Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Geforce 4800 vs ati raedon 9500 (pro) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Santses


Santses
aktív tag

először is sorry ha már van ilyen topic!
Egyszerű a kérdés melyik a jobb bár azt tudom hogy a 9500pro veri nagyon de viszont :
ATI Radeon 9500 64MB DDR Excalibur 50050 FT (brutto)
ATI Radeon 9500 128MB DDR TV Powercolor 52525 FT (brutto)
Club3d ATI Radeon 9500Pro 64Mb 53284 FT (brutto)
Club3d ATI Radeon 9500Pro 128Mb 60643 FT (brutto)
Sapphire ATI Radeon 9500 Atlantis 64Mb Td bulk 44909 FT (brutto)
Sapphire ATI Radeon 9500 Atlantis 128Mb Td bulk 51 734 FT (brutto)

GeForce4 Ti4800-SE 64Mb DDR TV Out 41113 FT (brutto)
GeForce4 Ti4800-SE 64Mb DDR Vivo 43038 FT (brutto)
Leadtek GeForce4 A280 Ti4800-SE 128MB 48824 FT (brutto)
Leadtek GeForce4 A280 Ti4800-SE 128MB 51544 FT (brutto)
MSI GeForce4 Ti4800-SE TD8X 128MB TV out 47551 FT (brutto)
MSI GeForce4 Ti4800-SE VTD8X 128Mb TV in/out 48914 FT (brutto)

Kérdés egyszerű látjátok hogy a 9500Pro 60 körül mozog ami egy áron van a Ti4800 al az a sima 9500 nah ez menyivel roszabb a pro nál és hogy veri e a Ti4800at vagy nem?
Azt tudom (és gondolom) hogy a 9500Pro megveri a ti4800at
de azért szeretném ha ajánlanátok Radeon nál is 1 gyártot de ne BBS t
hanem mást ami jók (minőségi sorendben az árat én is eltudom dönteni)
és ugyanez Ge Forc nál is plz!!!
és mit jelentenek ezek:Atinál: Excalibur,Powercolor, Atlantis
Geforcnál:Vivo , A280, TD8X , VTD8X ,TV in/out
(1-2 nél van elképzelés de namakarok téves infoval éni)
A kártya film nézéshez stb stb..hez lenne és persze játékra is (de amelyik jó filmre az nemlehet szar játékra)
Most jelenleg 1 GeForce4 Mx 460 64MB DDR TV OUT kátyám van de nagyon ratyi és utálom pl filmeknél látam hogy akadt a kép (lehet nem kártya hiba volt de nagyon idegesítő)

ha valamihez kell akkor konfig:
MSI KT3V ViaKT333 , AMD Athlon 2100+ , 256Mb DDR RAM (333Mhz) , GeForce4 Mx460 64Mb DDR Tv out , Seagate Barracuda 80Gb 7200rpm , Sound Blaster Audigy , Genius SW-5.1 Surround Home Theater (Hangfal) , Pinnacle PC TV PRO , Pioneer DVD 16x/40x , Plextor 40/12/40A , Codagen 400W (Táp) , Coolink Cool U2L (Proci hűtő)

előre is thx mindent még akkor is ha nemlesz válasz vagy csak kritikát kapok (hogy olvasam itt a forumot stb..stb..)

(#2) sti


sti
tag

Szerintem:
-A R9500 Pro a legjobb és legdrágább +oldás egyben,ahogy te is montad
-Sima 9500-öt ne vegyél mert sokkal lassabb a pronál és a sapphire ált. nem alakítható át(személyes tapasztalat)
-Asszem a TI4800 minden gyártónál más PL:MSI TI4800=TI4400+8xAGP,de asszem ezek a karikmindig lassabbak a 4600-nál
-A mostani kártyáddal szvsz jól kib@sztál magaddal max 1/2 éves lehet és már újat veszel, tehát szerintem mindenképpen R9500Pro hogy sokáig jó legyen neked.:D
-Véleményem szerint másik jó altarnatíva számodra egy használt 4600 vagy egy használt 9700 lehetne,itt a ph-n is árulnak 4600-ot,9700-et az apróneten nézz
-A gyártókkal meg ne nagyon foglalkozz a ramokat nézd,hogy milyenek(én debrecenben vettem triplex-et 3,3 inf. ramokkal 48k,ezt melegen ajánlom ha tudsz ilyet)
Há ennyi amit így 1/2álomban a radeon témájához hozzá tudok fűzni,egyebet nem tudok mondani.

