Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Geti4200 oder fx5200 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ttttt


ttttt
csendes tag

Sziasztok!

Uj szgepet raknek ossze, de a videokartyak kozul meg nem tudtam donteni. A celom egy GF4 Ti4200 -as volt meg par hete, de meglepodve tapasztaltam, hogy nem nagyon van mar. Helyette az FX sorozatot nyomjak ujabban.

//Nemetorszagban elek es az www.alternate.de honlapjarol szedegetem az infokat. A boltjuk kozel van hozzank.//


Utananeztem a forumokon es nagyon lesujto velemenyeket olvastam az FX5200-rol. Foleg azzal kapcsolatban, hogy az FX Dx9-et tamogatja, bar csigalassuan (igy meg nincs sok ertelme). A hozzaszolasok nem nagyon elemeztek a Dx8-as jellemzoket. Nekem eleg lenne a Dx8 tamogatas is. Arban az FX 5200 128MB-os 100 euro alatt (80-99) mozog, mig a Ti4200-es 128MB -al 100 korul.

Szoval ekkora bevezeto utan az erdekelne, hogy mit nyerek/vesztek ha csak a Dx8-ig bezarolag hasonlitom a kartyakat.

Bye

Barton2500+; Abit NF7-S Ver2.0 /BIOS 18; Club3D Radeon9600Pro 128MB; 2x256MB DDR400; BarracudaIV 40GB

(#2) Polesz válasza ttttt (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Ha tudsz vegyél egy ti4200-es kártyát. Jobb és szebb és színesebb :) Az 5200 az parasztvakítás akárhogy is teszteled :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#3) Vitus válasza ttttt (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Szerintem is a ti4200-ast vegyed sokkal gyorsabb!

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#4) Lamair válasza ttttt (#1) üzenetére


Lamair
aktív tag

szvsz
vegyél inkább RADEON9500PRO-t én is ezt vettem előtte GeF Ti4200-am volt!

Ég és föld a különbség a képminőségben!

És ez DX9-es!
:C

Üdv

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#5) rog válasza Lamair (#4) üzenetére


rog
addikt

es pont egy arkategoria!! :))

(#6) Calogero válasza Lamair (#4) üzenetére


Calogero
addikt


szvsz
A DX9-ről csak annyit, hogy a mai játékok többsége még a DX8-at se használja nemhogy a DX9-et. Ez csak a szokásos ''parasztvakítás'', hogy mindenki megvegye a legújabb, legdrágább cuccokat. Mire a DX9-et használó játékok elterjednek, addigra ezek a mostani ''csúcs'' kártyák is lassúak lesznek.

(#7) Stitch válasza Calogero (#6) üzenetére


Stitch
őstag

Az lehet, de ha kb. egy árkategóriába lévö kártya közül mégis csak azt veszi az ember (az okosabbja) amelyik gyorsabb...én se a dx9 miatt vettem a kártyámat...

(#8) Fr4G válasza Calogero (#6) üzenetére


Fr4G
aktív tag

itt az igazsag... lassan kijonnek a directx 8as gamek (jo, hl2 csuszik.:))

(#9) Sav


Sav
tag

FX-ekből jelenleg van a nagyonjó és a nagyongagyi. A 4200-es azért már kissé elavult, de jó kis kártya, nekem is az van és aránylag gyors. Amúgy ha most vennék gépet, mindenképpen ati radeon 9500pro-t tennék bele.

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#10) strike-force válasza Sav (#9) üzenetére


strike-force
őstag

csak 1 kis bibi van: nem nagyon lehet már kapni azt a fránya 9500pro-t.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#11) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

HAt ez nem igazan nagy kerdes......... vhogy nem egeszen egy kategoriaban rohangalnak ezek a kartyak..........:-)))))

A ATi kepminosegeban teljesen igaza van Lamair-nak, csakhat az arak.........:-((((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12) bélanéni


bélanéni
őstag

a 4200-as egyelőre jó választás 25.000-30.000 forintos ára miatt (nem tudom átszámolni DM-ba :DDD) . ha jól tudom a 9500 Pro-t már nem nagyon lehet kapni, a 9600 Pro meg elég gyenge. egyébként DX8-as alkalmazásokban ugyanolyan sebességű a 9500Pro és a 4200. a 128 MB-nak semmi értelme, az majd gyorsabb kártyáknál lesz hasznos.
mellesleg Doom3 is csak DX8.1-es játék lesz, és 9800Pro kártya volt az ajánlott, szóval a 9500Pro amolyan DX9-es de minek? :D

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#13) bélanéni


bélanéni
őstag

ja hogy a kérdésedre is feleljek:

az FX sorozatot feleccsd el! (5200 a GF4 MX sorozatot hivatott leváltani... , a 5800,5900 meg 70dBA zajszint környékén mozog )

szóval Ti4200 vagy Ati9500Pro, de akkor már inkább 9700(Pro).

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#14) Calogero válasza Stitch (#7) üzenetére


Calogero
addikt

Az R9500Pro (ha meg van valahol elfekvobe) es a Gf4 Ti4200 nem egeszen 1 arkategoria. Sot az FX5600 sem. Az FX5200 felejtheto.

