Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Gépvásárlás..... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tomcsi


tomcsi
senior tag

Sziasztok. Vennék egy új alaplapot és procit, memoriát.:DD Amire gondoltam a következő: Abit SD7 -533 DDR lap, Intel PIV S478 Celeron 1700 Mhz BOX proci, 256 Mb PC2700 (333 Mhz) ram. Az áruk ugy alakulna, hogy lap: 25.000.- proci: 22.700.- ram: 19.600.-. Szóval igy eggyütt lenne: 67.300.- Azt szeretném megtudni, hogy kinek milyen tapasztalata van a lappal és procival meg persze, hogy jól választanék-e. Köszi elörre is.

(#2) sh4d0w válasza tomcsi (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak egy 5let: AMD-s platform nem érdekel?

https://www.coreinfinity.tech

(#3) Flashcash válasza tomcsi (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A proci elég gyenge és nem húzható. 0,18m Willamtte mag
A celeron 2Ghz vagy a Northwood 1.6A már jobban teljesít és jól tuningolható.

(#4) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Haverommal pont ilyen cumókat vetettem (annyi különbséggel, hogy a proci 1,6A) és nagyon korrekt vétel volt. Az alaplap sztem abszolút stabil (igaz egy kis időt rá kell szánni a BIOS beállítására), teljesen korrekt gép kihozható 70K alatt. RAM-nak ajánlom a SAMSUNG-ot, nagyon jól bírja a tuning-ot. 1,7-es proci helyett pedig sztem inkább 1,8A-t vegyél, megéri azt a plusz kis összeget.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#5) tomcsi válasza sh4d0w (#2) üzenetére


tomcsi
senior tag

Az az igazság, hogy az AMD-töl tartok egy kicsit...:(

(#6) sh4d0w válasza tomcsi (#5) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Miért tartasz tőle?

https://www.coreinfinity.tech

(#7) tomcsi válasza Agyzuzo (#4) üzenetére


tomcsi
senior tag

Nem értem, hogy tudnád kihozni 70k alatt a cuccot? :o Én akár hogyan számoltam nem jönne ki ennyiböl....Persze ezek csak is újra vonatkoznak. Ja és az árak amiket irtam elöször azok bruttók.

(#8) tomcsi válasza sh4d0w (#6) üzenetére


tomcsi
senior tag

Nem tudom miért de valahogy igy van ott belül...tudod :DDD

(#9) emvy válasza tomcsi (#8) üzenetére


emvy
nagyúr

:(((

while (!sleep) sheep++;

(#10) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Aha ez kb olyan mint ahogy én tartok az Inteltől. Egyszerűen nincs kedvem kidobni egy csomó pénzt az ablakon hogy extra áron vegyek valami gyökér lassú rendszert amit egy év múlva már bővíteni sem lehet. :)
Visszatérve a témára a [L]http://www.depo.hu[/L] áraival:
Abit SD7-533 Br: 21.875FT DriveB
256 MB DDR / PC2700 / 333 MHz Br: 18.738FT Users
Celeron 1700 MHz BOX/Willamette, S478/ Br: 23725FT Users
Pentium 4(s478) 1,6A GHz 512Kb Northwood Box Br: 43500FT Users

Az utolsó két pontnál jön a képbe az Intel az első proci gagyi a második elmegy ha húzod akkor már jó.
Ehhez képest egy 1600XP Br:17-18000 és üti mindkettőt.
Ha lenne már 2Ghz celi a boltokban akkor már egész jó konfigot lehetne építeni jó áron.

(#11) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Beszarok rajtatok... Ha valakiben fel sem merül az AMD akkor az már nem is ember? Láma hülyegyerek, vagy mi??? Pl. bennem SEM merülne fel hogy AMD-s gépet vegyek (egyelőre), eddig is és eztán is tökéletesen bevált az Intel... Engem túlzottan nem érdekel hogy pár fityingel olcsóbb egy XP-s proci, mert a többi alkatrész attól még ugyanannyiba van... +/- 10K HUF megy egy konfig esetében szerintem nem mérvadó... Ha kicsit tart az AMD-től akkor vegyek nyugodtan egy Intel procit, ne akarjátok már nekem bemesélni hogy amit írt az lassú csiga gagyi gép!!! Mert közel SEM!!!