(#3) Phantom Lord


Phantom Lord
aktív tag

Ezek az árak elég drágák. 60 bruttoért már sima 9700-at is kapsz.

(#4) rudi válasza Santses (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

No most akkor gyorsan felejts el mindent :))

Sapphire RADEON 9600PRO!!!

Bruttó 45.000. És a legmodernebb Ati chip van benne 0,13as technológia űberhúzható, befogja a 9500pro-t is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) sti válasza rudi (#4) üzenetére


sti
tag

Ez új!:))
Erről tudsz bővebben is mondeni valamit?:F

(#6) reefeer


reefeer
tag

Én most fogok venni radeon9700pro-t a blufishbe van 65 bruttoért. (persze máskérédés hogy nekem csak kb 19 lesz) Egyébként szerintemmeg nem nagyon érdemes 40-45többet kiadni egy videokártyára de ha már 60-at kiadnál akkor inkább vegyél egy 9700pro-t

(#7) Protoss válasza reefeer (#6) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

Beszélhetnénk ez ügyben?
Emillel zavarhatlak?

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#8) Protoss válasza reefeer (#6) üzenetére


Protoss
senior tag

no semmi... válasz, biztos vásárolsz :D

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#9) joola válasza sti (#2) üzenetére


joola
aktív tag

-Sima 9500-öt ne vegyél mert sokkal lassabb a pronál és a sapphire ált. nem alakítható át(személyes tapasztalat)


Nekem pedig személyes tapasztalat, hogy át lehet alakitani 9700 essé, és ezt is az egekbe lehet húzni. Aki nem hiszi járjon utánna... :))

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#10) joola


joola
aktív tag

bocccssss.... most látom hogy irtad, hogy a sapphire nem alakitható át. :U elnézést

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#11) Obi-1 válasza Santses (#1) üzenetére


Obi-1
őstag

Figyelj, szvsz ha ilyen konfig mellett akadt a film, az nem a videókártya hibája. Igazából az is meglep, hogy hányan képesek ilyen gazdaságtalan vásárlásokba belefogni csóró magyar hazánkban.

8500-ast (BBA) láttam 25K-ért, használtan, Apróneten. A múltkor a 9600Lite-ról szóló topikban többen írták, hogy a 8500(!) veri a 9500Pro-t. És ugyanitt, de sok más helyen is, szerepel, hogy a 9600 gyengébb a 9500-nál.

Only a Sith deals in absolutes.

(#12) dnacrew válasza joola (#9) üzenetére


dnacrew
tag

Nekem is ment egy, de ez nem jelent garanciát semmire. :)

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#13) joola válasza dnacrew (#12) üzenetére


joola
aktív tag

igazad van. ez tényleg nem jelent szinte semmit. Mondjuk nekem eredeti 9700 van, de nem egy haverom vett már 9500 öst és mindenkinek sikerült 9700 est csinálni belőle, de egyik sem sapphire volt. többnyire powermagic kártyák.

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#14) sti válasza Obi-1 (#11) üzenetére


sti
tag

ezt a 8500vs9500Pro dolgot szerintem elnézted :)

(#15) Obi-1 válasza sti (#14) üzenetére


Obi-1
őstag

Nem elnézés, leginkább relatív. Ha jól tudom, ''izom''-ból a 8500 jobb, de a shaderek, a ''finesz'' a 9500-nál üt. Tehát játéka válogatja, hogy textúra-, vagy shader-érzékeny.

Only a Sith deals in absolutes.

(#16) rudi válasza Obi-1 (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Képzavar!

