Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce FX 5200 Ultra topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) szeku


szeku
tag

Sziasztok,
mivel tobbek kozott nekem sem telik 50-100 ezres videokarira, abbol gazdalkodom, amire telik. Nemreg egy Inno 3d FX 5200 ultrara upgradeltem. A keresoben nem sok talalat jott a kartyara, ezert ha masnak is van, itt cserelhetnenk tapasztalatot. Tuning, tapasztalatok, stb. a karival kapcsolatban.

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#2) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ilyen is van, hogy FX5200 Ultra :F :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3) -=V3rthil=- válasza Donki Hóte (#2) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Van bizony!:) Csak kevés, én se nagyon találkoztam még vele.

hey-ho-let's-go

(#4) Totyi válasza Donki Hóte (#2) üzenetére


Totyi
őstag

Jaj,ne szóld le:(((;van akinek csak erre futja!És miért ne lehetne eszmecserét folytatni erről is,ha a moderátorok engedik.Nem mindenkinek futja x800-ra,vagy ic7-g-re.Bár sztem manapság nagyon padlón vannak grafkártyák árai,nem biztos,hogy a 5200 a legjobb választás.A topicnyitót nem bántom,de ez van.Topicnyitó:mennyi az eredményed a 2001 3d-ben?

(#5) -=V3rthil=- válasza Totyi (#4) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Engem is érdekelne, hogy mit tud egy ilyen kari! Nem sok tesztet láttam a Ultra-ról anno.

hey-ho-let's-go

(#6) Totyi válasza -=V3rthil=- (#5) üzenetére


Totyi
őstag

Nem akarok senkit megsérteni,de sokat nem tudhat.Nem tudom mekkora lehet a memója(64/128 bit),de mondjuk egy irodai gépbe pont jó.Játékra nem tom mennyire alkalmas,mert már az 9600 xt is kevésnek bizonyul néha.De sztem a régebbi játékok elfutnak rajta.És ki tudja,lehet,hogy egész jól lehet tuningolni.:)

(#7) gézu válasza -=V3rthil=- (#5) üzenetére


gézu
őstag

Annyit elég tudni róla,hogy teljesítménye valahol a sima fx5600
környékén van,attól egy hangyafasznyit elmaradva.Így azt hiszem
nem nehéz belőni,hogy mire számíthatsz.

[Szerkesztve]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#8) -=V3rthil=- válasza Totyi (#6) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Az Ultra 128 bites, és szerintem - ha valaki nem doom3-azni meg Far Cry-ozni akar - még játékra is elég lehet, Persze kompromisszumokkal. Szerintem egy Gef3Ti200 szintjét azért hoznia kell.

hey-ho-let's-go

(#9) gézu válasza -=V3rthil=- (#8) üzenetére


gézu
őstag

:(
Annál sokkal jobb.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#10) -=V3rthil=- válasza gézu (#9) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Na azért olyan nagyon sokkal nem lehet, a sima 5200 volt kb egyszinten vele, talán kicsit gyengébb is volt.

hey-ho-let's-go

(#11) Totyi válasza -=V3rthil=- (#8) üzenetére


Totyi
őstag

Néhagy alkalmazásban biztos jobb a GF3,de ott a dx9,bár ez csak a szépségen javít.Némi kompromisszummal lehet vele játszani;mondjuk nem doom 3-al,meg hl2-vel.:))

(#12) -=V3rthil=- válasza Totyi (#11) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Na az a DX9 támogatás arra jó, hogy ráírhassák a dobozra...:(

hey-ho-let's-go

(#13) Totyi válasza -=V3rthil=- (#12) üzenetére


Totyi
őstag

Azért lényegesen szebb a kép egy dx9-es kártyán.Mx 440-em volt,váltás 9500-ra,majd hasraesés.A fény-árnyék hatások azért csak szebbek.

