Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sliderx


Sliderx
csendes tag

Az a gondom, hogy már kb 30x telepítettem a windowst mert olyat csinál a gép, hogy ha az intézőben bármelyik fajlra nyomok egy jobbklikket akkor behal a rendszer.Kell nyomnom egy kontrolaltdelt és bezárni a drwtsn.exe-t és akkor feléled a windows.Próbáltam a bill. gombjával is legördíteni az eszközkezelőt de úgy is meghal.Egy ismerősöm azt mondta, hogy lehet hogy a vezérlődriverrel van valami az alaplapon.Mondta hogy próbáljam meg USB-s egérrel.Segítsen valaki!!!Nem tudom mi lehet a baj!!!!

(#2) goofy@@@


goofy@@@
csendes tag

Akármikor akarom telepíteni a gépet, mindig a telepítő egy bizonyos részénél megáll, és nem reagál semmire.Pontosabban csak egy bizonyos ideig, addig tudok billentyűt leütni eredményesen, de utána már nem. Az alaplapom Tomato v693, nincs hozzá xp-s driverem, talán ez a hiba. Ha valaki tud valamit, az szóljon. Előre is kössz mindenkinek

Kurcz

(#3) Sliderx válasza goofy@@@ (#2) üzenetére


Sliderx
csendes tag

Dobd ki az ablakon.Én is azt fogom tenni, ha valaki nem mondja meg mi a baja a gépemnek!!!!!:(:O

(#4) Lord Zero válasza Sliderx (#3) üzenetére


Lord Zero
addikt

semmit nem tudunk magáról a gépről (alaplapi chipset, proc, stb)
most milyen egered van?

nem, mindegy

(#5) .zolika


.zolika
csendes tag

Hajjó!
Lenne egy olyan problémám, hogy feltelepítem a winfost, és mikor újraindul a gép, akkor kiírja, hogy nem tud boot-olni a vinyóról...(nem találja az NT indító fájlját...NTLDR vagy vmi ilyesmi...) És ezután ha újraindítom már a vinyót se találja a gép :( De más gépben rendesen lehet rá winfost tenni és működik is!
Jha! Mellesleg ugyanebben a gépben tönkrement egy 80GB-os MAXTOR vinyom, másfél napja...Az csak kerregett kattogott, aztán már a BIOS sem ismeri fel:(
Mondtak olyat, hogy az alaplap a rossz, vagy a táp, de én már nem tudom...
Lécci aki tud segítsen!!

Előre is köccce!

(#6) Sliderx válasza Lord Zero (#4) üzenetére


Sliderx
csendes tag

Intel Celeron 2,4GHz, ASUS P4S8X-X,Radeon9200,512DDR,Q-tec egér,Genius bill,Maxtor 80gb 7200.

(#7) Zolee 11 válasza .zolika (#5) üzenetére


Zolee 11
csendes tag

Hi, pont egyik havernak is ez volt a probléma,
(Nem tudott bootolni de telepítés még elindult
és a telepítőben is látszottak a partíciók)
szóval az alaplapon lévo IDE vezérlője halt be.
A BIOS-ban még látta a winyót csak nem tudott
bootolni róla. A winyó viszont jó volt mert nálam
tökéletesen működött.

(#8) Zolee 11 válasza .zolika (#5) üzenetére


Zolee 11
csendes tag

De persze a táp is lehet rossz, (mivel már meghalt egy
vinyód, kérdés milyen öreg volt) de a rossz IDE vezérlő is
elintézhet egy még működő adattárolót.

(#9) Daniel


Daniel
tag

Sziasztok!!

Goofy:
Szerintem, probald meg a kovetkezoket:
- Toltsd le a ''Kill Disk'' nevu progit (floppy vagy ISO verziot), es formazd vele a gepet. Bővebben: link

- Probalj szervalni valaki mastol egy XP kopiat, hatha hibas a tied.

- Ha meg mindig, akkor lehet kovetkeztetni a tapegysegre, nekem volt egy ilyen fagyasos problemam a regi P3-asommal. Probalj meg egy masik tapot.
Nekem mindig Win 2000-nel, telepites kozepen megallt, pedig volt benne egy Intel alaplap es LG 48X CD.

Zolika:
ATA vagy SATA a vinyo?

(#10) Daniel válasza Sliderx (#1) üzenetére


Daniel
tag

Probaltal BIOS update-t?
Es ha igen, sikeresen ment?

Ha nem, akkor ime link:
Bővebben: link

Olvasd el figyelmesen az utmutatasokat!

[Szerkesztve]

(#11) Dilikutya válasza goofy@@@ (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Telepítés közben nem sok jelentősége van annak, hogy van-e XP-s drivered, vagy sincs. Felrakja magát valamilyen általános driverrel, vagy ha az XP ismeri a chipsetedet, akkor az ahhoz tartozó driverrel. Egy Memtestet szerintem megér a dolog.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) mixyboy válasza Zolee 11 (#8) üzenetére


mixyboy
tag

.Zolika nevében írok (ő még alszik :) ), szóval a 80 GB-s vinyó, ami tönkrement az kb. 3,5 éves, a táp az még egész újnak számít, nyáron lett vásárolva egy 400W-os Codegen...
Hogy tudnánk kideríteni, hogy a táptól ment-e tönkre a vinyó? Vagy csak IDE kontroller halt be?

jah, és nem SATA-s egyik sem

[Szerkesztve]

(#13) Dilikutya válasza mixyboy (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha látható jele nincs a vinyón annak, hogy tönkrement (értsd: szenes, vagy púpos IC), akkor azt csak a jóisten tudja, mitől ment tönkre. Vagy valami szaki, aki jól belelát a lelkébe. A működő vinyót már kipróbáltátok másik gépben, ezekszerint az jónak tűnik. Nézzetek meg egy másik vinyót is ebben a gépben, hogy azzal tud-e valamit kezdeni. És IDE kábelt is próbáljatok ki másikat.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.