Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Gép összerakás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) xedamin


xedamin
tag

Sziasztok.
Tervezem egy teljesen új gép vásárlását. Kb. nyárra lenne meg, de már most szeretném tudni, miből kb milyet vegyek. Pénzt még nem tudom mennyi lesz rá, egy középkategóriás játékgépet akarok összerakni.

Tehát, kezdem a sort a processzorral, ami mindenképen AMD, azon belül a 6000+. Elfogadható ára van, 28 ezer.
Alaplapnak az a lényeg, hogy kezelje a HD3870-es VGA-t, SATA2-t, DDR2-t, meg hát persze az AM2-es foglalatot (későbbi esetleges Phenom vásárlás miatt).
Memóriának vélemények alapján DDR2-es bőven elég. KingSton 2GB 800MHz Kit-et nézegettem, "potom" 9700 forintért. Na most nem tudom, ha az újabb játékokkal szeretnék játszani, elég a 2 giga, vagy ha lesz még rá keret, pályázzak még egy ilyet?
Winchester-be már gondoltam WD-re, azt mondják az egész jó (persze, ízlések és pofonok, egyszer: pár hónap után tönkrement a WD-m, máskor: több éve van ugyanez a vinyóm, teljesen jó).Mindenképpen SATA2, 16MB cache. A mérete még nem eldöntöttde szerintem 250GB bőven sok lesz.
Optikai meghajtónak valami kis egyszerűre gondoltam, nemistudom, Pioneer 212-D vagy hasonlók. Ezzel kapcsolatban nagyon érdekelne a véleményetek.
Monitor: 19", az biztos, de nem tudom, milyen fajta legyen. Gondolkoztam a Samsung 931C-n de durvván 63 ezres árával kicsit eltántorított. Ezért HannsG-n tanakodok. Abból melyikek a jobbfajta 19-esek?
VGA: mint említettem, HD3870 az ideál egy középkategóriás géphez. Ár: kb 44 ezer.
Hangfal: egyáltalán nincs benne nagy igényem, valami kis szolid 2.1-es, 10000 alatt.
Tápegység: mindenképpen Chieftec, vagy FSP. Azt nem tudom, egy ilyen géphez mekkora táp kellene?
Nyomtató: valami multifunkciós, 15 körül. Ezt most találtam, jónak tűnik: [HP DeskJet F2180]
Billentyűzet, egér: ami lesz a boltba, és elég jó gamer.
Gépház: amibe mindez belefér :)
Hűtés: gondolkoztam vízhűtésen, de túl drága, úgyhogy kék LED-es valószínű 8 cm-es hűtők.

Ha összesítünk:
Alaplap: gondolom 20-25-30 körül
Proci: 28
Memória: 10 vagy 20
Vinyó: szerintem 20 körül
Optikai: 10 körül
Monitor: 50 környékén
VGA: 44
Hangfal: max 10
Táp: 15 körül
Nyomtató: max 15
Billentyűzet, egér: majd elválik, 10nél biztos nem adok többet értük össz
Gépház: max 15
Hűtés: majd elválik.
Legrosszabb esetben: 267 ezer
Legjobb esetben: 247 ezer.

Hú, hát ez drága lesz. Na akkor indulhat a véleménynyilvánítás.
:)

Büdös emo leszek. A büdös már megvan, csak az emo hiányzik.

(#2) Nyiscsák válasza xedamin (#1) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Erre csak annyit tudok mondani hogy a nyár még "nagyon" messze van és addig az árak is változnak meg lesznek újjabb cuccok is szerintem! Ja meg ezért szerintem felesleges topicot nyitnod! Minden alkatrésznek van külön topicja és tudsz érdeklődni! Amúgy meg az elképzelésed jó a géppel kapcsolatban!

