Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) captainm


captainm
tag

Most kaptam használtan egy Gericom Overdose laptopot: p3-as 1 Ghz-es proci, 256 mb ram, 20 gb merevlemez. A gond az, hogy miután bedugtam és bekapcsoltam a tft tövében lévő led megvillan egy pillanatra, majd a lenti zöld led villog és nem történik semmi, csak zúg a gép, gondolom ez normális benne. Mi lehet a baja? sürgős lenne! Win xp volt rajta, nem tudom, hogy formázva adták e vissza, betettem win 98 boot floppyt, winxp cd-t, de semmi. Tanácstalan vagyok, remélem valakinek lesz ötlete mit csináljak! Előre is thx!

(#2) kisho válasza captainm (#1) üzenetére


kisho
senior tag

Hát ha bekapcsoláskor se ad semmi képet, akkor szvsz az oprendszernek nincs köze a problémádhoz... :(

(#3) twollah válasza captainm (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Azonnal vidd vissza oda ahol vetted.

Amugy kiprobaltad a vasarlas elott a gepet?

(#4) captainm


captainm
tag

Nem, apróhírdetés útján kaptam, nem tudtam elmenni kipróbálni elötte, hibája a feladásig nem volt állítólag. De engem inkább érdekelne, hogy mi hibádzhat benne és mennyibe kerülhet kijavítani.

(#5) PeliScan válasza captainm (#4) üzenetére


PeliScan
addikt

Próbáld ezt meg; erős fényben nézd a kijelzőt, amikor TUDOD h kell ott lennie vminek (boot, win98 cd bootképernyő, bios, bármi) és ha halványan látod amit kéne, akkor 90% h az inverter ment ki (30k körül) és 10% h a háttrévilágítás-neon, ez szeritnem jóval többe fáj.

(nekem egyszer volt Gericomom, 1 hét után eladtam, és soha többet)

(#6) Den válasza PeliScan (#5) üzenetére


Den
veterán

nekem megv2 évig, és bármikor megint :)

inverter gond télleg lehet, rá kell dugni külső monitort, azzal, megy-e

www.simson4t.hu

(#7) captainm


captainm
tag

Külső monitorral sem csinált semmit. Elöl villog a zöld led, a legelső, ami mellett egy ilyesmi ikon van: (!)

(#8) Hurracan


Hurracan
tag

Sorry hogy ezt mondom, de megint nem csalódtam a Gericomba.............:(((

(#9) Den válasza Hurracan (#8) üzenetére


Den
veterán

miért volt már neked?

lássuk a szitut. topicnyitó látatlanban megvesz egy ki nem prószlt notit. majd kiprószálja és rossz. te ebből nem azt a következtetést vonod le hogy szegényt az eladó jól átb.szta, hanem hogy de sux a gericom. Hát éles logika...

www.simson4t.hu

(#10) Hurracan


Hurracan
tag

Nem, én arra célotam, hogy ismét egy ujabb roszat halottam a Gericomról, mellesleg meló helyen a kedves kollégának volt és az ''egekig magasztalta''...........persze ez nem igaz, mert szívott vele agyba főbe......és nem ez az első rosz ahol roszat hallok! Az a gáz amikor bemész a boltba és ott is lebeszélnek az eladók a Gericomról....mondván: hogyha már vesz az ember, NORMÁLISAT!!!!!! Ez olyan mint a műfogsor, vkinek jó, vkinek nem!
Hát eddig ez sokak pofáját törte.......:(((

Nemvéletlenül alsó kategóriás a gericom, és ez nem csak az ára miatt van! Ezzel mindenki tisztában van aki egy kicsit is ért a notikhoz, én most nem a tiéd vagy azokét húzom le akiknek esetleg hibátlanul működik, mert persze ilyen is lehet........jó fogorvoshoz mentél!

Ahhoz meg hogy hogy mer vki látatlanba notit venni, és utána csodálkozni hogy nem megy..........Ehhez commentezni sem szabadna.........Ennél nagyobb felelőtlenség már csaka busz alé feküdni..........:( Remélem tanul a hibájából!:B

(#11) captainm


captainm
tag

Héka! Én egyszer nem szidtam az eladót, szerintem mindenki megérdemli alapból a tiszteletet és a bizalmat! Azóta mellesleg elindult a gép, foggalmam nincs mitől. Tehát a helyzet adott volt és most már müxik. Remélem csak filléres gondja lehet. Viszont most jön a nagy kérdés: az akkut hogy lehet a legjobban karban tartani? Most kb 1 órás.
Mellesleg köszönöm az építő jellegű válaszokat, ezekből is tanultam :)

(#12) Den válasza captainm (#11) üzenetére


Den
veterán

milyen akku? az overdose idejében lehettt sima ni-mh, litium, és infolitium aksival is kapni.

ha ni-mh, akkor ne csak telsen lemerülve (5% alá azért ne menj) töltsd, és teljesen töldst föl. litium és info litium aksit bármikor töltheted, de nem árt azzal is teljes ciklusokat csinálni, legalább néha.

www.simson4t.hu

(#13) Den válasza Hurracan (#10) üzenetére


Den
veterán

elég sok noti volt a kezem alatt, a gericom semmivel nem roszabb más belépő szintű notiknál. nem sufniban kell több százezres hw-t venni, hanem forgalmazótól, és akkor nincs szopás.

www.simson4t.hu

(#14) dane válasza captainm (#11) üzenetére


dane
senior tag

Nekem akkor volt ilyesmi a DELL notimmal mikor beletettem egy 100Mhz-es ramot 133-as helyett! Olyan mintha beindulna egy pillanatra aztán mégse!
Mozgasd meg a memóriát. Szerintem csak kontakt hiba.

