Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Geil-t, de melyiket? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) freak^


freak^
tag

Hello !
Az lenne tulajdonkepp a kerdesem, hogy mi a kulonbseg a GeIL Ultra platinum es Golden Dragon sorozatok kozott, mert ultra olcsobb, es van rajta huto is..
Na marmost gyarto honlapjan nagyjabol annyi kulonbseget talatam, hogy Golden dragon szep mintas es van egy led rajta, telleg ennyi a kulonbseg es a minta miatt kernek erte tobbet, mint ultra platinumokert, vagy esetleg van valami mas kulonbseg is?
Jobb tuningolhatosag stb ..
Ha valaki rendelkezik GeIL rammal, legyen szives es irja le, milyen, meg minden tapasztalatot.
Ja es hasznaltam keresot, de nem talatam a kerdesemre valaszt :(

(#2) sz.j


sz.j
nagyúr

A Golden Dragon-ról elég sok rosszat lehetett olvasni régebben, én nem bíznék benne! Az Ultra Platinum viszont nagyon jónak és megbízhatónak tünik.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3) freak^


freak^
tag

up!

(#4) Gorneck válasza freak^ (#1) üzenetére


Gorneck
titán

GeIL Ultra platinum 500as vagy 533as 2*512!
IC7-G
3.0c
2*512/500 Geil UP

250 2.5,7,4,4 1.475v/2.6v
Aida: 5916/2135
Sandra: 11508, 4726/8282

255 2.5,7,4,4 1.55v/2.6v
Aida: 5995/2183
Sandra: 11753, 4849/8413

260 2.5,7,4,4 1.75v/2.6v
Aida: 6156/2214
Sandra: 11577, 4940/8576


[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#5) freak^ válasza Gorneck (#4) üzenetére


freak^
tag

hm nem egy rosszak es golden dragonrol nincs ien adatod? :)
Amugy hol lehet legolcsobban geil ramot venni?
geil value milyen?

(#6) Gorneck válasza freak^ (#5) üzenetére


Gorneck
titán

Value-t fejetsd el meg a golden szériát is!
UP-t vegyél!
''Amugy hol lehet legolcsobban geil ramot venni?'' google!

Eminyék a Hertában lettek véve!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#7) Sundesz


Sundesz
őstag

Tök8 milyen Geil-t veszel, mert mindegyik büntet!!!:DD

Hörcsög Powa'

(#8) westlake válasza Sundesz (#7) üzenetére


westlake
félisten

azert ne olyan hevesen....:)

Play nice!

(#9) Gorneck válasza westlake (#8) üzenetére


Gorneck
titán

xcbiker-hynix a bütető!

Gorneck#1239

(#10) westlake válasza Gorneck (#9) üzenetére


westlake
félisten

jaja....

Play nice!

(#11) freak^ válasza Gorneck (#9) üzenetére


freak^
tag

miert az mit tud?
amugy en magicompban neztem ott ddr 500 up az 70k brutto volt, asszem !

[Szerkesztve]

(#12) westlake válasza freak^ (#11) üzenetére


westlake
félisten

na igen....
annyert te nem fogsz ott olyan memoriat kapni....

Play nice!

(#13) freak^ válasza westlake (#12) üzenetére


freak^
tag

ezt hogy erted, hogy nem annyiert adjak, mint amennyit kiirnak?

[Szerkesztve]

(#14) westlake válasza freak^ (#13) üzenetére


westlake
félisten

miota elsz te magyarorszagon?
persze, hogy ugy ertem...
a distributor mondta, hogy 2*512 466-os 63k+fa (es ez nagyker ar..)

Play nice!

(#15) Sundesz válasza westlake (#14) üzenetére


Sundesz
őstag

466-os van bruttó 29-ért, csak az nem Geil, hanem KingMAX!

Hörcsög Powa'

(#16) Gorneck válasza Sundesz (#15) üzenetére


Gorneck
titán

''(es ez nagyker ar..)'' tudod mi az hogy nagyker ár igaz?

Gorneck#1239

(#17) Sundesz válasza Gorneck (#16) üzenetére


Sundesz
őstag

És mi van vele??? Tom, hogy nagyker ár!!

Hörcsög Powa'

(#18) Gorneck válasza Sundesz (#17) üzenetére


Gorneck
titán

Kingmax és az A-data ramjai 5k vagy 10k-val olcsóbbak mérettől függően!
Pc-s boltban 35-40ért veszek csak 500as ''noname'' ramot! Geil 50k körül van...