(#3) Tibord válasza xedamin (#1) üzenetére


Tibord
senior tag

Egyetértek az elöttem szólóval. DE...
Ha rá akarsz szánni nyáron durván 250-et akkor most nyugodtan számolhatsz 280-nal. Addigra esni fog ugyis pár dolog kivétel monitor, ram, nyomtató (egér billentyűzet :) )
Na szóval azért én javasolnék egy-két dolgot.
nézzük csak ha a monitor nyomtató egér bill lejön a 280-ból akkor marad durvá 200.
Alaplap: Szerintem inkább AM2+ -os alaplap kell neked, abból se a legszarabb. csak giga vagy asus másba neg ondolkozz (esetleg még DFI :) ) Pl.: giga ds5 van benne hely még egy 3870-es karinak mondjuk jövőre.
A procid felejtős szerintem. +5-8 ezerért phenomot teszel bele és az minden tekintetben jobb. nekem elhiheted én is azt használom.
Tegyél rá egy hűtöt ami meg is fogja a hömérsékletét (ha huzod mindenképpen, ha alapon használod akár a gyári is elviszi)
Ram: Ha tuning akkor ezek felejtősek, ha nem tökéletesen mennek majd. 800 DDR2 mindent elvisz még egy darabig. én 4GB-vennék legalább.
Táp: 550 alatt ne vedd meg. általad írd márkák jók.
házra nem kell sok. sima codegen táp nélkül.
VGA: Jó választás de abba nézz körül milyen márka. Pl az enyém szerintem über fasza. Egy slotot foglal és 860/1300-at viszi. Rivatuneres ventivezérlés és éjszaka hangtalan 3%-on jár.
HDD: Biztos jó amit irtál csak nem egészen értem hogy minek. samsung. 250? ja mondjuk rendszervinyonak. melé meg egy 500-as

szóval ez igy egyben kb most 200+ a többi kacat.
Ja és csak 64bites oprendszer a 4GB-ot csak az látja (32bit=3GB)
hirtelen ennyi

ja igen az optikai meghajtó sima ASUS az az egyik legolcsobb és legjobb brutto 7000Ft körül van

Hangfal? nincs nagy igény és 10000? te tudod

[ Szerkesztve ]

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#4) cucka válasza xedamin (#1) üzenetére


cucka
addikt

szerintem az ilyen témák megvitatására van a milyen gépet vegyek topik..
mondjuk tök mindegy, mert két hónap alatt sokminden történik, jönnek új cuccok, másoknak a beszerezhetősége változik, stb., szóval kár ezen most agyalni. pl. utóbbi ~2 hónapban a 9600gt kártyák ára esett úgy 10 ezer forintot..

(#5) xedamin válasza Tibord (#3) üzenetére


xedamin
tag

Phenomot én csak 40 körül találtam.
AM2+ foglalatos lapba sima AM2 is belemegy?
Sehol nem lesz tuning. Ezen a 4 gigán majd gondolkozok. De szerintem először 2vel próbálom, hátha elég. Legfeljebb utólag még 2g belemegy.
VGA-ból neked milyen fajta van?
Nemnem, még 250 is sok:D Ha csak az elmúlt meg előtte lévő hétre gondolok, és a gép újrarakásra, kiírás, stb, bőven elég 250GB. Ha meg nem, lecserélem/rakok mellé másikat.
Optikait majd meglátom.
10ezerért drága egy 2.1-es?

Büdös emo leszek. A büdös már megvan, csak az emo hiányzik.

(#6) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Zárni fogják. Javaslom a szabályzat elolvasását. Irány a "Milyen gépet vegyek..." topic, mint azt már elöttem is írták!

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#7) Tibord válasza xedamin (#5) üzenetére


Tibord
senior tag

Ja csak most látom hogy még nagyon újonc vagy.
igen az am2+ ba belemagy az AM2-es.
egyébként rákattintasz a nevemre és előjön a az adatlapom.
250GB? mért is nagy? mindegy. partíciok létrehozása mondjuk egy 60GB-s és az a C. csak azt kell akkor törölni. (nekem néha az sem elég ami most van. Mondjuk én nem csak játszom rajta)
2GB vagy 4GB az a te dolgod. én nem vennék 2GB-ot új gépbe.Sok szöveggel ellentétben az a lelke a gépnek (pontosabban az OPrendszernek) és nem a proci.
Ha nics tuning a BE-s procikat felejtsd el. fölösleges.
én nem vennék 2magost sem de ha csak játszól akkor még akár jó is lehet.
Csak egy példa.
nekem az előző gépem E6300-as 2,8GHz-en
most a Phenom ugyanannyi idő alatt tömörít avi-ból mpeg-be.
CSAK most nem otthagyom a gépet hanem crysisozok közbe.
ennyit erről.

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#8) Csyppa válasza xedamin (#1) üzenetére


Csyppa
senior tag

A többit beszéljétek meg itt

[ Szerkesztve ]

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#9) Thrawn válasza Csyppa (#8) üzenetére


Thrawn
félisten

Köszi a linket, ezt zárom.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Gép összerakás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.