Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) biokill1 válasza _seth_ (#47) üzenetére


biokill1
tag

Nos hát ezért nem kell az MMben vásárolni. Én az enyémet a hazai forgalmazónál vettem (ez szállít a médiába is). Asszem nyugodtan megemlítem, ACOMP. Nos itt mielőtt kicsengettem a több mint 300K-t, nyugodtan kipróbálhattam egyet működő windowsal, fél órát kérdezgettem , stb és nagyon készségesek voltak. Szerintem minden vásárlásnak így kellene lezajlania. Ami egyedül nem tetszett h. 1 órát kellett várnom rá amíg összerakták, mert bővítést kértem. Bár nem tudom mi tarthatott azon 1 órát hogy kicserélik a DVDt íróra, meg a winyót egy nagyobbra, mert egyikhez sem kell szétszedni teljsen a házat, elég az alját... Na mind1. Ezt leszámítva meg vagyok elégedve.

Ja meg volt egy pixeles gondom is. Hazavittem, felraktam rá a winfost miden és otthon vettem észre hogy kb. légyszarnyi méretű összefüggő pixelhiba van. Másnap visszavittem kicserélték. És még ott megnéztem nagyítóval :DDD

Azt én is tudom hogy a Gericom nem épp a legjobb márka, de az ár\teljesítménye azért elég jó. HA működik :DDD

És azért a garanciális időn belül elég sok rejtett hiba kiderül!

rejtett up! :D

(#52) PeliScan válasza Benőke (#48) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem is mondtam, h gyárt. Azt se h szarok a Gericom gyártósorai. Annyit mondtam, h a legvacakabb notebook-om volt eddig toronymagasan/kútmélyen, sok szempontból, így én többet olyat nem.


Ami az ACOMP-ot illeti, valóban nagyon korrekt cég. Még két éve, a legelső fényképezőm tőlük vettem, néha lefagyott, de annyira azért nem volt dühítő. Amikor el akartam adni (fél évre) visszavittem, h ugyan nézzék már meg, mert kínos lenne ha pont kipróbálás közben fagyna le. Visszavették, kicserélték, új gép, 365 nap gari, tehát úgy adtam el h fóliás, 1 év gar, és az új ár alatt egy ezressel. :D

(#53) Hurracan


Hurracan
tag

Akkor jót üzleteltél!:C

(#54) tonyo2


tonyo2
tag

Az Acompról, és amúgy a Gericomról nekem jó tapasztalataim vannak. Ez már a 2. Gericom notim, eddig annyi bajuk volt, hogy ennek elromlott a DVD-írója. Visszavittem az Acomphoz, és szó nélkül kicserélték-sőt még jobbat is tettek bele mint eredetileg volt.

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#55) biokill1


biokill1
tag

Akkor lehet hogy tőlük kellene megkérdeznem, hogy létezik-e valamilyen más megoldás az mp3 lejátszó használatára? Vagy szerintetek kizárt? :F

Tényleg használja egyáltalán valaki? mert eddig én se nagyon, csak pár napja kezdett idegesíteni, hogyha van akkor miért ne használjam...

rejtett up! :D

(#56) tonyo2


tonyo2
tag

esetleg...

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#57) Den válasza PeliScan (#46) üzenetére


Den
veterán

a kis szociológiai elemzésből azt a kis apróságot hagyod ki hogy te_nem_új_gépet vettél onnantól kezdve meg hogy előtted ismeretle személy(ek) ismeretlen módon, ismeretlen ideig használták, nem lehet követleztetést levoni egy gyártmány gyári inőségére, hiszen nem gyári állapotban vetted meg.
midenesetre meglepő milyen korlátoltan tudsz gondolkodni

www.simson4t.hu

(#58) naga válasza Den (#57) üzenetére


naga
senior tag

:C
Ezt lehet megérti. :)

(#59) PeliScan válasza Den (#57) üzenetére


PeliScan
addikt

Korlátoltan gondolkodik, aki mondja. :P

Nem láttad a gépet, fogalmad sem lehet róla h mi volt rajta olyan hiba, ami utólag következhetett be, és olyan, ami a gyártás/tervezés során.

