Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Geforce 9800 GTX (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Supremecomma


Supremecomma
csendes tag

We already talked many time about nvidia plan to release new high end video chip in autumn this year.

The new video card will get the code name g92 , Here is the preliminary (far from being complete) GeForce 9800 GTX specifications :

* Chip Technical process : 65- nm
* Producer: TSMC
* More than one billion transistors (681 mln. in G80, on which is built GeForce 8800 GTX)
* Support FP 64- bits
* Support GPGPU
* Performance is more than 1 TFLOPS (trillion of operations with the floating point per second, in 8800 GTX this value is equal to 520 GFLOPS)
* 512- bit memory system bus (384 bits in G80)
* UP To 1024 mb memory GDDR4
* Support directX 10.1 and OpenGL 3.0
* eDRAM memory as buffer, that ensures free 4- multiple anti-Aliasing (used now in gaming consoles)
* Built-in audio chip with HDMI
* Improved algorithms AA and AF

According to our associate , the release Of geForce 9800 GTX and the simplified geForce 9800 GTS should be expected during November in the present year.Performance is more than 1 TFLOPS (trillion of operations with the floating point per second, in 8800 GTX this value is equal to 520 GFLOPS)

Prices will be located in ranges 549-649 and 399-449 dollars, respectively.

Megveszem

(#2) SEMTEX válasza Supremecomma (#1) üzenetére


SEMTEX
senior tag

Lefordíthattad volna magyarra is.... :DDD Szerintem sokan nem fogják érteni... :)
Thank you very match! :R

...

(#3) Supremecomma válasza SEMTEX (#2) üzenetére


Supremecomma
csendes tag

Kozel 2-3X gyorsabb mint a 8800GTX bizonyos forrasok szerint.

(#4) #96302336 válasza Supremecomma (#1) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ha a fele megvalósul az igéreteknek, az már egy brutális kártya lesz :R

(#5) keszegduda


keszegduda
őstag

Nem lesz egyszerű darab, bár minden új karira ezt szokás mondani...amíg nem jön ki ez a kari, lehet hogy el lehet felejteni a Crysis-t... :DDD

(#6) TomBoy1986 válasza Supremecomma (#3) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Hát hogyne.... :DDD

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#7) Supremecomma válasza keszegduda (#5) üzenetére


Supremecomma
csendes tag

De az ara (kb 700$) ezek szerint kozel azonos lesz a 8800GTX mostani araval kb 140.000 ft.Mert ugye volt ido mikor vmi 1000$ aron vagy a folott jott ki , es az biztos , hogy tul draga.
Le fogja nyomni a mostani GTX arat az biztos .Lehet , hogy 70.000 ft -ra is le mehet.

(#8) SEMTEX válasza Supremecomma (#7) üzenetére


SEMTEX
senior tag

Ha lemegy 70K-ra, akkor az sok embernek fog örömöt okzni/illetve sz*r elsz azoknak, akik most GTS-sel rendelkeznek... :)

...

(#9) SEMTEX válasza Supremecomma (#7) üzenetére


SEMTEX
senior tag

Egyébként milyen forrásból származik az 1. hsz? :U
Mennyire hiteles?

...

(#10) keszegduda válasza Supremecomma (#7) üzenetére


keszegduda
őstag

Én nem bízok semmit a véletlenre, előbb lássuk a vasat, a papírforma szép és jó, de amíg nincs kézzel fogható kari addig én nem hiszem el "annyira" az adatokat. Semmi alátámasztása nincs a dolgonak, egy kép vagy valami...várjuk meg, úgy is előbb-utóbb megjelenik... :R
A GTX árát biztosan lenyomja, de akkor már biztosan erősebb lesz a felső közép új generációs 9800, ha egyáltalán lesz ilyen és akkor már olyant vesz az ember. ;)

(#11) Supremecomma válasza SEMTEX (#9) üzenetére


Supremecomma
csendes tag

Ne vedd keszpenznek , es amit irok az se biztos 100%.Ugyhogy lesz ami lesz.Az , hogy az ara a mostani felere zuhan az csak spekulacio.Na meg a masik dolog , hogy jovore dx11 kartyak jonnek , ugyhogy ennek se josolok tul hosszu eletet.
Amugy itt egy link : [link]

nem fogom leforditani tul hosszu.

(#12) szasanyi válasza SEMTEX (#8) üzenetére


szasanyi
félisten

Dereng vmi? Csak azért kérdezem, mert nem értettétek miért adtam el - a vásárlási árán :) - a GTS-emet... :U
Legkésőbb jövő év eleje vagy tavasz, és a felét éri. HA olyan jó lenne, nem is lenne gond, de akorra ugye megjelenik egy sokkal jobb felső-középkategóriás ugyanennyiért. Na, ezért.
Meg azért, mert egyre több kompromisszum kell a natív felbontáshoz, az új játékoknál.