(#15) M@trixfan válasza Calogero (#6) üzenetére


M@trixfan
addikt

''A DX9-ről csak annyit, hogy a mai játékok többsége még a DX8-at se használja nemhogy a DX9-et''

Azért ezt kijelenteni kicsit rerős! a Mai játékok többsége dx8-as, más tészta, hogy dx7-es kártyával is megy. A látványban viszont nagy eltérés van. :U Egy dx9 Radeon nem éppen parasztvakitás.

twitter: MatrixfanLive

(#16) Yutani válasza bélanéni (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azért az a 9600PRO nem annyira gyenge...

#tarcsad

(#17) kalcika válasza bélanéni (#13) üzenetére


kalcika
tag

Ha már az FX sorozatnál tartunk, beleírhattad volna az 5600-asokat is a listába. Nem zajos és hozza a Ti4200-es szintjét, minthogy azt váltja. Érdekes, hogy ezt eddig senki nem írta. Bár ha meggondolom, nemigazán jutott rá idő az Ati ajánlgatása miatt... :DD
(Merthogy a topic címében Ti4200 vagy FX van ugye...)

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#18) Yutani válasza kalcika (#17) üzenetére


Yutani
nagyúr

Pedig az is FX... :)

#tarcsad

(#19) rog válasza Yutani (#18) üzenetére


rog
addikt

xabre400! es milyen? (off topicba gyere)

(#20) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Csatlakoznék az előttem szólókhoz: GeForce4 Ti4200. Egyértelműen

(#21) Calogero válasza M@trixfan (#15) üzenetére


Calogero
addikt

''Egy dx9 Radeon nem éppen parasztvakitás''

En nem errol beszeltem, hanem a DX9-es kartyakrol altalaban ami legyen Nvidia vagy ATI (teljesen mindegy)

(#22) kalcika válasza Yutani (#18) üzenetére


kalcika
tag

Mármint mi?

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#23) Yutani válasza rog (#19) üzenetére


Yutani
nagyúr

Off:

Xabre400: eddig vegyes tapasztalatom van vele, bár még csak 3 napja van meg.
Először is, a TV-OUT-ja nagyon jó (800*600 és 1024*768). Sokkal jobb, mint amilyen a Saphire 8500LE-nek volt, csak éppen még DVD-t nem tudok rajta lejátszani. Szerintem a driverjén még mindig van mit javítani a SiS-nek.
Játék: a CS jól teker alapgrafikával, csak a játék betöltése után rövid ideig akadozik, majd aztán szépen megy, magas framerate-tel (100 FPS körül 2000+ XP-vel). Csak a füstgránát tudja lehúzni az FPS-t.
A Max Pain alatt is jól megy, bár ezt épphogy csak elindítottam.
A Pure Pinball nem indult el rajta.
Ami igen érdekes, hogy az Aquarium képernyővédő (lásd Media Markt) míg TNT2-n símán futott, itt láthatóan kb. 15 FPS körül van, tehát nem síma a futása. Ez vagy driverhiba, vagy már a rendszerem kezd besokallni ATi 8500LE -> TNT2 -> Ti4200 -> Xabre400 kártyacserék után...
Az Industry (egy Tenebrae fejlesztés) 10-12 FPS-sel megy, de az igazából GeForce kártyákra lett optimalizálva.

Végül is azért vettem, mert érdekelt egy alternatív gyártó GPU-ja, és végül is játszani is lehet rajta. Kb. a GF4 MX440 szintjét hozza.

On

#tarcsad

(#24) Yutani válasza kalcika (#22) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mármint az FX5600.

#tarcsad

(#25) Power válasza Yutani (#16) üzenetére


Power
senior tag

Szerintem sem gyenge, kb. egy szinten van a 9500PRO-val.

Power

(#26) Power válasza kalcika (#17) üzenetére


Power
senior tag

A sima FX5600 egy árban van a 9600PRO-val és teljesítményben az útóbbi messze jobb.

Power

(#27) Power válasza ttttt (#1) üzenetére


Power
senior tag

Szerintem a jelenleg nem érdemes egyik FX-et sem megvenni, túl drágák ahhoz képest, amit nyújtanak, ha mindenképp GForce-ot akarsz venni, vegyél nyugodtan Ti4200-at, ha meg ráteszel még egy kis pénzt, akkor már 9600PRO-t is kapsz és az agyonzúzza mindkettőt.

Power

(#28) ücsüküé válasza Lamair (#4) üzenetére


ücsüküé
csendes tag

Azért ezt a képminőséget vitatnám, hogy ég és föld....Jelenleg egy gef4ti sorozatom van, de járt nálam 8500 és 9500pro is, szóval nem kell hanyatt esni tőle, igaz-igaz hogy néha úgy éreztem mintha az atin a színek teltebbek, szebbek lennének de egetverő különbség nincs.Tudom most jön az, hogy kapcsold be az anisót...igen bekapcsoltam, jobban néz ki, de nincs nagy difi.:)
( a monitor 20-as Eizo)

A munka nem f@sz, állhat napokig.

(#29) kalcika válasza Yutani (#24) üzenetére


kalcika
tag

Na ja, én a Radeonra értettem, hogy nem oda való. :)

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#30) Grafman válasza Lamair (#4) üzenetére


Grafman
aktív tag

Én alapvetően eggyetértek veled az Radeonok képminőségbeli fölénye kapcsán, a kérdésem csak az , hogy milyen gyártmányú Ti4200 és Radeont hasonliítottál össze?!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Geti4200 oder fx5200 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.