(#14) -=V3rthil=- válasza Totyi (#13) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

A 9500 azért nem említendő egy lapon az fx5200-zal, ott már tényleg lehet használni a DX9-et. A 2d képe meg nem a DX9 miatt szebb.

hey-ho-let's-go

(#15) Totyi válasza -=V3rthil=- (#14) üzenetére


Totyi
őstag

Tudom,csak a saját példámat hoztam fel.Az biztos,hogy az 5200/ultra nem egy nagyágyú.De ha vkinek nem jut jobbra?---az nézzen jobban szét.:)+3000ft-ért már biztos lehet mást is kapni.Az új kártyák úgyis lenyomják az árakat.

(#16) gézu válasza -=V3rthil=- (#10) üzenetére


gézu
őstag

[L]http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=1797&p=3[/L]
Mielőtt még tovább fikáznátok ezt a szerencsétlen kártyát,itt egy teszt.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#17) Totyi válasza gézu (#16) üzenetére


Totyi
őstag

Nem fikázza senki,csak arról van szó;hogy mostanság már igencsak kevés a teljesítménye.

(#18) -=V3rthil=- válasza gézu (#16) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Megmondanád, hogy ki fikázta?:F

hey-ho-let's-go

(#19) Totyi válasza szeku (#1) üzenetére


Totyi
őstag

Megkérdezhetem,hogy miért erre esett a választásod?

(#20) gézu válasza -=V3rthil=- (#18) üzenetére


gézu
őstag

Szerintem egy Gef3Ti200 szintjét azért hoznia kell.
Ennél azért egy picit többet tud.:P

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#21) Totyi válasza gézu (#20) üzenetére


Totyi
őstag

Na most nem kötözködni akarok Veled,de ez nem olyan biztos.Ahol nincs dx9,ott azért jobb a gf3.De mivel a gf nem tudja a dx9-et ezért a dx9-es tesztekben értelemszerűen nem nagyon lehet jobb.mint a 5200..Bocs,ha tévedek;de én vmi ilyesmit tudok.

(#22) gézu válasza Totyi (#21) üzenetére


gézu
őstag

Megnézted a tesztet amit belinkeltem?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#23) -=V3rthil=- válasza gézu (#20) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

És szerinted ez hol fikázás?:F Én így tudtam, bocs, hogy beírtam. Ha azt mondom, hogy egy X800-nál sokkal gyengébb, akkor az fikázás szerinted?:t

hey-ho-let's-go

(#24) gézu válasza -=V3rthil=- (#23) üzenetére


gézu
őstag

Nem, az a realitás.:D

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#25) -=V3rthil=- válasza gézu (#24) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Naná, hogy az:D. Csak azt akartm ezzel mondani, hogy eszemben se volt fikázni az 5200Ultra-t, max rosszul tudtam, hogy milyen a teljesítménye...:t Amúgy még mindig nem győztek meg teljesen, hogy sokkal jobb, mnt egy gef3.

hey-ho-let's-go

(#26) Totyi válasza gézu (#22) üzenetére


Totyi
őstag

Aha.Elég tanulságos.De sajna ott nincs gf3 kártya teszt.Úgy lenne az igazi.:);]

(#27) Totyi válasza -=V3rthil=- (#25) üzenetére


Totyi
őstag

Engem se nagyon.Lásd amit a dx9-ről írtam az egy hsz-ban.

(#28) süti5


süti5
őstag

Mennyibe kerül egy ilyen 5200ultra kártya?

(#29) Totyi válasza süti5 (#28) üzenetére


Totyi
őstag

A sima kb 16-18.De ha megnézed,ezért már majdnem kaphatsz 9550-et is.