Sundesz: Benéztem vmit! Bocsi a kötekedésért!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#19) erdoke válasza freak^ (#13) üzenetére


erdoke
titán

Kérdezd meg őket. Ha van nekik raktáron, elképzelhető, hogy még régebben szerezték be, amikor olcsóbb volt. Ha az van mellette, hogy rendelésre, akkor is 90%, hogy annyiért hozzák, amennyi oda van írva, feltéve hogy friss az árlista.

Szerk: Most néztem, rendelésre van csak ilyen. Mivel az árlista ''májusi'', ezért valamennyivel biztosan eltér az ár a feltüntetettől, de szerintem nem sokkal.;)
Hívd fel őket, megmondják, vagy megkérdezik a forrást, és visszahívnak.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#20) freak^ válasza erdoke (#19) üzenetére


freak^
tag

Ok. kössz a tanacsot, majd hivom oket :)

(#21) tts válasza Gorneck (#6) üzenetére


tts
addikt

Miért felejtse el a value-t és a golden-t? Próbáltad talán valamelyiket? Milyen tapasztalatod van ezekről? Tényleg érdekel a véleményed!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#22) Gorneck válasza tts (#21) üzenetére


Gorneck
titán

Value ramok az eredeti ''butított'' verziói! Utána kell nézni a neten a Golden D szériának! Én nem olvastam róla túl jókat!

Gorneck#1239

(#23) Gorneck válasza freak^ (#5) üzenetére


Gorneck
titán

Ez az én gépem és a golden d szériáról mindenki lebeszélt!

Gorneck#1239

(#24) tts válasza Gorneck (#23) üzenetére


tts
addikt

Na szóval azért bátorkodtam érdeklődni, mert én 2×512 Geil 400 Value dual chanel blokkot használok (a kék színűt). Most röviden rákerestem a neten is, de semmi rosszat nem találtam. Eleve mi az hogy rossz??? Mire akarjuk használni? Én csak memóriának használom, nem aidás-hajtásra. Miután volt néhány sikertelen kanyarom lószar Elixír meg Infineon (na ez olyan Infineon volt mint a coccializmus közepén a faszikáim a Dáciákra rábuherálták a Renault emblémát és boldogok voltak) vettem a Geil-eket. Hát én q..ra meg vagyok velük elégedve. Van egy 2500+-om, ami alapon csak 194 FSB-t bír, szinkronban a RAM-ok röhögve bírják, ez jelent 2-2-2-6 -ot, persze még a névleges 400-on sem tudom kihasználni, azért is vettem őket, mert még a tegnap bejelentett friss AMD 64-ek egyes típusai is futnak vele, na azokkal majd lahet Aidát hajkurászni. Szóval én nem fikáznám le egyből, inkább csak ajánlanám, megjegyezve, hogy persze messze van az igazi csúcs tuning RAM-októl, de nem is 90 rugó darabja.

(#25) Gorneck válasza tts (#24) üzenetére


Gorneck
titán

Kingston 2*512/400as Value ramok voltak nálam! Nem voltam megelégedve vele!
Na most az a helyzet, hogy ha az ember Geil memóriát szándékozik venni akkor tuti, hogy tuning miatt teszi azt! Ha meg valaki Geil ramot vesz nem tuning miatt akkor, miért venne belőle value-t, ha ott van a samsung, infineon...stb és még azthiszem olcsóbbak is!
''Eleve mi az hogy rossz???'' Nálam a Kingston 400as Value 2,5,3,3on meg sem mozdult, míg a mostani Geil 500as ramjaim simán viszik 2.5,7,4,4-et még 520on is bírják 2.6v-tal, de a 2,5,3,3 is müxik 400on és mellette müxik az IC7 GA-ja is jóóól! Azt viszont garantálom, ha ki tudnád nálam is próbálni a ramjaidat ledöbbennél mekkora a különbség!

De még egyszer kihangsúlyoznám aki Geil-t vesz és 865-875 chipset mellé az áldozza rá azt a keveset mert megéri!

Gorneck#1239

(#26) westlake válasza erdoke (#19) üzenetére


westlake
félisten

a magicomban nagyon ritkan van raktaron nagyobb sebessegu geil..
rendelesre hoznak, ami ugye uj (emelt) arakat jelent...

Play nice!

(#27) westlake válasza Gorneck (#25) üzenetére


westlake
félisten

''De még egyszer kihangsúlyoznám aki Geil-t vesz és 865-875 chipset mellé az áldozza rá azt a keveset mert megéri!''

foleg, ha az ember aida sebessegrekordot akar dontogetni:D

Play nice!

(#28) Gorneck válasza westlake (#27) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Gorneck#1239

(#29) freak^ válasza Gorneck (#25) üzenetére


freak^
tag

És A-data Vitesta ddr500 az milyen, nekem egy a64 rendszerbe lenne, oda mit ajanlotok?

