Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

a gep indulasakor bejon a kek kepernyo, mindenki altal gondolom ismert szoveggel. Lejjebb tanacsolja, hogy bios frissites, es hogy biosba disable-zzem a memory caching meg shadowingot. Meg:
SCSIPORT.SYS - adress F75C3B232 base at F75CA0000 Datestamp 367d83e4
d333dvs.sys

rola van szo:

oprendszer: Windows XP Prof.
alaplap: ECS K7S5A
proci :AMD Duron xp 1ghz
ram: 384MB (sdram)
graf: nVIDIA GeForce2 Ti (32MB)
hdd :120 GB seagate barracuda + 10 GB WD (ezt mar kiszedtem)
+ DVD olvaso + cd iro

az egeszet egy 200W-os tap hajtja. Gondoltam kicsit keves, igy amikor mar sokadik restartra sem akart indulni akkor a 20gigas hdd-t kihuztam. Azota 2-3 restart utan elindul.
Mi a problema, tenyleg kell bios update? Ebbe a gepbe mar nem lesz semmi uj veve (tap) mivel nemsokara lesz uj gep.
Segitsetek legyszives

elore is koszonom

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#2) -Jackson- válasza Gyuri16 (#1) üzenetére


-Jackson-
őstag

nekem a legutolsó windows frissítés óta csinál ilyeneket:( ki is kapcsoltam az autoupdate-t

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#3) Gyuri16 válasza -Jackson- (#2) üzenetére


Gyuri16
senior tag

nekem nem volt frissitve, csak az a patch van fenn amit az msblast miatt feltettem

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#4) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

esti up

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#5) twollah válasza Gyuri16 (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Hat ez bizony tap.
Eleg nagy batorsag, hogy 200Wattos tappal hajtod meg a konfigod.

(#6) ollie válasza Gyuri16 (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Cseréld le a tápot.

***

(#7) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

koszi, sajna nem tudok tapot cserelni, szoval kihuzom egyenlore a cd irot is. De hogyhogy csak most jelentkezett a baj, mar regota megy a gep.
ja ha mar tap, uj gepbe mekkora tapot ajanlotok (a64 3000+, gef 6600gt agp, 512 ddram, valami alaplap, 120gigas seagate marad, meg dvd, meg cd iro + halozat)?

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#8) twollah válasza Gyuri16 (#7) üzenetére


twollah
nagyúr

Legalabb egy 350Wattos markas (pl Enermax), vagy 400Wattos.

Ezen az oldalon ki tudod szamolni, hogy mekkora tapot kene venned a gepedhez.
Bővebben: link

(#9) Gyuri16 válasza twollah (#8) üzenetére


Gyuri16
senior tag

hat csak az enermax az 2x k nal kezdodik, az meg eleg sok, egyenlore valami 350W os van tervben, de nem hiszem hogy nagyon markas. Szoval ha gagyibb akkor inkabb 400?

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#10) twollah válasza Gyuri16 (#9) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha gagyibb akkor minnel nagyobb.
Mert ki tudja, hogy mennyit ad le valojaban a rairthoz kepest.

(#11) Gyuri16 válasza twollah (#10) üzenetére


Gyuri16
senior tag

ok koszi, hozzaszerelek egy eromuvet, lassan az fog kelleni a gepekhez... :)

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#12) Ger|||


Ger|||
aktív tag

nem táp lesz sztem, nekem is 200wattos van

bár lehet hogy mégis csak, hogyha lehúztad a vinyót és úgy jobb.. Ezt most a windows telepítő csinálja, vagymi?

(#13) Gyuri16 válasza Ger||| (#12) üzenetére


Gyuri16
senior tag

telepito? nem windows bootolaskor kijon a kek kepernyo, szerintem mar lattal te is olyat...

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#14) Ger||| válasza Gyuri16 (#13) üzenetére


Ger|||
aktív tag

persze hogy láttam, de én aszthittem hogy a windows telepítője kékhalálozik el.
A megoldás egyszerű, telepítsd újra a windowst, és kész.

(#15) Gyuri16 válasza Ger||| (#14) üzenetére


Gyuri16
senior tag

nem hiszem hogy segit, amugy meg mondom max 1 honap es lesz uj gepem, ezzel e vinyoval, akkor ugyis ujra kell raknom, addig nincs kedvem.

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#16) Ger|||


Ger|||
aktív tag

sztem meg fogod siratni te még ezt az alaplapot, könnyes szemekkel fogsz visszatekintgetni utánna

(#17) Gyuri16 válasza Ger||| (#16) üzenetére


Gyuri16
senior tag

ezt most miert is mondod? Jo alaplap volt, da mer ket eves, szerintem kibirja meg ezt a honapot, aztan meg kitudja mi lesz a sorsa.