(#15) captainm


captainm
tag

A memókat meg fogom nézni, ha megint előjön.
Most viszont még egy kicsit kérdezősködnék, mert látom értetek hozzá :)
NTFS fájlrendszer van a gépen, nekem viszont jobb lenne a fat 32, mivel régebbi játékokat szeretnék használni rajta. Hogyan tudnám átformázni az egészet fat 32-re? Lehetőleg windows halál nélkül :)

(#16) captainm


captainm
tag

Kicsit offolva a problémától: a gericomról egy negatívumot hallottam, mielőtt döntöttem, mégpedig a túlzott melegedést, és ezt sajnos alá kell írnom, melegszik ugyan rendesen, de nem vészes mértékben, szerintem mindenesetre.

(#17) shift+ő válasza captainm (#15) üzenetére


shift+ő
senior tag

Visszafele nem megy, installáld újra.

(#18) shift+ő válasza shift+ő (#17) üzenetére


shift+ő
senior tag

Ezt nem a Clevo gyártotta véletlenül, mert azt hiszem az is gyártott a Gericom-nak, a melegedés, meg amiatt van, hogy nem mobil proci van benne.

(#19) Zordkaszás válasza captainm (#15) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Játékok függetlenek a fájlrendszertől...
Ha command prompt kell meg DOS kompatibilitásaz más kérdés...

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#20) captainm


captainm
tag

Laptopon még nem csináltam ilyet, igazából a formázást mindíg windows alól particion magiccel végeztem, itt mi a tuti taktika, amivel egy teljesen leformázott fat 32-es vinyót kapok, mindenféle kockázat nélkül? Porigk, módszerek, ilyesmik jól jönnének.
Nem tudom ezt nektek eléggé megköszönni :)

(#21) Gabesz84 válasza captainm (#20) üzenetére


Gabesz84
őstag

XP telepitocd semmi mas, denemtom mér kell neked meg fat32.
win98-at vagy ME-t szertnel ra telepiteni?

(#22) captainm


captainm
tag

Win xp-t, de a régebbi játékokról úgy tudom ntfs-en nem szeretnek működni. Ezt eddig pl a colin 2 be is bizonyította. Mondjuk a chipset sis 630-as, de egy haveromnak asztali gépben volt ilyen kari és ment rajta neki.

(#23) Gabesz84 válasza captainm (#22) üzenetére


Gabesz84
őstag

ha winxp-t telepitesz, NTFS-t tegyel ala. A programok nem tudjak hogy milyen fajlrendszer van alattuk. Szal, ebbol a szempontbol mindegy hogy fat32, vagy ntfs.
Esetleg azert nem mehet 1-2 game, mert nem rendszergazdajoggal vagy bejelentkezve.
Amugy NTFS jobb valasztas. Eloszor engemis zavart, hogy mindenfele jogokat lehet allitani, meg nincs minden mappahoz hozzaferesi jogod alapesetben, de mindent be lehet allitani. Es nem utolso sorban NTFS-en lehet tarolni 2gb-nal nagyobb fajlokat is. (meg allitolag NTFS biztonsagosabb is:D)

(#24) captainm


captainm
tag

Kezdesz meggyőzni :)

(#25) Rover623 válasza captainm (#15) üzenetére


Rover623
félisten

Pqmagic-el ''helyben'' visszakonvertálhatod FAT32-re...
Ha te használod egyedül, semmi előnyt nem nyújt az NTFS...sőt, ha véletlen bedől a rendszer, a FAT32-t egyszerűbb helyreállítani, könyebb belőle adatot kinyerni!

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#26) parandroid válasza Gabesz84 (#23) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

4GB, nem 2. 4GB-ig tárolhatsz FAT32-n. Egyébként állítólag, gyorsabb, tisztább, szárazabb, biztonságosabb az NTFS. Én csak azért használom, mert már jó ideje nincs floppim, amiről a Win98-as régi telepítőlmezemet használhatnám. Amúgymeg olyan mindegy. Az egyetlen különbség amit észrevettem, hogy DVD-image-eket nem lehet FAT32-n csinálni (legalábbis nem egy fájlban), illetve néha nagyobb videók konvertálásánál kevés a 4GB. A CMR2 mondjuk nekem sem ment túl a menün, amikor a notin ki akartam próbálni, de nem hiszem, hogy ennek köze lenne az NTFS-hez...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27) dat


dat
senior tag

Az Xp alapvetően windows NT alapú. Annak meg az alapértelmezett (és az általa kedvelt) ''fájlrendszere'' az NTFS. Sztem ez azért meghatározó.

(#28) Den válasza shift+ő (#18) üzenetére


Den
veterán

de többekközt clevo gyártja a gericom notijait. a gericom, sok más notigyártóhoz hasonlóan nem gyárt saját noztit, hanem a nagy tajvani oemektől veszi a barebone notikat és a helyi piaci igények szerint szereli készre (memóval, procival, hdd-vel, optikai meghajtóval), ezért is butaság ez a gericom fikázás.
természetesen mint miden ezk is eelromolhatnak, de a fő gericom forgalmazó az acomp nagyon korekten ál a garanciához. nekem egyszer volt rossz a javítás idejére csere gépet adtak.

www.simson4t.hu

(#29) PeliScan válasza Den (#28) üzenetére


PeliScan
addikt

nem általánosítok, de a kezemben megfordult (min 1 hét használat) eddigi 8 notebook közül messze a Gericom volt legrosszabb. Kívülről tökéletes, ezért is siekrült jó áraon egy hét után túladnom rajta, de;