Ha neked Gericomod van, akkor az csak jó márka lehet, hisz te válszottad. Világos, ezt hívják a kognitív disszonancia elkerülésének. Itt viszont már valóban érdemes megemlíteni az általad jellemzett gondolkodásformát. :U

(#60) Den válasza PeliScan (#59) üzenetére


Den
veterán

egyrészt, láttam szinte az összes gericom notit, tudom milyenek_gyári_állapotukban.te nem írtad le a tied melyik tipus volt, (valszeg magad sem tudod, ami megint csak elgndolkodtató, nemm csak úgy vettél notit hogy nem próbáltad ki, de azt sem tudtad mit veszel... inkább nem kommentálom), de a leírásod alapján ez a gericom legleglegbelépőszintübb gépeleetett, talán webboy, annak is a leg tesco gazdaságosabb verziója a nimh akkuból ítéve, ami opció bizonyos gericomoknál hogy akiezen is spórolni akar az tudjon (amúgy mindegyik kapható smartlithiummal is). Ha neked komolyabb igényeid vannak akor nem egy full fapad notit kell venni, majd felróni hibának hogy full fapad. kb mintha megvennéd a full alap suzukit, aztán nagy bőszen terjesztenéd mekkora egy szar, mert nem volt benne bőrülés, légkondi, meg függőnylégzsák, és még kicsi is volt....

Ha megnézed a konfigom az adatlapon akkor ltod hogy nem gericom notim van hanem ibm, 7 éve vettem a gericom notim, amit 2 évig használtam nagy megelégedéssel, majd öcsémnek adtam aki a mai napig használja.
valszeg magadból indulsz ki mikor jössz ezzel az ''azért jó vmi mert nekem ilyen van '' dumával, ugyanis nálam ez úgy működik, hogy azért veszem az adott terméket mert jó. Azaz veled ellentétbenmielőtt megveszek vmit, utánanézek, és bár ez neked biztos furcsa, kipróbálom...

Én ugyan nem tudok ilyen szép szociológiai kifejezésekel élni mint te, de amit ebben a topicban csinálsz, az a korlátoltság, és az önámítás sajátos keveréke, a felelőség áthárítása (nem én voltam hülye hogy mevrttem vmit amiről semmit sem tudtam, hanem a márka szar..), illetve kifejezhető lenne egy szóval, de nem akarlak megsérteni, mert amúgy semmi bajm veled.

www.simson4t.hu

(#61) Hurracan


Hurracan
tag

Hát én nem is tudom most ehhez mit szóljak! Ezt oldjátok meg ti! :p De szeirntem én továbbra is tartom, hogy én jómagam, tudom milyen gépet veszek, hosszú hetek után tudtam kiválasztani milyet, amiről mindent tudok........tényleg felelőtlenség így megvenni, de ezt már én is írtam!

De a másik pont viszont hogy Gericomot én sem mertnék venni továbbra sem!
Ennek ellenére nagyon örülök hogy nálatok ennyi ideig simán megy, remélem még ugyan ennyi ideig! Szóval most szeirntem itt senki sem pont a TI gericomotocat támadja, de tény és való hogy nincs vmi nagy híre!:B
Ezt most ne szurkálódásnak vedd, nem is pont neked címeztem! Nehogy itt még félre értés essen!;)

(#62) captainm


captainm
tag

Gondoltam beszólok, hogy simán megy a gép, semmi baja, pedig már megjárt pár kilómétert a hátibatyuban :) Ha valaki esetleg meg tudná mondani mitől nem indult el akkor és azóta mitől megy tökéletesen az szóljon, mindenesetre örülök neki nagyon :)
Viszont egy próblémám még van vele, ami tuti nem hardveres: amikor filmet nézek rajta, akkor csak az egyik hangszóróból jön hang, ha beteszem a fülhallgatót akkor is, viszont ha játszok rajta, vagy zenét hallgatok, akkor rendesen szól mindegyik. Mit kellene beállítanom benne? Windows media playerét használom benne, a media player classic kifagy, mást még nem próbáltam. Ötlet?