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#18) DigitXT válasza Gyuri16 (#9) üzenetére


DigitXT
félisten

az enermax az 2x k nal kezdodik
Nem igaz, csak a nagyobb darabok! 375W-os (az se kicsi) 19K, asszem...

az meg eleg sok
Amit írtál, hogy veszel új gépnek, az is elég sokba kerül: én félteném! Mennyit költesz rá? 100K-t? (Egy kicsit hasra ütöttem.) Spórolsz a tápon 10-et, oké, de arányaiban, nem annyira: ha valami pukkan, esetleg lőttek a 100K-nak...:(

nem hiszem hogy nagyon markas
Hát pedig rengetegen szajkózzák, hogy a tápon nem szabad spórolni, és megvan rá a jó okuk: én sem véletlen cseréltem le a 300-as Codegenem: még nem pukkant el, csak...:B (Oké-oké, az is lehet, hogy még ki is bírta volna sokáig, de valahogy kezdett aggasztani a feszkóival, meg a ventifordulatszámingásával...:()

Szoval ha gagyibb akkor inkabb 400?
Az a gond ezzel, hogy a gagyibb 400-as kevesebbet tud, mint mondjuk egy Chieftec 350-es. Viszont az utóbbi már nem is 19K, csak 13-15 körül van!:)

Amúgy rengeteg tápos topik van, és most nézem, hogy tag vagy, szóval ezt akkor már biztos mind tudod, de azért gondoltam megosztom ezt a két gondolatot, bocs ha nem segítettem.:)



[Szerkesztve]

(#19) Ger||| válasza Gyuri16 (#17) üzenetére


Ger|||
aktív tag

majd meglátod ha odadugnak az orrod elé egy nforce2-t :)

(#20) Gyuri16 válasza DigitXT (#18) üzenetére


Gyuri16
senior tag

lattam sok tapos topicot, de keves embernek volt igazan baja tappal, marmint hogy elvitte volna a fel gepet. Nekem idaig (mar ket eve) van egy noname 200W os tapom, es nincs problema vele. Tudom, hogy egyszer lesz, aztan sirathatom.

Masik dolog, nem en veszem a gepet, hanem apum. Nem kapok minden honapban uj gepet (lathatod a mostani sem valami uj) , most igen, igy olyat akarunk osszerakni, ami megallja a helyet egy ev mulva is. Es hat a penz az veges.

Arakban nem vagyok otthon, de szolok apumnak, hogy nezze meg milyen tapot vesz.

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#21) Ger|||


Ger|||
aktív tag

az alaplappal simán el lettél volna még pár évig
bele egy 2500-ös Thorton proci, meg 2x 512 ram, meg egy 6600gt, és viszlát.

(#22) DigitXT válasza Gyuri16 (#20) üzenetére


DigitXT
félisten

keves embernek volt igazan baja tappal
De legalább ezt a cikket olvasd el, légyszi! Megéri!:)Bővebben: link

Nem kapok minden honapban uj gepet
Hidd el, sokan vagyunk ezzel így!:) Én másfél éve még P1-en toltam!:DDD Aztán sikerült megugranom, és azóta csak fejlesztgettem: 2005-ben nem fogok!:C

olyat akarunk osszerakni, ami megallja a helyet egy ev mulva is. Es hat a penz az veges.
Teljesen megértem az álláspontod, én csak azt szerettem volna tanácsolni, hogy alapból vegyél normális tápot, mert akkor nem lesz gondod vele: egy Enermaxra pl. 3 év gari van simán, vagy egy Chiftecre akár élettartam, stb: megéri. De ha nem ezek, mert persze vannak mások is, akkor is legalább nézd meg a tesztet, biztos találsz benne jónak kinézőt, vagy vmi tápos topikban ugye.:)

Arakban nem vagyok otthon
Sok dolgot megnézegethetsz pl. itt: Bővebben: link
Mindenképp állíts össze magadnak egy listát, hogy pontosan mi lesz, és akkor a helyi üzletben mennyi is, mert apudnak sem mindegy, hogy mire számíthat! (De ha ő tudja, hogy milyen gépet kell venni, akkor oké, csak láttam már csúnya tápokat csicsás házakba szerelve, és pl. elsőkézből: az orrom előtt füstölt el unokatesóm gépe - nagyon laza a srác, szétkapta a tápot, kicserélte a pukkant kondit: a gép ment tovább -, illetve a másik unokatesómé végleg leégett, kapott egy ezrest az alaplapjáért a benne lévő anyagok miatt.:( Ja, a ''kondis'' unokatesómnak most a harmadik tápja van a gépben: valóban nem vitte az egészet, királyság, de nem lett volna jobb mindjárt egy normálisat vennie? Mondjuk 3x6eFt az 18eFt = Enermax, egyszer sem hal(t volna) meg...:C