-a tápegység sípolt állatira, mint ahogy az inverter is
-ha a kezem nem volt földelve, a touchpad használhatatlanná vált (értsd a kezemnek hozzá kellett érni a noti testéhez, a touchpadon kívül vmerre, különben remgett a kurzor nagyon)
-stand-by állapotban nem kapcsolta ki a háttérneont(!!)
-elemtöltöttséget se hardveresen, se szotfversen nem lehettett megtudni
-ni-mh akksi, bizonytalan működés (pedig ez azért egy 500mhz-s cucctól már elvárható egy lio-ion amikor a P1es fujitsu-mban is lion volt)
-randa, foltos kijelző
-melegedett és zúgott is nagyon, a CDrom beremegtette az egész noti

soha többet. iszonyúan le voltam törve, amíg túl nem adtam rajta.

mostani Acer gépem ezért is tudom annyira értékelni... annyira szeretem. :B

[Szerkesztve]

(#30) Hurracan


Hurracan
tag

Nah én erről beszéltem.........Annyira sok roszat halottam a Gericomról, hogy NEM MERNÉK VENNI, se újat, se használtat! Kész.......Egyszerűen úgy el vagyok ilyesztve tőle, hogy rettegek ha meglátok vkinél.............:(

(#31) PeliScan válasza Hurracan (#30) üzenetére


PeliScan
addikt

Ez azért a másik véglet. Ha jó ára van, és ALAPOSAN kipróbálod akkor meg lehet venni, ha nem törekedsz a full komfortra. Pl csak úgy néhe ide oda vinni, arra elfogadható.

Aki viszont személyes kötődést szokott kialakítani a fontosabb tárgyai iránt ( én pl :B) vagy egyszerűen csak törexik a minőségre, az gyűlölni fogja, mert -az én tapasztalatom ez- sok kisebb nagyobb bosszúságot tartogat.

(#32) tonyo2


tonyo2
tag

Végülis szerintem is vegyük meg mindenből a legjobbat. Lakjunk Budán, járjunk BMW-vel, legyen rolex óránk,legyen mindenkinek full csajszija, stb...stb...

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#33) captainm


captainm
tag

Hát, én azért némi ellenpéldával szolgálhatok, a kijelző szép, rendesen kikapcsol, egyáltalán nem sípol, csak akkor zajosabb, azaz kapcsol be a rendes hütő, amikor rendesen leterhelem a gépet. A táppal semmi gond, a töltöttséget is rendesen mutatja. A touchpaddal sincs semmi gond, az egér nem ugrál. Szal lehet sok esetben előfordult már ilyen, de én szerencsére kifogtam egy működőképes darabot :)

(#34) Hurracan


Hurracan
tag

Igen, szerencsére akkor te kifogtad! ;) Remélem jó sokáig lesz ilyen és kevés boszúságot fog okozni!;):B

(#35) Den válasza PeliScan (#29) üzenetére


Den
veterán

de ugye te sem gondolod komolyan hogy ezt így gyártják százezres szériában, és ez a normáális áállapota neki :)

A gericom nem egy éve kezdte a noti forgalmazést, ha az álltalad leírt dolog a típus normál velejárója lewnne már rég lehúzhatták volna a rolót. ezzel szemben elég jól megy nekik.

te kifogtál egy hibás darabot. én visszavittem volna, nem pedig továbbadom :)

www.simson4t.hu

(#36) PeliScan válasza Den (#35) üzenetére


PeliScan
addikt

Annyiből indultam ki, h 8 laptopom volt eddig. Ebből a Gericom messze a legvacakabb volt. Az összes többit öröm volt használni, mindbe volt vmi jó, míg a Gericomba semmi.

( visszavinni?! amikor hazahoztam, értettem meg azt a széles mosolyt a csávó arcán mikor búcsúztunk :U)

(#37) Den válasza PeliScan (#36) üzenetére


Den
veterán

jaaa, hogy használtan vetted... így pláne kár egy márkát lehúzni. te egy rosszindulatú eladótól vettél egy rossz, hibás gépet, amit lehet leejtett, leöntött, stb... ezalapján levonni azt a következtetést hogy a gericom mint márka úgy überalles szar, hát... érdekes...

tényleg aszitted hogy egy gericom notinak ez a rendes gyári állapota?

tudom hogy a fényképezők nagy barátja vagy. tegyük fel hogy veszel használtan egy canon gépet, amit elem híjján nem próbálszz k mielőtt elhozod (nagy felelőtlenség), majd othon mikor kipróbálod, látod hogy a zoom recseg, ráadásul csak akkor műxik ha közben szorítod a gép jobb alsó sarkát, ha lekapcsolod a kijelzőt a háttérvilágítás égve marad, a képekről hiányzik a vörös csatorna,és egy karc van az objektíven. ezekután mivel már nyolc nem canon géped volt, levonod a következtetést, hogy a canon gépek szarok, és soha többet.... :)

www.simson4t.hu

(#38) biokill1 válasza PeliScan (#36) üzenetére


biokill1
tag

Sziasztok!

Én is némi ellenpéldával szolgálhatok. Nekem Gericom Blockbuster van ATi Radeon 9600al és szakít mint állat. :DD És az 1400X1050 es felbontás se semmi 15''on... Bár mondjuk ez a gép gericomból már a drágább kategória volt.

Néhányszor előfordult, hogy nekem se akart elindulni bekapcsolás után. Aztán rájöttem hogy az USBre dugott bekapcsolt HP PSC 2175 miatt. Úgyhogy ha esetleg nem indul csak kikapcsolom a nyomtatót.