(#30) -=V3rthil=- válasza Totyi (#29) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Bluefosban a SIMA 5200-asok árai (bruttó): Abit 12865, Asus magic 18740, Chaintech 19365, Club3d 17490 (de ez valami nagyon butított), Sparkle 19740.
Ultrát nem nagyon láttam eddig, csak régebben elvétve. 12e-ért talán még megéri, a többi szvsz irreális. Az Ultra gondolom +4-5k lehet...

hey-ho-let's-go

(#31) gézu válasza Totyi (#29) üzenetére


gézu
őstag

Igen, a helyzet az,hogy amennyiért lehet kapni,azért már érdemes mást venni.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#32) Totyi válasza -=V3rthil=- (#30) üzenetére


Totyi
őstag

Én is ott nézegettem.Erre mondtam az előbb,hogy +3-4 ezer ft,és kap a delikvens vmi mást,jobbat,mondjuk vmi radeont.Mondjuk én radeon fan vagyok,de azért az nvidia sem rossz.Sőt az új kártyájuk nagyon jó.Úgy néz ki magára talált az nvidia.

(#33) -=V3rthil=- válasza Totyi (#32) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Jaja. Asszem, ha ennyi pénzem lenne karira, én inkább vennék használtan Ti4200-at, vagy akár 4600-at!

hey-ho-let's-go

(#34) Totyi válasza -=V3rthil=- (#33) üzenetére


Totyi
őstag

Úgy nézem egyesek meg vannak veszve az nvidiáért.Nem fikázni akarom,isten ments;de a radeon archiektúrája sztem jobb,és nem igényel speciális programozást sem;mint mondjuk a fx-ek esetében.Nézd mondjuk a 5800 ultrát.ddr2,0,13 gyártástechnológia,500 mhz magórajel,és 128 bites memória.A 9800 pro,klasszikusokkal jobb.Igaz,csak 325:F magórajel,de 256 bites memória,stb.Ráadásul a programozása is egyszerűbb.

[Szerkesztve]

(#35) süti5 válasza Totyi (#34) üzenetére


süti5
őstag

''klasszisokkal'':)

Nem értem, mit értesz a kártya programozása alatt, de akkor én is elmondom a véleményem.
Ennyiért valóban Nvidia Ti-t érdemes venni, 18.000-ért volt itt most PH-n Gainward ti4800se ami olyan szintem alázza az 5200ultrát, 5600-at, ati 8500, 9000, 9100, 9200, 9550, 9600-as full sorozatokat, hogy az nem igaz.
Nekem egyszer volt életemben Ati-m (8500Le), de annyit még életemben nem szívtam driverrel.
Ennek ellenére abszolút elismerem, hogy a 9500pro, 9700, 9800-as kategóriában nagyon-nagyon jók.

(#36) Uher


Uher
aktív tag

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=253&p=7[/L]

(#37) -=V3rthil=- válasza Totyi (#34) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Nem vagyok megveszve az nV-ért, az előző kártyám is 9800Pro volt, de volt már 9700Pro-m is... De azt ne mondd nekem, hogy a Ti4200/4600 nem jobb, mint pl a 8500. Ebben az árkategóriában a Ti-ok érik meg a legjobban! Ez van...

hey-ho-let's-go

(#38) Totyi válasza süti5 (#35) üzenetére


Totyi
őstag

Kicsit olvass utána,linket nem tudok adni.A téma bonyolult,én sem értem teljesen.A ti4200 kártya progamozánál,például,nagyon meg van keverve a dx.Ettől függetlenül az egy jó kártya.A LE,pedig ha jól tudom a ''light edition''-t jelöli,amiből hiányzik vmi Z puffer kiürítés,vagy mi az ördög.Lehet ebből adódik a driverzavar;meg abból hogy még mindíg az nvidia készít stabilabb drivereket.Régebben fokozottan igaz volt ez, az Ati nem nagyon foglalkozott a driverrel.Nézd meg az nvidia 3d2003 szépítő drivereit.Szépen felismeri a driver a tesztprogramot,és felülbírál egy két dolgot.Ebből adódik a magasabb pontszám,meg a patch is a 3d mark-hoz.Le a kalappal az nvidia,és az ati előtt;jó mind a kettő.-de az nvidia egy két dolgot túlbonyolít.Lásd driver.Még egy példa: az fx-ek sokkal több utasítást tudnak mint a radeonok,de a dx9 szabvány nem enged többet.Tehát hiába van több,csak kihasználatlanul ácsorognak.

