Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Geforce 4 ti 4600 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Graphy


Graphy
aktív tag

Ki tud abban segíteni, hogy a Ti4600-nak mennyi alapból a GPU és a RAM (üzemi)hőmérséklete? És mennyi a maximális, amit még kibír?

Valaki húzott már 4600-ot? És ha igen, milyet és mennyire sikerült?

Előre is kösz!

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#2) pintyesz


pintyesz
senior tag

Nekem van egy ABIT Siluro GF4 TI 4600-osom.
Fogalmam sincs,hogy hány fokos lehet,de előtte Radeon 8500-am volt,és az tuti forrófejűbb volt!A nyákon egy-két helyen meg sem bírtam fogni!Ja a ramokról szabályosan,szinte leégett a felirat!(ez húzás nélkül történt 275/275)Amúgy semmi baja nem volt ilyen hőmérsékleten és a tuningot is bírta még (290/330)
Visszatérve a 4600-ra, alapban ugye 300/650 ezt bírtam 312/720-ra tornázni!(PowerStrip3.40)
Ekkor már igen instabil volt,éppen lefutott a 3DMark2001!
Hozzá kell tennem,a gyári hűtö és GPU közötti (fehér)szilikon pasztát kicseréltem ezüstpasztával!A RAM-okon pedig ilyen öntapadós módszerrel volt ragasztva a borda,ezt is ezüsttel raktam vissza!
Szerintem ne törődj a hőmérséklettel,ha már szemetel vagy fagy a progi akkor vegyél visszább!Én már jónéhány kártyán túl vagyok és mindegyiket húztam ameddig csak lehetett,semmi bajuk nem lett!
Persze előtte mindig utánaolvastam meddig biztonságos!

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#3) Graphy válasza pintyesz (#2) üzenetére


Graphy
aktív tag

A PowerStrip 3.40 méri a hőmérsékletet is?

Az ezüst és fehér paszta között, ha jól tudom 2-4 fok hőmérséklet különbség van. Mármint a hőátadás szempontjából. Tehát nem sok, bár a procimra én is ezüstöt raktam!!

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#4) Versus válasza Graphy (#3) üzenetére


Versus
senior tag

Azt nem írtad milyen ti4600-as ,én egy V8460-as Asus Ultrát próbáltam az stabilan vitte a 320/750-et is de ez fölött már szemetelt.Ebben volt mag és memória hőmérőzés opció,ha a tiéd tudja monitorozni akkor már csak a progit kell hozzá megkeresni a gyártó oldalán.Amúgy én sem aggódnák a helyedben ,a ramok ''szemetelése'' biztos jele annak hogy a határon vagy húzás szempontjából.
Amúgy most egy V9280S ti4200/ti4800 dolgozik nálam ,terhelés alatt 300/650-en simán 80 fokos rajta a borda probléma nélkül de ha 300/700-on megtekerem akkor szó szerint tűforró és itt már elkezd szemetelni is.De mondjuk ez a VGA erre lett kitalálva ,szerintem ''normál'' kártyáknál valahol 55-60 fok körül van az egészséges maximális hőfok.

Premium Vintage

(#5) Süsü válasza pintyesz (#2) üzenetére


Süsü
csendes tag

Nekem is van egy ilyen videókártyám. Nálam általában egy kemény játék után (pl.: Toca Race Driver) kb. 45 fokos!

(#6) Süsü válasza Graphy (#1) üzenetére


Süsü
csendes tag

Ne próbálkozz nagyon a húzással, csak mértékel !

(#7) Graphy válasza Versus (#4) üzenetére


Graphy
aktív tag

Asus v8460 Ultra Deluxe. Ezen már egy hatalmas nagy réz borda van, réz ventillátorral. A dizájnajjjja nagyon szép!
A progi megvan, és mutatja is a hőmérsékletet, csak kiváncsi voltam, a hőmérséklet értékekre!
Még nem nagyon húztam, csak 320/700-ig. Tovább még nem vittem.
De alap értékeken 62 fok körül mozog a GPU hőmérséklete, persze ekkor már a Battlefield megy full beállítással!!!

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8) Graphy


Graphy
aktív tag

[L]http://www.tar.hu/graphy/v8460UD.jpg[/L]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#9) Il Padrone válasza Graphy (#1) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szia,
nekem Abit Ti 4600-om van, nem huzom mert nem az a szuk keresztmetszet, de annyit elmondhatok, hogy az volt a legmelegebb pontja a gepemnek, ki is fahytak miatta a progik. DE kivettem az alatta levo PCI takaro lemezeket, 12cm-es ventilator 7 Volt, befele levego, azota jobban birja. Rosszul szellozo hazban egy ido utan befullad, akarmilyen jo hutest teszel ra!!!.
Udv

Il Padrone

(#10) Czibu


Czibu
tag

Szasztok!
Milyet érdemes most még venni Nvidiába?
Az Abit Oldalán sokféle tipus van, melyiket érdemes?
Ti4600 fölött van valami hasonló árkategóriájú, de jobb kártya?

Üdv Cybb

Az Élet egy szar játék! De a Grafikája nagyon OTTVAN!

(#11) pintyesz


pintyesz
senior tag

ABIT-éknál van már FX is ha jól láttam!
GF FX 5800!Ezt ajánlom!4600-tól biztos gyorsabb!

Format C:...YES or CONTINUE? :))

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Geforce 4 ti 4600 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.