Viszont egy kérdésem lenne. Van benne ez a csodálatos beépített MP3 lejátszó.
(Aki nem tudná miről van szó, itt egy link: [L] http://www.acomp.hu/update/p106e7ax4922.jpg [/L]. ez a csoda a touch pad alatt van. 6 gomb, a hangerő szabályzó és egy LCD kijelző ami persze csak karakteres (számokat ír ki) )

Ez a csoda azt tudja, hogyha nincs bekapcsolva a gép és benyomom az MP3 gombot, akkor nem kapcsol be a monitor, nem bootol be, csak lejátsza a C:\MP3 könyvtárban vagy a CDn elhelyezkedő zenéket.
Ha pedig winfos alatt nyomod be a gombot, bejön a Gericom saját fejlesztéső és hát elég ratty MP3 lejátszója. A neve csak ennyi: MP3 Player :DDD

Szóval az érdekelne hogy nem lehetne a gombokat winamp vezérlésére használni? nincs hozzá vmi plugin?

rejtett up! :D

(#39) PeliScan válasza Den (#37) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát ez az. :) A gép szalon állapotban volt. Külsőre a legszebb notim volt (a mostani után :B)

Az összes notimat használtan vettem, volt köztük jóval régebbi is (486os Acer, P1 Fujitsu, P2 Acer stb. a Gericom 500mhz-s PII volt, de messze elmaradt sok szempontból a régebbi, de 'márkás' notik mögött)

Nem gyűlölködök a Gericom ellen, nem beszélek le senkit róla, viszont bennem annyira rossz benyomást keltett biztosan nem veszek többet. (Tehát a véleményem sem fog megváltozni róla így. :D)

(#40) PeliScan válasza Den (#37) üzenetére


PeliScan
addikt

[ amúgy jah, a Canon gépek szarok :D éljen a Minolta! :DDD ]

(#41) naga válasza PeliScan (#39) üzenetére


naga
senior tag

Az a baj, hogy egy nagy valószínűséggel egy hibás darab miatt, amit valaki jól rádsózott, általánosításokat teszel az egész márkára nézve.
A Gericom nem egy csúcs márka, de nem hiszem, hogy rosszabb, a hasonló árkategóriás olcsó gépeknél, főleg, hogy ezek tényleg egy kaptafára készülnek, lehet ugyanazon a gyártósoron.

(#42) PeliScan válasza naga (#41) üzenetére


PeliScan
addikt

Ez így van, tökéletesen látod a helyzetet, egy alapján vontam le következtetést, de soha többé nem szándékozok Gericomot venni emiatt, mert nem vagyok a magam ellensége, csak azért, h netán kifogjak egy működőt. :)

(#43) naga válasza PeliScan (#42) üzenetére


naga
senior tag

De ez nem biztos, hogy jó stratégia, képzeld, ha veszel egy hibás Dell-t, vagy IBM-et, amit valaki elrontott és te szívnál vele. Ezekre is azt mondanád, hogy soha többet? Pedig elé jó notikat csinálnak.

(#44) PeliScan válasza naga (#43) üzenetére


PeliScan
addikt

Na de ez itt a lényeg :D h a Dell és IBM notik, amiket használtam, jók voltak!

Bár nekem legjobban az Acer és a Fujitsu szimpatikus.

(#45) naga válasza PeliScan (#44) üzenetére


naga
senior tag

Te direkt nem olvasod el, amit írok? :) Mi lett volna, ha a Dell lett volna olyan hibás, mint a Gericomod. A hibán nem azt kell érteni, hogy gyárilag rossz az összes DELL, hanem azt, hogy az adott példány rossz.

(#46) PeliScan válasza naga (#45) üzenetére


PeliScan
addikt

Lévén szociológus-hallgató, hiszek abban h ha a laptopok népességéből véletlenszerűen kiválasztok egy nyolcfős nem reprezentatív mintát, és ebből hét kitűnően működik, egy pedig ennek az ellenkezője, akkor ez jelentheti azt (term. jó magas hibaszázalék mellett) h Gericom laptopot válsztva 7x akkora az esélyem, h vackot választok, mintha egyéb márkát prefereálnék.

(gyk. megérzésem szerint nem véletlen, h a kezem között megfordult 3 Acer tökéletes volt, annak ellenére h volt amelyik elmúlt tíz éves.)

Arról nem is beszélve, h kivitelezésében (tehát ami nem lehetett annak az egy gépnek a hibája, az egész széria ilyen kell h legyen) is gyéren teljesített. Kezelőszervek, kimenetek elhelyezése, touch-pad gomb elrendezés, se status-lcd, se normális akksi-led (vagy pirosan, vagy zölden tudott világítani :D) and so on.

(#47) _seth_


_seth_
veterán

Ez is olyan mint bármi más van akinek beválik van aki nem tól szerencsés és kifog egy rossz darabot. Minden márkából vannak rossz példányok, ezt nem lehet kiküszöbölni. Én is jártam már úgy, hogy inkább fizettem többet egy cuccért mert úgy voltam vele, hogy arról eddig csak jót hallottam és pont nem volt vele szerencsém (nem noti és nem is részletezem).

Nekem Gericom Blockbuster van és ez a darab pl teljesen jól műxik. Persze nem tudom azt mondani, hogy az összes gericom jó és nem kell szidni mert nem tudok általánosítani persze másnak sem kellene az ellenkezőjét...

Nekem a teteje kopott meg a hordozás miatt (hetente utazok vele vonaton ahol nem nagyon kímélem, úgy sem a botítás érdekel alapon) de láttam HP és Acer notit is ugyanígy és ugyanezen okból kifolyólag megkopni persze aki nem hordozza az észre sem vesz ilyeneket de akkor minek van notija? :D

Az pedig, hogy vett vki utánvéttel egy notit (ami sztem ritka nagy naivitás) és nem megy az végképp nem egy márka miatt van. Persze most is az volt, hogy gericom erre jött mindenki, hogy a gericom notik nem jók végülis szólásszabadság van :)

Mellesleg én majdnem 300K-t adtam a notimért (még augusztusban szal nem tegnap, állandóan megy, még seti is megy rajta, játékok szal használom rendesen), MM-ben vettem ahol ugye becsomagolták miután telón beszóltam, hogy megveszem.