A jól meghúzott 8500 (nem a 250/250es LE) utoléri a SIMA 9500at (mind a kettő kicsivel lassabb a gf4Ti4200nél). A 9500pro majdnem a 9700 szintjén van. A sima 9600 nagyon lassú lesz mert csak 4ns-os régi ramokat kap majd (a'la 8500). A 9600pro igérkezik nagyon jó kártyának 0,13as gyártású chip ami az r350 (Radeon 9800) leszármazottja és 3-3,3as BGA RAMok (a'la 9500/9700).

Arra leszek kiváncsi hogy a sima 9600 mit fog tudni nyújtani a hasonló memóriájú, de 2 generációval öregebb 8500 ellen. Égő lenne ha lassabb lenne...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) rog válasza rudi (#16) üzenetére


rog
addikt

akkor vegyel egy pc magazint
van benne egy
fx5600 vs ti4200.8x vs 9600pro vs 9700 teszt.
jol kijon, hogy az elsimitas,a felbontas, meg a dx9 hol es mennyire szamit
pl. ut2003-ban fej-fej mellett van az osszes kartya.

(#18) rudi válasza rog (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

PC Magazin? Értenek azok a hardcore game tesztekhez?! Tuti procilimitált teszteket csináltak és azt sem tudják mi az. Én inkébb hiszek a netes PROsajtónak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) rog válasza rudi (#18) üzenetére


rog
addikt

gratulalok.

(#20) Obi-1 válasza rog (#19) üzenetére


Obi-1
őstag

Különben mindenképp elég gáz ez a hülye számozási rendszer.

Only a Sith deals in absolutes.

(#21) Protoss


Protoss
senior tag

Hát most mindenki utálni fog! :D
De tök fölösleges ram sebességen rágódni, ha a pipek számát zuzzta le az ati. (Állítólag már a sima bios update nem fog segíteni a 9600 kártyákon.)

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#22) Keitaro válasza Protoss (#21) üzenetére


Keitaro
addikt

Nem csak a pipeok számával van baj :(
A 9600 megfelelő húzással nagyon szépen odaverhetne a 9500Pronak, viszont azért, hogy kisebb legyen a mag egész egyszerűen kihagyták belőle a Hierarchical Z buffert ami azért egy kisebb érvágás a sávszélesség tekintetében...
Viszont tényleg kegyetlenül húzható, és ez szép plusszokat ad neki.

BBA Rad 9600 Pro teszt összehasonlítva simával és a két 9500-el :
[L]http://www.beyond3d.com/reviews/ati/rv350/[/L]

Sapphire teszt overclockal fűszerezve :
[L]http://www.beyond3d.com/reviews/sapphire/9600pro/[/L]

(#23) rog válasza Keitaro (#22) üzenetére


rog
addikt

szerintem a 9600 ''nagy'' elonye, hogy nincs rajta plusz tapcsatlakozo, es szinte alig melegszik.
mar biztos, hogy egy 9600pro lesz a kov kartyam.. :)

(#24) xuldar válasza Santses (#1) üzenetére


xuldar
őstag

G4 Ti4800SE = Ti4400 + 8x AGP
G4 Ti4800 = Ti4600 + 8x AGP

Tehát te Ti 4400-asokat írtál. Egyébként nem tudom, milyen árlistát nézegettél, de itt Debrecenben pl a Multimediatowerben jóval olcsóbbak ezek a cuccok. Pl Sapphire Radeon 9500-at (128MB) már 31k+fáért, azaz 40k-ért árulnak.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#25) Keitaro válasza rog (#23) üzenetére


Keitaro
addikt

Nekem a tápcsatikkal nem szokott bajom lenni, tehermentesítik az alaplapot (van nekem V5-m :DDD ). De az alig melegszik az szerintem is fontos szempont ^^
Valahogy sosem vágytam olyan kártyákra amiken FlowFX szerű hűtők ''duruzsolnak''

(#26) reefeer válasza Protoss (#8) üzenetére


reefeer
tag

Ááácsi nem ugy van ahogy azt te gondolod :))

(#27) Keitaro válasza reefeer (#26) üzenetére


Keitaro
addikt

Szerintem az aktuális árral számolnak nem az akkorival. Vagy tévednék?