Remélhetőleg az új, 88xx sorozatot leváltani hivatott kártyák esetén legalább egy évig nem kell majd felbontást vagy grafikai részletességet csökkenteni...

(#13) keszegduda válasza Supremecomma (#11) üzenetére


keszegduda
őstag

Hát ami azt illeti én nem vagyok elragadtatva a DX10-től, mindenki odáig van hogy mennyivel szebb...egy francos fenét. :(
Alig látható valami különbség, ki sincs még aknázva a DX10, még gyerekcipőben sem jár és mindenki a DX11-et várja már. Az más kérdés ugye, hogy alig van "DX10-es" game de már a DX11-re gyúrnak. Ez az egész egy marketing dolog, kb. 2 év mire írnak egy DX11-es játékot. A DX9 is már mikor megjelent és még mindig van DX9, ráadásul most értünk szerintem arra a pontra, ahol igenis ki van aknázva. És mi jöhet ezek után... :R

(#14) szasanyi válasza keszegduda (#13) üzenetére


szasanyi
félisten

És mi jöhet ezek után... Kártyacsere! ;] Erre megy ki a játék. Sztem GTX tulajok el lesznek egy ideig DX10 ide, DX10.1 oda. A GTS kártyákkal már nem ilyen derűs a jövő.

(#15) #96302336 válasza szasanyi (#14) üzenetére


#96302336
törölt tag

Így igaz.
Főleg, hogy egyre kevesebbet optimalizálnak. (tisztelet a kivételnek Bioshock :R )

(#16) keszegduda válasza szasanyi (#14) üzenetére


keszegduda
őstag

Most látom eladtad a karit? :Y
Manapság hosszú távra tervez az ember, de mit lát belőle... :(

DX10 és 10.1 között semmi egetverő különbség sincs. Most még nyugalom van a piacon de nemsokára reszkessetek GTX/GTS tulajok. ;]

(#17) Supremecomma válasza szasanyi (#14) üzenetére


Supremecomma
csendes tag

A baj az , hogy most hiaba veszel vmi ujjat mindjart jon egy kovetkezo cucc , amivel az elozo mar megvett cuccod fel se veheti a versenyt , mert nem kepes ra.Lasd DX11 melyik DX10 kartya fog tudni kihasznalni?Menni fognak a jatekok , de lassabb lesz , sokkal.De ugyanakkor nem hiszem , hogy egy evet varok vmi uj cuccra.Lesz ami lesz.Elobb vagy utobb , minden computer a kukaban vegzi.

(#18) keszegduda


keszegduda
őstag

A kari tulajdonságainak felsorolásában nem látom a tesszelációt... :F

(#19) szasanyi válasza keszegduda (#16) üzenetére


szasanyi
félisten

Sztem a jövő év elejéig piacon lesz az új sorat - lewgalább - néhány darabja. De mint mondtam, a GTX rendelkezik annyi tartalék erőforrással, hogy úgyanúgy használható lesz mint most, vagy legalább is mint most egy GTS. Sanjos a rövid idő alatt bekövetkező értékvesztés ezen tulajokat is eléri majd, nem pedig csak a GTS kártyák esetén.
De aki 100k-t vagy többet gond nélkül le tudott perkálni akkor, valszeg akkor sem okoz elháríthatatlan problémát, ha az újabb über kártyára cserélnek. ;]
Na, én meg - többek között - azért cseléltem, mert ebből már elegem van, de nagyon. Hülyének nézik a usert, és lépten-nyomon megfejik a pénztárcáját - gyakorlatilag majdnem a semmiért, vagyis szinte értelmetlenűl. :(((

Supremecomma: vesz a fene! Majd jövőre gondolkodok rajta. Ha... Egyébként az a gond, hogy ezek a 88xx kártyák régen piacon vannak, és mire ki lehetne használni őket, a többségükről kiderűl, hogy nem kihasználni hanem csak elhasználni lehet. Vagyis éppen azt nem tudják - megfelelő teljesítménnyel - nyújtani, amire készültek. Amilyen előremutatónak tűnt ez a technológai a megjelenésük idején, úgy derül ki, hogy ez koránt sem igaz. Abban reménykedek - lehet, hogy hasztalan - talán a következő generáció tényleg huzamosabb ideig lesz működőkésen és potens az új technológia és DX votnatkozásában. Ezalatt konkrétam azt értem, amire korábban is utaltam: minimum egy évig, natív felbontásban lehessen használni a kártyát kompromisszumok nélkül. Bár lehet, ez jó ideig ábránd marad...

