Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stro-B


stro-B
tag

Sziasztok!
Szeretnem felfrissiteni a vasat kicsit, mert mar oregecske szegeny :)

Ami most van: ECS K7S5A + AMD Duron 750 + 256 DDR Ram - bár ez nem legyeg.

Mint anno, most is a segitsegeteket szeretnem kerni, sok jo tanaccsal lattatok el a jelenlegi gep megvasarlasakor :) - ez volt a fenyezes :)

Amire a gep kellene: webdesign (ps), html php (dw), digit foto feldolgozas, kepmanipulalas es egy kis jatek :)

Kiszemelt alaplap + proci nincs, ha lehet, maradnek ECS es AMD parosnal.

Varom a javaslatokat / velemenyeket.

Koszi elore is.

stro-B

(#2) duracell89 válasza stro-B (#1) üzenetére


duracell89
senior tag

AMD maradjon, de szerintem az ECS mehet a gányba (suxx minőség), ahelyett Abit, Asus stb.

(#3) Lord Zero válasza stro-B (#1) üzenetére


Lord Zero
addikt

nem akarok gonoszkodni, de (mindamellett, h ezer topic szól ilyesmikről) ennyire koncepció nélküli kérdésfelvetésre milyen választ vársz?

50 különböző konfigurációt ajánlhatnának itt a fórumozók, valamire mindegyik megfelelne ilyen alapon

pl egész konkrét támpont lenne az anyagi keret, ezzel elejébe mennél annak, h a64 és x800xt/gf6800u vgakról beszéljünk feleslegesen

nem, mindegy

(#4) Amigo78 válasza duracell89 (#2) üzenetére


Amigo78
senior tag

Abihihit az mekkora minöség...

(#5) maniac válasza Amigo78 (#4) üzenetére


maniac
senior tag

ezt indokolja meg kerem :)

(#6) duracell89 válasza Amigo78 (#4) üzenetére


duracell89
senior tag

és ha monnyuk írtam volna, hogy vegyen radeont is mellé, akkor istenítenéd az nvidiát? :U :(

[Szerkesztve]

(#7) Lord Zero válasza duracell89 (#6) üzenetére


Lord Zero
addikt

hagyjátok már, megzavarjátok a topicnyitót, pedig a kérdése így is távol áll az egyszeregytől

nem, mindegy

(#8) maniac válasza duracell89 (#6) üzenetére


maniac
senior tag

te is szereted ha ennyire objektivan, ilyen sok érvet felhoznak egy hozzaszóláson belül? :)

(#9) maniac válasza stro-B (#1) üzenetére


maniac
senior tag

na hogy egy kis on is legyen:
Ha viszonylag olcson akarsz egy gepet akkor sztem: Abit NF7-S (ezen van sata meg minden ami kell, es nagyon jo soundstorom hangkelto), AMD AthlonXP 2400+ vagy 2500+ (2500+ barton abban van 512kb cache, es ahogy neztem nem olyan draga), valamint 512 mb ram (erdemes 2x256 mb-t venni a dual channel miatt). Videokartyabol sztem erdemes ati-t venni 9600, vagy egyeb dx9-et tudo kareszt (kozepkategoriasat tehat 9500-9550-9600, de mostmar viszonylag olcson lehet kapni 9700-9800-as kartyakat is hasznaltan).

(#10) Adrian Mole válasza duracell89 (#2) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nem flémnek szánom a válaszomat, remélem, a Tiéd sem volt az.
Az ECS igenis jó minőségű (semmi sux), más kérdés, hogy gyakran fapados, a referenciadesign miatt nem sebességbajnok. De ez nem a minőségével függ össze!

42

(#11) Adrian Mole válasza stro-B (#1) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nem írtad meg, hogy milyen videokártyád van, milyen memóriával rendelkezel (a lap ddr266-ot jelez) meg hogy mennyi zs-t szánsz a fejlesztésre.
Ha nem 266-os memód van, hanem 333-as, és nem érdekelnek a bigyók/tuning/bencsmárkvadászat dolgok, valamint olcsón akarod megúszni, akkor tényleg jó választás lehet egy ECS lap (ami képes kezelni 200-as FSB-ig a procikat), bele egy valamilyen proci (pl a sokak által preferált 2500+). Ez így még boltból is baráti, használtan még olcsóbb. Ebbe aztán szép lassan össze lehet pakolni egy csomó dolgot (több memó, ha olyan a lap később SATA vinyó, stb).