(#28) Jano


Jano
senior tag

9600 Pro nem jobb mint 9500 Pro és kész a legtöbb tesztben 9500 Pro nyer ahol csak az órajel számít ott győz a 9600 Pro, hiába a magas órajel 4 pixelpipeline kevés a 8 helyett.

A tudás érték!!!

(#29) Protoss válasza Keitaro (#22) üzenetére


Protoss
senior tag

Itt a kedvenc Ati szakértőm!!! :DDD Megjelentetlek nyomtatásban! Eszméletlen mennyiségű linket és infót tudsz produkálni az Atikról, hála Istennek! :D

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#30) xuldar válasza Keitaro (#27) üzenetére


xuldar
őstag

Elvileg a törvény szerint az akkorival kell. Ha nem tudnak UGYANOLYAT adni, akkor vagy vissza a pénz, vagy levásárlod.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#31) Protoss válasza reefeer (#26) üzenetére


Protoss
senior tag

Akkor megérdemled, de szerintem a kékhalas fiúk szereznek neked vagy 8500le kártyát vagy egy 9100prot ajálanak fel. De remélem sikerül 19 megszerezned, sok sikert! :D

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#32) reefeer válasza xuldar (#30) üzenetére


reefeer
tag

Ott a pont! és kétlem hogy tudnának mivel videoines radeon már kéthéttel késöbb se volt az árlistájukba nem hogy 10hónappal...

(#33) reefeer válasza Protoss (#31) üzenetére


reefeer
tag

köszönöm azon leszek...
u.i.: ugyanolyat kötelesek adni egy sima radeon 8500le-t nem vagyok köteles elfogadni (és nem is teszem)

(#34) Keitaro válasza Protoss (#29) üzenetére


Keitaro
addikt

Thanx :))

(#35) rog válasza Keitaro (#34) üzenetére


rog
addikt

nv fan?
hat gyartanak ventit is? :)

(#36) Keitaro válasza rog (#35) üzenetére


Keitaro
addikt

:DD

(#37) Protoss válasza rog (#35) üzenetére


Protoss
senior tag

:DDD Kegyetlen vagy! :DDD

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#38) Protoss válasza Protoss (#37) üzenetére


Protoss
senior tag

Lemaradt: a venti mellé meg adnak egy fx chipet is! :))

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#39) Keitaro


Keitaro
addikt

Aki még nem látta annak kötelező darab :

[L]http://www.cleverfun.de/videos/NV30FlowFX.zip[/L]

''The Decibel Dilemma''

:))

(#40) Notes


Notes
senior tag

Jó lenne már egy teszt itt a PH-n, ami tiszta ösvényt vágna az ATI kártyák számozásának egyre sűrűsödő dzsungelében. Egy olyan amiből tisztán kiderül ki kit előz meg és mennyivel, na és persze mennyiért.

Romanes eunt domus!

(#41) Santses


Santses
aktív tag

hát mostani árlistát néztem de ezt a részét lehet rég nem frissítette!!
ilyet lehet tudok szerezni:
ATI Radeon 8500LE 128Mb DDR TV out 23 500 huf (brutto9

akkor a 4800 jobb a 4600 nál?
és logika szerintem ne az SE kéne hogy jobb legye mint a sima?:)
amúgy én is úgy tudom hogy a 9600az butított és nemjobb a 9500pro nál!
látom én is hogy olcsóbb de ha szarabb nemvenném meg!
Sapphire ATI Radeon 9600Atlantis Pro 128Mb TD L-Ret 54464
Sapphire ATI Radeon 9600Atlantis Pro 128Mb TD F-Ret 57194

kb egy áron van a sima 9500al annál jobb nem?
(1-2 ezer az eltérés)

amúgy arra nemkaptam választ mi az az Atlantis, Powercolor, Gigabyte. Vivo Exkal st,stb a kártyák végén ezek a gyártók?
naés ez mi?:TD F-Ret

(#42) Santses


Santses
aktív tag

ja és gyártokat minőségi sorendben mint ati mind geforc résznél:DD
plz valaki legyen kedves felsorolni őket ...:D