Ezután poénok sorozata következett:
1, a notit a kezembe sem adtak még miután kifizettem sem már a biztosnági őr felmenőit emlegettem rendesen aki ártatlanul hallgatta a dolgot (ő volt közel).
Szal még a csomagmegörzőbe vagy mibe kellet menni ami egyben ügyfélszolgálat (Debrecen), szal már ott állok és a kifezetett notim még mindig sehol csak egy számlám van.
2, Mondtam, hogy ki szeretném próbálni, mire az ürge lenézően beszól, hogy minek??? Úgy sem tudok semmit sem megállapítani róla.... Hmm mondom vajon mit gondol otthon alátétnek akarom használni vagy mi? Ok, mondom azt ne gondolja, hogy kipróbálás nélkül elviszem.... Néz Néz mondom nem érti mmire gondolok? Nem. Hmm Mondom neki vegye elő és kapcsoljuk be. Nehezen belemegy (nevetségs amikor egy halom pénzt otthagyok és ilyen kis f@szok hülyének néznek plusz még megvárakoztatnak stb... szal LOL, azóta sem vettem semmit MM-ből ilyen hozzállás. vazz a piacon is jobb mint náluk) szal gép bekapcs, megy minden ok siker. Srác: na ugye, hogy jó. Mondom most már igen, hogy láttam is. Ugye win volt rajta olyan 30 napos fajta alapból semmit sem hozott be, kódot kerestek végül beüzemeltem kód nélkül utána jött a elköszönés :) Azóta boldogít a kicsike.

Pl szilveszteri buli is erről ment :) Semmi gond sincs vele :_D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#48) Benőke válasza PeliScan (#46) üzenetére


Benőke
őstag

Ezek klasz dolgok, de azt azért figyelembe kéne venni, hogy egyedül az IBM gyártja saját magának a Lapikat.
Mindenki más gyárttatja azonos gyártó szallaggokon :D
Tehát marhára mindegy hogy HP/Acer/Gericom vagy bármilyen más márka, mert ugyan azokon a gyártó sorokon készül. :D
Tehát a Gericom nak nincs Gericom Notebook gyára, hanem gyártatja valahol ahol más márkákat is gyártanak :)

(#49) X-COM válasza Benőke (#48) üzenetére


X-COM
nagyúr

hát az ibm se nagyon gyártja

az acer pl. gyárt is

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#50) Hurracan


Hurracan
tag

Én nem akarok itt senkit megbántani, legfőjképp azokat akiknek működő Gericomuk van....de azt tudom hogy én se fogok ilyet venni........Mert én is rengeteg Fórumot böngésztem és leírást olvastam, nptebook összehasonlítást stb.....de nem emelték sehol az egekbe! És ha nyitottak vmi topicot legtöbször azért mert vmi segítség kelett mert rox volt ( most nem feltétlen erről a fórumról beszlek )

De ennek ellenére azt alárírom, hogy olcsóbbért lehet jobb teljesítményüt venni!
De az tudom hogy ha én veszek/vettem akkor az márkás, megbithatobb, ha így tetszik jóbb hírübb, aztán elképzelhető hogy pár év múlva a Gericomot fogjuk a Dell vagy a nemtom mi melett emlegetni..........bár őszíntén szólva erre nem sok reményem van!:):B;)

(#51) biokill1 válasza _seth_ (#47) üzenetére


biokill1
tag

Nos hát ezért nem kell az MMben vásárolni. Én az enyémet a hazai forgalmazónál vettem (ez szállít a médiába is). Asszem nyugodtan megemlítem, ACOMP. Nos itt mielőtt kicsengettem a több mint 300K-t, nyugodtan kipróbálhattam egyet működő windowsal, fél órát kérdezgettem , stb és nagyon készségesek voltak. Szerintem minden vásárlásnak így kellene lezajlania. Ami egyedül nem tetszett h. 1 órát kellett várnom rá amíg összerakták, mert bővítést kértem. Bár nem tudom mi tarthatott azon 1 órát hogy kicserélik a DVDt íróra, meg a winyót egy nagyobbra, mert egyikhez sem kell szétszedni teljsen a házat, elég az alját... Na mind1. Ezt leszámítva meg vagyok elégedve.

Ja meg volt egy pixeles gondom is. Hazavittem, felraktam rá a winfost miden és otthon vettem észre hogy kb. légyszarnyi méretű összefüggő pixelhiba van. Másnap visszavittem kicserélték. És még ott megnéztem nagyítóval :DDD

Azt én is tudom hogy a Gericom nem épp a legjobb márka, de az ár\teljesítménye azért elég jó. HA működik :DDD

És azért a garanciális időn belül elég sok rejtett hiba kiderül!

rejtett up! :D

(#52) PeliScan válasza Benőke (#48) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem is mondtam, h gyárt. Azt se h szarok a Gericom gyártósorai. Annyit mondtam, h a legvacakabb notebook-om volt eddig toronymagasan/kútmélyen, sok szempontból, így én többet olyat nem.


Ami az ACOMP-ot illeti, valóban nagyon korrekt cég. Még két éve, a legelső fényképezőm tőlük vettem, néha lefagyott, de annyira azért nem volt dühítő. Amikor el akartam adni (fél évre) visszavittem, h ugyan nézzék már meg, mert kínos lenne ha pont kipróbálás közben fagyna le. Visszavették, kicserélték, új gép, 365 nap gari, tehát úgy adtam el h fóliás, 1 év gar, és az új ár alatt egy ezressel. :D

(#53) Hurracan


Hurracan
tag

Akkor jót üzleteltél!:C

(#54) tonyo2


tonyo2
tag

Az Acompról, és amúgy a Gericomról nekem jó tapasztalataim vannak. Ez már a 2. Gericom notim, eddig annyi bajuk volt, hogy ennek elromlott a DVD-írója. Visszavittem az Acomphoz, és szó nélkül kicserélték-sőt még jobbat is tettek bele mint eredetileg volt.