42

(#12) stro-B


stro-B
tag

Nos, koszonom az on es kisse off hozzaszolasokat.

Visszaolvastam a topicnyito hozzaszolasom, es tenyleg nem volt egyertelmu, hogy mit is szeretnek venni (bar szerintem kiderul, hogy proci+alaplapra varok javaslatot).
Na mind1.

Szoval most 266os DDR RAM-om van, es NEM, nem erdekelnek a benchmarkok, nem akarok elvezni azon, hogy 2 ponttal tobbet tud az en gepem mint a szomszede.mint irtam, MUNKARA kellene, VGA-t nem akarok venni, van egy nvidia GF2 MX400 ami valoszinuleg egy Ati Radeon 7500-ra cserelodik atmenetileg (nem tervezem a vasarlast, haver adja mert neki nem kell :) ).

Szoval: proci AMD, alaplap legyen <20k.

Koszonom

[Szerkesztve]

stro-B

(#13) Padree válasza stro-B (#12) üzenetére


Padree
senior tag

Szerintem nemfeltétlen kellene alaplapot cserélni, elég lenne RAMot bővíteni +256Mb (attólfügg 1 vagy 2 modulban van 256Mb-od?) meg procit cserélni (ha kapni még bele XP-t 133FSB-vel).
Olcsó prociügyben komoly változások történtek (Sempron vs. Celeron D) már nemúgy van mint régen hogy az AMD XP-i gyorsabbak és olcsóbbak mint az Intel Celeronjai. Ezek a Prescot magos Celeron D-k nagyon ütősek lettek és olcsók is, általánosan (alkalmazások, kódolások) lenyomják az azonos árú Sempronokat - igaz azok inkább jobban teljesítenek játékok alatt mint az azonos órajelű ''Dés cerkák''. A Sempronok általában mennek a Socket A-s lapokban amelyek kezelik a 166Mhz FSB-t (BIOS frissítés) (a K7S5A nem kezeli tudtommal, esetleg elindul rajta 133Mhz-n? - nemtudom). Mindkét procihoz új lapot is kell (valszeg) venned és mindkettő kihozható kb. egyáron (bár D cerka árat itthon még nem láttam de a kölföldi arányok szerint ígyvan), ha procit és lapot is cserélsz akkor ezt is vedd bele a számításokba.

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#14) X@b3e


X@b3e
addikt

Ha munkára olcsó alaplapot akarsz, akkor az Abit KD7A sem rossz. De a teljesítmény/ár arány szempontjából mindenképpen az Abit NF7 a nyerő. CPU-t munkára meg a pénztárcád dönti el, mert bármelyik jelenleg boltban kapható AMD XP megteszi. (AMD 2000 XP alatt nem nagyon lehet már kapni CPU-t, újonnan persze)

[Szerkesztve]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#15) Adrian Mole válasza stro-B (#12) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Mit kellene tudnia a lapnak alapból? Legyen-e rajta LAN, FireWire, durva hangkütyü, SATA?
Ha ezeket meghányod veted, vszleg ki lehet ötleni, hogy milyen alaplapra van szükséged. Érdemes körülnézni az ECS és az ASUS X lapok között. Lebegjen szemed előtt a saját igényed, meg a bővíthetőség. Az utóbbi szemponthoz:
- kezelje a 400-as FSBt (a későbbi bővíthetőség miatt), NF2 400-as, vagy VIA KT600, illetve KT880-as lapokat nézz.
- ha tervezel a jövőben winyót is bővíteni, legyen rajta SATA, de ez inkább egyéni megítélés.
Memó maradhat, viszont akkor 133-as T-Bred kell neked, vaszleg használtan tudsz beszerezni egyet. Később lehet bővíteni, de a memófejlesztés inkább hamarabb legyen, mint a proci.