(#43) Keitaro válasza Santses (#41) üzenetére


Keitaro
addikt

Akkor egy rövid összefoglalás azokból amiket felsoroltál :

Sapphire, HIS, Gigabyte, Hercules, PowerColor, Club3D, Connect3D csakhogy párat említsünk. Nos ők lennének a gyártók, és mindegyik ad valami kis fantázianevet a kártyáinak így mint a Sapphire-nek Atlantis-ai vannak, a Gigabyte-nak Maya-i, a HIS-nek Excaliburjai.
A ViVo az hivatott jelölni, hogy Video-In/Video-Out, szóval TV ki és bemenet is van a kártyán.
A sima 9500nál természetesen jobb a 9600Pro. Előző oldalra belinkeltem két cikket, nézd meg az elsőt ott a kég 9500-ast meg a két 9600-ast eresztik össze

(#44) Keitaro válasza Santses (#42) üzenetére


Keitaro
addikt

szvsz a minőségi sorrend az csak részben lehet objektív, mert bizonyos gyártók között nem nagyon van ilyen különbség és ott már az dönt, hogy ki mit szeret jobban (ergo teljesen szubjektív az egész dolog)

Szerintem ATInál a jobb gyártók a Sapphire, a HIS, és a Club3D, de a Connect3D-k is jók. De azt hiszem pl AND1 az aki a Club3D-t nem szereti én meg inkább a Connect-től idegenkedem kicsit. Pedig nem roszabb :)
nVnél szerintem a Leadtek, Asus, MSI trió közül bármelyik jó. Én pl nem rajongok az INNO-ért de van akinek bejön (olcsó és emelett nem biztos, hogy rossz. szóval itt jön be a szubjektivitás :) )

(#45) Keitaro


Keitaro
addikt

Hoppá még egy a legelején feltett kérdésedre a válasz mikor kérdezted mi ez a TD8x, A280 meg ilyenek.
Ahogy az Atinál az nVnél is gyártónként mások a kártyanevek, ha valami érdekel mit jelent a végén akkor megnézheted a gyártó honlapján őket. De pl ilyen TD8X-eket az MSI használ a 8X a 8X AGP-t akarja jelölni, ha jól emlékszem a T a tv outot a D a DVI kimenetet.
Ilyen AXXX kártyái meg a leadteknek vannak. Az A után lévő szám az nV kódnévvel szokott egyezni (+1 nulla). Szóval pl NV35 (FX5900) náluk az A350.
Viszont így becsapós mert ugyen pl az nV34 (FX5200) jóval lasabb akár az nV31nél (FX5600) mégis így nagyobb a neve.

(#46) Keitaro válasza Keitaro (#44) üzenetére


Keitaro
addikt

Tudom már kicsit sok belőlem :)
De ahogy valaki említette a Triplex-et annak is igaza volt. Jó minőségű nV kártyáik vannak.
Meg szép a csomagolás és az ezüstszínű kártya :)

(#47) rog válasza Keitaro (#46) üzenetére


rog
addikt

vagy kek.

(#48) Santses


Santses
aktív tag

aham köszi ezt a sok infót mostmár képben vagyok csak 1 valami még tisztázatlan..
ti 4800veri a ti 4600at és a 9500at (sima)
9500prot tom hogy nemveri de ez majdnem egy 20as al drágab szvsz nemér anyit (mármint szerintem fölösleges anyit adni 1 kártyáér mikor fél év és már 30at se ér:(

(#49) Keitaro válasza rog (#47) üzenetére


Keitaro
addikt

Thanx ezt nem tudtam ^^

(#50) Keitaro válasza Santses (#48) üzenetére


Keitaro
addikt

[L]http://nvidia.com/view.asp?PAGE=geforce4ti[/L]

Itt szépen le van írva minden egyébként.
szvsz Ti4800 kb Ti4600 szint, mert a 8X AGP annyit nem lök rajta. Sima 9500 szerintem csak akkor jó választás ha átalakításra mész és esély is van rá.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Geforce 4800 vs ati raedon 9500 (pro) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.