(#23) Gyuri16 válasza Ger||| (#21) üzenetére


Gyuri16
senior tag

most mar teljesen mindegy, gep nagyjabol le van beszelve

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#24) Ger|||


Ger|||
aktív tag

a régi eladó? Tápostul alaplapostul, prockóstól :D ? :)

(#25) Gyuri16 válasza DigitXT (#22) üzenetére


Gyuri16
senior tag

a tesztet megmutatom apumnak, aztan majd lesz valami, ert o hozza, nem kell felteni.
arakat nem nagyon akarom nezni magyar kiskerben, mivel nekem szlovakiabol lesz, raadasul nagykerbol.
amugy a gari az hogy mukodik tapnal? Szoval ha elviszi a fel gepet, akkor megkapom az osszes olromlott resz arat, vagy hozzamvagnak egy masik olyan tapot?

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#26) Ger|||


Ger|||
aktív tag

persze. Mondják, hogy sajnálom, és leemelnek egy másik tápot a polcról, és mondják hogy viszlát.

(#27) Gyuri16 válasza Ger||| (#24) üzenetére


Gyuri16
senior tag

meg nem tudom, nem valoszinu, de ha egy ellenalhatatlan ajanlatot teszel akkor mehet :))

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#28) Ger|||


Ger|||
aktív tag

madj meglátom... előbb ti4200-t kell szereznem :)

(#29) DigitXT válasza Gyuri16 (#25) üzenetére


DigitXT
félisten

szlovakiabol lesz
Ezt egyébként megéreztem...:D Amúgy pont holnap utazok ott át...:))

ha elviszi a fel gepet
Pont ez a lényeg egy tápnál: nem visz el semmit!:)

megkapom az osszes olromlott resz arat
Nem, sajnos, egyáltalán: ilyenben ne is reménykedj, az ilyen túlfesz dolgok mind a ''nem garanciális probléma'' tárgykörébe tartoznak.:( Pont ezért érdemes jó tápot venni: a géped védelme érdekében! Szóval ha meghal netán - mert még a legmárkásabbakkal is előfordulhat ugye bármi, csak ritkább -, akkor kicserélik, és amit kapsz valszeg kiszolgál a gari végéig hibátlanul. Vagy már az első. Elvégre a gyártók sem hülyék, nem véletlen adják rá azt a garit.:)

a tesztet megmutatom apumnak
Fog érte szeretni...:DDD

Amúgy Révkomáromban milyen számtech kiskert ismersz?:)

(#30) Gyuri16 válasza DigitXT (#29) üzenetére


Gyuri16
senior tag

lehet hogy erdekesen fogsz ram nezni, de itt szamtech dolgot sose vettem/vetettem, csak cd-ket (20Sk~120Ft). Van ComputerABC, LogiSys, meg mittudomen, inkabb nagyvarosban (esetemben Pozsonyban) vegyel.

ja es mibol erezted hogy szlovakiabol vagyok, kiejtesembol? :))

[Szerkesztve]

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#31) DigitXT válasza Gyuri16 (#30) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát én is csak CD-ket/DVD-t vettem kb., de gondoltam, hogy vmikor megnézegethetném a barátnőmnek hiányzó 256MB SD-RAM-ot...:) Apropó RAM! Neked milyen felosztásban vannak, és nem eladó belőle véletlenül 256???:D


Pozsonyban
Az már nem esik útba...:))

mibol erezted hogy szlovakiabol vagyok, kiejtesembol
Lakóhely: Révkomárom. Csak ebből.:C

(#32) Gyuri16 válasza DigitXT (#31) üzenetére


Gyuri16
senior tag

ram 128+256, de sajna egyenlore semmi nem elado, utana ha esetleg elado lelnne a 256 kb biztos nem, mivel azt nem reg kaptam apumtol, mer neki uj gepe lett, szoval azt vissza kell adnom

el is felejtettem hogy odairtam hol lakom, hat ez van...

nezegetem a tesztet, es latom a coolink tapok egesz dicserve vannak, raadasul van 10 meg 8 k ert is, ez meggondolando

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#33) DigitXT válasza Gyuri16 (#32) üzenetére


DigitXT
félisten

szoval azt vissza kell adnom
Sebaj, csak érdeklődtem!:)

coolink tapok egesz dicserve vannak, raadasul van 10 meg 8 k ert is, ez meggondolando
Na! Örülök, hogy letettél a ''Noname''-ről!:) (Az is van a tesztben: siralmas!:DDD)

