója..:DD
Mindjárt ki is próbálom csak reagáltam gyorsan :)
Amúgy meg jó a lap..tuningolni nem fogok, menni megy stabil...főleg 1200 Mhz-n :DD:DD

A2

(#7) alientwo válasza BluEyes (#5) üzenetére


alientwo
csendes tag

Ja és egyébként a tuning is lehetséges, a bűvös ctrl+F1-et lenyomva a BIOS fő menűjében láthatóan villan egyet és az FSB és memória időzítésekkel egyből lehet játszani ;)

A2

(#8) exhumano


exhumano
csendes tag

Egy abit nf7-es lapom volt,1,5 évesen lepusztult,majd vettem egy asus a7n8x-et,de az csak 3 hónapot bírt.Most becserélték gariba viszont csak ilyen lap volt ami nforce-os (Giga ga 7nf-rz)
A 2500+ barton megy 3200+-on de nem stabil,játék közben kifagy!
Az előző lapokban 1.7 volton ment stabilan,de itt nem tudok feszt. emelni!
Valaki tudna sgíteni mi lehetne a megoldás?

(#9) Oszkár26


Oszkár26
tag

Helló van egy 7nf-rz lapom és nem megy a bios frissítés mert a qflash csak a boot from flopyt ajánlja fel,láttam előző hozzászólásban hogy alientwo frissített,segítene valaki? köszi !

(#10) BluEyes válasza Oszkár26 (#9) üzenetére


BluEyes
őstag

Töltsd le az f4 biost, kattkatt, erre kibontja magát valahova. Az f4 kiterjesztésűt másold pendrájvra, a pendrájv fat fájlrendszerű legyen, ha nem az, formázd meg előtte. A qflash nem látja az ntfs fájlrendszert.
Reboot, biosba be, f8 qflash, elvileg látnia kell a pendrájvon a fájlt.
Ha nem megy, gyere vissza, oszt jön a b terv.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#11) Oszkár26


Oszkár26
tag

Megcsináltam. viszont most egy olyan problémám van hogy nincs hang :O driverek fenn vannak próbáltam már újratelepíteni windowsostól nemmegy most arra gondoltam mi lenne ha a cd-rom audió csatlakoztatóján keresztűl próbálnám,a régi p3-as gépem alaplapjába volt egy 4tűs csatlakozás és azzal ment csak ennél a lapnál nemtom hogy kell,tudsz segíteni? köszi !

(#12) BluEyes válasza Oszkár26 (#11) üzenetére


BluEyes
őstag

Ácsi. A windóznak nincs hangja, a cédének nincs hangja, vagy semminek nincs hangja?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#13) Oszkár26 válasza BluEyes (#12) üzenetére


Oszkár26
tag

ha a régi gépem 6tűs csatiját bedugom (a végén van egy jack bedugó+mikrofon) az alaplapba akkor megy a hang de az audiokimeneten semmi se windows se zene semmi :S

[ Szerkesztve ]

(#14) BluEyes válasza Oszkár26 (#13) üzenetére


BluEyes
őstag

A manualt kéne olvasgatnod egy kicsit. Azt írja, hogy vagy a rádugós, vagy az alaplap saját kimenetei, de együtt nem működnek. Köll 2 jumper, és szólni fog a kimenet.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#15) Oszkár26 válasza BluEyes (#14) üzenetére


Oszkár26
tag

Köszi szépen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! de most egy olyan probléma lett hogy a gép beindúl aztán az alplap?! lekapcsolja a tápot szétszedtem az alaplapot procit cseréltem (1,25ghz $ athlon xp) és néha elindúl néha nem :S próbáltam kivenni az elemet clr cmos meg minden de nem indúl a táp jó más tápot is lekapcsol és a régi procimmaél se megy mi lehet a a baja ????
előre is köszi !

(#16) Oszkár26


Oszkár26
tag

melyik lenne az a jumper? nem igazodtam el rajta ? köszi

(#17) BluEyes válasza Oszkár26 (#16) üzenetére


BluEyes
őstag

9) F_AUDIO (FRONT AUDIO CONNECTOR)

Ott van bekarikázva a lap rajzán, mellette kinagyítva tüskék, a jumperek helye szürkével jelölve, a szövegben meg benne is van, hogy az 5-6-ra meg a 9-10-re kell egy-egy jumper. Ennél szebben nem lehet leírni.
A pdf-ek jól nagyíthatók, az alaplap rajzát is fel tudod nagyítani, és úgy is jól látszik a 2 jumper, szürkével jelölve.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.