42

(#16) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#15) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

ECS KT600-A - 16 rugó környékén
Asus A7V600-X - 16 rugó szintén, + 3 év gari.
Asus A7N8X -X - 17 rugó, 3 év gari.
Szerintem ezeknél alább nem érdemes. Ezekbe bele fogod tudni rakni a Socket A-s procik közül a maximális teljesítményűt, gond nélkül.
13 környékén van Tbred, 133-as FSB-vel. Ez passzol a jelenlegi memóhoz. Sajnos ez így majd 30. Használtan persze olcsóbban kijöhet. Esetleg csak lap csere, de akkor nem sokat fogsz eleinte tapasztalni, csak lehetőséged lesz fejleszteni.

42

(#17) Padree válasza Adrian Mole (#16) üzenetére


Padree
senior tag

2400+ XP-ig pakolhatod a K7S5A-t (a lényeg hogy 133Mhz (266) lehet az FSB), valamint 1Gb RAMot bír (minimum - hirtelen nememléxem).
Ezekhez minek újabb lap? Főleg ha RAMot nem cserél? Ha 1 modulban van neki a jelenlegi 256Mb, akkor simán mellédughat mégegy ugyanakkorát (Mhz nem számít, akár 400Mhz-es is mehet bele, baja nem lesz, simán menni fog 266-on, max. jobb késleltetéssel).

Memórikaezelésnél szinkron 133/133Mhz-nél szerintem már gyorsabb az asszinkron 133/200Mhz - de ehez új RAM is kell (és persze lap is mert a K7S5A 266-ig kezel).

Ha mégis alaplapcsere lesz akkor szerintem a KT-600at felejcsd el, nForce2-ből pedig én inkább más márkát javasolnék (a sima X-X-es ASUS nem ultrás).

Szerintem a fontossági sorrend (esetedben): proci-RAM-alaplap.

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#18) Adrian Mole válasza Padree (#17) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ez is egy opció. Sajnos minden egy kicsit szűk keresztmetszetű.
Tehát működhet az is:
1. Procicsere (133-as FSBjű, minél nagyobb szorzójú proc - alaplap max?), használtan egy tizes körül.
2. Memócserék fokozatosan - még 256 Mb már sokat javíthat, ez is egy tizes. Plusz a meglévő lecserélése egy erősebbre, ez párezer ráfizetéssel, de majd csak akkor, ha jon
3. Új alaplap. Lásd fent.
4. Erősebb proci.
Ehhez jöhetnek olyan költségek, mint hűtő.
Igazad van, járhatóbb út. Így 20k körülmegvan az első lépcső: proci és + 256 memória (lehetőleg DDR400. és akkor ez később is használható)

42

(#19) stro-B


stro-B
tag

Koszonom az opciokat.

Nagyjabol korvonalazodik a szitu.

Mindenkeppen uj alaplap+proci+ram+huto verzio lenne, mivel a jelenlegit ocsemnek szeretnem adni.
Szoval azert is volt ilyen kodos az elejen (is) a megfogalmazas, mert a jelenlegi konfigommal igazabol semmi gondom nincsen, csak lehetosegem lenne 'fejleszteni', igy vetodott fel a kerdes.
Igazabol az ECS neve is azert merult fel, mert a mostanival K7S5A tokeletesen meg vagyok elegedve.
Igy nem is gondoltam utosebb hangcuccra.
Pci lan kartyam van, ami szinten jo meg, opciokent fogok venni wifi pci kartyat, ezert ilyen extra feature sem kell, hogy legyen az alaplapon.
Szoval igazabol ECS kaliberu lap boven kiszolgalna, csak bevallom oszinten fogalmam sincs, hogy a mostaniak hogyan allnak, mert akkoriban, mikor vettem K7S5A elegge best buy volt (persze lesz sok ember aki ezt megcafolja - nekem bevalt).

Akkor azt mondjatok, hogy amit vegyek figyelembe az a megnovekedett FSB es az uj RAM-ok.
Procibol milyet javasoltok? 2500+-os AMD?

stro-B

(#20) Sentinel1982


Sentinel1982
csendes tag

Most éppen gépfrissítés előtt állok. Ajánlja valaki Az ASUS A7V600-as tipusú alaplapot?