(#34) Gyuri16 válasza DigitXT (#33) üzenetére


Gyuri16
senior tag

hat atbeszeltel :))
na most mar megyek aludni, jo ejszakat

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#35) DigitXT válasza Gyuri16 (#34) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért majd írd meg, hogy milyen árakon tudod megvenni a cuccokat!:) Kíváncsi vagyok!:D (Pl. ha megtehetném azonnal Szlovákiában lennék mondjuk mobilelőfizető: ég és föld.:D De nem tudom PC-ben hogy vannak, pláne a nagykerek... Lehet, hogy ugyanaz?:DDD A fenét...:)) (SK rulez!:C)

[Szerkesztve]

(#36) Ger|||


Ger|||
aktív tag

120 forint cédéér... Hmm.. és ezért szlovákiába kiutazni?
Magyarországon 100 ft, jóreggelt! :)

(#37) Gyuri16 válasza Ger||| (#36) üzenetére


Gyuri16
senior tag

hat ez a kis tokos nem teljesen noname cd, vattem mar cd-t 7 sk-drb aron is (~42ft) de azok nem voltak tul megbizhatoak (illetve nem volt tokjuk se), igaz nekem mind az 5 mukodott, tobbe nem akartam beruhazni :))

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#38) DigitXT válasza Ger||| (#36) üzenetére


DigitXT
félisten

120 forint cédéér...
Nem napi árakról beszélünk...:D

Magyarországon 100 ft, jóreggelt!
Most már persze.:P Viszont anno DVD-RW volt marhajó áron: ez egy kicsit később gyűrűzött be, de azért azt se feledjük, hogy Mo-n nem 100Ft a legális kisker ár. Vagy igen?:)

Végszó/poén:
Hmm.. és ezért szlovákiába kiutazni?
A srác ott lakik!:)) Jóreggelt!:C Szerk: ha meg nekem szólt volna (csak ugye elfelejtetted a válasz gombot használni:P): én a barátnőmhöz járok át.:D

[Szerkesztve]

(#39) czollnerg


czollnerg
aktív tag

most a legelső kérdésre visszatérve: Az én Konfigom: ASUS A7V600-X, 2500+ Barton, HIS 9200 64mb 128bit, 256mb 400mhz memó, S-atás 120gb Samsung, ATA 80gb Maxtor, LG 52*32*52/16 combo ééééés 300w CODEGEN! Nekem is a windows indulása után egyből kékhalál.... Tehát betölt mindent, (tűzfal, víruskereső, stb.) és utána hirtelen kékhalál.... csak nekem hiába a reset + minden, nem akar elmúlni..... most megpróbálom garival visszavinni a winyót (amúgy ez a 120as s-ata), de viszont mindenki azt mondja h a táp a baja.... Kihúztam mindent (másik winyó, cd-rom, + neonok) de még így is csinálja.... de ezt csinálja kb. 1 hónaponként..... Everesttel megnéztem és a fesz. nem ingadozik, tehát nem tudom h valójában a táp-e a hibás.... Vélemény??

(#40) DigitXT válasza czollnerg (#39) üzenetére


DigitXT
félisten

Vélemény??
Nekem is ilyen Codegenem volt: még elment, de én nem bízok benne...:(
Emellett elég érdekes lenne, hogy mi az a kék-halál, amivel a win jön, ezenkívül persze az is, hogy mindig ugyanaz-e, stb. (Láttam kékhalálozni XP-t egy párhuzamos portra kötött UMAX scanner miatt, de az végül lebuktatta magát...) Ilyesmi. Amúgy ha ki tudod próbálni egy jobb táppal, és akkor nem csinálja, akkor lehet a táp, de azért az gyanús, hogy feláll, és utána... Amúgy miért pont a vinyót akarod visszavinni: adott vmi ilyesmire okot a hibaüzenet?

(#41) czollnerg


czollnerg
aktív tag

ntfs.sys meg ilyeneken lovagol...... azért akarom visszavinni, mert: ha a másik winyórol próbálom elérni a fájlokat, nagy részt lefagy a gép vagy pedig a RAID vezérlő (ez kell ahhoz h lássam az s-atás winyót) hibát jelez...... Bár lehet h a vezérlő progival van a baj, nem tudom.....

(#42) 0414setsuna válasza Gyuri16 (#1) üzenetére


0414setsuna
tag

.

[ Szerkesztve ]

Ranked wins : ~1000, your argument is invalid :)

(#43) 0414setsuna válasza 0414setsuna (#42) üzenetére


0414setsuna
tag

kb

[ Szerkesztve ]

Ranked wins : ~1000, your argument is invalid :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.