(#63) PeliScan válasza Den (#60) üzenetére


PeliScan
addikt

Ha nem haraxol, nem vitázom veled tovább. Ha neked ez örömet okoz, akkor győztél. ;)

captainm, ha játékoknál megy a sztereo rendesen, csak filmeknél/zenénél nem, akkor szinte biztos h a windows hangerőszabályzó-panalen a ''hanghullám'' balansz el van állítva. Nézz utána!

(#64) dat


dat
senior tag

Mindamellett hogy nem vagyok gericom párti és eddig nem sokan dícsérték (sőt inkább szidták), ''ez a 7 használt notiból 1 szar gericom => 7x nagyobb esély a gericom hibára'' gondolat bődületes baromság. Meg kell nézni 10 vadiúj gericomot meg 10-10 acert, ibm-et, asust, stb. és úgy véleményt mondani. (Meg neki kell állni fórumokat olvasni)
Tisztelt szociológusunk inkább ezen gondolkodjon el, mert hibás a gondolatmenete. Azt feltételezi hogy a gép eredeti tulajának tevékenysége (aki eladta) és a gép rossz állapota nem hozható egymással kapcsolatba, és a bizonyítása ezen a ponton bukott meg nálam...

(#65) PeliScan válasza dat (#64) üzenetére


PeliScan
addikt

Gyors termékciklusú eszközökből (számtech, híradástech, digit.fotó) évek óta kizárólag használtat veszek, így sajnos nincs módom az új termékek minősét tesztelni, de mivel használtat veszek, nem is szempont. :)

Btw, ha nekiállsz fórumokat olvasni, az enyémnél jóval lesúlytóbb véleményeket fox hallani a tárgyalt márkáról.

(#66) dat válasza PeliScan (#65) üzenetére


dat
senior tag

Nem is a véleményeddel volt a gond, hanem azzal amivel megindokoltad...

(#67) captainm


captainm
tag

Nincs elállítva a balansz sehol. Más ötlet?
Én a gericomokról speciel csak azt a rosszat hallottam, hogy nagyon melegszenek és ez sajnos igaz is, viszont az asus hiába márka, nem egy boltos panaszkodott, hogy állandóan szervizelni kell őket. Szal ilyen alapon én az asusokra nézhetnék ferde szemmel.

(#68) dat válasza captainm (#67) üzenetére


dat
senior tag

Sztem ha a fülesben rendesen szól mindkettő, akkor nem a balance van elállítva, hanem rossz az egyik hangszóró. (Tudtommal a gép szoftveresen nem különbözteti meg hogy miről is szól a hang, ahogy benyomod a füles kábelét, egy érintkezővel kikapcsolnak a hangfalak... de javítsatok ki ha manapság ez már nem így megy).

(#69) PeliScan válasza dat (#66) üzenetére


PeliScan
addikt

Te írtad, h többek között fórumolvasgatás alapján alkossunk vélemény, arra reagáltam. ;)

captainm, akkor kodek probléma lesz, ha a zene is jól megy, csak a film nem. én értettem jól, és a fülesben sem szól, vagy dat értette jól, és fülessel szól?

(van két, 16omh gericom noti-hangszóróm ez esetben ;))

(#70) Den válasza captainm (#62) üzenetére


Den
veterán

a nem indulás talán (de télleg csak talán)lehet hogy mikor hazavitted, hidegrl be a lakásba, lehett vmi párakicsapódás

a hang dolog szvsz kodek gond,

www.simson4t.hu

(#71) Den válasza PeliScan (#63) üzenetére


Den
veterán

ohh nagyon félreismersz ha azt hiszed nekem presztizskérdés hogy igazat adj. Kinőttem már abból hogy mindenáron önigazolást keressek.

