Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul játék közben (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) jampeco


jampeco
csendes tag

Üdv!

Volna egy problémám amivel mondhatni már hetek óta szenvedek.
Nemrégiben gondoltam elkezdem felújítani a gépemet, így hát vettem egy AMD FX-8320-as processzort így elsőnek. Viszont amint a gépbe raktam és elkezdtem játszani a gép újraindult.(Tom Clancy's The Division) Semmi kék halál, semmi sípolás, csak egy szimpla restart. És mindig ezt csinálja pár perc futkosás után a játékban.

A gép specifikációja:

Előző proci: AMD FX-4130 (Ezzel nem volt problémája)
Hűtő: Cooler Master Hyper T4
Alaplap: Gigabyte GA970A-D3
Videókari: Gigabyte R9 270 OC
Táp: Corsair CX750M (750W, fél moduláris)
RAM: 2x2Gb Kingstone HyperX Genesis 1600Mhz
HDD: WD Black 1TB (WD1003FZEX)
SSD: Samsung 840
Gépház: LC Power Pro916BII

Ezeken kívül van még benne 2 Revoltech venti egy 14-es és egy 12-es, és persze az ami a házban volt alapból.

Na már most amiket eddig végigpróbáltam, gondolván hogy megtalálom a megoldást:

-Csekkoltam hőmérsékletet. Aida-stressz tesztel. Fullos vizsgálaton először leverte 2 perc alatt, aztán csak CPU tesztelve ment rendesen 5 percig. Leállítottam, majd GPU tesztelve is ment 5 percig. Aztán újra minden egyszerre úgy is ment gond nélkül, szóval ez nem szűkítette le a kört.

-Furmarkal néztem a videó kártyát is 75°-ig elvolt simán végzett a tesztel többször is egymás után, nem indult újra.

-Próbáltam más tápot, Egy 550-es volt itthon azzal is leverte ugyan úgy. Ha jól számoltam még az is elég lenne a gépnek. Próbáltam egy másikat is amire azt hittem 550-es, mint kiderült az 400-as volt, az le is égett.

-Próbáltam a gépet teljesen másik konnektorba dugni, gondolván az elosztó gyenge a sok cuccnak ami rá van dugva.(PS4, kislámpa, TV, Monitor, 5.1, meg ugye a gép) Ugyan az a végeredmény, játék közbe leveri 2-3 perc alatt.

-Visszaküldtem szervizbe gondolván rossz a proci. PCX-ről rendeltem, megnézték(legalábbis azt mondták)
és nem találták hibásnak.

-Próbáltam a volton állítani egy keveset a BIOS-ban az sem segített.

-Biosban nincs bekapcsolva a hővédelem, amiatt nem verheti le.

-Cseréltem pasztát mindenhol, még a north bridge-n is.

-Megnéztem az alaplapon a tranzisztorokat vagy miket de egyik sem púpos, ahogy a tápban sem.

-Természetesen a rendszert is újraraktam, drivereket stb. Az sem segített.

-Játékot is újra raktam, ugyan úgy újraindul.

Egyenlőre ezek jutnak eszembe, lehet hogy valamit próbáltam még de most nem ugrik be.

Szóval "röviden" :) ennyi lenne a problémám, remélem valamelyikőtök tud segíteni még mielőtt végleg kiégek a dologtól.:P

(#2) elfelejtette válasza jampeco (#1) üzenetére


elfelejtette
veterán

Inkább itt tedd fel a kérdésed.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3) jampeco válasza elfelejtette (#2) üzenetére


jampeco
csendes tag

Okay, Sorry :R

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul játék közben (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.