ASUS K8N-E Deluxe Socket 754 ATX, Amd Athlon 64 3000+, Asus 9550Ge/TD, 512/400 DDR Ram, 120 Samsung SATA, 80 Maxtor PATA, LG 4120B, Asus 52X iró

(#21) dark bit


dark bit
tag

Ugyanilyen procim van egy asus alaplappal, amikor kezdett lassú lenni vettem hozzá még 512 memóriát (most 1 giga) és mivel ez is 100-on megy mint ahogy nállad a teszt eredményeket elnéztem a PC2100-as simán alul van járatva, felhúztam 122 mhz-ig és winXP-ben kilőttem a virtuális tárkezelést.
Kb 3x gyorsabb lett.

Megérné neked is kipróbálni mert ez így (akár ram vásárlás nélkül is) sokkal költségkímélőbb mint venni,venni, venni.

d[-_-]b Cool Walley

(#22) Padree válasza stro-B (#19) üzenetére


Padree
senior tag

Proci: az elérhető legolcsóbb Sempron (2200+, 333Mhz FSB, L2: 256Kb, 12e). Szerintem nem kell Barton (2500+ 20e) lengyen, nem ér annyit a teljesítmény különbség.

Alaplap: nForce2-es legyen, van ECS N2U400-A 12,5e-től (Ultrás, alapfelszereltségű, hátránya hogy a BIOSban nincs feszültség állítás a tuninghoz, stabilitásáról nincs infóm, esetleg a topikjában), alternatíva lehet az Abit NF7, 14,5e-től ez is Ultrás, alapfelszerelt. 16e-től van a többi gyártónak is ilyen kaliberű lapjaik, az ASUS A7N8X-X nem Ultrás, csak a jobban felszereltek. ellenben van gyárilag WIFI-vel szerelt lap is: ASUS A7N8X-E Deluxe Wireless Edition (28,5e).
A Via KT-600as lapok ugyanannyik és gyengébbek - nemérimeg.

Memória: 2x256Mb DDR400, márkásak legyenek és egyformák, a dual chanel miatt kell kettő - igaz nem sokat jelent. (400Mhz-es legyen még akkoris ha a 333-as van párszáz forinttal olcsóbban, mert igaz hogy 333Mhz az FSB és szinkronba 333Mhz-n járatva többet hoz a RAM mintha 333/400 asszinkron menne, de a 400asnak alacsonyabb késleltetést lehet beállítani 333on.)

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#23) mr_ricsi válasza stro-B (#19) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a mostanival K7S5A tokeletesen meg vagyok elegedve.''

Asrock K7s8xe alaplap (a dobozos változat, nem a zacskós!)
Barton 2500+ (vagy valami XP 2200+tól felfele)
Spire FalconRock2 cooler
1db 512MB/400MHzes, nem ''gyanúsan olcsó'' RAM

USB-s WIFI-t nem néztél?

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#24) Padree válasza mr_ricsi (#23) üzenetére


Padree
senior tag

Mr. Ricsi!

Hamár külön kiemelted a dobozos vs. zacskós témát akkor részletezhetnéd. Miben különbözik, miaz amit nemadnak mellé stb. Illetve mégegy valami: az Asrock K7V88 lap van-e külön dobozos ill. zacskós kiszerelésben?

Amúgy a fenti Asrock K7S8X-E részemről is kap egy pontot mint szóbajöhető alaplap.

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#25) mr_ricsi válasza Padree (#24) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''miaz amit nemadnak mellé stb''
Semmit nem adnak mellé! Egy antistat zacsiban egy pucér alaplap.
Se' driverCD, se' kábelek, se' manual, se' hátlapi takarólemez. (Ez utóbbi a legnagyobb kitolás, mert ha oda csinálsz valamit saját kezűleg, már nyomott órabérrel kiszámolva is olcsóbb lett volna a dobozos verziót megvenni.)