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#55) biokill1


biokill1
tag

Akkor lehet hogy tőlük kellene megkérdeznem, hogy létezik-e valamilyen más megoldás az mp3 lejátszó használatára? Vagy szerintetek kizárt? :F

Tényleg használja egyáltalán valaki? mert eddig én se nagyon, csak pár napja kezdett idegesíteni, hogyha van akkor miért ne használjam...

rejtett up! :D

(#56) tonyo2


tonyo2
tag

esetleg...

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#57) Den válasza PeliScan (#46) üzenetére


Den
veterán

a kis szociológiai elemzésből azt a kis apróságot hagyod ki hogy te_nem_új_gépet vettél onnantól kezdve meg hogy előtted ismeretle személy(ek) ismeretlen módon, ismeretlen ideig használták, nem lehet követleztetést levoni egy gyártmány gyári inőségére, hiszen nem gyári állapotban vetted meg.
midenesetre meglepő milyen korlátoltan tudsz gondolkodni

www.simson4t.hu

(#58) naga válasza Den (#57) üzenetére


naga
senior tag

:C
Ezt lehet megérti. :)

(#59) PeliScan válasza Den (#57) üzenetére


PeliScan
addikt

Korlátoltan gondolkodik, aki mondja. :P

Nem láttad a gépet, fogalmad sem lehet róla h mi volt rajta olyan hiba, ami utólag következhetett be, és olyan, ami a gyártás/tervezés során.

Ha neked Gericomod van, akkor az csak jó márka lehet, hisz te válszottad. Világos, ezt hívják a kognitív disszonancia elkerülésének. Itt viszont már valóban érdemes megemlíteni az általad jellemzett gondolkodásformát. :U

(#60) Den válasza PeliScan (#59) üzenetére


Den
veterán

egyrészt, láttam szinte az összes gericom notit, tudom milyenek_gyári_állapotukban.te nem írtad le a tied melyik tipus volt, (valszeg magad sem tudod, ami megint csak elgndolkodtató, nemm csak úgy vettél notit hogy nem próbáltad ki, de azt sem tudtad mit veszel... inkább nem kommentálom), de a leírásod alapján ez a gericom legleglegbelépőszintübb gépeleetett, talán webboy, annak is a leg tesco gazdaságosabb verziója a nimh akkuból ítéve, ami opció bizonyos gericomoknál hogy akiezen is spórolni akar az tudjon (amúgy mindegyik kapható smartlithiummal is). Ha neked komolyabb igényeid vannak akor nem egy full fapad notit kell venni, majd felróni hibának hogy full fapad. kb mintha megvennéd a full alap suzukit, aztán nagy bőszen terjesztenéd mekkora egy szar, mert nem volt benne bőrülés, légkondi, meg függőnylégzsák, és még kicsi is volt....

Ha megnézed a konfigom az adatlapon akkor ltod hogy nem gericom notim van hanem ibm, 7 éve vettem a gericom notim, amit 2 évig használtam nagy megelégedéssel, majd öcsémnek adtam aki a mai napig használja.
valszeg magadból indulsz ki mikor jössz ezzel az ''azért jó vmi mert nekem ilyen van '' dumával, ugyanis nálam ez úgy működik, hogy azért veszem az adott terméket mert jó. Azaz veled ellentétbenmielőtt megveszek vmit, utánanézek, és bár ez neked biztos furcsa, kipróbálom...

Én ugyan nem tudok ilyen szép szociológiai kifejezésekel élni mint te, de amit ebben a topicban csinálsz, az a korlátoltság, és az önámítás sajátos keveréke, a felelőség áthárítása (nem én voltam hülye hogy mevrttem vmit amiről semmit sem tudtam, hanem a márka szar..), illetve kifejezhető lenne egy szóval, de nem akarlak megsérteni, mert amúgy semmi bajm veled.

www.simson4t.hu

(#61) Hurracan


Hurracan
tag

Hát én nem is tudom most ehhez mit szóljak! Ezt oldjátok meg ti! :p De szeirntem én továbbra is tartom, hogy én jómagam, tudom milyen gépet veszek, hosszú hetek után tudtam kiválasztani milyet, amiről mindent tudok........tényleg felelőtlenség így megvenni, de ezt már én is írtam!

De a másik pont viszont hogy Gericomot én sem mertnék venni továbbra sem!
Ennek ellenére nagyon örülök hogy nálatok ennyi ideig simán megy, remélem még ugyan ennyi ideig! Szóval most szeirntem itt senki sem pont a TI gericomotocat támadja, de tény és való hogy nincs vmi nagy híre!:B
Ezt most ne szurkálódásnak vedd, nem is pont neked címeztem! Nehogy itt még félre értés essen!;)

(#62) captainm


captainm
tag

Gondoltam beszólok, hogy simán megy a gép, semmi baja, pedig már megjárt pár kilómétert a hátibatyuban :) Ha valaki esetleg meg tudná mondani mitől nem indult el akkor és azóta mitől megy tökéletesen az szóljon, mindenesetre örülök neki nagyon :)
Viszont egy próblémám még van vele, ami tuti nem hardveres: amikor filmet nézek rajta, akkor csak az egyik hangszóróból jön hang, ha beteszem a fülhallgatót akkor is, viszont ha játszok rajta, vagy zenét hallgatok, akkor rendesen szól mindegyik. Mit kellene beállítanom benne? Windows media playerét használom benne, a media player classic kifagy, mást még nem próbáltam. Ötlet?

(#63) PeliScan válasza Den (#60) üzenetére


PeliScan
addikt

Ha nem haraxol, nem vitázom veled tovább. Ha neked ez örömet okoz, akkor győztél. ;)

captainm, ha játékoknál megy a sztereo rendesen, csak filmeknél/zenénél nem, akkor szinte biztos h a windows hangerőszabályzó-panalen a ''hanghullám'' balansz el van állítva. Nézz utána!