(#39) Totyi válasza -=V3rthil=- (#37) üzenetére


Totyi
őstag

Nem Rád céloztam,bocs ha melléértetted.Amit mondasz,abban igazad van.A ti egy jó sorozat,ebben nincs mit vitázni.:)Itt csak arra céloztam,hogy egyesek nincsenek tisztában a tényekkel.Teljesen én se,de vmit tudok azért.

(#40) süti5 válasza Totyi (#38) üzenetére


süti5
őstag

Programozás vagy sem, mivel mind a kettőm volt, nyugodtan állíthatom, hogy a ti4200 pl. akkori vetélytársánál jobb volt, és el kell ismerni, időtálló befektetés volt annak, aki nem szűrőkkel játszik. Mert még az új játékok többsége is elmegy vele mediumon, ami akkori kártyákról nemigen mondható el...

(#41) Totyi válasza süti5 (#40) üzenetére


Totyi
őstag

Ez igaz,de most a gf 5200 ultráról beszélünk.:PÉs annak a teljesítménye harmatgyenge a most elvárhatótól.És ebből az árból tényleg lehet sokkal jobbat venni.Lásd,amit Te mondtál.:DD

(#42) süti5 válasza Totyi (#41) üzenetére


süti5
őstag

Így van:))

(#43) Totyi válasza süti5 (#42) üzenetére


Totyi
őstag

Na most már kellőképpen szétoffoltuk és szétvitáztuk magunkat.:))Engedjük át a pályát a topic témájának.:DDDMeddig lehet egy ultrát húzni,és ez mekkora teljesítmény többlethez vezet?

(#44) Fred23


Fred23
nagyúr

A topiknyitó vajon röhög most rajtatok ? :DDD

(#45) Totyi válasza Fred23 (#44) üzenetére


Totyi
őstag

Nem tudni,mert nagyon eltűnt.:YTélleg?Hová lett?Pedig én is kérdeztem Tőle,még az elején.

(#46) gézu


gézu
őstag

[L]http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=1933&p=2[/L]
Még egy kis teszt.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#47) gézu


gézu
őstag

[L]http://www.extremeoverclocking.com/reviews/video/Albatron_FX_5200_Ultra_3.html[/L]
Itt pedig egy kis tuning.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#48) Totyi válasza gézu (#47) üzenetére


Totyi
őstag

Hát igen,gyártó és gyártó között is ennyi a különbség.:)

(#49) faster válasza Totyi (#38) üzenetére


faster
nagyúr

8500LE ugyanaz mint a sima 8500, csak alacsonyabb órajelen megy. A driverzavar? pedig elég zavaros, hol, mivel van driver zavar? És mi van megkeverve TI-nél dx fronton? Ez a hsz nekem elég zavaros. :)

[Szerkesztve]

(#50) szeku


szeku
tag

Sziasztok,
bocs, de nem voltam gépközelben. Mostigen. Nincs itthon 3D Mark 2001, majd holnap kerítek, megnézem, mennyit nyom.
Nem nevetek senkin, csak pont erre céloztam a topicindítóban: nem telik mindenkinek überállat karira, s van, akinek használt sem szimpatikus, inkább gyengébb, de garival... A topic nem kíván vitát indítani a Radeon/NV platformokról, csak az adott típus tapasztalatcseréjére irányul. Húzni még nem próbáltam... A Doom 3 azért szépen elballagott nálam. NFS Underground sem akad. Far Cry ment volna, de 10 perc után uninstall volt - nem tetszett.
Feldobom a 2003-as 3DMarkot... Jelentkezem majd

CSá mindenkinek

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce FX 5200 Ultra topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.