Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rainf0r3st


Rainf0r3st
csendes tag

Üdv!

Egyre jobban kezdek letenni arról, hogy Alienware laptopot fogok tudni venni mert itthoni áfával horriblis 750k körüli összegre jön ki az ami USA-ban 550k lenne.

Viszont gépet újítanom kell ezért azon filozok, hogy hogyan tudnék egy komplett PC tornyot átvinni Madridba biztonságosan.

Egyik választás a futárszolgálat UPS-el kb 1 hét és ~30,000ft (a PCm olyan 350-400k értéket fog képviselni) a másik a repülő de ezt elég neccesnek találom mert nem akarom h dobálás közben megsérüljön.

Ötletek, tapasztalatok valakinek?

Köszi!

(#2) devbence válasza Rainf0r3st (#1) üzenetére


devbence
tag

Repuloteret probald meg felhivni.. szerintem ott is van FRAGILE opcio.. :K

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#3) föccer válasza devbence (#2) üzenetére


föccer
nagyúr

Amire pont szarnak rá. :)

Szerintem futárcég. Inkább DHL, mint UPS. Ha adsz neki értéknyilvánítást, akkor biztosítva van a csomag 100%-ra, ha jól emlékszem. Igaz érték függően drágább a szállítás, de szerintem megéri azt a +4-5k rádobni. Ilyen értéknél ez már nem szabad, hogy korlát legyen.

üdv, föccer

=========
Közben áthelyeztem a topikot. Itt jobb helye van. :)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4) devbence válasza föccer (#3) üzenetére


devbence
tag

Tenyleg ilyen siralmas a helyzet, es ennyire nem lehet megbizni a reptereken senkiben? Btw magaddal gondolom nem viheted be az utasterre a csomag merete miatt ha jol sejtem..
Sakk matt. :N

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#5) föccer válasza devbence (#4) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, én egyszer voltam bent a Ferihhegy csomagelosztójában. Ott konkrétan versenyeztek a rakodó munkások, hogy melyikőjük tudja hangosabban odaverni a csomagot a kocsira. :)

Persze lehet, hogy ez egyedi eset és nem mindenki így csinálja, de én törékeny cuccot nem raknék fel. :N

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6) Winner_hun válasza devbence (#4) üzenetére


Winner_hun
félisten

00:55-től

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7) Lauda válasza Rainf0r3st (#1) üzenetére


Lauda
félisten

Ups 30k-ert.

(#8) Kiglerx válasza Lauda (#7) üzenetére


Kiglerx
tag

Komponensekre bontás. és kint mondjuk új ház, meg monyo vásárlása

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#9) devbence válasza föccer (#5) üzenetére


devbence
tag

@föccer && @Winner_hun:
aztak**va..
Akkor jogos.. inkabb ra kell szanni azt a 30-40 penzt, es kivitetni..

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#10) flash- válasza devbence (#4) üzenetére


flash-
veterán

Borzasztó hogy ferihegyen a csomagosok mit csinálnak(mondhatnék két céget de nem tehetem röviden annyi hogy az egyik török világcég,a másik pedig a malévet szolgálta ki)
eleve azt tudni kell hogy a poggyászosztályózóból a repülőig a poggyász az nyitott utánfutós kiskocsikon megy ki.Az haggyán hogy ki vannak téve az időjárás viszontkságainak a poggyászaink de kicsit durva hogy szinte minden kanyarban leesik pár poggyász-bőrönd amit a "sofőr'észre sem vesz,úgy hajt tovább.Mivel ferihegy hihetetlen forgalmas ezért nemsokkal utána jó esetben megtalálja valaki az elhagyott poggyászt,aztán ha jó napja van akkor padlógázzal(az elmélet ellenére nincs felső határ a ferihegyen való közlekedés sebességének) megpróbálja utolérni a sofőrt.

Nem tudom mennyibe kerülhet egy szörfdeszka,biztos nem olcso,de jártunk már úgy hogy a reptéren átmentünk egyen autóval,mert az előttünk gurulo poggyászos hagyta el....

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11) devbence válasza flash- (#10) üzenetére


devbence
tag

Es mekkora a kezipoggyasz merete?
Ha osszejonnek a dolgok, hamarosan GO Berlin... de igy.. ketszer meggondolom mit viszek magammal, es mit adok oda.. "ezeknek" :(

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#12) Kiglerx válasza devbence (#11) üzenetére


Kiglerx
tag

55x40x20 cm, max 10 kg.
Kb egy laptop+fényképezőgép meg egy kis táska.

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#13) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Bedobozolsz mindent, feladod bőröndben, ami rázkódásérzékeny (HDD) azt meg kézipoggyászban viszed fel. (Azt nem tudom, hogy valamilyen mágneses hatás éri-e, ez minden opciónál veszély lehet, a kézipoggyásznál külön át is világítják).

Abból a 30k-ból, amit megspóroltál a futáron, abból meg kint veszel egy házat meg egy monitort (az itthonit meg opcionálisan eladod, vagy megtartod).

(#14) Lauda válasza DeFranco (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Nem lesz semmi baja, en is vittem hdd-ket kezipoggyaszban es a mai napig tokeletesen mokudnek. Amugy minden poggyaszt ugyanugy atvilagitanak, ebbol a szempontbol nincs kulonbseg, csak az egyik veled utazik, a masik a rakterben

[ Szerkesztve ]

(#15) DeFranco válasza Lauda (#14) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(Ha mondod, elhiszem, de...) nincs ott semmi mágneses mező, sem az átvizsgálásnál sem a levegőben? :F

re#16: mármint olyan, ami káros :) De OK, elfogadom, tök logikus. :R

[ Szerkesztve ]

(#16) Lauda válasza DeFranco (#15) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem senki sem tudja mi van abban a gepben, de naponta laptopok millio mennek at rajtuk, erdekes lenne ha bajuk tortenne. Ezek olyan megoldasok, amik nem okozhatnak kart az ertekeidben.

A levegoben dehogy nincs, itt a foldon is, ott is ahol most ulsz.

[ Szerkesztve ]

(#17) Lauda válasza DeFranco (#15) üzenetére


Lauda
félisten

Olyan nincs. :)

(#18) devbence


devbence
tag

Mondjuk ez tok jogos.. Rengeteg laptopot hoznak at, azok megis erintetlenek, sertetlenek, na akkor ez most hogy is van? :D
Azert 10-20-30-40 laptopot nem hiszem hogy kezipoggyaszkent szallithatnal.. De szoljatok ha tevedek :P

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#19) flash-


flash-
veterán

laptopok szállításánál nem attól kell félni hogy valami mágneses hatás fogja érni a laptopot,hanem inkább attól hogy a csomagosok meglovasítanák.
Dolgoztam ferihegyen sok mindent láttam...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#20) Rainf0r3st


Rainf0r3st
csendes tag

Köszönöm a sok tanácsot!

Szerintem maradok valami futárszolgálatnál és lehet monitort ott fogok venni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.