(#20) Supremecomma válasza keszegduda (#18) üzenetére


Supremecomma
csendes tag

65nm process will allow for better yields and better power consumption. power consumption will be lower than that of a GeForce 8800 GTX.

GeForce 9800 GTX will be over two times faster than a GeForce 8800 Ultra in real world games and applcations.

Release date : November 2007. There will be TWO products at launch: The flagship GeForce 9800 GTX and the second fastest GeForce 9800 GTS.

G92 will be released in November 2007 timeframe in the form of "GeForce 9800" series.

"G92" GeForce 9800 GTX specs.

- 65nm process technology at TSMC.
- Over one billion transistors.
- Second Generation Unified Shader Architecture.
- Double precsion support (FP64).
- GPGPU native.
- Over one TeraFLOPS of shader processing power.
- MADD+ADD configuration for the shader untis (2+1 FLOPS=3 FLOPS per ALU)
- Fully Scalar design.
- 512-bit memory interface.
- 1024MB GDDR4 graphics memory.
- DirectX 10.1 support.
- OpenGL 3.0 Support.
- eDRAM die for "FREE 4xAA".
- built in Audio Chip.
- built in tesselation unit (in the graphics core"
- Improved AA and AF quality levels

(#21) keszegduda válasza Supremecomma (#20) üzenetére


keszegduda
őstag

Tesszeláció is lesz benne... ;]
Tehát skalár stream procikra alapoz, ami nagyon is kedvez a DX10-nek, ami nem véletlen... :R
Emberek ez a kari fog ütni minden eddiginél nagyobbat. ;]

(#22) Supremecomma válasza keszegduda (#21) üzenetére


Supremecomma
csendes tag

Egyszerre jon ki a 9800GTX (november), X38 (de ez most vmikor oktoberre varhato) v X48 (meg ebben az evben irjak) chip alaplapok, meg a penryn (yorkfield januarban) cpu.Pont ezeket akarom megvenni.Jo idozites.Jo kis gepem lesz. ;]

(#23) ftc válasza Supremecomma (#1) üzenetére


ftc
nagyúr

Kiscit beleszólok :)

kb dupla tranyó szám mint G80-ban....ez fűteni fog és sok lesz a selejt illetve elég nehéz lesz legyártani...mert itt ugye aktiv tranyók vannak csak nem a GPU fele cache.

eDRAM megdrágítja a gyártást. XBOX360-ban használlják...
memóriavezérlő marad a cross?

(#24) rolko válasza Supremecomma (#20) üzenetére


rolko
őstag

Már novemberben jön :Y :C

(#25) Supremecomma válasza szasanyi (#19) üzenetére


Supremecomma
csendes tag

Mire a DX10 fullon ki lesz hasznalva addigra a 8800GTX tul lassu lesz jatekra.

(#26) Armando_19


Armando_19
őstag

Erről már mintha régebben is lehetett volna olvasni, és úgy emlékszem, akkor azt mondták rá, hogy kacsa.Bár ki tudja ;]

(#27) venember83 válasza Supremecomma (#1) üzenetére


venember83
nagyúr

Hmm, r600 nyomvonalat merem felfedezni ezekben a spec-ekben, csak epp meg 1 fokkal tovabbleptek. ;]

(#28) gandras


gandras
tag

Azt honnan lehet tudni hogy novemberben jön? Az nv nyilatkozott már róla valami hivatalosat?
Mert akkor megvan a vga, ami váltani fogja a 7600gt-t :C

(#29) SEMTEX válasza keszegduda (#21) üzenetére


SEMTEX
senior tag

Figyelj, sajnos az a helyzet, hogy szerintem már a leendő 9800GTX-től is van erősebb kártya az nvidia műhelyében, de csak fokozatosan adagolják a vevőknek ezt-azt...

...

(#30) Supremecomma válasza gandras (#28) üzenetére


Supremecomma
csendes tag

Titok mi tortenik az nvidianal , de aztan ne csodalkozz , hogy megjelenik ez a kartya.De az is lehet , hogy eltolodik a kiadasa.Tudjatok hogy szokott ez menni...

(#31) adamfriday


adamfriday
senior tag

Huu ez nagyon régi hír ám (pontosabban nyár eleji találgatások). Azóta már kiderült, hogy a fele sem igaz és a 8800GT jön novemberben.