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#12) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

''vegyek'' = vegyen

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#13) Pala válasza Agyzuzo (#12) üzenetére


Pala
veterán

Igazad van! Bár AMD-s gépem van én is Intel párti vagyok!
Igaz, hogy ugyanolyan órajelen az AMD olcsóbb, gyorsabb, DE az Intel még mindig megbízhatóbb!

(#14) Dalai Láma válasza Pala (#13) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Elmagyaráznátok, hogy miben nyilvánul meg ez a ''megbízhatóbb'' dolog? Nekem van Inteles és AMD-s gépem is, és nem érzek, csak sebességkülönbséget (AMD Rulez). Nam fagy le gyakrabban, nem megy tönkre, a 2x2 pedig mindig 4, szóval nekem nem teljesen világos ez a megbízhatóságosdi. Nem tudtok benne megbízni? Cserben hagy titeket? Nem tölti be a vindózt? :DD

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#15) Flashcash válasza Pala (#13) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez elég láma hozzászólás volt.

(#16) Cathfaern válasza Pala (#13) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Bocs,de mit értesz az alatt,hogy megbízhatóbb?? :) ). Azonban most nekem számít az a 10k különbség. És nem tudok semmi érvet amellett,hogy miért vennék Intelt. Igaz,hogy egy-két évvel ezelőtt még én sem vettem volna AMD-t,legfőképp köszönhetően annak,hogy nem volt internetem,így nem jutottam szinte semmi info-hoz AMD-vel kapcsolatban,max. annyit,hogy olyan is van,de inkább az Intelt ajánlják...

(#17) Cathfaern válasza Cathfaern (#16) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Most látom,hogy sokáig írtam ezt az üzenetet:)

(#18) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

''Engem túlzottan nem érdekel hogy pár fityingel olcsóbb egy XP-s proci, mert a többi alkatrész attól még ugyanannyiba van... +/- 10K HUF megy egy konfig esetében szerintem nem mérvadó...''
Ha ezt egy Intel marketing ember hallaná akkor ugrálna örömében. :)
Azért a 42 rugó kb dupla költség és egy átlag embernek sokat számít.
Ez a konfig pedig ennyi pénzért gyenge. Egy 1.7 Celka mekkora sebességet hoz szerinted?
http://www17.tomshardware.com/cpu/02q2/020515/images/image012.gif

Én is használok Intel gépet és semmivel sem megbízhatóbb mint egy AMD.
Egyébként nem AMD vs Intel vita ez hanem egyszerűen leírtam melyik éri meg az árát.

(#19) Tompo válasza Cathfaern (#16) üzenetére


Tompo
aktív tag

Aki sokszor cserélgeti a HWt a gépben előbb utóbb találkozik azzal (én legalábbis már többször) hogy a via service pak 4.xxx változat esetleg nem kultiválja az uj vga kártyáját, és ez néha qrva idegesítő, igaz aztán jön frissítés de az nem mindíg jobb.

(#20) Dalai Láma válasza Cathfaern (#17) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Igen. De ezexerint nem vagyok egyedül ezzel a gondolattal. Amúgy meg ilyen kategóriájú cuccoknál nem kell intel, vagy AMD fanatikusnak lenni, egyszerűen ki kell számolni, ár/teljesítmény, de még azonos áron is jobb az AMD! Azonos teljesítményen pedig sokkal olcsóbb. Most ez van, ezzel nem lehet vitatkozni. Persze, van 2800MHz-es intelproci, de ez most nem ebbe a kategóriába tartozik. Egy 1.6A Northwood tuningolva jó, de ha az árat nézzük, akkor egy AMD is ugyanezten a szinten van, csak azt aq konfigot tovább lehet használni, mert az Intel a 3ghzes prociknak új foglalatot/lapot talál ki. Valamit biztosan.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21) Dalai Láma válasza Flashcash (#18) üzenetére


