Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) hyggelig válasza Kai_Rong (#699) üzenetére


hyggelig
senior tag

Én pont azért döntöttem a nagybácsi megölése mellett, mert ő még mindig a megszokott, régi szamuráj értékek mellett állt, és a szeretetet és tiszteletet Jin azzal mutatta ki, ha megöli.
Ráadásul az eltérő vallás miatt, mivel azt mondja neki, hogy "keress meg a következő életedben", a halál sem bírt akkor akkora veszteséggel, mint ahogy mi, kopottas keresztény szellemiségben felnőtt játékosok látjuk.
Azzal, ha élni hagyja erkölcsileg és fizikálisan is elveszíti, mert akkora megalázást jelentett volna neki, hogy hiába hagyja életben, attól még ugyanúgy elveszítette volna.

(#702) hyggelig


hyggelig
senior tag

Na, hát akkor!! Nekem is megvan a platina. Az első igazi, ha három Telltale játékot nem nézünk! :DD :DD

Ha én meg tudtam, akkor szerintem bárki meg tudja csinálni :DDD

(#703) ProEvoFan válasza hyggelig (#702) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Gratulálok neked is!
Nekem most lett meg az első arany trófea.Hétvégén végzek vele én is.

(#704) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Haver/Forumtárs megvette tőlem a játékot. Mondtam neki, hogy csak hardon vagy haláloson érdemes játszani. ;] Erre ilyet ír. Nagyon jó ez a játék, csak egy tábor egy oráig tart neki. :DDD Nem baj, majd belejön. ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#705) S e t h válasza hyggelig (#702) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nekem kb. fél órával előtted, azóta is kicsit hiányérzetem van, elfogytak a tennivalók, kiürült ez a rendkívül hangulatos és tartalmas világ.
Ugyan időnként már elkapott az ow játékok rákfenéje, kicsit unalmas volt a sok gyűjtögetés, de a sztori elsőrangú volt, bár igyekeztem nem figyelni a szájmozgást japán szinkron közben.

Elemezgettétek a mellékszerelők történeteit, ezt én is megtettem pár napja, mert foglalkoztatott, de én már akkor két részre bontottam az értékelésemet. Nálam nem fedte egymást a sztori és a befejezés értékelése, mert volt olyan történet, ami kifejezetten tetszett, viszont a befejezés kiábrándítóan csapnivaló volt, ide a Maszako sztorit tudnám sorolni. Egyik pillanatról a másikra véget ért, miközben olyan hosszú felvezetése volt, hogy már-már a főszállal vetekedett.

Ishikawát magát nem kedveltem és éppen ezért általában finnyásan álltam neki a következő etapnak, viszont ez a történet és főleg befejezés tetszett a legjobban, talán mert a szereplők jóvoltából mintha magamat, a saját kétségek közötti vergődésemet láttam volna a szamuráj és a ghost lét között.

Yuna története nagyon kiegyensúlyozott volt, mondhatni az ő karaktere került hozzám a legközelebb, talán mert a kezdetektől velem volt, megmentett, élvezet volt játszani a meséjét.

Norio, vele voltam a legjobban bajban, minden bajom volt ha csinálnom kellett, untam, kötelező jelleggel ledaráltam, viszont a befejezés meglepetés faktora az egyik legkomolyabb volt a többiek között, csak sajnos odáig elég hosszú út vezetett.

Kenji története mókás, de egyben kihívásokkal teli is volt, kedveltem.

Időnként azt éreztem ezekkel a történetekkel kapcsolatban, hogy túl hosszúak, feleslegesen vannak ennyi részre szabdalva és helyettük, vagy a szakaszok összevonásával nagyobb teret lehetett volna adni más mellékküldetéseknek, még több élettel megtöltve a világot.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#706) Rage47 válasza S e t h (#705) üzenetére


Rage47
veterán

Én még nem toltam végig, de Noriónál kifejezetten ezt érzem én is. Mikor megláttam, hogy 9 mellékküldi van belőle, fogtam a fejem, hogy neeee :D

(#707) belan


belan
addikt

Ez jó :DDD.

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#708) drachoHUN


drachoHUN
senior tag

VÉGE SPOILER:
Most komolyan az egész játékban nem volt egy döntés sem, és a végére beraknak egy ilyet? Miért kell?
Ezt leszámítva nagy pacsi a fejlesztőknek, remekül sikerült játék lett. Élveztem amikor nekiültem. Mondjuk volt, amikor inkább mással játszottam, pedig ilyen ritkán van nálam, ha igazán élvezek egy játékot, akkor amíg végig nem viszem, addig nem tolok mást.
8/10 megy rá a részemről.

Forza JUVE!!!

