Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Geforce fx + tv-out problem (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) geni


geni
csendes tag

Hali !

Segítségre volna szükségem. Vettem egy Inno3d Geforce Fx 5700 karit. Rendesen feltelepült, tulajdonképpen minden okés vele, csak van egy bökkenő.
Sehogyse tudom beállítani a megjelenítési módot se klón, se kiterjesztett, se semmilyen más módra, mivel csak az egyképernyős megjelenítést ajánlja fel.

Már a telepítéskor utáni újraindításkor gyanús volt, hogy nem indul el az Nview multi-display setup (ami ugyebár ilyenkor el szokott ). Kipróbáltam több drivert (52.16, 53.03.,56.55) de mindig ugyanaz. Még a legjobb az 56.55-ös drivernél volt, ott ugyanis az egyik fülön el lehet indítani az Nview multi-display setup-ot. El is indítottam, beállítottam klón-módra, minden zokszó nélkül el is fogadta. Ennek ellenére továbbra is csak az egyképernyős megjelenítési mód állítható be.

Tud valaki megoldást? Várom a javaslatokat. Előre is Köszi.

Geni

Ui.: Próbáltam a TV-tools legfrissebb verzióját is, azzal is hiába állítok be más módot, semmi eredménye.

(#2) fügike válasza geni (#1) üzenetére


fügike
senior tag

Be van dugva a TV vagy videó, mielőtt bekapcsolod a gépet? Mer az nem árt!

Boci-boci tarka!:D

(#3) Johnny válasza fügike (#2) üzenetére


Johnny
senior tag

Mielött az lényeg, mert sok mai kariról lespórolják a védödiódákat, müködés közben bedugva elszállhat a tv kimenet.
Biztosan jó a kártya tv out-ja ? Vagy a kábel ?
Növérem a gépéhez a Tescoban vett anno s-vhs - scart átalakítót. Mint utólag kiderült hibás volt gyárilag (el is szállt töle rendesen a tv-out :( ).

(#4) geni


geni
csendes tag

Igen, a Tv-out kiment biztos jó, azt ugyanis engedi, hogy vagy a monitor, vagy a Tv legyen a kijelző, csak a kettőt együtt nem.

Próbáltam úgy is, hogy már a driver telepítésekor össze volt dugva a Tv-vel, de úgyis ugyanaz.

A kábel gyári, adták a kártyához. Én csak egy hosszabbítást vettem hozzá, azt mondták, hogy a kábel kifejezetten video jelhez van.

Én még arra gondolok, hogy esetleg a driver nem tökéletes még.

Geni

(#5) Gorneck válasza geni (#4) üzenetére


Gorneck
titán

A kiegészítő drauút nélkül próbáld! És tvtool az kötelező! Jahh én is kapta m a ti-mhez ilyet de csak az ordzsi kábellal működött!

Gorneck#1239

(#6) Raymond válasza geni (#4) üzenetére


Raymond
félisten

Magyar win-em nincs ugyhogy csak angolul:

1. Display Properties - Settings
2. Extend my Windows Desktop onto this monitor aktivalva legyen a 2-es kijelzonek

Ezzel kezd.

Gorneck22: A TVTool sokat veszitett nelkulozhetelensegebol a par utolso NV meghajto megjelenese ota...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) geni


geni
csendes tag

Csak az oridzsi kábellel is ugyanaz.

Engedélyeztem az sztal kiterjesztését több monitorra. Az összes beállítást átböngésztem, elvileg minden jó és mégis ugyanaz.

PLEASE, HELP !!!

(#8) Gorneck válasza Raymond (#6) üzenetére


Gorneck
titán

Már Atim van! De mikor még meg volt a ti-m! Csak a 41.09, 4072 detonátort használtam! Ahhoz meg kellett! Az újakkal meg lassu volt a kártya!

Gorneck#1239

(#9) Lala6


Lala6
őstag

TV tool :F :F
Ugye azzal használod?

(#10) Raymond válasza Gorneck (#8) üzenetére


Raymond
félisten

Idezet #1-bol:

''Vettem egy Inno3d Geforce Fx 5700 karit''

Itt hogy ugymondjam letfontossaguak az uj meghajtok :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#11) geni


geni
csendes tag

Természetesen kipróbáltam a Tv-tools-t is, de azzal sem akaródzik.

Az új driverekről meg csak annyit, hogy kipróbáltam vagy 4 különböző drivert, köztük a legújabb hivatalosat (53.03.) és legújabb nem hivatalosat is (56.55), de egfyikkel se megy.

Még mindig várom az építő jellegű javaslatokat.

(#12) geni


geni
csendes tag

Hallelúja !!!

Időközben hosszas kísérletezgetést követően megoldottam a problémát.

Csak okulásképpen írom le a megoldást, hátha másnak is van/volt/lesz ilyen problémája.

Szóval valamiért nem érzékelte szerencsétlen gép, hogy két kijelző (monitor+TV) van rákötve és sehogy se tudtam semmilyen többmegjelenítős módot beállítani. Vagy csak a monitor, vagy csak a Tv volt. Kipróbáltam számos drivert, számos kábelt és számos módszert, valamint a Tv-tools-t is bevetettem, de hasztalan.

Aztán csakúgy próba cseresznye alapon a videokarin lévő DVI csatlakozóra rádugtam a kártyához kapott CRT jelátalakítót és arra csatlakoztattam a monitort. Ezután összekötöttem a gépet a Tv-vel és amikor bekapcsolom a gépet láss csodát, minden oké. A kari egyből észrevette, hogy csak ketten vannak rajta és mindent gond nélkül sikerült beállítani.

(#13) Lord Myn válasza geni (#12) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Hali!

Köszike! Ugyanez a gondom volt, csak Leadtek FX 5700-val. Szóval a DVI-be
kell rakni a Monitor-t átalkítóval és akkor egyből megy a DualView mód?
Na ezt kipróbálom...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#14) geni


geni
csendes tag

Remélemk neked is sikerült. Örülök ha segíthettem.

(#15) geni


geni
csendes tag

Remélem neked is sikerült. Örülök ha segíthettem.

(#16) Lord Myn válasza geni (#15) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Köszi, sikerült! :)

"War does not determine who is right - only who is left."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Geforce fx + tv-out problem (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.