Dalai Láma
őstag

[i]''Egyébként nem AMD vs Intel vita ez''[/i]
Na én is ezt akartam valahogy kifejezni.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#22) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

AMD + VIA chipset... Na azé' kösz de talán mégsem... ;) SiS-el még csak hagyján, de akkor már Intel + Intel! :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#23) Dalai Láma válasza Flashcash (#18) üzenetére


Dalai Láma
őstag

''Egyébként nem AMD vs Intel vita ez''
Na én is ezt akartam valahogy kifejezni.

:)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#24) Tompo válasza Dalai Láma (#23) üzenetére


Tompo
aktív tag

Az egész szerintem inkább ízlés dolga! Az uj konfignál ha jó, minőségi cuccokbol akarsz gépet akkor az AMD sem olcsóbb sokkal (kb 5-8%) mint egy intel cfg, szvsz.

(#25) Thom!


Thom!
veterán

Kinkek a pap kinek a papné.

Mindenki döntse le maga. Igaz az AMD régen tényleg nem volt olyan mint most, de annak vége.

Az Intel holnap kihoz 1 új procit és cserélhetsz alaplapot mer jön P4 3,06 azt kész.
Szopás szopás hátán. 1 architektúránál így szívatni a népet nem semmi.

(#26) emvy válasza Tompo (#24) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha nincs pénzed nem ízlés dolga, mert amikor ki kellett hozzak X összegből egy konfigot, akkor vagy P4-1.6+lap+256DDR+CDRW, vagy XP1.7+lap+512DDR+CDRW+DVD. Az utóbbi lett a szimpatikusabb. Ha korlátlan pénzem lenne most, tuti P4-et vennék, de nincs. (na jó, ez sem biztos..:) )

while (!sleep) sheep++;

(#27) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Ha korlátlan pénzem lenne én inkább egy ASCII 8000-et vennék (remélem jól írtam). :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#28) ch.peter


ch.peter
aktív tag

Hi all!!

Amikor a gépemet vettem (február), az Intel fanatikus
boltos srác +próbált +győzni, hogy ne vegyek 1000 -es
Duront, hanem inkább egy 800 -as Celeront (ez jött volna ki a
pénzből), mondván, hogy: ''Az AMD, az játékra nem lesz az igazi,
mert az inkább számolásra jó'' (sic!). B@zzz, erre már csak azt
tudtam mondani, hogy nem baj. Még felhozott egy komoly szakmai
érvet, miszerint: ''Meg fogod bánni''.

7 hónapja minden nap zokogva kapcsolom be a gépet,
hogy miért is nem vettem 800 -as Cerkát iszonyatgyors SDrammal.

Ha ilyenek a boltosok, akkor már nem lehet csodálkozni, hogy a sok
júzer azt szajkózza amit tőlük hall.
Így lehet egy Intel proci +bízhatóbb.

Üdv: Ch

(#29) Lomos


Lomos
aktív tag

Flame rulez....vegyen mindenki amit akar...mindenkinek megvan a velemenye arrol amit hasznal. Utalom az Intel vs. AMD-t....

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#30) Lomos


Lomos
aktív tag

Inkabb azt mondjatok meg nekem, hogy belemegy-e egy Abit BH6-ba egy 1 ghz-es Celeron. Ez meg nem tualatin, ugye? (atalakitoval persze)

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#31) ch.peter válasza Lomos (#30) üzenetére


ch.peter
aktív tag

Szia
Az ABIT szerint:

''CPU
Supports PentiumIII/Celeron 450~700 MHz processor cartridge.''
<www.abit.com.tw>

Frissebb BIOS -sal sem megy, ha jól láttam.
---
off: nem amd <-> intel flame, hanem eszmecsere :DD

Üdv: Ch

(#32) Goodman


Goodman
tag

de megy. csutortokon csereltem egy cegnel procikat, az egyik lap bh6 volt, meg bios frissites nelkul is ment, de Pentium-II-MMXnek ismerte fel :))

(#33) ch.peter válasza Goodman (#32) üzenetére


ch.peter
aktív tag

Hi!