(#709) S e t h válasza drachoHUN (#708) üzenetére


S e t h
nagyúr

Most komolyan az egész játékban nem volt egy döntés sem, és a végére beraknak egy ilyet? Miért kell?
Ez tényleg felróható nekik?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#710) drachoHUN válasza S e t h (#709) üzenetére


drachoHUN
senior tag

Szerintem felesleges volt. Persze nem oly' nagy probléma, csak furcsállottam, hogy egész játék alatt döntési helyzet nélkül voltunk, erre a végére mégis kapunk egyet.

Közben meg ki is platináztam. 4 trófea maradt ez ending utánra.

Még csak a második platinám, a nagy kedvencem, a Nier: Automata mellett. Érdekes pedig volt pár játék, amit ennél jobban kedveltem.
Jöhet a folytatás a PS5 generáció végére... :)

Forza JUVE!!!

(#711) #20411392


#20411392
törölt tag

Meg is lett a platina. Remek játék volt, felejthető storyval. A játékmenet és a hangulat viszont bőven elvitte a hátán. Szerencsére nem húzták túl. Pont kellő mennyiségű küldetés és megcsinálnivaló volt.

Eddig nálam goty, de azért messze van még az év vége és jön pár olyan cím, ami fordíthat ezen.

Szeretném ha minden játéknál ilyen lenne a platina, mert akkor csinálgatnám is őket (Days Gone, GoW, Spider Man is ilyesmi). Tényleg csak meg kell csinálni mindent a játékban és kész is.

(#712) Kai_Rong válasza #20411392 (#711) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Milyen címeket vársz még idénre? Szerintem az év második fele csont üres, a PS5 részleteiről még info sincs :D

Egyébként minden játék ilyen, meg kell csinálni mindent, és kész. Ez a platina egyébként a nagyon könnyű kategóriába esett, sok kihívás nem volt benne. De nincs ezzel baj, nem kell minden játékban olyan trófea, hogy "vidd végig a játékot 5 óra alatt egy ágyékkötőben level 1-es fegyverrel sebződés nélkül", mert az meg már a mazochizmus határait feszegeti.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#713) #20411392 válasza Kai_Rong (#712) üzenetére


#20411392
törölt tag

Cyberpunk pl.

Amikor egy játékot végig kell vinni háromszor külön nehézségi szinten vagy mondjuk 'játszd végig 6 óra alatt az unchartedet (valamelyik részében volt ilyen), akkor azokat nem csípem. 😀

(#714) Kai_Rong válasza #20411392 (#713) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Ja tényleg, annyit tologatták már, hogy el is felejtettem, hogy az még idén jön :D Szerintem a novemberi launch-csal azt is be fogják jelenteni, hogy jön a következő generációra is, szóval én azt eleve már PS5-re terveztem. Más viszont nagyon nem jön, nálam már csak a Yakuza 7 első napos, esetleg a Nier Remaster, ha tényleg kijön idén.

A nehézség alapú trófeákat én se kedvelem, meg a speedrunt sem. Főleg azért, mert általában az ilyen trófeák nem teszik lehetővé, hogy rögtön az elejétől a tényleges legnehezebb nehézséget válaszd ki, valamint ha speedrun kell, akkor az tényleg +1 tök felesleges végigjátszást jelent. A Kingdom Hearts játékok ebből a szempontból a leginkább arckaparósabbak.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#715) saelin válasza Kai_Rong (#714) üzenetére


saelin
veterán

Először én is azt mondtam hogy majd nextgen-en nyúlok a CP'77-hez, de mivel ingyen megkapod a prev-genes verzióval a nextgen patchet/edition-t, így teljesen fölösleges váratni a játékot. Úgyis valószínűleg lesz benne annyi, hogy több végigjátszást is megérjen.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#716) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Nálam is kipattant a platina.
New Gamet akarok, most!
A Digital Deluxe mellé járt egy videó beszélgetés.A Sony elnöke, a fejlesztő stúdió fejese és Hongo professzor a kamakura-kori Japán szakértő dumcsiznak.
A lényeg: Hongo prof szerint, kb így nézett ki a középkori Japán, mint a játékban.Ajánlani fogja minden diákjának a játékot, mert tényleg korhű. Pl rengeteg sisak mind valódi híres Japán "harcosokról" lett mintázva.Az armorok is valódiak, meg úgy kb az egész játék tükrözi a kor szellemét.Vannak benne "csúsztatások" is.Pl a tűzszekér a mongol invázió után 75 évvel későbbi találmány.
Érdekes infók vannak benne.Akinek megvan, nézz meg!