Másrészt amit a topicban előadtál azzal annyira komolytalanná tetted magad, hogy teljesen irreleváns a véleményed a témában.

www.simson4t.hu

(#72) PeliScan válasza Den (#71) üzenetére


PeliScan
addikt

Vicces a két 'bekezdésed' között húzódó ellentmondás. ;)

(#73) Den válasza captainm (#67) üzenetére


Den
veterán

ez a melegedés azért van, mert a low end gépreikben asztali proci van (mint ahogy az más márkák gépeiben is gyakorlat volt, egészen a közlmultig, mikr is a pentium-m celeron-m az olcsó kategóriában is teret hódított)

www.simson4t.hu

(#74) Den válasza PeliScan (#72) üzenetére


Den
veterán

vagy csak ezt sem érted ;)

www.simson4t.hu

(#75) PeliScan válasza Den (#74) üzenetére


PeliScan
addikt

inkább túl jól..? :U de mostmár télleg meghagyom neked az utcsó szót :) látom, valóban szüxséged van rá.

(#76) captainm


captainm
tag

Akkor kodeket cserélek és imádkozok.
A probléma abból áll, hogy a játékok és a zenék jól szólnak, filmeknél szólt csak az egyik hangszóró, de ilyet kodeknél még az életben nem tapasztaltam remélem most megolódik.
Szal asztali proci, de azért lehet terhelni, ugye? Mármint nem fog itt nekem fél óra játék után besülni az egész :) Van esetleg módszer jobb hűtés beszerelésére?

(#77) dat


dat
senior tag

Hacsak nincs valami akadályozó tényező (kemecében tartod a gépet, ágyra teszed ahol eltakarja a paplan a ventiket, stb..) akkor a hűtésnek bírnia kell.. Elvileg..

(#78) Den válasza captainm (#76) üzenetére


Den
veterán

a lényeg ogy sima felületen álljon hogy a gép alja és az asztallap közt megfelelő rést tartsanak a gép tappancsai. de normál esetben nem szabad tulmelegedés miatt fagynia.

www.simson4t.hu

(#79) captainm


captainm
tag

Még mindig nem tudom mi lehetett a film lejátszással, más lejátszó progikkal jól megy, a windows media playerével van csak gond, de hogy miért arról halvány lila gőzöm sincs.
Ma megnézem terhelés mellett szabad térrel a kérdéses melegedés mellett, letesztelem igazatok van e :)

(#80) Hurracan


Hurracan
tag

Aztán ha nem........hujjujjjj!:DD Áh szeirntem is bírnia kell!
De mondjuk az már nekem is áttfutott a fejemben, hogy nehogy kisüljön nekem!:D Mármint ha sokat megy egy nap vagy vmi hasonló, de bizom abban hogy ennyi $-ért már kaptam vmi normálisat!;):P

(#81) biokill1 válasza Hurracan (#80) üzenetére


biokill1
tag

Attól azért nem kell tartani hogy besül. Bár az enyém 2004 augusztusi, csinált már olyat hogy simán kifagyott a doom 3 :) És tudjátok mi volt a gond? Túlmelegedett mert tiszta por volt az egész!

Most senki ne gondoljon rosszra, ÉN IGENIS TAKARÍTOM A SZOBÁM, NINCS KILÓ POR :))

Éppen ezért volt furcsa nekem is hogy mitől porosodhatott be. Bár végülis jó pár hétig ment nonstop a letöltés.... Szóval lekaptam az alját és jól kiporoltam a hűtőt. Azóta tökéletes. És legalább gyönyörködhettem is a belsejében :DDD

És most lássatok csodát: Gericomos szidja a saját cuccát. Ugyanis ami nagyon nem tetszik a blockbusterben: össze-vissza vannak a csatlakozók. Bal oldalon PCMCA, Firewire, Utp, 12V (köztük elhelyezve a proci és a videókari hűtője), elöl van a hangerő szabályozó, a hangkimenet és a mikrofon na meg a semmire sem használható MP3 lejátszó. Az infrát majdnem kihagytam. jobb oldalon a dvd, ps2, modem, tv out. És hátul csak a 2usb (ami eleve kevés) a monitor és az lpt van. Ugyanis az aksi elfoglalja a többi helyet. Szóval ez elég átgondolatlan tervezés, és fel nem fogom miért nem lehetett volna mindent hátra tenni....