''K7V88 lap van-e külön dobozos ill. zacskós kiszerelésben?''
A fentiek elolvasása után is érdekel még? :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) Padree válasza mr_ricsi (#25) üzenetére


Padree
senior tag

Érekel, leírom miért:

Keresztfiamék vettek egy komplett konfigot - hiába ugattam hogymajd én összehozok nekik egy korrekt gépet, megvettek egyett hirtelen, bejöttek a számításaim, Game konfigként: 2500+ Barton meg egy 9550Radeon 64bit :((( , mindegy. Ilyen Asrock K7V88 alaplapon csücsül a cucc, ha dobozos gondolom van a dobozban ijenojan kábel, stb. (konkrétan pl. SATA kellékek), amik esetleg nem kerülnek beépítésre mert ojan alkatrész nem lett beszerelve amihez kellene. Mostugye ha kifizettük a lapot akkor azt is kifizettük, ne nyúlják le a boltban - ugyanis náluk már tapasztaltam hasonlót - verni fogom miatta az asztalt mikor 7végén értemegyek. Csak ezekről a zacskósokról nemír az Asrock a neten gondolom, honnantuggyam hogy miaz amit követelhetek miaz amit nem. Amúgy meg a kib*szott drájver CD sem mellékes mert akkor töltenem kell le Via drájvert, és asztis vinnem kell - ottgondolom nem löknek rá kalóz XP-t, vagy tesznek de az +6ezer :U . A gyereknek meg aznap fog kelleni jáccani.
Tehát ha eleve nincsen zacsis belőle, akkor nemtudnak kibújni. Ha van ojanis akkor úgyis aztmondanak amit akarnak, hacsak nemvillant meg vmit ami zacskósban nem lehet (pl. driver CD) merakkor buktak.

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#27) mr_ricsi válasza Padree (#26) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem tudom, hogy létezik-e. (Csak k7s8x-et és xe-t látok)
Keress rá árlistákban. A zacsis változatot a bulk'' szóval jelölik.

(egyébként ha megrendeléskor szólsz, hogy majd dobozt, cdt, kábeleket, mindent kérsz, kevés bolt meri megcsinálni, hogy lenyúlja. Igazából azért nem szokták visszaadni, mert egy közönséges halandó mit kezdene vele? Csak eldobná.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#28) Sentinel1982


Sentinel1982
csendes tag

Most éppen gépfrissítés előtt állok. Ajánlja valaki Az ASUS A7V600-as tipusú alaplapot?
Vagy az ASUS A7N8X-X alaplapot ajánljátok?

ASUS K8N-E Deluxe Socket 754 ATX, Amd Athlon 64 3000+, Asus 9550Ge/TD, 512/400 DDR Ram, 120 Samsung SATA, 80 Maxtor PATA, LG 4120B, Asus 52X iró

(#29) Padree válasza Sentinel1982 (#28) üzenetére


Padree
senior tag

A kettő közül teljesítményben az nForce2 jobb mint a KT600, közel egy árban is vannak, szolgáltatásban az nForce2-X-es egy alapszintű lap, de nem ultrás mint a többi gyártóé álltalában. A 600asukat konkrétan nemismerem hogy mivan rajta.

Ha nem kötöd az ebet a karóhoz: én a múlthéten vettem egy ASRock K7S8XE+ lapot, SiS csipszet, memóriaszinten 3-5%-al marad el az nForce2 Ultrától, 400 Mhz FSB, 400 Mhz RAM, van rajta SATA, RAID, 6 USB, LAN. 10850 Ft volt. Ha nemkell a SATA és a RAID akkor ottvan a K7S8XE (+ nélkül, de az E betű lényeges a 400as FSB miatt) gondolom olcsóbb párszáz forintal. Rev 3.0-ásat keress, abban van a Hybrid booster /tuning/.
A neten van róla teszt, elég jónak írják, tuning téren kicsit szerényen szerepelt (nemvolt fesz állítási lehetőség) de azóta tudja a Hybrid boostert, feszkót is állíthatsz. Mindenesetre K7 alá korrekt, olcsó lapnak ezfelel meg a legjobban. Az nForce2 egy ötössel drágább.

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#30) Robaj válasza duracell89 (#2) üzenetére


Robaj
addikt

Nem is suxx a k7s5a! Nagyon is jó!!! Jó minőség(2 éve van meg a semmi gond-KOP-KOP)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.