Ha megy, akkor megy.
(kiállok az esőre és hamut szórok a fejemre)

Ezek szerint nem túl naprakész az Abit weboldala.
ez van.
üdv: Ch

(#34) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Belemegy, de a BIOS nem fogja felismerni, neked kell manuálisan beállítani a szorzót + FSB-t SoftMenu-ből.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#35) Agyzuzo válasza ch.peter (#33) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nem arról van szó... Ha jól megnézed a BH6 utolsó BIOS-a kb. 2000 augusztusi. Az adatok is az akkori helyzetet tükrözik. Így hivatalosan nem támogatja, a valóság viszont az, hogy a régi gépemben jelenleg egy 900-as Cerka futkosik 1200-on... :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#36) ar


ar
tag

BakkR!

Nekem mar csak 1 dolog hianyzik a donteshez. Mutassatok nekem olyan tesztet, ahol ASUSp4s8x + 1.8A es ASUSa7v8x + hasonlo, mondjuk 1.9XP cuccosokat mernek ossze korrektul.

Esetleg effele vitakat eldontendo, a prohw is csinalhatna ilyen, aktualisan legjobb arban levo P4 AMD rendszerek azonos kornyezetben korrekt tesztjet. Csak a szamok gyoznek meg jelen esetben. Mivel sajnos nincs kedvem/penzem mindkettot kiprobalni. Egyszer kell vennem, de mindenkeppen jot.

Vegul leszogeznem, nem vagyok fanatikus Intel parti. Nem flamelni jottem. :)

(#37) ar


ar
tag

Megvalami,

es leszogeznek megint nem flame, hanem csak egy kerdes :)

Mondjatok meg, miert van az, hogy haver vadi uj amd konfigjara (fajin msi alap) nem megyen fel az WXP? Az ilyen, meg a lesarkazasos, meg nem eleg a tap es elsul az alap, meg nincs elegseges hutes/legaramlas es fagy vagy eleg a proc jellegu, nem p4 tulajok billenytuzetebol elhangzo storyk kongatjak nallam a veszharangot.

Nem akarok hazat cserelni, lesz egy 300W Enermax,1.9XP, ASUS a7v8x lap, a titan jobb rezhutoje, meg samsung ramok. A hazam meg P3-hoz volt tervezve, eredeti maxdata haz, a tapventin kivul csak egy kisebb legbeomlo nyilas van rajta elol, plusz ami meg befer a letakart bovitohelyeken. Raadasul nagyon halk gepet is akarok epiteni. De nem akarok overclockolni, meg egyaltalan hozzanyulni, csak hasznalni es megolne az ideg ha problemak lennenek a vadi uj konfiggal. Alljak igy neki AMD-nek?

Thx, elore is.

(#38) baroczp válasza ar (#37) üzenetére


baroczp
tag

A szomszéd kissrácnak is MSI lapja van 1.7XP-vel, neki tökéletesen megy a vindózikszpé. Nem hinném, hogy a konfiguráció lenne a hibás (bár mindig azt a legkönnyebb vádolni...) :(

(#39) ar válasza baroczp (#38) üzenetére


ar
tag

Udv,

Nallam a haver nem a szomszed kissrac akar lenni. Mindketten benne vagyunk mar a korban, nem ma kezdtunk el gapekkel foglalkozni. En bizony meg lattam ujonnan c64-es 30.000-ert, szoval meg csak nem is PCvel kezdtem. Havernak sem ez az elso AMD-s konfigja (ha minden igaz). Es azt meg ne mond, hogy egy vegzett muszaki infos ember ne tudna felkenni egy XP-t barmely vasra, ha ugy adodik a helyzet. Szoval, megint nem flame akar lenni, de nem hiszem, hogy ebben az esetben a user a szuk keresztmetszet. :)