(#30) westlake válasza freak^ (#29) üzenetére


westlake
félisten

kiraly....
foleg, hogy d5-os chipel szerelik oket....

Play nice!

(#31) Gorneck válasza freak^ (#29) üzenetére


Gorneck
titán

fLeSs-t keresd meg! Szvsz oda nem kell 500as ram!

Gorneck#1239

(#32) tts válasza Gorneck (#25) üzenetére


tts
addikt

Ha valaki Geil memót vesz egyátalán nem tuti, hogy tuningra veszi, lehet, hogy csak jó minőségű, garantáltan működő memet akar. Mint írtam én kétszer fürödtem az ''ott van az olcsóbb'' típusú szarokkal. Egyáltalán láttál valaha igazi, garantáltan Samsung gyári Samsungokat? Mindkét féléből az egyik néhány nap alatt megállt, ráadásul nem tudtak egyforma cseredarabot adni (ami közröhej), így lőttek a dualnak. nagy örömmel vettem márkás működő RAM-ot - használatra. Amúgy számok, amiket írsz kicsit zavarosak. Nem az utolsó érték szokott a legmagasabb lenni?

(#33) Gorneck válasza tts (#32) üzenetére


Gorneck
titán

Igen láttam már eredeti samsung ramot és képzeld nekem már volt ilyenből kettő is! És nem tudom mi a bajod a Hynix, Infineon, Samsung ramokkal szerintem tök jók! Samsung gyárt az OCZ-nek, Hynx a Geil-nek, Infineon meg a Kingston-nak! Szóval drága minőség ramból is lehet szart kifogni! Az IC7 biosa alapján írtam le és ott így van a sorrend, de ebbe már nem kéne talán belekötni!

Gorneck#1239

(#34) tts válasza Gorneck (#33) üzenetére


tts
addikt

Félre értettél. Eszemben sem volt belekötni bármibe, pusztán én nem tudtam szerezni rendes Infineont vagy Samsungot - csak ''mittomén mit'', persze a faszi a boltban úgy adta, hogy ez az, közbe megjegyzi ''256-os van gyári is''. A másik gépem gyári IBM Infineonokkal - szívesen vettem volna - igazit.
Az enyémben más a sorrend, fordítva sorolja fel (pl. 6-2-3-2), de ez oly mindegy.

(#35) Gorneck válasza tts (#34) üzenetére


Gorneck
titán

Bocs. Csak már idegesített, hogy kötöd az ebet a karóhoz! Ha valaki corsair, geil vagy kingston ramokat akar venni az nem value ramot vegyen, mert ennyi erővel vehetne mezei samsung, infineon..stb ramot! Én csak ezt mondom saját tapasztalatból! Ezzel én le is zárom ezt a Value kérdést!...

Gorneck#1239

(#36) Joey_the_man


Joey_the_man
tag

Szertnék hozzászólni a geil value vitába: Nemrég volt nekem 2db szép 256-os kingstonom(value) pc3200... Most lett egy másiok gép a házba... és egy helyi boltba ocsón tudott a csávó geil valu-t szerezni (kéket) ... Háát mondom veszek 2db 256-osat, mert pont annyiba került így, mint egy samsung vagy inf... Szal kicseréltem a kingstonkat geilekre.... i875 ic7max3 + 2.6C + 2x256geil.....
(az aidas topicban már van egy-két tuningeredmény....) nekem a valuek mennek 220-on 2-6-4-4 be GA@sr (f1-be is megy de mintha a sr jobb lenne)... Ez kurva jó eredmény, mert a kingstonok sr-be 3-8-4-4 -en tuning nélkül 10-ből egyszer bootoltak! Persze a UP-k biztos jobbak, de azért ezek is sokkal jobbak, mint bármelyik brand...

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#37) tts válasza Joey_the_man (#36) üzenetére


tts
addikt

Én maximálisan egyet értek veled. Amúgy nem volt ez igazi vita. Ilyen hülyeségre, hogy minden izé egész jó, de a Geil Value az aztán szar - nincs mit mondani. Használjon sokat az általa frankónak tapasztalt ''egész jókból''. Nekem egyelőre megfelel ez a szar is.

[Szerkesztve]

(#38) tts válasza Joey_the_man (#36) üzenetére


tts
addikt

Bocs, már megint szarakodik a netem!