(#32) Muréna válasza adamfriday (#31) üzenetére


Muréna
őstag

nemzavar, hogy az a közép/felső kategoriás vga lesz, ez meg a csucskari? :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#33) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Kemény lesz a kari az biztos.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#34) Ribi


Ribi
nagyúr

ŐŐŐ
Egy Majusi hirre alapozva lett inditva ezen topik ?
Necsinaljukmar kerem.
Legutobbi hirek szerint a G92 amugy sem a csucskategorias kari magja lesz hanem egy kozepkategoriasnak.
Kicsit jobban utana lehetne olvasni a dolgoknak.
Foleg hogy mar egy jo ideje semmi hir nem volt arrol hogy lesz ilyen kari es ha lesz is mikor lesz...
Na mind1 majd meglassuk mi lesz ebbol :(

(#35) adamfriday válasza Muréna (#32) üzenetére


adamfriday
senior tag

Nem zavar. :) Csak azt mondom ez nyár eleji hír a G92-ről, amiről azóta kiderült, hogy a 8800GT lesz. Persze jön majd csúcskategóriás is valamikor, sőt még lehet a neve is 9800 lesz, de nem mostanában szvsz.

(#36) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Szvsz év végéig esélyes a 8700GTS, 2900GT, de G92 mintha kicsit távolabbi lenne...

<< Heimdal >>

(#37) Ribi válasza adamfriday (#35) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pont arrol van szo, hogy nem csucskategorias karirol van szo, hanem kozepkategoriasrol, csak valaki gondolta bekamuzik valami körítést a G92 mellé aztán had szóljon.
Meg is ette mindenki szepen.
Hogy a 9800 milyen maggal lesz szerelve azt nem tudni.

(#38) Armando_19 válasza Ribi (#34) üzenetére


Armando_19
őstag

Én is úgy emlékszem, hogy G92 lesz a 8700, és nem a 9800...

(#39) P00By


P00By
nagyúr

Kicsit korai ez a topik,mert fingunk sincsen semmiről ;]

(#40) Móci


Móci
addikt

Azthiszem én is halasztom a vga beszerzését... ha valóban kijön novemberben, forró ősz lesz itt kérem. ;]
8800 GTS kezd felejtős lenni már vásárlás szempontjából ezek után.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#41) dante3 válasza P00By (#39) üzenetére


dante3
addikt

Majd jönnek a hírek, nem olyan korai szerintem. ;)

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#42) P00By


P00By
nagyúr

Majd meglátjuk,én kíváncsi vagyok,nem mint potenciális vásáló hanem mint fanatikus hw buzi ;]

Armando_19: YEEEEES :))

(#43) Armando_19


Armando_19
őstag

Olyan ez mint R600 topik.

(#44) szesa


szesa
senior tag

vegre a radeon 9800 utan lesz gíforc 9800 is :DDD

-

(#45) Móci válasza P00By (#42) üzenetére


Móci
addikt

Valószínüleg én sem az újat veszem ( bár ki tudja...), de a megjelenése jótékony hatással lesz az árakra. Remélhetőleg lefelé. ;]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#46) Gave


Gave
addikt

Sztem kamu :) , ..persze rohanjunk eladni a g80-at amég lehet ...lol ..Még csak most kezdenek apránként jönni a játékok amik kihasználják a mostanu csúcskarikat ... mondjuk lehet ,hogy a 9800GTX-el már mozivásznon játszanak.... ,de sztem egy fél évig még indokolatlan kiadni másik csúcskarit

(#47) spiercell


spiercell
aktív tag

Most megint 8700GTS-t olvasok, ami már nem 8800GT lett? Amúgy, ha kijönne a 9800GTX novemberben, akkor el tudnám gépzelni, hogy a 8800GTS ára lemegy 50 körül és akkor már nem is olyan rossz vétel..

(#48) Móci válasza Gave (#46) üzenetére


Móci
addikt

Mostani csúcs 6600-os kölcsön kártyámat se cserélném le ilyen vacakra... lenyomná a 66 lazán. :D

Mondjuk aki nem sajnál pénzt kiadni egy 20" feletti monitorra, annak nem jön rosszul a plusz kraft.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#49) Gave válasza Móci (#48) üzenetére


Gave
addikt

Nebaj ,ha télleg kijön ..lesz miért dolgozni :DDD :DDD

>>> Ja és csak is SLI -ben :DDD

(#50) Móci válasza Gave (#49) üzenetére


Móci
addikt

És 3 darabot akkor már. :D

Hát jah, eléggé fizetésgyilkosak ezek a vga-k. Bár ha a GTX lemenne 60 környékére, talán arra is ráfanyarodnék... talán... :))

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Geforce 9800 GTX (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.