Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dam


dam
tag

Sziasztok! Kicsit régen voltam itt, de most kéne egy kis segítség!
Gépet akarok venni kb. 8-10 év után újra. Elképzelésem:
Asus P4C800 alaplap de nem tudom melyik (DeLuxe, -E vagy sima) nem tudom mi a lényeges különbség köztük, illetve megéri-e a drágább. Proci 2.4 vagy 2.6/800. Hűtőket sajnos nem ismerem ott tanácsot kérnék. RAM 2*256/400 DDR de milyet? VGA: én Ti4200-ra gondoltam de melyik gyártótól??? Ha van jobb ötlet akkor szívesen fogadom!!! 2db SATA 80GB vinyó, de maxtor vagy seagate ill. egyéb??? Ház az passz, táp pedig Chieftec lenne jó az élettartam garancia miatt de elég-e 300W vagy több kell. Plusz DVD olvasó illetve DVD író de abból is valami jobb fajta, hogy ne legyen gondom a különféle szabványokkal! Kb. ennyi! Ja! Eetleg TV tuner kártya Pinaccle de melyik (nem kell extra bele)? Előre is köszönök bármilyen segítséget!!! Még annyi! Intel vonalon szeretnék maradni (bocs!).

(#2) dam


dam
tag

Kérem segítsen valaki mert tényleg fontos lenne! Köszi!

(#3) Alvin_ti4200 válasza dam (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

1.Alaplap
a, Asus P4C800 >>> [L]http://www.asus.com/products/mb/socket478/p4c800/overview.htm[/L]
b, Asus P4C800 Deluxe >>> [L]http://www.asus.com/products/mb/socket478/p4c800-d/overview.htm[/L]
c, Asus P4C800 Deluxe-E >>> [L]http://www.asus.com/products/mb/socket478/p4c800-e_d/overview.htm[/L]

2.Hűtőkért látogass el ide >>> [L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=283[/L]

3.RAM
a, Corsair/TwinMOS Twister ha tuningra kell
b, Infineon/Kingston ha alapjáratra kell

4.VGA
a, Ti4200 még 1 évig használható, de DX8-as
b, Radeon9600nonpro még szintén min. 1 év, de DX9-es

5.HDD
a, WD800JB (ATA100/7200 rpm/8 MB buffer), ebből kettőt
b, Seagate 80 GB/7200/8 MB buffer SATA, ebből kettőt

6.Ház
a, Chieftec Dragon (360-as táppal)
b, Chieftec Matrix (táp nélkül)

7.Táp
a, Coolink AP-450DX12
b, Aopen FSP-400

8.DVD-ROM
a, Toshiba 16*/48*
b, Pioneer 16*/40*
c, Plextor 16*/40*

9.DVD+-RW
a, Pioneer DVR-A106
b, Asus DRW-0402P/D
c, Plextor PX708A

10.TV Tuner
a, Pinnacle Studio PCTV Pro
b, Lifeview Flyvideo3000 FM+TXT+RC+TV

(#4) atus7377


atus7377
tag

És ez így jó !!!:D

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#5) dam válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


dam
tag

Köszi!
Megnéztem az Asus oldalát mielőtt beírtam, de annyira egyforma a 3 alaplap, hogy mire végeztem nem nagyon tudtam mik is a különbségek! Igazából csak annyit láttam, hogy a simán ICH5 a déli híd nem ICH5R, illetve a hozzáadott kábelek száma tűnt fel :)) !Van valami lényegesebb is?

(#6) Alvin_ti4200 válasza dam (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A Deluxe-E-vel elvileg mennek a 478 lábas Prescott-ok.

(#7) dam válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


dam
tag

Ha jól láttam akkor mind a hárommal mennek!

(#8) Alvin_ti4200 válasza dam (#7) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha jól láttad, akkor mennek, nem néztem végig, csak a Deluxe-E-nél kapásból feltűnt a Perscott ready felirat.

(#9) dam


dam
tag

A VGA-ban még segítenétek egy kicsit? Az ATI házatáján ismeretlen vagyok! Akkor azt mondod, hogy 9600 de nem pro??? Gyártónak példát tudnál mondani valami megbízhatót??? Aztán leállítom magam ígérem! Köszi!

(#10) dam


dam
tag

Na jó! Nagyjából utánanéztem! Sapphire Radeon 9600 node sima, pro, vagy xt???

(#11) Alvin_ti4200 válasza dam (#10) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát attól függ, mennyid van rá. Szerintem 9600Pro.