[Szerkesztve]

(#39) tts válasza Joey_the_man (#36) üzenetére


tts
addikt

Én maximálisan egyet értek veled. Amúgy nem volt ez igazi vita. Ilyen hülyeségre, hogy minden izé egész jó, de a Geil Value az aztán szar - nincs mit mondani. Használjon sokat az általa frankónak tapasztalt ''egész jókból''. Nekem egyelőre megfelel ez a szar is.

(#40) tts válasza Joey_the_man (#36) üzenetére


tts
addikt

Én maximálisan egyet értek veled. Amúgy nem volt ez igazi vita. Ilyen hülyeségre, hogy minden izé egész jó, de a Geil Value az aztán szar - nincs mit mondani. Használjon sokat az általa frankónak tapasztalt ''egész jókból''. Nekem egyelőre megfelel ez a szar is.

(#41) tts válasza tts (#40) üzenetére


tts
addikt

Egy apróság - ilyenkor hogy lehet a nemkívánt ismétléseket törölni?

(#42) Gorneck válasza tts (#40) üzenetére


Gorneck
titán

Ha jól tudom akkor azt, hogy szar a value ram egy szóval sem mondtam! Csak én nem vennék! Mivel volt szerencsém hozzá! Nekem negatívtapasztalataim voltak velük...

Gorneck#1239

(#43) Gorneck válasza Joey_the_man (#36) üzenetére


Gorneck
titán

''kingstonok sr-be 3-8-4-4 -en tuning nélkül 10ből egyszer bootolnak'' persze, hogy nem bootolnak, mert cl2 kell neki! Vagy úgyis próbáltad?
Amúgy gratula a ramjaidhoz! 220 és Ga@Sr nagyon szép eredmény! Aszhem az én ramjaimat is ki kéne probálni max3-ban!

Gorneck#1239

(#44) I_Am válasza westlake (#30) üzenetére


I_Am
veterán

Meg Samsunggal újabban.;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#45) Joey_the_man válasza Gorneck (#43) üzenetére


Joey_the_man
tag

Érdekes a helyzet : A Geilnél meg se mukkan cl3 -ban (csak 2.5, vagy 2), viszont a kingstonnál a 3 és a 2.5 jöhet csak szóba, mert cl2-t nem bírja ... (Mondjuk ezt érdekesnek találtam a geilnél, hogy cl3-ba nem megy, hisz ez kevésbé veszi igénybe a ramokat... elvileg.. Geil-nél pont fordítva van... A cl2-t bírja GA@f1-en is! , míg a kingston se a cl2-t, se az GA@f1-et nem bírja ! )

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#46) Joey_the_man válasza Joey_the_man (#36) üzenetére


Joey_the_man
tag

Azt szeretném még hozzátenni, a Kingstonok is ugyanabban a configban voltak, mint amelyikben most a GEIL-ek vannak... A ''Most lett egy másiok gép a házba'' modatban a ház lakást jelent...

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#47) Gorneck válasza Joey_the_man (#45) üzenetére


Gorneck
titán

Igen ez pont azért van mert a gyári időzítések alapon cl2.5-tel indulnak! A kingston value ramnak is különböző fajtái vannak! Van cl3as meg cl2.5es! Gondolom ez a geil-nél is így van, bár az oldalukat annyira nem tanulmányoztam! Én úgy vettem észre cl2 az sr-hez kell, a 2.5 meg turbohoz! Neked meddig megy a turbo?

Gorneck#1239

(#48) Gorneck válasza Joey_the_man (#45) üzenetére


Gorneck
titán

Ja és StreetRacer jobb mint az F1! IC7ben még nem próbáltad a ramjaidat? Nem is tudod? Érdekelne mit mutat ott!

Gorneck#1239

(#49) freak^ válasza Gorneck (#31) üzenetére


freak^
tag

És fLeSs-t hol tallaom, mert emailjere nem valaszol, van neki vmi msn vagy hasonlo, ha tudod plz mond meg hol erem el.. thx in advance !

(#50) Joey_the_man válasza Gorneck (#48) üzenetére


Joey_the_man
tag

Csak MAX3 -ban votlak eddig...de sztem a sima vagy G-s IC7-ben is így mennének...végülis ugyanolyan lap mind3... turboban is 220-ig mennek (cl2) És asszem cl2.5-ben is, de erre pontosan nem emléxem. Majd megnézem aztán mondom...
Azt tudom, hoyg 2-6-3-3 ba csak 210-ig mennek bármilyen GA-val. 2-6-4-4 be tuningolhatók csak igazán... GA nélkül mennek 230-on asszem..


Mennyit számít hány volton megy ?? Nekem most 2.8, de 2.7 -en is simán megy... Szted visszavegyem 2.7-re vagy így stabilabb marad ?

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Geil-t, de melyiket? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.