Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aPoLLo


aPoLLo
csendes tag

Minap vettem '' Geil 1024MB DDR PC3200 (DDR400) 2x512MB Dual kit '' memóriát, egyébként ABIT IS7 E-2 -tipusú lapom van, és ugyan felismeri, de single channel -en fut.
Legfrisseb BiOS-om van és a szokásos CAS Latency.. stb késleltetéseken kivűl nem találtam a dual channelre vonatkozó menüpontot. Soft menüben is csak a feszt tudom állitani. A 2005-ös sisoft sandra memo benchmarkja 2500 Mb/s -körüli interger/float stream-et mért, ami kb fele annyi, mint a referencia értékek szerinti tényleges dual ramok teljesitménye. Nem igazán vagyok járatos ebben a témában, szóval minden használható tippet köszönettel fogadok!

(#2) Foobar válasza aPoLLo (#1) üzenetére


Foobar
tag

Hali
A biosban nem szokott erre vonatkozó menüpont lenni, egyszerűen azon múlik a dolog (általában, ha más gond nincs), hogy melyik slotokba rakod a memóriákat. Az alaplap kézikönyvében lehet, hogy írnak erről valamit, ha meg nem, akkor próbálgasd. Ennél az alaplapnál nem tudom konkrétan, hogy melyik slotokba kell.

(#3) KrAt


KrAt
veterán

Bővebben: link Ide tedd fel a kérdésed...

(#4) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Link megkapódott (kösz érte) a topik bezáródott.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.