(#40) baroczp válasza ar (#39) üzenetére


baroczp
tag

szerintem senki nem tudja megmondani, hogy mi lehet a baj, mivel mindössze annyit árultál el, hogy ez egy msi lap, semmi mást. Bővebb infót, plíz...
OFF
Lehet jobban éreznétek magatokat a szomszéd kissrác bőrében! :DD
ON

(#41) frasz


frasz
tag

szevasztok,
látom itt nem vagytok elszállva annyira a gépeitektől!
Más fórumokban annyira rossz, hogy kérdezek valamit, és akkor mindenki olyat ajánl, ami megfizethetetlen.
gépvásárlás előtt állok, és ebben kéne segítség
az tuti hogy AMD-t veszek 800-990 Mhz elég lesz
alaplap a kérdés, én ECS-t néztem, ami árban nagyon tuti, hallottam, hogy lassú, de nem száguldozni akarok vele.
Melyiket ajánljátok?
az lenne, a tuti, hogy ne kelljen egy darabig lapt cserélni, és egy XP 2000-esig felfejleszteni
ECS K7S6A ez milyen? és lehet bele rakni SD Ramot is?
Köszi
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#42) rog válasza frasz (#41) üzenetére


rog
addikt

azt tudod, hogy a 900mhz es az 1.6xp kozott kb 2000ft van.
ecs k7s6a csak ddr.
a k7s5a az sdr vagy ddr
de mindketto jo az xp2000-hez

(#43) zrubi válasza ar (#39) üzenetére


zrubi
senior tag

''Mindketten benne vagyunk mar a korban, nem ma kezdtunk el gapekkel foglalkozni.''

Hát akkor nem mondok újat, hogy a debuggolás menete kb.:

- rendesen össze van rakva a gép.
tehát nem melegszik túl a proci, a táp elegendő az adott konfignak, stb.
- memtest legalább 2~3 kör
legtöbbször ez máris kihozza a fagyás okát, a rossz memória, és/vagy alaplap+ memória ''nem szeretik egymást''

- ha eddíg OK, és még mindíg nem megy valami, akkor
- meg kell győződni róla, hogy a hiba mindíg ugyan akkor jön-e elő, és hogy reprodukálható -e. -> hibaüzenet??


- meg kell győződni arról, hogy a hibát hardver v. szoftver okozza.

zrubi.hu

(#44) frasz válasza rog (#42) üzenetére


frasz
tag

rog
hol láttál 10e Ftért XP1600+-t?
k7s5a-ba ''csak'' 1 Gb fér bele?
és más különbség?
esetleg másik ECS lap, ami jobb ennál, más gyártó?
f

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#45) rog válasza frasz (#44) üzenetére


rog
addikt

csak?! 1gb :) mire keszulsz?
1.6xp 13
900tb 9
igazad van ez 4.
de ha az 1gb-re azt mondod hogy csak, akkor szerintem kvara meg fogod banni, hogy sporoltal a procin 5e forintot ...
:)

(#46) frasz válasza rog (#45) üzenetére


frasz
tag

igazad van, azért ne legyen már több Ram Byte ben, mint proci hz ben:))))
Csak a késöbbiekre gondoltam!
majd ha már xp vagy fejletteb ketyeg a gépbe, és röhögni fogunk a 256 MB Ramon

valami más esetleg?
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#47) rog válasza frasz (#46) üzenetére


rog
addikt

csak majd emlekezz erre 1 honap mulva is. :)

(#48) frasz válasza rog (#47) üzenetére


frasz
tag

neked milyen géped van?

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#49) rog válasza frasz (#48) üzenetére


rog
addikt

:)
ecs k7s5a/256ddr
900tbird

(#50) frasz válasza rog (#49) üzenetére


frasz
tag

a Tbird és a Duron között mi a különbség?

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Gépvásárlás..... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.