Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

Sziasztok!

Nem árthat meg az egy gigás RAM, ezért rászántam magamat!:)
De nem tudok választani a Geil-Corsair RAM(ok) között!
-Geil PC3200 1024MB DDR 400MHz (2x512MB)
-Corsair Value Select KIT 1024MB DDR 400MHz (2x512MB)
-Vagy jobb lenne valami 500MHz-es RAM(ok), de drágábban?:F
Ti mit mondtok? Melyik?

Kössz!

(#2) Alvin_ti4200 válasza n_gy_k (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Milyen proci mellé lesz?

(#3) n_gy_k válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Intel Pentium 4 Northwood 2,6GHz 800FSB/512KB
De lehet, hogy veszek egy Intel Pentium 4 Northwood 3,2 GHz 800FSB/1024KB!
Vagy szerinted nincs értelme?

(#4) Alvin_ti4200 válasza n_gy_k (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem Prescott-nak nins értelme, akkor már inkább Athlon64. Ha a mostani procit nem húzod, akkor minek ilyen drága RAM?

(#6) freak^ válasza n_gy_k (#1) üzenetére


freak^
tag

Hát a GeiL az pontosan milyen, mert corsair value sztem nem nagy szam, annyit tud, mint egy olcsobb ram, max tobb gari meg ienek :)
Ha a geil nem value, akkor az nem egy rossz.
Ja es ha 500-ast veszel akkor nezz utana a kingmax hardcore pc4000-nek :)
nagyon jokat irnak, es elfogadhato az ara is, van itt ph-n is topikja...

(#7) MoP_FX 57 válasza Kalandor (#5) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

és az en kicsi kingston hyperx -eim hol kullognak? :O

(#8) Scream007


Scream007
őstag

nekem eddig 4 féle rammárkám volt de egyik között se éreztem minőségi a különbséget, a gyorsaság, mivel upgrade votl, természetes hogy volt, de szerintem amelyik az olcsobb.

ha nem tuningolsz akkor 400-as ram elég, ha igen akkor kingmax hardcore.
400-as ba meg amennyid van rá.szerintem a csucson a corsair és a kingston van, utána jönnek 1 hajszálal mögöttük ezek: twinmos, kingmax, geil.

de ezek is sima felső kat.

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#9) freak^ válasza freak^ (#6) üzenetére


freak^
tag

Itt a kingmax topik Bővebben: link
hajra ;)

(#10) n_gy_k válasza freak^ (#9) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Kössz!

(#11) Zsu_


Zsu_
senior tag

És mi a különbség a Geil Value és a Platinum series között :F

(#12) Gorneck válasza Zsu_ (#11) üzenetére


Gorneck
titán

Időzítés, állítólag a tuningot sem bírja annyira, mint a up!

Gorneck#1239

(#13) DukeFX


DukeFX
tag

Sztem inkább Noname-et kellene venni. :DD:C:DD

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#14) sz.j válasza Zsu_ (#11) üzenetére


sz.j
nagyúr

A Value, minden márkánál, lényegében egy nagyon megbízható alaptípús, ami általában semmi extrém jó tulajdonsággal nem rendelkezik, az átlagos használatot hivatott kielégiteni.
Persze ezek között is található pl. nagyon jól tuningolható, vagy alacsony időzítéssel műkődő példány. /Lásd: Geil Value/

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#15) yamshee válasza freak^ (#6) üzenetére


yamshee
tag

A kingmax memók időzítései nem a legjobbak. Az 500-as CAS3-as , a GEIL CAS 2.5-es. Az XL szeria GEIL-ből 400MHz-en CAS 2 5-2-2 és 500MHz-en a gyári adatok CAS 2,5 7-3-3.

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to serve us. Resistance is futile.

(#16) freak^ válasza yamshee (#15) üzenetére


freak^
tag

Lehet, de akkor is nagyon allat a Kingmax, amugy meg azert nem olyan _oriasi_ a kulonbseg egy rammal mas idozitesekkel, nezd meg kingmax tesztet, eleg sok markasabbat ver. :)

(#17) Tsunami


Tsunami
senior tag

átlagos használatra jók az ilyen nem noname, de neves gyártok, pl infineon, vagy samsung, ha meg tuning, akkor a már emlitett nagyobb márkák, az meg hogy a latency, meg a cas dolgok milyenek, azok a harcore játékosokat érinti szinte csak, és az is annyi különbség, hogy 7-8% al jobban teljesitenek, azonban dupla, vagy tripla olyan drágák mint a value ramok. Corsair a Geil elött jár, de csak mert azt jobban szeretik a hc gamerek, jobban bevállt a dolgokra, egyébként meg a különbség elenyésző.

''három a kettő tizen''

(#18) Tsunami


Tsunami
senior tag

Ha igazán érdekel, a Geil ramokkal több alaplap csinálta már azt, hogy nem futott gyorsabb cas al, mint a corsair, szoval ilyen téren is jobb.

''három a kettő tizen''

(#19) dpman


dpman
csendes tag

Azt mondja már meg valaki, hogy tökmindegy milyen alaplapba megy a RAM?
MErt azért ott is van szereti/nem szereti téma nem? MEg nem biztos hogy bizonyos időzítések mindig megfelelőek...vagy ez tökmind1? minden alaplapban mennek ezek a csoda RAM-ok, Auto CAS-ban?

Pld: nekem most Abit AG8 3rd Eye -hoz kéne megbízható RAM, nema tuning a lényeg hanem a GAR és a stabilitás. Szvsz ezek a GEIL value memóriák jók lehetnek és párba-válogatottak (szép kék :) )

Még árban szóba jöhet Corsair Value is...

(#20) feribk


feribk
aktív tag

azta milyen ős régi topc :)

Üzenetre illik válaszolni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.