(#717) hyggelig válasza ProEvoFan (#716) üzenetére


hyggelig
senior tag

Márciusban voltam Tokióban egy szamuráj múzeumban és tényleg így néztek ki a páncélok.
Többek között ezért is rendeltem elő a játékot. :)

És neked is gratulálok :)

[ Szerkesztve ]

(#718) PeAdam


PeAdam
tag

Ez a játék egy csoda. Open World játékok közül utoljára a Witcher 3 szippantott be ennyire. A Red Dead 2-t is nagyon élveztem, de ez annál jobban sikerült véleményem szerint. Olyan hangulata, atmoszférája van... Nekem a sztori is nagyon bejön. A látvány meg PS4 Slimen is álleejtős :D Külön tetszik, hogy 1-1 jól irányzott döféssel le lehet vágni az ellenfeleket. Sokkal realisztikusabb, mint az újabb AC játékok. Sőt tovább megyek, az Odyssey pl ez után előzző genes játéknak érződik :DD

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#719) keIdor


keIdor
titán

Na, kivittem.
Még a platinát megcsinálom, 70%-on állok, szóval nincs messze, pár óra játékidő szerintem.
Nem volt rossz játék, de nekem a stealth része nem jött be. Úgy se, hogy észrevételre való talizmánokat használtam, meg szellem ruhát stb.
Úgy nem erőssége a játéknak szvsz.
Harcrendszer viszont összességében tetszett.
Az RDR1-2 megszeretette velem a vadnyugatot, addig nem érdekelt a téma.
Ugyanúgy vagyok a Japán (+Ázsia) történelmével is, nem volt rossz ezt a világot is kicsit felfedezni, de nem fogott meg úgy, mint a vadnyugat. Nem érzem úgy...
A látvány és a színvilág viszont nagyon el lett találva.

Nálam nincs a legjobb Sony címek között, de összességében tetszett, jó játék volt, a topban nincs benne nálam, de a középmezőnyben simán.

Én ezt adtam volna ki hamarabb, a TLoU 2 előtt, mert nekem nem szólt akkorát, a TLoU 2 nálam GoTY egyelőre. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#720) kerobi


kerobi
senior tag

Én másodjára toltam végig. Először közepes, majd nehéz fokozaton. Nehéz fokozaton csak Győzőt nem tudtam lenyomni az első 1:1 küzdelemben. A közepes fokozaton minden küldetést végig vittem, minden rókalikat megcsináltam. A nehéz fokozaton pisikaka sensei történetét már nem vittem végig. Még igy is 87%-on vagyok többet már nem tudok kifacsarni belőle. Az act3-on a vége felé már a kihívásokat szinte lehetetlen megcsinálni.
Egy kis érdekesség: Láttam egy videót egy öreg samurai-jal, ahogy bemutatják neki ezt a videojátékot. A harc közben folyamatosan mondta a mozdulatok neveit. Azt mondta, ők nem szoktak ekkora erőt belevinni a csapásba, de ettől függetlenül nagyon dicsérte a játékot.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#721) Rage47 válasza keIdor (#719) üzenetére


Rage47
veterán

sztem is a TLOU2-t kellett volna a végére hagyni teljesen

(#722) #10186752


#10186752
törölt tag

Tegnap lepörgött a credits, és kiugrott egyúttal a platina is. Életem egyik legjobb játékélménye volt, a hibái ellenére. A befejezés pedig katartikus.

Egy csoda, amit a SP összehozott, fantasztikus látványvilággal, vizualitásban (is) a csúcson van.

(#723) unreg1 válasza #10186752 (#722) üzenetére


unreg1
tag

Szuper lenne egy folytatás már PS5-ön.
Látva a fogadtatást, talán rászánják magukat, az InFamousnak is lett, pedig az nem volt akkora siker.

(#724) Imilenni válasza keIdor (#719) üzenetére


Imilenni
addikt

Tuti siker volt a Tsushima, nem kérdés hogy miért ez marad az utolsó ex játék ;)
A legjobb user scorral rendelkezik metacriticen.
(Van más is, de a többinek kevés értékelése van)

Press "F" to pay respects.

(#725) keIdor válasza Imilenni (#724) üzenetére


keIdor
titán

Nem volt rossz, számomra nem szólt akkorát, de ahogy írtam is, engem Ázsia kevésbé vonz és ezért. Stealth része nem tetszett, de nagyon nem tudnék másba belekötni. TLoU 2 azért (is) áll hozzám közelebb, mert az amerika.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#726) Kai_Rong válasza Rage47 (#721) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

En is kiegyeztem volna vele, mert a TLoU2 a pont erdektelen kategoria szamomra, de ha az jott volna kesobb, akkor legalabb a Tsushima mar juniusban poroghetett volna :P

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#727) S e t h


S e t h
nagyúr

A hozzászólások miatt járok oda. :D
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#728) NemMo


NemMo
őstag

Ma megvettem én is, bár kicsit féltem tőle, hogy megbánom. Nos, kb 8 órától mostanáig játszottan vele és kényszeríteni kellett magamat, hogy befejezzem. Nagyon ott van a szeren.