(#64) dat


dat
senior tag

Mindamellett hogy nem vagyok gericom párti és eddig nem sokan dícsérték (sőt inkább szidták), ''ez a 7 használt notiból 1 szar gericom => 7x nagyobb esély a gericom hibára'' gondolat bődületes baromság. Meg kell nézni 10 vadiúj gericomot meg 10-10 acert, ibm-et, asust, stb. és úgy véleményt mondani. (Meg neki kell állni fórumokat olvasni)
Tisztelt szociológusunk inkább ezen gondolkodjon el, mert hibás a gondolatmenete. Azt feltételezi hogy a gép eredeti tulajának tevékenysége (aki eladta) és a gép rossz állapota nem hozható egymással kapcsolatba, és a bizonyítása ezen a ponton bukott meg nálam...

(#65) PeliScan válasza dat (#64) üzenetére


PeliScan
addikt

Gyors termékciklusú eszközökből (számtech, híradástech, digit.fotó) évek óta kizárólag használtat veszek, így sajnos nincs módom az új termékek minősét tesztelni, de mivel használtat veszek, nem is szempont. :)

Btw, ha nekiállsz fórumokat olvasni, az enyémnél jóval lesúlytóbb véleményeket fox hallani a tárgyalt márkáról.

(#66) dat válasza PeliScan (#65) üzenetére


dat
senior tag

Nem is a véleményeddel volt a gond, hanem azzal amivel megindokoltad...

(#67) captainm


captainm
tag

Nincs elállítva a balansz sehol. Más ötlet?
Én a gericomokról speciel csak azt a rosszat hallottam, hogy nagyon melegszenek és ez sajnos igaz is, viszont az asus hiába márka, nem egy boltos panaszkodott, hogy állandóan szervizelni kell őket. Szal ilyen alapon én az asusokra nézhetnék ferde szemmel.

(#68) dat válasza captainm (#67) üzenetére


dat
senior tag

Sztem ha a fülesben rendesen szól mindkettő, akkor nem a balance van elállítva, hanem rossz az egyik hangszóró. (Tudtommal a gép szoftveresen nem különbözteti meg hogy miről is szól a hang, ahogy benyomod a füles kábelét, egy érintkezővel kikapcsolnak a hangfalak... de javítsatok ki ha manapság ez már nem így megy).

(#69) PeliScan válasza dat (#66) üzenetére


PeliScan
addikt

Te írtad, h többek között fórumolvasgatás alapján alkossunk vélemény, arra reagáltam. ;)

captainm, akkor kodek probléma lesz, ha a zene is jól megy, csak a film nem. én értettem jól, és a fülesben sem szól, vagy dat értette jól, és fülessel szól?

(van két, 16omh gericom noti-hangszóróm ez esetben ;))

(#70) Den válasza captainm (#62) üzenetére


Den
veterán

a nem indulás talán (de télleg csak talán)lehet hogy mikor hazavitted, hidegrl be a lakásba, lehett vmi párakicsapódás

a hang dolog szvsz kodek gond,

www.simson4t.hu

(#71) Den válasza PeliScan (#63) üzenetére


Den
veterán

ohh nagyon félreismersz ha azt hiszed nekem presztizskérdés hogy igazat adj. Kinőttem már abból hogy mindenáron önigazolást keressek.

Másrészt amit a topicban előadtál azzal annyira komolytalanná tetted magad, hogy teljesen irreleváns a véleményed a témában.

www.simson4t.hu

(#72) PeliScan válasza Den (#71) üzenetére


PeliScan
addikt

Vicces a két 'bekezdésed' között húzódó ellentmondás. ;)

(#73) Den válasza captainm (#67) üzenetére


Den
veterán

ez a melegedés azért van, mert a low end gépreikben asztali proci van (mint ahogy az más márkák gépeiben is gyakorlat volt, egészen a közlmultig, mikr is a pentium-m celeron-m az olcsó kategóriában is teret hódított)

www.simson4t.hu

(#74) Den válasza PeliScan (#72) üzenetére


Den
veterán

vagy csak ezt sem érted ;)

www.simson4t.hu

(#75) PeliScan válasza Den (#74) üzenetére


PeliScan
addikt

inkább túl jól..? :U de mostmár télleg meghagyom neked az utcsó szót :) látom, valóban szüxséged van rá.

(#76) captainm


captainm
tag

Akkor kodeket cserélek és imádkozok.
A probléma abból áll, hogy a játékok és a zenék jól szólnak, filmeknél szólt csak az egyik hangszóró, de ilyet kodeknél még az életben nem tapasztaltam remélem most megolódik.
Szal asztali proci, de azért lehet terhelni, ugye? Mármint nem fog itt nekem fél óra játék után besülni az egész :) Van esetleg módszer jobb hűtés beszerelésére?

(#77) dat


dat
senior tag

Hacsak nincs valami akadályozó tényező (kemecében tartod a gépet, ágyra teszed ahol eltakarja a paplan a ventiket, stb..) akkor a hűtésnek bírnia kell.. Elvileg..

(#78) Den válasza captainm (#76) üzenetére


Den
veterán

a lényeg ogy sima felületen álljon hogy a gép alja és az asztallap közt megfelelő rést tartsanak a gép tappancsai. de normál esetben nem szabad tulmelegedés miatt fagynia.

www.simson4t.hu

(#79) captainm


captainm
tag

Még mindig nem tudom mi lehetett a film lejátszással, más lejátszó progikkal jól megy, a windows media playerével van csak gond, de hogy miért arról halvány lila gőzöm sincs.
Ma megnézem terhelés mellett szabad térrel a kérdéses melegedés mellett, letesztelem igazatok van e :)

(#80) Hurracan


Hurracan
tag

Aztán ha nem........hujjujjjj!:DD Áh szeirntem is bírnia kell!
De mondjuk az már nekem is áttfutott a fejemben, hogy nehogy kisüljön nekem!:D Mármint ha sokat megy egy nap vagy vmi hasonló, de bizom abban hogy ennyi $-ért már kaptam vmi normálisat!;):P

(#81) biokill1 válasza Hurracan (#80) üzenetére


biokill1
tag

Attól azért nem kell tartani hogy besül. Bár az enyém 2004 augusztusi, csinált már olyat hogy simán kifagyott a doom 3 :) És tudjátok mi volt a gond? Túlmelegedett mert tiszta por volt az egész!