Ha ebbe előbb gondoltam volna bele, lehet hogy mást választok... :O Kár hogy a boltba nem láttam hogy néz ki mikor minden be van dugva,,,, körbe van kerítve, kicsit :Y

Egyébként van akit szintén zavar az MP3 lejátszó használhatatlansága?

rejtett up! :D

(#82) Hurracan


Hurracan
tag

Jujj erre én most végképp nem szólok, olvasa mindenki végiga a hozzászólásokat a Gericom témával kapcsolatban:B:(

(#83) _seth_ válasza biokill1 (#51) üzenetére


_seth_
veterán

Na igen de ha jól tudom ACOMP csak pesten van és sztem érthető, hogy nem akarok felutazni.

Ui.:

Ha vki esetleg megkérdőjelezné a stabilitását akkor csak ennyit mondok: BOINC(seti ha vki így jobban ismeri) napokon keresztül csak akkora megszakításokkal amekkorák muszály mert nem vagyok otthon vagy hasonló de most kb 3 napot ment nonstop rajta szal ha vki karban tartja és nem az apronetről rendel vmi kétes eredetűt ez is van olyan jó mint bármelyik ''nagy'' gyártó gépe.

Ja és a Gericom az Uniwill-el gyártatja részben a notijait, hogy ez most rossz vagy jó....
Viszont ami biztos nagy öröm a gericom elleneseknek: a gericom cég lecsökkenti/megszűnteti a notigyártást.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#84) biokill1


biokill1
tag

Nos kedves Gericomos társak. Úgy láttam senkit nem izgat rajtam kívül a beépített mp3 lejátszó. Vagy csak keveseknek van Blockbustere? Mind1. Pedig szerintem hasznos lenne hogy tudja a Winampot is vezérelni.
Egyenlőre mégnéztem a winamp.com oldalon az összes ''General'' plugint. De sajna Gericomhoz nem találtam olyat ami kezelné az mp3 lejátszót.
Bővebben: link Ez a plugin viszont jó a Toshiba Satellite 5000 sorozathoz. Gondlotam közzé teszem, hátha egy Toshibásnak jól jön, vagy ha ti megnézitek és eddig nem vágtátok miről van szó esetleg megértitek.

Ha esetleg talál vki Gericomhoz ilyet az jelezze! :))

_seth_ hozzászólásával pedig egyetértek, tényleg stabil, én is szoktam napokra úgy hagyni dc-zni. csak mire végre találtam olyan progit, amivel ki tudom kapcsolni a monitort... :DD

[Szerkesztve]

rejtett up! :D

(#85) captainm


captainm
tag

Az energiagazdálkodásnál a monitor kikapcsolást próbáltad anno?:)

(#86) _seth_ válasza biokill1 (#84) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem a windows media playert tudta kezelni de a winampot nem is próbáltam, sőt ha felrakomhozzá a gyári progit akkor már semmit sem kezel nálam :( Egyébként engem sem izgat :)

Hogy érted a monitor kikapcsát? egyszerűen energiagazdálkodás ott pl 1 perc és ki is kapcsol :D Nekem is úgy van beállítva ha boinc fut csak a gépen.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#87) biokill1 válasza captainm (#85) üzenetére


biokill1
tag

Próbáltam, de beállítottam h mondjuk 2 perec után kapcsoljon ki, de néha elfelejtette :(((
De most van a tálcámon egy kis ikon, amire ha ráklikkelek azonnal kikapcsol a monitor. És így már úgy merem hagyni letöltésre...

rejtett up! :D

(#88) biokill1 válasza _seth_ (#86) üzenetére


biokill1
tag

Hogy kezelte neked a windows media playert? Ha nem tetted fel a qkey.exe-t meg a dj utilt vagy mi a szart? (az asszem a gyári MP3 lejátszó neve)

rejtett up! :D

(#89) _seth_ válasza biokill1 (#88) üzenetére


_seth_
veterán

Az a neve, nem tom, amíg nem volt fent kezelte, miután felraktam nem megy :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.