(#12) Zoli bácsi válasza dam (#10) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Sima elég gyenge. xt kb 10%-al jobb a pro-nál. Két utóbbiból választanék.

(#13) dam


dam
tag

Mára köszönöm a segítséget! Most mennem kell.
Halihó!

(#14) Zoli bácsi válasza dam (#1) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Hát én alaplapból megnézném az Abit, és az MSI lapokat is. Én Gigabyte 8knxp-t vettem. Prociból 2,6-os om van, simán megy 3GHZ fölött. Gyári hűtővel ha megveszed (dobozos) alig valamibe van a hűtő, és állítólag nem olyan rossz. Nekem gyári hűtőm van, elég meleg volt a proci, azthittem a hűtő kevés. Feltettünk egy márkásabb darabot, ugyanugy hűtött.

(#15) dam


dam
tag

Megint itt vagyok. Kellene még egy pici segítség. DVD író. A Pioneer DVR-A106
és az Asus DRW-0402P/D azok ha jól tudom négyszeres írók míg a Plextor PX708A nyolcszoros. Megéri-e megvenni (van-e értelme?) mert árban kb. a duplája pl. a Pioneernak?! Illetve még a vidókártya. Sapphire Radeon 9600 pro-ra gondoltam mert nem nagyon ismerek más gyártót ATI-hoz és ezt láttam a fórumokon itt-ott. Kérdésem az lenne, hogy ez jó-e vagy valakinek van más javaslata 9600pro-ra? Minden segítséget előre is nagyon köszönök!
Ja!
Ház+táp. Chieftec dragon ház táppal egy kicsit k@rva drága! Megnéztem egy 360-as chieftec táp kb. 10000. Akkor inkább veszek külön házat meg tápot. Milyen házat érdemes venni? Valami nagyobb kellene de nem túl drága és a dizájn különösebben nem hat meg mert nem akarom kiállításra vinni a gépet. Kérdés még.
Chieftec 360-as táp van olyan is, hogy aktív pfc???-vel talán. Az mi??? Megéri-e?
Bocs, hogy ennyi minden van még, de nem akarok fölöslegesen kidobni egy halom pénzt.
Mindenkinek köszi mégegyszer!

(#16) dam


dam
tag

Bocs! Egy kis felhozás mert rám fér. Tényleg számítok a segítségre!

(#17) dam


dam
tag

Nem akar senki segíteni? Légyszíves!

(#18) dam


dam
tag

Nem akar senki segíteni? Légyszíves!

(#19) dam


dam
tag

Köszi! :(

(#20) dam


dam
tag

Valaki legalább elolvashatná! :((

(#21) dam


dam
tag

Valaki a #15-re legyen oly kedves adni egy rövid választ! Köszönöm!!!

(#22) b.bone


b.bone
senior tag

ha a plextor ténxleg 2x annyi akkor én nem adnék érte annyit. sztem jo a pio 106. nekem is olyan van. igaz csak 4x-es. kérdés neked megér-e 30k-t hogy fele annyi idő alatt végezzen.

radeon 9600pro nem rossz. én Club3D-t szoktam venni. bajom még nem volt vele. de lehet hogy jobb a Saphire. nemtudom. mindenesetre a biztos nem kifejezetten rossz egyik sem. szoval szerintem tökmind1 melyik gyártó.

ha meg nem szeretnél chieftech házat mert drága(pedig k*** jok). akkor vedd meg külön a tápot. meg vegyél egy bármilyen codegány házat tápnélkül ami még belefér a keretbe.

az aktiv pfc meg hogy (van egy plusz ventilátor a táp alján ami a procitol elszivja a levegőt). a ventilátor fordulatszámát szabályozza a táp. ha jol tudom teljesitmény függő. tehát minél többet dolgozik a táp annál jobban melegszik ezért mégnagyobb a fordulatszám. valami ilysemi:U
nekem ilyen enermax tápom van. végülis nemrossz. de asszem mégegyszer nem adnék érte ennyit. bár nemtudom csíftekéknél mennyit kérnek ezért.

na üdv

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#23) b.bone válasza b.bone (#22) üzenetére


b.bone
senior tag

sza végülis szerintem:
Pio
Saphire
a 30k-ból amit ''megsporolsz'' az írón kijön a Chieftech nem?:) szal chieftech ház+táp aktiv pfc-vel. azért csak jo dolog az.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#24) Attyo válasza b.bone (#22) üzenetére


Attyo
tag

Az aktív pfc-nek semmi köze a venti fordulatszámához!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A PFC jelentése: Power Factor Correction!!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.