(#729) kerobi


kerobi
senior tag

Kár, hogy a tökéletes hárítás nem mindig jön be. A shanuában sokkal könnyebb megcsinálni.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#730) Kai_Rong


Kai_Rong
senior tag

Meg senki nem oromkodott azon, hogy kapunk coop multit a jatekba, raadasul ingyen :U

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#731) S e t h válasza Kai_Rong (#730) üzenetére


S e t h
nagyúr

Csórikáim, akik már rég eladták a lemezt minek örüljenek?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#732) Kai_Rong válasza S e t h (#731) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Vissza lehet venni olcsóbban :P Ezért jó Special meg Collector's Editiont venni, mert az kibontás után már eléggé bukó árban van, ezért ezeket a címeket én szinte sose adom el :D

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#733) Deck válasza Kai_Rong (#732) üzenetére


Deck
titán

Csak a digitál.. :P

PS5

(#734) bagyulajuve válasza Kai_Rong (#730) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nem szoktam multizni, de lehet most kipróbálom, elég hangulatosnak tűnik

Resistencia eterna

(#735) Rage47 válasza S e t h (#731) üzenetére


Rage47
veterán

ja én is el akartam adni, erre most jön ez, meg kell tartanom :D

(#736) Rage47


Rage47
veterán

Amúgy én pont az ilyen misztikus lényeket hiányoltam néha a játékból, mikor viharban lovagoltam az erdőben, jó lett volna, ha előugrik valami szörny és le kell gyakni :D Witcher-féle világot simán el tudtam volna képzelni japános beütéssel. Ez a motor sokkal jobb, mint a Witcher 3-é, a harc is jobb, szóval össze kéne gyúrni a kettőt igazából. :)

(#737) Kai_Rong válasza Rage47 (#736) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Szándékos alkotói döntés volt, hogy a realitás talaján maradjanak, és ne kelljen démonokat irtani benne. Arra ott a Nioh és a Sekiro, ahol a human ellenfelekből volt nagyon kevés, és a yokaiok dominálták a játékot.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#738) bagyulajuve válasza Kai_Rong (#737) üzenetére


bagyulajuve
addikt

szerintem ez jó döntés volt :K

Resistencia eterna

(#739) Mike válasza Rage47 (#736) üzenetére


Mike
veterán

ez nem az a jűték
szörnyaprításra így is rengeteg lehetőséged van

(#740) RudY


RudY
addikt

Ghost of Tsushima Update 1.07 Available Now [link](Going by the release notes, the patch is a minor one although it still weighs in at roughly 1GB.)

[ Szerkesztve ]

(#741) unreg1 válasza RudY (#740) üzenetére


unreg1
tag

Inkább az NG+ jönne már.

(#742) kerobi válasza unreg1 (#741) üzenetére


kerobi
senior tag

Ja vagy NG+ vadiuj sztorival :D
Én végigvittem hard-dal is és némelyik 1:1-ES küzdelmet viz állásban sikerült megnyernem. A sorozatos csapás meggyengitette a védelmüket.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#743) RudY


RudY
addikt

103 óra és kimazsizva. Pedig távol áll tőlem a keleti kultúra és csak több előzetes után győztem meg magam, de beszippantott és minden percét élveztem. Közepes szintről viszonylag hamar váltottam nehézre a sok gyűjtögetésnek köszönhetően, de a nehéz fokozat nekem elég volt. :K
Érdemes még mongolokat kergetni és lesz esetleg még bónusz meglepi (ahogy a Days Gone-ban), vagy soha nem fogynak el? Fotózgatni még úgyis visszatérek.

[ Szerkesztve ]

(#744) kerobi válasza RudY (#743) üzenetére


kerobi
senior tag

A days goneban mi a bónusz meglepi?

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#745) Nandinagy válasza kerobi (#744) üzenetére


Nandinagy
addikt

tippre: lezárja a mellékküldiket mint Lisa vagy a nerosok, vas mike....

(#746) .LnB válasza kerobi (#744) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az O'Brian-es jelenet. Ami kvázi felvezeti a folytatást. (De pontosan már nem emlékszem, hogy miről van szó benne. :) )

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#747) jerry311


jerry311
nagyúr

Ha már multi, akkor remélem lesz benne friendly fire, csak úgy van értelme. ;]

(#748) RudY válasza kerobi (#744) üzenetére


RudY
addikt

Days Gone: How to Get the Secret Ending [link]

(#749) ProEvoFan válasza .LnB (#746) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Eléggé odabaszott az a jelenet. :Y
Remélem lesz második része.

(#750) kerobi válasza RudY (#748) üzenetére


kerobi
senior tag

És ez miért secret? Nekem az első végigjátszásnál előjött.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.