Most senki ne gondoljon rosszra, ÉN IGENIS TAKARÍTOM A SZOBÁM, NINCS KILÓ POR :))

Éppen ezért volt furcsa nekem is hogy mitől porosodhatott be. Bár végülis jó pár hétig ment nonstop a letöltés.... Szóval lekaptam az alját és jól kiporoltam a hűtőt. Azóta tökéletes. És legalább gyönyörködhettem is a belsejében :DDD

És most lássatok csodát: Gericomos szidja a saját cuccát. Ugyanis ami nagyon nem tetszik a blockbusterben: össze-vissza vannak a csatlakozók. Bal oldalon PCMCA, Firewire, Utp, 12V (köztük elhelyezve a proci és a videókari hűtője), elöl van a hangerő szabályozó, a hangkimenet és a mikrofon na meg a semmire sem használható MP3 lejátszó. Az infrát majdnem kihagytam. jobb oldalon a dvd, ps2, modem, tv out. És hátul csak a 2usb (ami eleve kevés) a monitor és az lpt van. Ugyanis az aksi elfoglalja a többi helyet. Szóval ez elég átgondolatlan tervezés, és fel nem fogom miért nem lehetett volna mindent hátra tenni....

Ha ebbe előbb gondoltam volna bele, lehet hogy mást választok... :O Kár hogy a boltba nem láttam hogy néz ki mikor minden be van dugva,,,, körbe van kerítve, kicsit :Y

Egyébként van akit szintén zavar az MP3 lejátszó használhatatlansága?

rejtett up! :D

(#82) Hurracan


Hurracan
tag

Jujj erre én most végképp nem szólok, olvasa mindenki végiga a hozzászólásokat a Gericom témával kapcsolatban:B:(

(#83) _seth_ válasza biokill1 (#51) üzenetére


_seth_
veterán

Na igen de ha jól tudom ACOMP csak pesten van és sztem érthető, hogy nem akarok felutazni.

Ui.:

Ha vki esetleg megkérdőjelezné a stabilitását akkor csak ennyit mondok: BOINC(seti ha vki így jobban ismeri) napokon keresztül csak akkora megszakításokkal amekkorák muszály mert nem vagyok otthon vagy hasonló de most kb 3 napot ment nonstop rajta szal ha vki karban tartja és nem az apronetről rendel vmi kétes eredetűt ez is van olyan jó mint bármelyik ''nagy'' gyártó gépe.

Ja és a Gericom az Uniwill-el gyártatja részben a notijait, hogy ez most rossz vagy jó....
Viszont ami biztos nagy öröm a gericom elleneseknek: a gericom cég lecsökkenti/megszűnteti a notigyártást.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#84) biokill1


biokill1
tag

Nos kedves Gericomos társak. Úgy láttam senkit nem izgat rajtam kívül a beépített mp3 lejátszó. Vagy csak keveseknek van Blockbustere? Mind1. Pedig szerintem hasznos lenne hogy tudja a Winampot is vezérelni.
Egyenlőre mégnéztem a winamp.com oldalon az összes ''General'' plugint. De sajna Gericomhoz nem találtam olyat ami kezelné az mp3 lejátszót.
Bővebben: link Ez a plugin viszont jó a Toshiba Satellite 5000 sorozathoz. Gondlotam közzé teszem, hátha egy Toshibásnak jól jön, vagy ha ti megnézitek és eddig nem vágtátok miről van szó esetleg megértitek.

Ha esetleg talál vki Gericomhoz ilyet az jelezze! :))

_seth_ hozzászólásával pedig egyetértek, tényleg stabil, én is szoktam napokra úgy hagyni dc-zni. csak mire végre találtam olyan progit, amivel ki tudom kapcsolni a monitort... :DD

[Szerkesztve]

rejtett up! :D

(#85) captainm


captainm
tag

Az energiagazdálkodásnál a monitor kikapcsolást próbáltad anno?:)

(#86) _seth_ válasza biokill1 (#84) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem a windows media playert tudta kezelni de a winampot nem is próbáltam, sőt ha felrakomhozzá a gyári progit akkor már semmit sem kezel nálam :( Egyébként engem sem izgat :)

Hogy érted a monitor kikapcsát? egyszerűen energiagazdálkodás ott pl 1 perc és ki is kapcsol :D Nekem is úgy van beállítva ha boinc fut csak a gépen.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#87) biokill1 válasza captainm (#85) üzenetére


biokill1
tag

Próbáltam, de beállítottam h mondjuk 2 perec után kapcsoljon ki, de néha elfelejtette :(((
De most van a tálcámon egy kis ikon, amire ha ráklikkelek azonnal kikapcsol a monitor. És így már úgy merem hagyni letöltésre...

rejtett up! :D

(#88) biokill1 válasza _seth_ (#86) üzenetére


biokill1
tag

Hogy kezelte neked a windows media playert? Ha nem tetted fel a qkey.exe-t meg a dj utilt vagy mi a szart? (az asszem a gyári MP3 lejátszó neve)

rejtett up! :D

(#89) _seth_ válasza biokill1 (#88) üzenetére


_seth_
veterán

Az a neve, nem tom, amíg nem volt fent kezelte, miután felraktam nem megy :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.